PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Czyli miałem źle dobranego proca z płytą. Do tego Semprona miałem Asusa A7V880. Chociaż z drugiej strony bawiłem się trochę w przetaktowywanie i bez podnoszenia napięcia chodził stabilnie na 1,94GHz. Więc aż tak wielkiego konfliktu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 23:40, mrosi napisał:

I nie jest to wina baterii, bo wymieniałem ją kilkunastokrotnie i sytuacja się powtarzała.

Załóżmy, że procesor i płyta są źle dobrane i przy ustawieniu Auto CPU jest niepoprawnie identyfikowany. Coś jednak musiało konfigurację w BIOSie zresetować - może zwarcie 2 pinów na płycie? Tylko w jaki sposób do tego mogło dojść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Biorąc za pewnik to co Olamagato napisał, to chyba będzie wina niedobrania proca z płytą. Na pewno nie baterii bo ten element przećwiczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dzieje się bez przyczyny - skoro przez 2 lata było dobrze, to coś musiało się ostatnio wydarzyć. Nie neguję wcale niedobrania procesora z płytą, ale to jest efekt (CPU niepoprawnie się wykrywa na automatycznych ustawieniach), a nie przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 08:52, Treant napisał:

Nic nie dzieje się bez przyczyny - /.../

Czasem wychodzi zabawnie. Oblivion wieszał mi się 2-3 minuty po starcie, więc uznałem, że to wina karty graficznej (Radeon 9800 Pro. Kupiłem GF 6800 Palita i dopiero jak otworzyłem obudowę, zobaczyłem, że odpadł radiator od chipsetu. Musiałem go przykleić, bo był na wlutowanych zaczepach, które odpadły. Po tygodniu odpadł w trakcie grania, chyba się spalił i musiałem wymienić płytę główną. Windows po dwóch dniach uznał ją za właściwą...
Czyli przyczynę, zresztą tak, jak piszesz, czasem może być trudno wykryć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 13:01, I Borys I napisał:

Ile WIndows XP potrzebuje min. RAMu ?

w wymaganiach minimalnych ma 128, więc bez przynajmniej 256 nie próbuj uruchamiać czegokolwiek poza windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 13:03, sig. napisał:

> Ile WIndows XP potrzebuje min. RAMu ?
w wymaganiach minimalnych ma 128, więc bez przynajmniej 256 nie próbuj uruchamiać czegokolwiek
poza windowsem.


Składam jakiegoś rzępa dla bratam i uzbierało mi się coś 128-144 RAMu i zastanawiam się czy postawić XP ale to chyba chybiony pomysł, także 98 myślę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2006 o 22:51, Olamagato napisał:

A jaki procek i jaka płyta główna?


- Athlon 2500+ 1833 Mhz
- Asrock K7S8X

Dziwne, że dopiero po dwóch latach takie coś mi się stało. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 00:49, mrosi napisał:

/.../

Biorąc za pewnik to co Olamagato napisał

Ech. Napisałem o przyczynie, która może powodowac skłonność do takich wypadków.
Ogromna większośc płyt bedzie zupełnie poprawnie rozpoznawała procesor i ustawiała parametry pracy.
Nawet jeżeli jest tak jak napisałem, to Treant ma rację, że coś się ostatnio zmieniło. Często przyczyną jest odpadnięcie zworki na płycie głownej bo na niektórych pozostał jeszcze zwykle nieuzywany fizyczny switch 100/133 mimo istnienia ustawień programowych biosa. Jeżeli tak jest, to trzeba ją z powrotem nałożyć.

Ale bezpośrednim efektem jest to, że poleciał CMOS, a następnie wczytał się FSB z trybu bezpiecznego i wysztarczy po prostu przestawić FSB na właściwą wartość i już będzie najprawdopodobniej trzymana do następnego podobnego przypadku. Raz zrobić i po sprawie.
Można też całkowicie zresetować CMOS (nie BIOS!) za pomoca programu do flashowania BIOSa. Wtedy wszystkie wartości powinny najść na właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 13:40, Seqiu napisał:

- Athlon 2500+ 1833 Mhz
- Asrock K7S8X
Dziwne, że dopiero po dwóch latach takie coś mi się stało. ;(

Po pierwsze obok pamięci masz dwie zworki ustawienia FSB (tak jak myślałem) - sprawdź może są źle ustawione, albo jedna wypadła.

Ciekawe. "Memory
- DDR 266 Max. 3GB
- DDR 333 Max. 2GB
- DDR 400 Max. 1GB"
Nie masz czasem conajmniej 1 GB DDR 400? Jezeli tak, to płyta może ją traktowac jako 333 lub 266. A wtedy różne cuda mogą się dziać. Szczególnie w połączeniu ze złym ustawieniem zworek FSB.
Właściwe ustawienie zworek:
http://download.asrock.com/manual/K7S8X.pdf
Strona 11 na samym dole.
Na obu zworkach zapięte powinny byc piny 1-2. Wygląda tak jakby Ci spadła zworka FSB_SEL0. (wtedy FSB = 100 MHz efektywnie 200).

