PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2008 o 22:29, Grizzly. napisał:

Gdzie można ustawić usawienia domyślne do poszczególnych plików ? Bo trochę jest wo wkurzające
że muzyka włącza mi się w allpalyerze zamiast w winampie.

Bardzo prosto się tu ustawia...
Klikasz PPM na plik ===> Otwórz za pomocą ===> Wybierz program ===> Wybierasz program z listy, lub przeglądasz dysk w poszukiwaniu jego pliku .exe ===> Zaznaczasz opcję: Zawsze używaj wybranego programu do otwierania... ===> Klikasz OK i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie:
Kiedy uruchamiam WarCrafta III to filmiki mi nie działają ,jest głos ale nie ma obrazu.Mam też tak przy niektórych teledyskach w winampie (ale w allplayerze już chodzą) ,jest to wina kodeków ,sterowników czy może karty graf. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:48, Logan10 napisał:

Powtórzę moje pytanie:
Kiedy uruchamiam WarCrafta III to filmiki mi nie działają ,jest głos ale nie ma obrazu.Mam
też tak przy niektórych teledyskach w winampie (ale w allplayerze już chodzą) ,jest to
wina kodeków ,sterowników czy może karty graf. ?

a instalowałeś jakieś pakiety kodeków? takowe mogą mocno namieszać. Pozatym w jakim formacie są te teledyski? może po prostu kodeków wideo nie masz (a audio są, i stąd sam dzwięk), a allplayer odtwarza je "sam z siebie" wbudowanymi kodekami (sprawdź jeszcze w jakimś odtwarzaczu, np WMP).
ps sterowniki i karte graficzną bym odrzucił, skoro w allplayerze działa to nie mają tu nic do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski, partycje, sektory...
Chciałem sobie podłączyć drugi dysk ("z odzysku") i powstaje problem bo partycje układają się na przemian. Pierwsza partycja drugiego wskakuje między dwie partycje pierwszego, bez względu na to który jest master. Próbowałem już wielu kombinacji... Może ktoś ma jakiś pomysł?

Jaką maksymalnie partycję można utworzyć w FAT32 z sektorami 8192, jakoś nie mogę się doliczyć ale to będzie pomiędzy 11,5GB i 25,5GB.

Jeszcze o jakiś program do zabawy z partycjami zapytam: żeby zmieniał wielkość, konwertował FAT16 na FAT32,
nie kasował zawartości, był FREE (przynajmniej czasowo :), działał na Win98SE, obsługiwał partycje nie DOSowe, czy wymaga instalacji, czy może być odpalony z dysku
"do przeróbki". Kiedyś był jakiś Partycion Magic ale nie wiem czy spełniał wszystkie kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 07:20, sig. napisał:

a instalowałeś jakieś pakiety kodeków? takowe mogą mocno namieszać. Pozatym w jakim formacie
są te teledyski? może po prostu kodeków wideo nie masz (a audio są, i stąd sam dzwięk),
a allplayer odtwarza je "sam z siebie" wbudowanymi kodekami (sprawdź jeszcze w jakimś
odtwarzaczu, np WMP).
ps sterowniki i karte graficzną bym odrzucił, skoro w allplayerze działa to nie mają
tu nic do gadania.


No nie wiem ,próbowałem odpalić film bez kodeków i nie poszedł ,po zainstalowaniu C-Litle Codec Pack poszedł.
A tu w opcjach C-Litle mam :
DivX Decoder
Xvid Encoder
AC3 Filter

Nie wiem ,może zainstalować jeszcze raz c-litle packa i powłanczać wszystkie dostępne opcje przed zainstalowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy mial kiedys problem z kompem - dzieki tej stronie dowiecie sie w jaki sposob mozna ukoic swoje nerwy i rozwiazac podstawowe problemy zwiazane z zawieszaniem sie systemu
http://www.gagezone.com/play-528-PC_Breakdown.html

@Logan10
sugerowalby m wywalic wszelkiej masci kodek paki i zainstalowac zwykle ffdshow - czyli filtry :) powinno pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 15:10, morthi napisał:

sugerowalby m wywalic wszelkiej masci kodek paki i zainstalowac zwykle ffdshow - czyli
filtry :) powinno pomoc

Filtry mam już wrac z kodek pakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takim programie, który dodaje do WinXP kalendarz taki jaki można znaleźć w WinVista. Znacie może ten program?

