PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

ILE VOLTÓW?!!!!!!!!!!!

Smażysz ten procek!

Jaki model, taktowania itd?

Takie napięcie stosuje się w ekstremalnym podkręcaniu procesora, nierzadko do wartości przeszło 7 Ghz, przy czym chłodzi się go ciekłym azotem lub helem!
Mój procesor ma 1.15V i jest całkowicie stabilny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to starszy procesor (choc przydalo by sie zeby Boguslav podal dokladny model), wiec nominalne napiecie ma wyzsze, bodajze 1.5V.
@Boguslav4

Na wszelki wypadek - na pewno jest to napiecie CPU (vcore)?
Poszukaj w instrukcji od plyty glownej czy nie ma tam jakis jumperow, etc. do aktywowania wyzszych wartosci napiec.
Cos nie pasuje mi tu, ze 1.88V to najnizsza wartosc jaka mozesz wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 11:38, diabolo20 napisał:

> Witam
> Ostatnio wym płyte ram oraz procek samodzielnie montując części. Chłodzenie CPU
to spartan
> HE923.
> Zmierzyłem temp programem realtemp v. 3.70 CPU i wyszło żę:
> temp minimalna core 0: 37,core1: 41,core2: 35, core3: 38, średnia 37
> temp max po grze battlefield 3 multi 64 graczy ust wysokie rozdziałka: 1680
> core0: 61, core 1: 65, core 2: 61, core 3: 64
> Są to temp w miare porządku czy raczej nie?
zapomniałem dopisac procka i5 2400

pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 15:38, kuba9876543210 napisał:

Jest to starszy procesor (choc przydalo by sie zeby Boguslav podal dokladny model),
wiec nominalne napiecie ma wyzsze, bodajze 1.5V.
@Boguslav4

Na wszelki wypadek - na pewno jest to napiecie CPU (vcore)?
Poszukaj w instrukcji od plyty glownej czy nie ma tam jakis jumperow, etc. do aktywowania
wyzszych wartosci napiec.
Cos nie pasuje mi tu, ze 1.88V to najnizsza wartosc jaka mozesz wybrac.


No właśnie w tym rzecz, taki był stan jak tego kompa dostałem i sam nie mogłem uwierzyć wartością przedstawianym przez bios, szczególnie że programy uruchomione pod windowsem wskazywały w miarę normalne napięcie. W każdym razie zmniejszenie nie może nigdy zrobić nic gorszego prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, o zmniejszenie sie nie boj, nic nie zepsujesz, w najgorszym razie (za niska wartosc) system bedzie sie wieszal, nie bootowal albo w ogole nie przejdzie POST, ale wtedy w biosie troche wiecej ustawisz, ew. bedziesz musial CMOS zresetowac. Zajrzyj do instrukcji od plyty jak nie masz to google, tam bedziesz mial wszystko/wiekszosc wyjasnione, powinienes miec mozliwosc ustawienia wartosci mniejszej niz 1.88V, o ktorym mowiles, bo to tez jest za duzo, jesli nie robisz O/C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 16:59, kuba9876543210 napisał:

Nie, o zmniejszenie sie nie boj, nic nie zepsujesz, w najgorszym razie (za niska wartosc)
system bedzie sie wieszal, nie bootowal albo w ogole nie przejdzie POST, ale wtedy w
biosie troche wiecej ustawisz, ew. bedziesz musial CMOS zresetowac. Zajrzyj do instrukcji
od plyty jak nie masz to google, tam bedziesz mial wszystko/wiekszosc wyjasnione, powinienes
miec mozliwosc ustawienia wartosci mniejszej niz 1.88V, o ktorym mowiles, bo to tez jest
za duzo, jesli nie robisz O/C.


Martwi mnie, że pomimo zmniejszenia do normalnej,domyślnej wartości procesor potrafi dalej rozgrzać się do 95 stopni w Firefoxie (i nie tylko :\ ). Czy to może wymuszać wyłączanie się systemu (komputer się nie wyłącza, tylko system co powinnem wcześniej uściślić), testowałe jeszcze używając Linuksa, ale nic właściwie mi to nie dało (za to zacząłem się zastanawiać, czy Linuks nie ma zabezpieczeń przed przegrzaniem PC czy miałem szczęście :P).

Procesor AMD 64 3000+ jak już mówiłem, bardziej dokładnie się nazwy chyba nie da podać. Podstawka AM2 :)
Obecnie napięcie wynosi 1.42 i teoretycznie jest to domyślne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 17:12, Boguslav4 napisał:

Czas na edycje posta minął, więc dodam że pod Linuksem co zadziwające się zawiesił...


