PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam
In post niestety w czasie przewozu zalał winem dolną część paczki z płytą główną i ramem (wszystko było podwojnie zapakowane raz posiadała fabryczne opakowanie (zamówine w morele.net a pamięć była ownięta folią bąbelkową środku opakowania) i moje pytanie jest takie czy jak pamięć niebyła mokra a była zaezpieczona to czy po podłączeniu to by mogło coś spaić, załóżmy że pare kropel się dostało do folii.
PS Wszystko jest w reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podłączyłem komputer do telewizora "40 i niby wszystko działa po za jednym małym szczegółem a mianowicie obraz miga. Tzn nie do końca. Po prostu jakby odświeżanie albo coś w tym rodzaju było nie tak. Obraz wyświetla się poprawnie, ale występuje właśnie jakiś lekki efekt mrugania. Co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że praktycznie co dziennie lub częściej wyskakuje mi błąd braku połączenia z usługą Orgin - czy to normalne zjawisko, czy to wina jakiegoś wirusa? - mam tak już od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znowu problem z win 7. Po aktualizacji avg is 2013, nie bootuje. Wyskakuje error 0xc000000f. Przy uruchamianiu trybu awaryjnego jest lista załadowanych plików, kończy się na plikach z avg. Jedyny tryb jaki odpala to awaryjny z wierszem poleceń. Jaką komendę wpisać, by odinstalować avg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam poważny problem z odpaleniem kompa.
Otóż dziś rano chciałem go uruchomić i gdy tylko pojawił się ekran wczytywania Windowsa komputer się resetuje.To sam z trybem awaryjnym i w ogóle czego bym nie zrobił to komp się resetuje.
Komp mój to:

Płyta Główna:Asus M5A78L-M XL
Procesor: AMD Phenom II X4 965 3,40GHZ
Karta Graficzna: MSI GeForce with CUDA GTX 560 1GB GDDR5 256bit
Ram:2x4 GB DDR3 Kingston 1333Mhz
Zasilacz: Modecom Feel 1 600W
Dysk Twardy:Seagate Barracuda 1TB 7200.12
OS:Windows 7 Ultimate 64bit SP1

Proszę bardzo o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale stawiam na walnięty MBR. Jeśli przyczyna nie będzie inna to czeka cię prawdopodobnie reset partycji systemowej i instalacja systemu na nowo. Miałem kiedyś podobny przypadek i właśnie tak to wyglądało.
No ale może dostaniesz od kogoś jakieś łagodniejsze porady na początek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale restart leci nawet przy próbie wbicia do awaryjnego ?
Nie da się kompa uruchomić wcale ?
Czy czasem jednak wskakuje ?

To może być sknocony system ale również może to być uwalony zasilacz albo ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 17:51, Pietro87 napisał:

Ale restart leci nawet przy próbie wbicia do awaryjnego ?
Nie da się kompa uruchomić wcale ?
Czy czasem jednak wskakuje ?

To może być sknocony system ale również może to być uwalony zasilacz albo ram.


Nie da się uruchomić wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedy włączam komputer monitor gaśnie jest czarny ekran trzeba resetować monitor po 100 razy restartować kompa ale restart kompa nie pomaga. Nie wiem co się dzieje z moim monitorem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 14:46, zerohunter napisał:

Jak masz tryb awaryjny to wejdź tam gdzie masz zainstalowane i usuń.


Działał tylko tryb awaryjny z obsługą wiersza poleceń.
Zadziałała za którymś tam razem przywróć ostatnią znaną dobrą konfigurację. Od tamtego czasu nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 18:38, Kamilek714 napisał:

Witam kiedy włączam komputer monitor gaśnie jest czarny ekran trzeba resetować monitor
po 100 razy restartować kompa ale restart kompa nie pomaga. Nie wiem co się dzieje z
moim monitorem :(

Na moje oko to to nie jest problem z monitorem.
Podepnij TV/inny monitor i zobacz czy są te same objawy. Jeśli tak, to coś z jednostki centralnej do wymiany. Może być WSZYSTKO. Jeżeli głośnik systemowy wydaje jakieś dźwięki, to opisz jakie. No i jaki komputer? Wszystkie podzespoły, razem z dokładną nazwą zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 01:13, Jackal-pl napisał:

> Witam kiedy włączam komputer monitor gaśnie jest czarny ekran trzeba resetować monitor

> po 100 razy restartować kompa ale restart kompa nie pomaga. Nie wiem co się dzieje
z
> moim monitorem :(
Na moje oko to to nie jest problem z monitorem.
Podepnij TV/inny monitor i zobacz czy są te same objawy. Jeśli tak, to coś z jednostki
centralnej do wymiany. Może być WSZYSTKO. Jeżeli głośnik systemowy wydaje jakieś dźwięki,
to opisz jakie. No i jaki komputer? Wszystkie podzespoły, razem z dokładną nazwą zasilacza.


Nie mam innego monitora do tv nie ma jak podpiąć kabli bo przy tv wszystko się plącze kable itd.
jestem słabym informatykiem nie wiem jak sprawdzić jaki mam zasilacz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK mój problem rozwiązany.
Okazało się, że slot kości ram jest uszkodzony.
Obie kości działają, ale gdy wkładam je w uszkodzony slot komp nie odpala.(Całe szczęście, że jest na gwarancji)
Chciałbym podziękować sirufok''owi i Pietro87 za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego nie trzeba być informatykiem, tylko zwykłym mężczyzną.
Obstawiam zatem, że zestaw jest z supermarketu, bo nie wiesz co kupiłeś.
Jeżeli nie znasz się na komputerach i nie podchodzisz do nich bez kija, to nawet my nie będziemy w stanie Ci pomóc. Całę diagnozowanie opiera się na podłączaniu do Twojego wadliwego komputera podzespołów, któe są sprawne w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:15, Etnies napisał:

Czy problem z trzeszczącym wentylatorem na karcie graficznej bez problemu powinni przyjąć
na gwarancję?

Generalnie takowy stanowi zagrożenie nie tylko dla karty graficznej ale i całego otoczenia. jak trzeszczy to się może złamać, a jak się złamie, to w przypadku części obrotowej (np "wiatraczka właściwego") może zamienić się się w pocisk. Przyznam że nie wiem czy byłby wstanie przebić obudowę komputera, ale na pewno byłby niebezpieczny dla pozostałej elektroniki (płyta główna, pamięci etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:22, S1G napisał:

> Czy problem z trzeszczącym wentylatorem na karcie graficznej bez problemu powinni
przyjąć
> na gwarancję?
Generalnie takowy stanowi zagrożenie nie tylko dla karty graficznej ale i całego otoczenia.
jak trzeszczy to się może złamać, a jak się złamie, to w przypadku części obrotowej (np
"wiatraczka właściwego") może zamienić się się w pocisk. Przyznam że nie wiem czy byłby
wstanie przebić obudowę komputera, ale na pewno byłby niebezpieczny dla pozostałej elektroniki
(płyta główna, pamięci etc).


Trzeszczenie występuje tylko przy najwolniejszych obrotach, bo gdy zwiększę je o 20% problem nie występuje. Spróbowałbym dodać trochę smaru ale pewnie potem mogą nie uznać mi gwarancji, a kartę mam dopiero od 2 miesięcy. Jak na razie pomogło lekkie stuknięcie palcem w wiatraczek. Ogólnie jakieś dziwne są te wentylatory. Kiedy komputer przechodzi w stan oszczędzania energii, karta tylko na parę sekund używa wentylatorów, ale jak zaczynają startować to słychać jakby chrupnięcie. Karta to Shappire Radeon 7850 OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się