PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2014 o 23:53, Kirabaxior napisał:

No chrome.exe *32 dokladnie.


Weź odpal sobie adwcleanera - Szukaj, a potem usuń. Prawdopodobnie nałapałeś jakiegoś adwarowego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 15:23, Kirabaxior napisał:

Bede wdzieczny jesli znajdziesz. Faktycznie pamieci zbiera duzo a w grach dziala glosno.
Moze to jeszcze wina tego ze system non stop instaluje jakies aktualizacje, toteż jest
obciazony.
@S1G - tak, winda legalna.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26359&pid=3428 <- To chyba post od którego zacząłem węszyć.
http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-zuzywa-zbyt-duzo-pamieci,News,16717.html <- teraz znalezione, ładniej wytłumaczone to co chciałem przekazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, dopiero co zaniepokoił mnie dziwny dźwięk dobiegający z komputera. Nie wiem co to bylo, ale zauwazyłem, ze wiatrak zasilacza jakoś dziwnie słabo się kręci. Na tyle słabo, że jestem w stanie zobaczyć łopatki wiatraka. Wątpię czy tajk powinno być. :P Jaka może być tego przyczyna? :o

Zasilacz Corsair TX650M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 19:37, Rick napisał:

Hej, dopiero co zaniepokoił mnie dziwny dźwięk dobiegający z komputera. Nie wiem co to
bylo, ale zauwazyłem, ze wiatrak zasilacza jakoś dziwnie słabo się kręci. Na tyle słabo,
że jestem w stanie zobaczyć łopatki wiatraka. Wątpię czy tajk powinno być. :P Jaka może
być tego przyczyna? :o

Zasilacz Corsair TX650M


Ogólnie zasilacz w idlu, szczególnie pos. wysoką sprawność mało się grzeje, więc wentylator chodzi sobie spokojnie. Odpal jakąś grę lub benchmark i zobaczysz, że wentylator przyspieszy :)

Jakiego typu są te niepokojące dźwięki? Chrobotanie, piszczenie, buczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 20:23, Jackal-pl napisał:


Ogólnie zasilacz w idlu, szczególnie pos. wysoką sprawność mało się grzeje, więc wentylator
chodzi sobie spokojnie. Odpal jakąś grę lub benchmark i zobaczysz, że wentylator przyspieszy
:)

Jakiego typu są te niepokojące dźwięki? Chrobotanie, piszczenie, buczenie?

Dzieje sie właśnie odwrotnie. Jak włączyłem Injustice zaczął chodzić wolniej. Poza tym pojawił sie problem, który wcześniej wziąłem za poluzowany kabel. Mianowicie podczas gry (w Injustice właśnie) monitor robi się nagle ciemny, pokazuje się ikonka w rogu jakby szukał sygnału (na zmienę DVI i Analog) i monitor przechodzi w stan uśpienia. Jak wyłączyłem injustice (alt+f4) monitor od razu się włączył. Potem odpaliłem SpeedFana i sami zobaczcie (patrz: załącznik). Nie jestem ekspertem, ale to kurde nic dobrego. CPU niedawno czyściłem z kurzu, jest jak nowy. Nawet wymieniałem pastę termoprzewodzącą. Czy jest możliwość, że coś zwaliłem? Może źle nałożyłem pastę? Tylko to było dobre 3 miesiące temu jesli nie dłużej. Anyway, wygląda jakby komputer tracił moc, nie wiem dlaczego...

EDIT: Aha, w sumie dźwiękami się nie przejmuj, bo gdybym nie miał zdjęctej obudowy to bym pewnie tego nie zauwazył. Czasem tylko wentylator z tyłu zwalnia co powoduje, że trochę buczy, ale później znowu przyspiesza. Nie pytaj mnie dlaczego zwalnia, próbowałem inaczej je podłączaj do płyty głównej, ale nie pomaga... :(

20140701211725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niecierpię speedfana za to, że czujniki opisane są po prostu w randomowy sposób.
Ściągnij occt i zrób test CPU - po 5 minutach napisz JAK ZMIENIŁA się temp (z ilu na ile).

To samo z GPU - to właśnie przegrzewanie się tego układu podejrzewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć - w jakiś sposób udało mi się zepsuć pulpit (nie ma na nim żadnych ikon mimo, iż powinny być + nie mogę wykonać na nim zaznaczenia (przytrzymanie lewego przycisku myszy i przeciągnięcie)). Fota poniżej jako rozjaśnienie sytuacji. Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, nie wiem jak z tego wybrnąć a bardzo mnie to irytuje. Ktoś wie jak to można przywrócić do normalności?

