PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

najprawdopodobniej w chipset costam ;) albo w advanced costam (w zaleznosci jaki masz bios)

probowales podpiac nowy dysk pod kanal na ktorym masz stary dysk? tak na wszelki wypadek zebysprawdzic czy na pewno nowy dysk jest sprawny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 23:15, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie (nie znam się za bardzo na sprzęcie).Mam zamiar kupic pada i jest tam interfejs:
USB 1.1 czy to się czymś różni od USB 2.0? Proszę o pomoc.Z góry dziękuję.

usb 2.0 jest szybszy (osiąga 480 mb/s a usb 1 kilkanaście) , ale w pełni kompatybilny wstecz (czyli pada z usb 1.1 jak najbardziej możesz podłączyć, byle nie do tego samego gniazdka (np przez koncentrator) co urządzenia 2.0. bo to je spowolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 08:31, sig. napisał:

> USB 1.1 czy to się czymś różni od USB 2.0? Proszę o pomoc.Z góry dziękuję.
usb 2.0 jest szybszy (osiąga 480 mb/s a usb 1 kilkanaście) , ale w pełni kompatybilny wstecz
(czyli pada z usb 1.1 jak najbardziej możesz podłączyć, byle nie do tego samego gniazdka (np
przez koncentrator) co urządzenia 2.0. bo to je spowolni.


Ok,dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włanczając przed chwila komputer pojawił mi się po wykryciu (moze wyświetleniu?) RAM, dysku i CDROM-ów taki oto komunikat:

CMOS Settings Wrong
CMOS Memory Size Wrong
Press F1 to Run SETUP
Press F2 to load default values and continue

Po restarcie było to samo. Orientuje sie ktoś o co biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:03, Dux napisał:

Po restarcie było to samo. Orientuje sie ktoś o co biega?


Wymień bateryjkę w płycie głównej. Pewnie jest zużyta i nie trzyma ustawień BIOSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:39, Crana napisał:

Mam Takie pytanie
czemu by nie zrobić ramów które mają np.2ghz x2 czyli dwu rdzeniowe?

bo pamięci ram nie mają rdzeni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:42, pendejo napisał:

> Mam Takie pytanie
> czemu by nie zrobić ramów które mają np.2ghz x2 czyli dwu rdzeniowe?
bo pamięci ram nie mają rdzeni ;]

a nie mogą mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 19:48, Crana napisał:

> > Mam Takie pytanie
> > czemu by nie zrobić ramów które mają np.2ghz x2 czyli dwu rdzeniowe?
> bo pamięci ram nie mają rdzeni ;]
a nie mogą mieć?


chłopie... weź sobie poczytaj co to CPU a co to RAM :) I nie, RAM nie może mieć rdzeni :) bo one nie obliczają nic, tylko przechowują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ DJ Danielus

Dzięki. Ale jakoś się samo naprawiło. W ogóle komp mi jakieś dziwne numery odstawił. Po uruchomieniu i tych komunikatach odpaliłem DBSD. A w zasadzie próbowałem, bo nieustannie restartowało mi X-y. Zrestartowałem więc komputer i przełączyłem się (po wciśnięciu wcześniejszym tego F2) na xp-ka. Ten zaczął mi znowu sypać komunikatami, że znalazł nowy sprzęt io to nie jeden (a wszystko było podłączone od nie wiadomo kiedy). W końcu okazało się, że skopały się (a moze nawet odinstalowały) sterowniki dla kontrolera dźwięku (czy jak to się zwie, w każdym razie dźwięku nie było) i do modemu (to akurat nieważne, bo nie uzywam tego). Próbowałem zainstalować ale system twierdził, że nie może bo cos tam. W końcu zrobiłem przywracanie systemu. Dźwięk się pojawił, a na dodatek niewiadomo czemu i zniknęły te komunikaty, o których wcześniej pisałem. Potem przełączyłem się na DBSD i tam też już wszystko w porządku.

Z moim komputerem jest chyba jak z tą Pelagią, graną przez Smolenia: głupieje na starość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh! Podobny problem i u mnie nastał, tyle tylko, że skopały się stery od grafy. Niestety kopii (zapasowej) systemu nie mam, więc przesiadłem się na Ubuntu i wszystko gra :)

Z moim komputerem jest chyba jak z tą Pelagią, graną przez Smolenia: głupieje na starość:)
Widać się to niestety sprawdza.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajdę w przyzwoitej cenie do 400 zł Płytę Główną taką co będzie miała PCI x16 do tego jakiś przyzwoity procesor dwurdzeniowy się zmieści, np. jeden rdzeń 1,8 GHz, tak co by UT 3 poszedł na Full albo wysokich bez ściny. wiem że to nie jest odpowiedni temat ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle Cię zrozumiałem - myślałem, że mobo chcesz do 400zł...

W takim razie poszukaj zestawu pod AMD. Spróbuj znaleźć płytę którą podałem (bardzo dobra), a do tego, coś koło Athlona X2 4000+ (w sklepach ok. 200zł, na aukcjach zapewne mniej). DFI kosztować powinno w granicach 320zł, czyli łączne ok. 500zł.

Sorka za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:32, DJ Danielus napisał:

Źle Cię zrozumiałem - myślałem, że mobo chcesz do 400zł...

W takim razie poszukaj zestawu pod AMD. Spróbuj znaleźć płytę którą podałem (bardzo dobra),
a do tego, coś koło Athlona X2 4000+ (w sklepach ok. 200zł, na aukcjach zapewne mniej). DFI
kosztować powinno w granicach 320zł, czyli łączne ok. 500zł.

Dzięki, mogę pomyśleć nad przyszłością ;)

Dnia 14.12.2007 o 22:32, DJ Danielus napisał:


Sorka za błąd.

Nieszkodzi zdarza się każdemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhhhhhhhhhhhhh

włączam dzisiaj kompa jak zwykle.. wł all playera i i nie ma dzwięku... wł winama to samo... mp3 niby leci ale nic nie słychac wł Tuner TV ... dzwięk jest patrze czy coś jest wyciszone.. nic wszystko ok.
patrze w meneżedze wszystko ok ... resetuje kompa i tez nic...
wczoraj defragmentowałem dysk
i używalem nastepujących programów :

jkdefrag
ss registry fixer
ntregopt
eventid patcher

znalazłem je w PCWK są do przyśpieszenia kompa. może to ich sprawka sam nie wiem...

co zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się