Pobierz OCCT i zapuść test pod windowsem. I zrób screena po około 10min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po 3 dniach od kiedy wymieniłem płyte główną oraz ram i wszystko było ok postanowiłem pograć fife alen niestety po 15 min komp wyświetlił mi info o błędzie z niebieskim ekranem i zresetował komputer niestety po załadowaniu ekranu początkowego i chęcią załadowania systemu komp się resetuje samoczynnie po czym ponownie prubuje się włączyć co może być przyczyną.
Dodam że bios mam graficzny i na nim widnieje temp procka 30 stopni więc to cheba nmie przegrzewanie. Moc zasilacza to 550W markowy. Wcześniej na poprzedniej płycie też zdarzały się żadko te błędy szczególnie na pinacle 12 ale po restarcie wszystko grało. Przed błedem wszystko było ok nawet grałem godzinami w battlefielda 3 w multi a temp maksymalne procka wynosily 60 stopni a karty graf okolicach 70 stopni. Karte podkręciłem o 10 % radeon 6870 flex ale i tak trzeba było włączyć catalist aby powruciły te nowe ust więc niewiem co może być przyczyną.
Chciałem odinstalować system ale z płyty odczyt początkowy jakoś się dziwnie zawierssza zaraz na początku po załadowaniu paska.
Windows vista home
i5 2400
radeon 6870 flex
ram 8 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 10:21, Jackal-pl napisał:

Jaka firma RAMu? I dokładna seria, pojemności itd.
To właśnie jego podejrzewam, sprawdź go memtestem (Memtest w gugl wpisz).

http://www.morele.net/pamiec-crucial-st102464ba1339-499835/
dokładnie z tego miejsca zamówiona. Czyli może być wadliwa?
Pamięć Crucial ST102464BA1339.16fdd made in usa
8gb DDR3-1333 CL9 UDIMM
A jak bym zmianił bank pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że może być. Ja kupiłem Geile Black Dragony dwa lata temu i podczas pierwszego grania waliło Bsodami, dałem na gwarancję i dostałem te co mam teraz - Kingston HyperX.
Sprawdź najlepiej memtestem, bo nie ma to jak wróżyć z fusów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 10:39, Jackal-pl napisał:

Jasne, że może być. Ja kupiłem Geile Black Dragony dwa lata temu i podczas pierwszego
grania waliło Bsodami, dałem na gwarancję i dostałem te co mam teraz - Kingston HyperX.
Sprawdź najlepiej memtestem, bo nie ma to jak wróżyć z fusów :)

Tylko jak pisałem system wogule sie nie uruchamia. Jak ma być pasek ładowania wendows to system się resetuje i tak wkólko. Więc żadnym programem tego niesprawdze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 10:41, diabolo20 napisał:

> Jasne, że może być. Ja kupiłem Geile Black Dragony dwa lata temu i podczas pierwszego

> grania waliło Bsodami, dałem na gwarancję i dostałem te co mam teraz - Kingston
HyperX.
> Sprawdź najlepiej memtestem, bo nie ma to jak wróżyć z fusów :)
Tylko jak pisałem system wogule sie nie uruchamia. Jak ma być pasek ładowania wendows
to system się resetuje i tak wkólko. Więc żadnym programem tego niesprawdze:(

Memtest bootuje się z płyty lub pendrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 10:45, Jackal-pl napisał:

> > Jasne, że może być. Ja kupiłem Geile Black Dragony dwa lata temu i podczas
pierwszego
>
> > grania waliło Bsodami, dałem na gwarancję i dostałem te co mam teraz - Kingston

> HyperX.
> > Sprawdź najlepiej memtestem, bo nie ma to jak wróżyć z fusów :)
> Tylko jak pisałem system wogule sie nie uruchamia. Jak ma być pasek ładowania wendows

> to system się resetuje i tak wkólko. Więc żadnym programem tego niesprawdze:(
Memtest bootuje się z płyty lub pendrive.

ok dzieki:) zaraz sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 10:45, Jackal-pl napisał:

> > Jasne, że może być. Ja kupiłem Geile Black Dragony dwa lata temu i podczas
pierwszego
>
> > grania waliło Bsodami, dałem na gwarancję i dostałem te co mam teraz - Kingston

> HyperX.
> > Sprawdź najlepiej memtestem, bo nie ma to jak wróżyć z fusów :)
> Tylko jak pisałem system wogule sie nie uruchamia. Jak ma być pasek ładowania wendows

> to system się resetuje i tak wkólko. Więc żadnym programem tego niesprawdze:(
Memtest bootuje się z płyty lub pendrive.

Te pliki spakowane mam dać na pendriva czy to wypakować do pendriva?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 11:25, Narmo napisał:

http://www.ultimatebootcd.com/ plus http://www.pendrivelinux.com/install-and-boot-ultimate-boot-cd-ubcd-from-a-usb-device/
Na UBCD jest też memtest. Zamiast z pena możesz też skorzystać z instalacji na płycie
CD/DVD.

wole juz za pomoca zwyklego programu do nagrywania obrazu na cd:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się