20140702094631

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Youtube ostatnio wali mnie w konia.. Jakiego filmiku bym nie włączył, zamiast go odtwarzać, zatrzymuję się na czarnym ekranie i buforowaniu... zajmuje mu to tak 2 minuty i potem nagle postanawia filmik puścić(bez problemów z buforowaniem...) Korzystam z chroma/win7 ultimate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 12:19, luzac napisał:

To znany problem z wszystkimi przeglądarkami na silniku chrome. Po prostu Google samo
sobie strzela w stopę.

wcześniej rzadko mi się przytrafiał.
anyway wyczyszczenie kaszu pomogło... na teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 12:19, luzac napisał:

To znany problem z wszystkimi przeglądarkami na silniku chrome. Po prostu Google samo
sobie strzela w stopę.

Używam forefoxa i mam to samo :P Racja, denerwujące. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 09:46, Paweuu napisał:

cześć - w jakiś sposób udało mi się zepsuć pulpit (nie ma na nim żadnych ikon mimo, iż
powinny być + nie mogę wykonać na nim zaznaczenia (przytrzymanie lewego przycisku myszy
i przeciągnięcie)). Fota poniżej jako rozjaśnienie sytuacji. Nigdy coś takiego mi się
nie zdarzyło, nie wiem jak z tego wybrnąć a bardzo mnie to irytuje. Ktoś wie jak to można
przywrócić do normalności?


Prawy na pulpit -> Widok -> Pokaż ikony pulpitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 18:28, Rick napisał:

> To znany problem z wszystkimi przeglądarkami na silniku chrome. Po prostu Google
samo
> sobie strzela w stopę.
Używam forefoxa i mam to samo :P Racja, denerwujące. :/

A już myślałem że coś z moją Neostradą nie tak że nagle usługi googla "lagują" strasznie. Aczkolwiek jak już łaskawie ruszy, to "buforowanie" jest ze zwykła, (szybką) prędkością. Czyli problem z samym połączeniem się a nie transferem jako takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 20:25, S1G napisał:

/.../ > A już myślałem że coś z moją Neostradą nie tak że nagle usługi googla "lagują" strasznie.
Aczkolwiek jak już łaskawie ruszy, to "buforowanie" jest ze zwykła, (szybką) prędkością.
Czyli problem z samym połączeniem się a nie transferem jako takim.

Jako zwolennik spiskowej teorii dziejów dopatrywałbym się przyczyny opóźnienia w tym, że oprócz nawiązania połączenia z Google, Twój komputer musi nawiązać jeszcze jakieś inne połączenie, gdzie ktoś sprawdza, czego Ty szukasz. Jak informacji o wykonaniu bomby domowym sposobem, to już mają Cię zarejestrowanego. Albo jak szukasz informacji o narkotykach, a być może także, jak wchodzisz na stronę Maxa Kolonko. I właśnie zauważyłem, że u mnie Google pojawia się z dużym opóźnieniem... też jestem na podsłuchu? Czy może Google się już nie wyrabia? Bo coś jest nie tak.

P.S.
Sprawdziłem jeszcze raz, po tym jak post wysłałem i teraz Google pojawia się błyskawicznie. Ktoś się zorientował i przestał mnie podsłuchiwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 21:18, Piciambeer napisał:

Wszystkie usługi googla ostatnio sobie w kulki lecą, wszystko się tnie, wali i nie ładuje.
Strasznie to irytujące.

O żesz, YT podnosi poprzeczkę. Tego jeszcze nie było...

20140702213549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 09:12, Rick napisał:

Nic nie rozumiem z tych cyferek, więc wklejam screeny. :P


Wygląda że procesor ci się przegrzewa, stąd zamulanie kompa - obniża taktowanie, żeby wydzielać mniej ciepła. Możliwe że masz źle zamontowane chłodzenie, wystarczy że jedna noga radiatora nie siedzi dobrze w płycie głównej żeby przewodzenie ciepła było kiepskie. nie może być też za dużo pasty termoprzewodzącej, wystarczy pokryć cieniutką warstwą powierzchnię procesora i docisnąć radiator i porządnie go zamocować. Sprawdź czy wiatraczek od procesora się obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do youtube-a, być może "sławne" 60 fps działa nie do końca poprawnie, wprowadzili ostatnio możliwość filmików z tą prędkością.


edit: co do bomb etc, raczej prokuratura "puszcza" wszystko przez swoje serwery żeby wiedzieć kto "taśmy" wprost tam "oglądał" ;). A że takowe nie wyrabiają, to yutub laguje przed rozpoczęciem oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się