PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2014 o 21:38, zerohunter napisał:

Brat dał mi acera Aspire One, który zamula, usunąłem niepotrzebne programy, użyłem ccleaner,
auslogics do defragmentacji i optymalizacji, zmieniłęm mcafee na M$ SE, coś jeszcze wam
przychodzi na myśl?


Msconfig, przepatrz programy i uslugi które się uruchamiają z systemem i wywal niepotrzebne. Ponad to przeskanuj antywirusem, antymalware i antyspyware. Puść Combofix'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 00:22, LubieWafle napisał:

Jak można usunąć pliki gry po deinstalacji (tu: Gothic 3) z komputera?

Deinstalacja służy właśnie ich usunięciu, jak chodzi ci o savey, ustawienia etc to instalator powinien pytać się czy je też usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 00:22, LubieWafle napisał:

Jak można usunąć pliki gry po deinstalacji (tu: Gothic 3) z komputera?



Zaopatrz się w CCleanera. Czyści zarówno rejestr, jak i pliki, choć nie gwarantuję, że wczyści wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 17:29, Jackal-pl napisał:

> Jak można usunąć pliki gry po deinstalacji (tu: Gothic 3) z komputera?


Zaopatrz się w CCleanera. Czyści zarówno rejestr, jak i pliki, choć nie gwarantuję, że
wczyści wszystko.

Rozumiem, dzięki. Pytanie mam natomiast jeszcze inne: czasem zdarza mi się przy porządnej zwiesze systemu, że pokazuje się "Windows Explorer przestał działać", po czym znika pasek ze start etc. (mam Vistę), ale potem wraca. Czy nie jest to groźne? Na Wikipedii jest napisane, że trzeba reinstalować system..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć nietypowe pytanie miałbym. Wiem że nie na temat komputera ale chyba ten temat mimo wszystko będzie najdogodniejszy.
Otóż nurtuje mnie to od paru lat - czy na forum gazety istnieje jakis sposób aby w topicu odtworzyć wszyskie wpisy naraz? Tzn. przeczytać wszytkie odpowiedzi do zapytania a nie klikać w każde "Re:" i otwierać je na nowej karcie. Tutaj dodaje przykładowy obrazek z tematu. Byłbym zobowiązany gdyby ktoś zechciał mi to wytłumaczyć :)

20140313203715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2014 o 22:42, Jackal-pl napisał:

Najlepiej jakikolwiek problem skwitować w stylu: "FORMAT!!!!!"

To prawda, jednak powiem Ci, że się przestraszyłem. Raz, że komputer zwolnił i kursor wraz z paskiem start zniknął. Dwa - przeczytałem to na Wikipedii (ale może to dotyczy tylko Windows XP)?

Dnia 13.03.2014 o 22:42, Jackal-pl napisał:

Ściągnij HD tune i pokaż screena z zakładki Health.

BTW: Korzystasz z IE?

Korzystam z Chrome. Problem pojawił się, jak chciałem zainstalować łatkę do Gothic 3 z CD-Ation (dawny numer). Swoją drogą, zwalniało niesamowicie jak chciałem zainstalować tę łatkę więc pewnie coś z płytką się stało (długo czekałem, aż ruszy instalator; wczoraj to już w ogóle nie ruszył,a był problem z przekopiowaniem instalatora na Pulpit. Było napisane, że urządzenie nie jest dostępne) Cały komputer także zwolnił przy próbie uruchomienia plku. Pomijam, że normalny Gothic 3 z CD-Action mimo opóźnienia lekkiego dobrze się zainstalował. Z innymi płytami problemu nie ma.
Zdjęcie poniżej.

20140313224829

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, health wygląda czysto.
Zrób jeszcze test BENCHMARK i wrzuć screena.

Zwolnienie komputera zazwyczaj spowodowane jest właśnie uszkodzeniem dysku twardego (nie licząc problemów związanyxh z softem).
Spróbuj zdefragmentować HDD oraz zrób chkdsk (najlepiej pełny). Dodatkowo możesz ściągnąć CCLeanera i wyszyścić komputer ze zbędnych plików jak i uprzątnąć nieco rejestr.
UWAGA: Polecam odznaczyć z CCleanerze czyszczenie ciastek, historii (wg uznania) oraz ustawienia stron i zapisanych haseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2014 o 23:45, Jackal-pl napisał:

Hmm, health wygląda czysto.
Zrób jeszcze test BENCHMARK i wrzuć screena.

Hmm na tej stronie benchmark.pl jest jakiś program?

Dnia 13.03.2014 o 23:45, Jackal-pl napisał:

Zwolnienie komputera zazwyczaj spowodowane jest właśnie uszkodzeniem dysku twardego (nie
licząc problemów związanyxh z softem).
Spróbuj zdefragmentować HDD oraz zrób chkdsk (najlepiej pełny). Dodatkowo możesz ściągnąć
CCLeanera i wyszyścić komputer ze zbędnych plików jak i uprzątnąć nieco rejestr.