Po drugie na płycie jest AMIbios, co wyjaśnia część przyczyn. To jest słaby i felerny bios. Tak słaby, że użytkownicy zaczęli go sobie modyfikować.
Po trzecie Twój procesor marnuje się na niej bo płyta obsługuje max 333MHz FSB, podczas gdy ten procek podkręceniu na FSB 400 MHz i podniesieniu napięcia do 1,7V śmiga bez problemów jako Athlon XP 3200+. Tak na marginesie.
Fragment recenzji:
"Warto jednak pamiętać, że płyta potrafi czasami płatać figle i wymaga dużej staranności, wiedzy oraz umiejętności w konfiguracji i instalacji po wgraniu modyfikowanych BIOSów."

Tu masz najnowszą wersję biosa do swojej płyty:
http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=K7S8X#bios
Jeżeli twoja wersja biosa jest niższa niż 2.30, to należy zmienić na 2.60. Jeżeli nie jest niższa, to nic nie rób. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś lub nie masz nikogo znajomego kto już z powodzeniem to robił (czyli nic nie zepsuł), daj to serwisowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ chce przegrać porysowaną płytke DVD z sejwami ale występuje bład odczytu danych a gdy chce skopiować jej zawartość na dysk nic nie idzie a proces stoi w miejscu. Czy istnieje jakiś program który pozwala na kopiowanie porysowanych płytek ?? Dodam ze są to naprawde duże ryski a moja nagrywarka DVD to Samsung. BŁAGAM O POMOC !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 13:07, I Borys I napisał:

Składam jakiegoś rzępa dla bratam i uzbierało mi się coś 128-144 RAMu i zastanawiam się czy
postawić XP ale to chyba chybiony pomysł, także 98 myślę lepiej.

128 ramu na Xp-eka nie jest za dużo ale ja jakiś czas miałem Xp-eka i 128 ramu. ( teraz mam więcej ramu). Grałem w Morrowinda, w Gothica I. Ale pamięci to raczej za mało było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 15:57, AgayKhan napisał:

128 ramu na Xp-eka nie jest za dużo ale ja jakiś czas miałem Xp-eka i 128 ramu. ( teraz mam
więcej ramu). Grałem w Morrowinda, w Gothica I. Ale pamięci to raczej za mało było.


W zasadzie to ten 2g komputer nie będziedo gier. Tylko do internetu +audio&wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:17, Ryan Kam napisał:

Czy wiecie jak zwiększyc pamiec wirtualna , bo gram w medal a tu sie zacijna wychodze a potem
pisze mi że jest za mało pamięci ;(

Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamięć wirtualna -> Zmień
I wpisujesz wartości w Ustawienia niestandardowe. Wpisz tą samą liczbę w Wartość początkową i Wartość maksymalną, a tą liczbą będzie podwójna ilość Twojego RAMu. Powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, od jakiegoś czasu nie moge grać w większość gier przez sterowanie. N padzie jedt wszystko dobrze ale na klawiaturze i myszce jak gram komp czasem przejmuje kontrole i nie moge nic robić, a wszystkie komendy działają z opużnieniem ale tak jest tylkow grach bo w windzie działa dobrze :( Prosze pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem niedawno kupilem gf 7600 gs 512 mb od gigabyte i gdy ionstaluje utility tools czy jakos tak jest ok restartuje kompa i gdy ma sie wlaczyc ten program wyskakuje mi najpierw jedno okienko z zawartoscia:

C:\program files\gigabyte\vga utility manager\gvflash.cfg

po kliknieciu ok nastepna ramka

error opening cfg file

pozniej znowu

C:\program files\gigabyte\vga utility manager\gvflash.cfg
error opening cfg file

i ostatnia ramka

supported device not found


Jesli ktos wie co z tym fantem zrobic bylbym wdzieczny za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 21:04, pendejo napisał:

mam problem niedawno kupilem gf 7600 gs 512 mb od gigabyte i gdy ionstaluje utility tools czy
jakos tak jest ok restartuje kompa i gdy ma sie wlaczyc ten program wyskakuje mi najpierw jedno
okienko z zawartoscia:

C:\program files\gigabyte\vga utility manager\gvflash.cfg

po kliknieciu ok nastepna ramka

error opening cfg file

pozniej znowu

C:\program files\gigabyte\vga utility manager\gvflash.cfg
error opening cfg file

i ostatnia ramka

supported device not found


Jesli ktos wie co z tym fantem zrobic bylbym wdzieczny za odpowiedz



Miałem dokładnie to samo ,mam tą samą karte, dzwoniłem do punktu gdzie kupywałem i powiedzieli że trzeba tylko zainstalować nowe sterowniki i tyle. :) Wszystko śmiga jak należy :) Ściągnij stąd http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_rel70betadriver.html sterownik 91.33 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się