PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

przepraszam za double posta ale zapomnailem cos dopowiedziec - przy kazdym odtwarzanym dziweku slysze jak by cos strzelalo w glosnikach, ale tak jak pisalem wczensiej po formacie wszystko jets ok... heh ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema chce kupic ramy na allegro kingston 1gb 220 zl(troche podejzane ze tak tanio skoro ellixir takie badziewie jakie mam i sprzedam to po 145 chodzi 512!) no ale dobra okazja, i zeby mi chodzilyu dobrze no to czeba jakies ecc na plycie glownej ale niewim czy je mam, mam plyte K8V-X SE Moterboar z ASUS''a czy mam na niej ecc mzoe ktos wie? ja niewiem wogle o co chodzi wiec pytam?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 21:01, ArtuRPGpl napisał:

siema chce kupic ramy na allegro kingston


To czy płyta obsługuje ECC masz napisane w instrukcji w dziale o Specyfikacjach płyty lub w dziale o pamięci RAM.
Z tego co wyczytałem w instrukcji (specyfikacje) ze stronki ASUSa, to nie obsługuje.
Poza tym pamięci typu ECC są nieco mniej wydajne od zwykłych non-ECC.
Takie pamięci przydają się tylko w maszynach, gdzie wymogiem jest idealna bezbłędność pracy komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 22:30, RobeN napisał:

> siema chce kupic ramy na allegro kingston

To czy płyta obsługuje ECC masz napisane w instrukcji w dziale o Specyfikacjach płyty lub w
dziale o pamięci RAM.
Z tego co wyczytałem w instrukcji (specyfikacje) ze stronki ASUSa, to nie obsługuje.
Poza tym pamięci typu ECC są nieco mniej wydajne od zwykłych non-ECC.
Takie pamięci przydają się tylko w maszynach, gdzie wymogiem jest idealna bezbłędność pracy
komputera.


Aha, no bo kingstony wymagaja duzo te ecc a jakie ramy polcacie oprocz patriotow?? bo sa za drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 13:05, ArtuRPGpl napisał:

> > siema chce kupic ramy na allegro kingston
> > > To czy płyta obsługuje ECC masz napisane w instrukcji w dziale o Specyfikacjach płyty
lub w
> dziale o pamięci RAM.
> Z tego co wyczytałem w instrukcji (specyfikacje) ze stronki ASUSa, to nie obsługuje.
> Poza tym pamięci typu ECC są nieco mniej wydajne od zwykłych non-ECC.
> Takie pamięci przydają się tylko w maszynach, gdzie wymogiem jest idealna bezbłędność
pracy
> komputera.

Aha, no bo kingstony wymagaja duzo te ecc a jakie ramy polcacie oprocz patriotow?? bo sa za
drogie?


patrioty za drogie?! :| wybacz ale patrioty sa moim zdaniem tanie, jeszcze jedna tania pozycja to np. GOODRAM calkiem nieźle sie kreci - 2x1GB DDR 400MHZ dostaniecie za okolo 650 zł :)

a mogl by ktos odpowiedziec na moje poprzednie yptanie? zwiazane z karta dzwiekowa i ogolnie dzwiekiem? ;_; pliss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 13:58, Widek napisał:

Goodramy się dobrze kręcą tak? Okej powodzenia:)


jak na swoja klase oczywiscie. Nie poruwnuje tutaj przeciez do Geila czy Kingstona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem: włączam jakąś gre no i chodzi,z tym że co jakiś czas się wyłącza tzn. pojawia się niebieskie okno i pisze "włącz tryb awaryjny"...ktoś wie o co chodzi? ja rozumiem,mam starego kompa i dość kiepskiego no ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:25, atya napisał:

mam problem: włączam jakąś gre no i chodzi,z tym że co jakiś czas się wyłącza tzn. pojawia
się niebieskie okno i pisze "włącz tryb awaryjny"...ktoś wie o co chodzi? ja rozumiem,mam starego
kompa i dość kiepskiego no ale bez przesady...


zapewne karta graficzna Ci sie przegrzewa :P mialem to samo jak mi witraczek obrosl kurzme i sie nieco karta przepalila :P mozesz podac specyfikacje swojego kompa?

kurde i tak nawiasem - zwroccie uwage kilka postwo wyzej opisalem swioj problem z karta dzwiekowa... dzieki z gory za pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:20, ArtuRPGpl napisał:

No to powie mi ktos jakie sa najlepzse ramy do 300 zl 1gb


hmm http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27505 to jest dosyc ciekawym wyborem... rozumiem ze chcesz w jednej kosci? Jezeli tak to do 300zł goodram i nic więcej;) Ale na twoim miejscu dozbierlbym 50zł i kingstona albo geila kupil 1Gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:38, Widek napisał:

> No to powie mi ktos jakie sa najlepzse ramy do 300 zl 1gb

hmm http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27505 to jest dosyc ciekawym wyborem... rozumiem
ze chcesz w jednej kosci? Jezeli tak to do 300zł goodram i nic więcej;) Ale na twoim miejscu
dozbierlbym 50zł i kingstona albo geila kupil 1Gb


no to te 50 doloze tylko niewiem czy ta moja oblusguje ecc a geila wymaga eccc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:39, ArtuRPGpl napisał:

no to te 50 doloze tylko niewiem czy ta moja oblusguje ecc a geila wymaga eccc??

Płyta Asus K8V-X SE jest przeznaczona dla procesorów ze złączem Socket 754. Te CPU korzystają z pamięci non-ecc. Pamięć ecc jest używana przez procesory zgodne z Socket''em 940 (większość Opteronów i stare Athlony 64 FX).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:40, atya napisał:

więc muszę kupić kartę graficzną?najlepiej to jaką i za ile?


to zalezy od ciebie ile jestes w stanie zalozyc i czego oczekujesz jakiej wydajnosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się