Zdefragmentuję w wolnej chwili, ale może teraz CCleaner zrobię (chyba szybciej pójdzie z tym).
A z czym mógł mieć związek problem z tym jednorazowym padnięciem Windows Explorera ??

Dnia 13.03.2014 o 23:45, Jackal-pl napisał:

UWAGA: Polecam odznaczyć z CCleanerze czyszczenie ciastek, historii (wg uznania) oraz
ustawienia stron i zapisanych haseł.

Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"Windows Explorer przestał działać"
Zalezy co robisz na kompie i jak dlugo, jak masz wiele otwartych programow np. przegladarki, muzyka z innego programu, jeszcze inne programy i jeszcze cos tam,i jeszcze przegladasz foldery. No to sam windows moze "pasc" bo nie wyrabia poprostu z tym wszystkim. No chyba, ze problemy pojawiaja sie czesciej i i jest coraz gorzej?

A jak to byla plyta z Cdation i tylko ona robila klopoty to wina plyty, dosyc czesto ludzie narzekaja, ze Cda daje slabe plyty, ze nawet "swiezo" kupione i nie moga gry zainstalowac, Jedna z rad to nie instalowac z plyty, tylko instalator gry/patcha przeniesc na dysk twardy i z niego instalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 00:03, LubieWafle napisał:

> Hmm, health wygląda czysto.
> Zrób jeszcze test BENCHMARK i wrzuć screena.
Hmm na tej stronie benchmark.pl jest jakiś program?


Benchmark z programu HD tune, to druga zakladka na lewo od zakladki health. Chyba standardowo sie na niej otwiera? i w czasie testow nalezy odejsc od kompa i go nie uzywac by nie psuc wynikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 13.03.2014 o 22:42, Jackal-pl napisał:

Ściągnij HD tune i pokaż screena z zakładki Health.

W kwestii HD tune i zakładki Health: co oznaczają te dwa żółte rejony? ( mam tak prawie od początku ).

20140314193337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 19:34, lis_23 napisał:

>
> Ściągnij HD tune i pokaż screena z zakładki Health.
>
W kwestii HD tune i zakładki Health: co oznaczają te dwa żółte rejony? ( mam tak prawie
od początku ).


Jest OK. Najważniejsze to to, żeby nie było bad sektorów, co prawda ich nie ma w health, ale warto zrobić też POWOLNY test na ich obecność (inna zakładka). Jeżeli wszystko jest na zielono, to nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2014 o 22:05, Jackal-pl napisał:


Jest OK. Najważniejsze to to, żeby nie było bad sektorów, co prawda ich nie ma w health,
ale warto zrobić też POWOLNY test na ich obecność (inna zakładka). Jeżeli wszystko
jest na zielono, to nie ma się czym martwić.


Wiem, na dysku zewnętrznym WD po tym długim skanie wyszedł mi bad sector i od tamtej pory go nie używam, dysku systemowego jeszcze nie tak nie skanowałem ale ma już ponad dwa lata, więc najwyższy czas, tyle że dosyć długo to trwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo? Srednie transfery dochodzą nawet do 100MBps, a skanowanie dysku 500GB trwa około 2-3h :)
To niewiele :) Wystarczy sobie na noc to zapuścić i iść spać :)
Dodam, że podczas skanu na BS można korzystać normalnie z komputera :) (tzn. Internet, gry, jakieś intensywne kopiowanie plików nie jest zalecany, a już na pewno wydłuża czas skanu :))

Bad sektory wyskakują nawet po miesiącu, a czasem dopiero po wielu latach.

AQ i jeszcze jedno - jeden sektor nie dyskwalifiuje dysku :) Zazwyczaj i tak się realokuje (disk ma kilka-kilkanaście zapasowych).
Można też skorzystać z bootowalnego MHDD, by dysk w pewnym zakresie naprawić, ale jest to zlaecany tylko ogarniającym użytkownikom, bo można sobie zaszkodzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2014 o 22:33, Jackal-pl napisał:


AQ i jeszcze jedno - jeden sektor nie dyskwalifiuje dysku :) Zazwyczaj i tak się realokuje
(disk ma kilka-kilkanaście zapasowych).
Można też skorzystać z bootowalnego MHDD, by dysk w pewnym zakresie naprawić, ale jest
to zlaecany tylko ogarniającym użytkownikom, bo można sobie zaszkodzić..


Zakupiłem ten dysk w czerwcu 2010 r. m.w. od początku 2012 r. system zaczął pokazywać, że coś jest nie tak z tym dyskiem ( podczas startu systemu skanował dyski i pokazywał, że jest problem z WD My Book 1 TB ) w lipcu go przeskanowałem w HD tune i wyszedł mi bad sector, na drugi dzień zakupiłem nowy wewnętrzny dysk HDD a tego już nie używam - czyli można by coś z tym zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się