PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z komputerem. Otóż zaliczył mi wczoraj zwis i po nim nie chce już wstać, znaczy wszystko się ładnie włącza, jest bip BIOSU o poprawnym działaniu wszystkiego, zaczyna się wczytywać system i nagle reset, na innym systemie dzieje sie to samo. Procesor miałem przetaktowany, ale jak wróciłem do ustawień fabrycznych dalej jest to samo, czy możliwe że padł mi procek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 01:43, Misquamaqus napisał:

DJDanielus, Energetyk ? !!! :))))).

Heh! ;D

Masz jeszcze tą grafę na PCI? Znalazłem jakąś (może czytałeś) - S3Trio64V2/DX. Co możesz o niej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 01:43, Misquamaqus napisał:

Szypek, dzialasz na jakim systemie ?

Na XP Pro 32, ale tak jak mówię - Avirę miałem pnad dwa lata temu, od tamtej pory płacę za Kasperczaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ubuntu 9.04, ale mam mały problemik. Otóz to przy uruchomieniu kompa mam menu wyboru Ubuntu mam pierwsze a XP na końcu chciałbym, żeby było na odwrót by na liście pierwszy był XP. Jak można to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 09:47, Nufiko napisał:

Mam problem z komputerem. Otóż zaliczył mi wczoraj zwis i po nim nie chce już wstać,
znaczy wszystko się ładnie włącza, jest bip BIOSU o poprawnym działaniu wszystkiego,
zaczyna się wczytywać system i nagle reset, na innym systemie dzieje sie to samo. Procesor
miałem przetaktowany, ale jak wróciłem do ustawień fabrycznych dalej jest to samo, czy
możliwe że padł mi procek?



A próbowałeś naprawiać mbr albo boot systemu? fixmbr w WinXP albo fixboot- w Viscie bootrec/fixmbr albo bootrec/fixboot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 12:10, Gordon92 napisał:

Zainstalowałem sobie ubuntu 9.04, ale mam mały problemik. Otóz to przy uruchomieniu kompa
mam menu wyboru Ubuntu mam pierwsze a XP na końcu chciałbym, żeby było na odwrót by na
liście pierwszy był XP. Jak można to zmienić?


Musisz poszukać w opcjach systemu i znaleźć coś dotyczącego zarządzania dysku. Kiedyś symbolem były chyba światła* (czerwone/żółte/zielone). Nie pamięam jak to się nazywa, może "program rozruchowy" albo jakoś inaczej. W każdym razie tam będziesz miał możliwość wybrania głównego systemu i przesunięcia go w liście na górę.


* albo rakieta? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem nowy komputer :
Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz + box
Płyta główna : AsRock P45DE/intel P45/
Pamięć : OCZ DDR II 2GB 2x1 GB 800MHz CL4 rev.2.0
Dysk twardzy : HDD Seagate 320 GB 16 MB cache SATA II 7200.11
Karta graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB HDMI DVI TV-out
Nagrywarka : DVD-+R/RW Samsung SH-S223Q SATA LightScribe Black
Obudowa : Cooler Master Elite 330
Zasilacz : REVOLTEC BeQuiet Pure Power 350 W
I potwornie wolno chodzi mi internet ( orange freedom 1024 ) czy to sprawa sterowników ? czy co ? przeglądarka Internet Explorer 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten orange to masz przez kabel czy Wi-Fi? Jak to pierwsze, to skontaktuj sie z leka... znaczy sie producentem lub far... sprzedawca. :P Jak to drugie, to upewnij sie, ze masz najmniej przeszkod dzielacych Twoj router z odbiornikiem. Jak masz mozliwosc to polacz kompa z routerem kablem.
Aha, napisales, ze uzywasz IE. Niewazne czy IE 6, 7 czy 8, wszystkie sa dziadowskie. Sluza jedynie do pobierania innych przegladarek takich jak Safari 4, Google Chrome, Opera 9, czy FireFox 3 :P

A teraz ja bym bardzo prosil o pomoc ;)

Od okolo dwoch tygodni mam CZASAMI taki problem, ze zalogowujac sie na moj profil, wyswietla sie tylko tapeta i nic wiecej... Wchodze do menedzera zadan i widze gdzies polowe procesow (explorer.exe tam jest). Wtedy jak np. chce kompa wylaczyc/wylogowac/zrestartowac, to trwa ten proceder i trwa i nic nie chce sie stac, wiec jestem zmuszony wylaczyc PeCeta za pomoca przycisku POWER...
Nie mam pojecia co jest nie tak.
Dodatkowo po jakims czasie zdarza mi sie tak komputer zawieszac, ze moge np. uzywac myszki przez pare sekund, a potem zawiesza sie na 5-8 sekund i znowu to samo od nowa...

Dzisiaj kompresorem powietrza oczyscilem kompletnie komputer z kurzu, myslalem ze spowalnia, bo chlodzenie bylo zakurzone. Wrocilem podlaczylem i znowu pojawil mi sie ten problem...

