PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie



witam, wczoraj dostalem klawiature G15, zainstalowalem wszelkie sterowniki, wszystko powinno dzialac jak najlepiej, klawiatura dziala, wyswietlacz dziala, niby wszystko jest ok, ale klawiatura po restarcie komputera nie dziala, nie reaguje, swieci sie wyswietlacz, laduje sobie programy z komputera (zegarek, wykres obciazenia procesora i pamieci, programik do 2142) ale nie reaguje,moge sobie klikac do woli. zeby zadzialala, musze wyjac ja z "gniazdka" usb i wlozyc ja jeszcze raz, co ciekawsze:

http://img113.imageshack.us/img113/8948/1bw1.jpg

po wywaleniu jednej z nich z systemu klawiatura przestaje dzialac :\ nie wiem co sie dzieje. sprawdzalem w innych portach usb, jest tak samo.
instalacja nowych sterownikow ze strony Logitecha tez nie pomaga, ciagle jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 10:46, Deamian napisał:

klawiatura zadzialala, kiedy odlaczylem wszystkie inne rzeczy z usb, neozdrade, mysz, mikrofon

hm a próbowałeś podpiąć ją do innego gniazdka albo aktywnego huba? wydajność prądowa usb jest niewielka, możliwe więc że zwyczajnie prądu brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy.

Wczoraj sprawdziłem sobie coś w biosie (nic nie przestawiałem) i kiedy włączam kompa pokazuje mi się błąd. Dałem tam na ustawienia domyślne i z 1,8GHz zrobiło mi się 1,25!!! Udało mi się przestawić najwyżej do 1,70. Kiedy dałem na ustawienia domyślne innym sposobem miałem 1,79. Teraz znowu przestawiło mi się na 1,25 i na dodatek nie działa mi dysk D! Z systemu plików FAT32 dysk D zmienił się na RAW, a kiedy daje na D pyta się mnie czy mam go sformatować i tyle. Pomóżcie mi spowrotem ustawić procesor na 1,8GHz i dysk D aby spowrotem działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma problem. Otóż kupił sobie kompa z kartą graficzną Asus Geforce 7950 GT. A ma monitor CRT, a tam nie ma na niego wejścia. Dostał jakąś przejściówkę, ale to nic nie zmienia (monitor daje się podłączyć, ale nie chce działać). Dodam, że w jego kablu w monitorze nie ma jednego drucika (ale normalnie działał na Geforce 4 MX 440)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 19:41, Langier napisał:

Ja mam Star office 5.2 litery zamiast ą, ę nawet w "plik" są dziwne znaki, jeśli ktoś zna rozwiązanie,
to proszę napisać.

poszukaj kodowania znaków, pewnie jest ustawione na zachodni albo coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tego nie naprawię to będzie źle i to bardzo. Mój problem jest następujący : odtwarzacz DVD nie widzi żadnej płyty wcześniej się to nie zdarzało. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 21:54, deih napisał:

Jak tego nie naprawię to będzie źle i to bardzo. Mój problem jest następujący : odtwarzacz
DVD nie widzi żadnej płyty wcześniej się to nie zdarzało. Proszę o szybką odpowiedź.



Też tak miałem. Ja włożyłem płytę czyszczącą laser ( taką z włoskami). Ale problem może leżeć gdzie indziej.
Czy wykrywa napęd optyczny w komputerze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 22:44, deih napisał:

Nie , raczej nie.



To może kabelek przewodzący do płyty głównej. A tak w ogóle to, czy napęd daje oznaki życia? ( czy np. palą się lampki) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A tak w ogóle to, czy napęd daje oznaki życia?

Dnia 17.11.2006 o 22:49, Sandwich napisał:

( czy np. palą się lampki) ?

Tak lampki się święcą i nawet szumi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2006 o 22:52, deih napisał:

Tak lampki się święcą i nawet szumi :).



To dobrze, spróbuj kabelki przeczyścić, bo wina zasilania nie jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 13:17, Marcinos07 napisał:

Potrzebuje waszej pomocy.

>......

Co do procesora to zrób restart BiOSU czyli prestaw zworki na płycie głównej w instrukcji bedzie napisane gdzie te zworki sa i jak je przestawic by zrestartowac bios ;] powino pomoc z procesorem a co do dysku to niestety nie wiem ale i mżoe restart biosu pomoze bo jesli wina biosu ze dysk sie tez pozypał to restart tez pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma problem z monitorem LCD Samsung SM 713N. Po włączeniu komputera wyswietla się komunikat: "Not redomended mode. Recomended mode: 1280x1024" Podłączałem monitor pod drugi komputer i jest to samo. Co mogło się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 10:12, Pingus napisał:

Mój znajomy ma problem z monitorem LCD Samsung SM 713N. Po włączeniu komputera wyswietla się
komunikat: "Not redomended mode. Recomended mode: 1280x1024" Podłączałem monitor pod drugi
komputer i jest to samo. Co mogło się stać?

dokładnie to co pisze, musisz podłączyć inny monitor (najlepiej crt jest z nimi mniej problemów niż z lcd) i zmienić rozdzielczość bo tej co jest teraz zwyczajnie nie obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 10:14, sig. napisał:

dokładnie to co pisze, musisz podłączyć inny monitor (najlepiej crt jest z nimi mniej problemów
niż z lcd) i zmienić rozdzielczość bo tej co jest teraz zwyczajnie nie obsługuje.


No ale ja mam w domu LCD SM710N i po podłązceniu tej 713 pod mój komputer też pojawia się ten komunikat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem taki jak na zdjeciu wie ktoś co to może być za bląd i co jest jego przyczyną. Blad zaczoł robić sie po zmanie karty graficznej. sterowniki nowe, Direct 9c. Systemu nie reinstalowalęm od tamtego czasu. Karta została założona na stary system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się