PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Po pierwsze staraj się podpiąć każdy napęd na osobnej taśmie, po drugie: wejdź w Start>P-klik na Mój komputer>Właściwości>Sprzęt>Menadżer urządzeń>Kontrolery IDE>Podstawowy kanał IDE (oraz Pomocniczy kanał IDE)>Ustawienia zaawansowane>Tryb transferu ustaw ba "DMA jeżeli dostępne". Powinieneś mieś w oknie Bieżący tryb transferu co najmniej Ultra DMA tryb 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 19:47, e-pillot napisał:

Co muszę podać w sklepie aby kupić odpowiedni RAM?


Może uściślę moją wypowiedź. Chcę kupić taki sam RAM, jaki mam w moim komputerze, więc co muszę sobie zanotować na karteczce, z programu Everest, aby kupić taki sam RAM, jaki mam teraz w komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem :( moja nagrywara DVD zamyka mi plyty ;( mimo, ze nie ma zaznaczonej tej opcji podczas nagrywania, zamyka sama z siebie! ! ! Czy to korzystam z Nero czy z windowsowskiego pseudo programu nadal zamyka plyte, tak ze nic nie mozna dograc :( na czym to polega i dlaczego tak sie dzieje? Wczesniej nie bylo tego problemu... Czy cos w rejestrze trzeba zmienic czy what? Nowy firmware? Blagam i chlipię o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ufaj programom typu Everest. Wiem to z autopsji. Ja osobiście mam DDR2 Geil 800 Ultra a Everest, CPU-z i inne tego typu programy pokazują mi 667.
Najlepiej (i najpewniej) spisz dane kości z nalepki - musisz otworzyć kompa i wyciągnąć kość. Na naklejce masz pełen opis (marka, rodzaj, częstotliwość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo mam problem tym razem z urzadzeniem wielofunkcyjnym brother dcp-115c mianowicie jest tam przycisk
on/off
i nie wiem dlaczegop gdy go naciskam drukarka sie nie wylacza ani tez sie nie wlacza poprosty gdty podlacze ja do pradu odrazu startuje i jedyny sposob by caly czas nie pobirrala pradu do odlaczenie kabla zasilania tyle ze wtedy data sie kasuje w ustawieniach jak ktos wie co z nia nie tak niech napisze dzisiaj ja kupilem i juz zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 21:41, The-Darkest napisał:

Mam taki problem :( moja nagrywara DVD zamyka mi plyty ;( mimo, ze nie ma zaznaczonej tej opcji
podczas nagrywania, zamyka sama z siebie! ! ! Czy to korzystam z Nero czy z windowsowskiego
pseudo programu nadal zamyka plyte, tak ze nic nie mozna dograc :( na czym to polega i dlaczego
tak sie dzieje? Wczesniej nie bylo tego problemu... Czy cos w rejestrze trzeba zmienic czy
what? Nowy firmware? Blagam i chlipię o pomoc...


a moze masz ustawiony tryb zapisu disc at once wtedy zawsze zamknie ale to by sie sprawdzilo tylko w nero bo windows raczej nagrywa track at once choc nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 22:27, pendejo napisał:

a moze masz ustawiony tryb zapisu disc at once wtedy zawsze zamknie ale to by sie sprawdzilo
tylko w nero bo windows raczej nagrywa track at once choc nie wiem


Mowisz o opcji w nero? Nie, nie mialem tam tak zaznaczone, nagrywarka obsluguje multisession, przedtem wszystko bylo ok, mozna bylo kontynuowac sesje i je rozpoczynac bez zadnego problemu... Zmienilem program na cheetah dvd burner, ale to nic nie dalo;( nadal zamyka... Moze to problem z nagrywarka? A moze ze sterownikami? Sam juz nie wiem... A troche to denerwujace:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 18:42, mrosi napisał:

/.../

Po pierwsze staraj się podpiąć każdy napęd na osobnej taśmie, po drugie: wejdź w Start>P-klik
na Mój komputer>Właściwości>Sprzęt>Menadżer urządzeń>Kontrolery IDE>Podstawowy
kanał IDE (oraz Pomocniczy kanał IDE)>Ustawienia zaawansowane>Tryb transferu ustaw ba
"DMA jeżeli dostępne". Powinieneś mieś w oknie Bieżący tryb transferu co najmniej Ultra DMA
tryb 2

nie mam takiej opcji jak ustawienia zaawansowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z monitorem. POdczas pracy,gry nakompie poprostu ekran mi sie trzęsie, albo obraz przesuwa się mocnno w prawo. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 18:05, radyjko1 napisał:

Witam mam problem z monitorem. POdczas pracy,gry nakompie poprostu ekran mi sie trzęsie, albo
obraz przesuwa się mocnno w prawo. Proszę o pomoc


Jaki model monitora karta graf sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Gdy wkładam do napedu DVD jakąś płytke DVD to mi sie otwiera napęd. Komp resetuje itp.
Ma ktoś taki problem? Przed reinstalem wszystko było oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 18:05, radyjko1 napisał:

Witam mam problem z monitorem. POdczas pracy,gry nakompie poprostu ekran mi sie trzęsie, albo
obraz przesuwa się mocnno w prawo. Proszę o pomoc


Może to być spodowane małym odświezaniem monitora, albo brakiem sterowników do monitora jak to było kiedyś w moim przypadku.
Radzę zwiększyć odświażanie monitora i sprawdzenie czy ma się zainstaloweane sterowniki do monitora i również do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 18:05, radyjko1 napisał:

Witam mam problem z monitorem. POdczas pracy,gry nakompie poprostu ekran mi sie trzęsie, albo
obraz przesuwa się mocnno w prawo. Proszę o pomoc

hm LCD czy CRT, w tym drugim przypadku jak kiepsko ekranowany może go coś zakłócać (wiem że się takie rzeczy potrafią np w pobliżu torów robić). bywały już takie przypadki że obraz drgał podczas korzystania z wbudowanych w monitor głośników (jakim cudem te buble przeszły przez kontrole jakości nie mam pojęcia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże...

Otóż wczoraj komputer działał jak należy (odinstalowałem kilka niepotrzebnych programów itp). Dzisiaj zainstalowałem ZoneAlarm i stało się coś dziwnego... w dodaj/usuń programy nie mogę nic zrobić! Nie wyświetlają się żadne informacje (z kilkoma wyjątkami) i nie mogę zwyczajnie odinstalować niczego! Mam też program EasyCleaner i dzięki niemu również można usuwać programy, ale pojawia się podobna sytuacja - otóż tak nie ma żadnej listy - jest tylko ZoneAlarm!

Może mi ktoś pomóc?

Na screenie możecie zobaczyć jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk SATA podzielony na partycje - czy jeżeli zainstaluję sterowniki RAID przy instalacji XP stracę dane zapisane na pozostałych partycjach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakąś listwę zasilającą do komputera. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi czym kierować się podczas zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się