Potem sterowniki od karty Wi-Fi mi sie posypaly, zainstalowalem na nowo i jakos na razie wszystko dziala.

Ale... nagralem na dwoch plytach 3.40GB zdjec i filmow (tych samych kazda) i o ile na DVD od TV moge jakos zdjecia ogladac, to na komputer podczas otwierania dowolnego folderu ze zdjeciami/filmami sie zawiesza...

A teraz pytanie: Czy wine moze ponosic dosc stary, bo prawie 5 letni Maxtor 160GB 7200RPM 8MB cache?

z gory dzieki,
kto rozwiaze moj(e) problem(y) temu postawie piwo albo nawet dwa jak go/ja spotkam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 15:59, kuba9876543210 napisał:

Ten orange to masz przez kabel czy Wi-Fi? Jak to pierwsze, to skontaktuj sie z leka...

Kabel ( modem ), a od poniedziałku będzie router.
>A czego oczekiwałeś od operatora GSM
Tylko co powiesz na to, że w jeden dzień chodzi super, a w następny o 75% gorzej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co może być przyczyną zwisów w Age of Conan, gdy ruszam kamerą? dzieje się tak gdy komputer jest włączony już kilka godzin. zwisy są nawet gdy ruszę kamerą patrząc z bliska na ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 17:15, Sebo7 napisał:

Kabel ( modem ), a od poniedziałku będzie router.


Jak bedziesz mial router to podlacz go do komputera kablem.

Dnia 04.07.2009 o 17:15, Sebo7 napisał:

>A czego oczekiwałeś od operatora GSM
Tylko co powiesz na to, że w jeden dzień chodzi super, a w następny o 75% gorzej ?


Z Neostrada od TP tez niezle mialem kiedys jaja... Mozesz probowac na nich np. bluzgac :P

@kotfilon

Ja bym podejrzewal przegrzewanie sie karty graficznej ew. procesora. Upewnij sie, ze nie zalega nigdzie kurz. Jesli nie, to wez na te pare godzin grania zalacz GPU-Z i niech zapisuje Ci plig log w *.txt temp. karty podczas grania. I sprawdz temp. proca po tymze czasie. Podaj je nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 20:09, kuba9876543210 napisał:

Jak bedziesz mial router to podlacz go do komputera kablem.

Wiadome
>Z Neostrada od TP tez niezle mialem kiedys jaja
Dwa lata temu miałem neostradę 1024 i chodziła bardzo dobrze, nawet mile wspomina 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 20:12, Sebo7 napisał:

Dwa lata temu miałem neostradę 1024 i chodziła bardzo dobrze, nawet mile wspomina 512.


Od kwietnia 2005 do sierpnia 2007 mialem Neostrade 512 i niezbyt mila ja wspominam :P Bardzo czesto spadaly mi predkosci transferu do tych jakie mialem wczesniej na... radiowce 128...
Moze masz jakies FireWalle czy inne smiecie? Jak nie potrzebujesz to wylacz je, bo potrafia niezle ograniczac przepustowosc lacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Limit czasu operacji został przekroczony" I nie udało się ściągnąć patcha :(
Co zrobić, aby przedłużyć lub wyłączyć ten limit do ściągania plików ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.. ponieważ gdy gram w PES-a 2009, CoD4:MW czy jakaś inna bardziej wymagająca gierkę to dosyć często włącza mi się VPU Recover i się zawiesza gra.. mam Radeona HD 3870( po OC ) i najnowsze stery od Ati .. może ktoś wie czego to wina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:02, Bezimienny_1995 napisał:

Mam pewien problem.. ponieważ gdy gram w PES-a 2009, CoD4:MW czy jakaś inna bardziej
wymagająca gierkę to dosyć często włącza mi się VPU Recover i się zawiesza gra.. mam
Radeona HD 3870( po OC ) i najnowsze stery od Ati .. może ktoś wie czego to wina??



mialem kiedys cos podobnego z ta sama karta. Nigdy nie dowiedzialem sie co bylo zle, a wymienilem sporo sprzetu, tyle ze moj komp dostawal calkowitej zwiechy.
musialem niestety wymienic karte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem włączając komputer wszystko idzie ok pokazuje się czarne pole windows xp z ikonką, ale później wyskakuje niebieskie tło brak spójności danych i sprawdza dysk C potem czarne tło i klapa co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 09:11, Sebo7 napisał:

Mam problem włączając komputer wszystko idzie ok pokazuje się czarne pole windows xp
z ikonką, ale później wyskakuje niebieskie tło brak spójności danych i sprawdza dysk
C potem czarne tło i klapa co mam zrobić ?


Zrob naprawe systemu uzywajac plytki z systemem.
Jak nie pomoze, to trza bedzie postawic nowy system :((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się