Gdzie się zmienia język w Firefoxie 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

same filtry w zupelnosci wystarczaja - nie potrzebujesz codecpacka ;) ffdshow daje sobie rade ze praktycznie wszystkim (np nie odtwarza mkv)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 20:02, morthi napisał:

same filtry w zupelnosci wystarczaja - nie potrzebujesz codecpacka ;) ffdshow daje sobie
rade ze praktycznie wszystkim (np nie odtwarza mkv)

To dlaczego filmiki z warcrafta mi nie chodzą oraz teledyski w winampie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 20:08, Logan10 napisał:

> same filtry w zupelnosci wystarczaja - nie potrzebujesz codecpacka ;) ffdshow daje
sobie
> rade ze praktycznie wszystkim (np nie odtwarza mkv)
>
To dlaczego filmiki z warcrafta mi nie chodzą oraz teledyski w winampie ?

Warcrafta byćmoże dlatego że kodeki z kodekpacka zastapiły te z gry, i okazały się gorsze? niewiem natomiast co do winampa, jak go używałem to w wersji 2.9.x (ostatnia przed popsuciem, czyli dodaniem obsługi video. Chociaż ponoć poprawili się w 5).
ps ogólnie pakiety kodeków to loteria, albo jakoś (czytaj cudem) będą chodzić dobrze albo coś spi.....lą (często się zdarza) przez zastępowanie już obecnych kodeków własnymi (często gorszymi). ps próbowałeś VLC playera? ten ma obsługę masy formatów wbudowaną w program, i zewnętrznych kodeków nie potrzebuje (a nawet nie obsługuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z RAMem...
Od razu z góry zaznaczam, żeby nie odsyłać mnie do tematu o pamięci RAM - bo osoby tam zaglądające chyba już nie mają żadnych pomysłów jak mi pomóc.

Historia jest taka:
Pewnego razu pracowałem na komputerze (kopiowałem jakieś pliki bodajże), a tu nagle komputer jakby się zrestartował - ale monitor się wyłączył, a sam komputer nie wydawał dźwięków, jakie normalnie towarzyszą mu gdy się uruchamia. Po ponownym uruchomieniu, było to samo. A gdy wyciągnąłem kość RAMu (zresztą to, którą niedawno kupiłem) PC-et uruchomił się bez problemu.
Po pewnym czasie doszliśmy do wniosku (razem z innymi forumowiczami), że kość się po prostu zepsuła - więc zaniosłem do sklepu, żeby ją reklamować.
Po tygodniu odebrałem z powrotem tą samą kość z notką w stylu "Kość przetestowana - sprawna".
Zdecydowaliśmy, że trzeba zresetować BIOSa - co też zrobiłem, ale nie odniosło to oczekiwanego rezultatu.
Wczoraj w końcu wgrałem najnowszą wersje BIOSa - co pomogło, ale tylko na chwilę. A mianowicie, zamontowałem drugą kość - uruchomił się normalnie komputer, wykrywał 2 GB pamięci, po kilkunastu minutach działania komputera postanowiłem włączyć grę - ale niestety, kilka sekund po kliknięciu w skrót miała miejsce taka sama sytuacja co poprzednio - po wyjęciu tej (niby zepsutej) kości komputer zaczął znowu normalnie działać.

Dodam jeszcze, że są to dwie identyczne kości:
DDR2 1GB GOODRAM
PC2 - 5300 CL5
DIMM
GR677D264L5/1G
Choć z wyglądu to one nie są takie same (w końcu jedna była kupowana rok temu, a druga miesiąc temu) - ale to chyba w niczym nie przeszkadza?

Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może problem tkwi w płycie głównej czy np. zasilaczu? Płyta - może coś z miejsem na RAM? Zasilacz - skoro bez RAM-u działa, to może po prostu jest za stary zasilacz albo za słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:14, balduran2 napisał:

Ma ktoś jakieś pomysły?


A czy komputer uruchamia się z zamontowaną tylko tą kością sprawiającą problemy? Czy testowałeś ją memtestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 19:41, Nufiko napisał:

A czy komputer uruchamia się z zamontowaną tylko tą kością sprawiającą problemy?

Nie - na żadnym banku nie chce się uruchomić.
[Edit] Dodam jeszcze, że oba są na 100% sprawne - bo tak druga kość działa na obydwu.
Ale w końcu przez pewien czas działała - najpierw jakieś 2 tygodnie i wczoraj kilkanaście minut, aż nie zacząłem robić czegoś co wymaga dużo pamięci.

Dnia 17.04.2008 o 19:41, Nufiko napisał:

Czy testowałeś ją memtestem?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sasiad kupił sobie kompa geforce 8800 gt,amd athlon x2 6000,pomińmy płytę główną bo ją sprawdziliśmy na wszystkie możliwości .4gb ramu goodram 800mhz,segate bracuda 320gb sata2.I wszystkie gry mu sie tną nawed call of duty2 czy harry potter i zakon feniksa. Wymienialiśmy i sprawdzaliśmy sterowniki od wszystkich podzespołów i nic proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 20:23, sig. napisał:

Warcrafta byćmoże dlatego że kodeki z kodekpacka zastapiły te z gry, i okazały się gorsze?
niewiem natomiast co do winampa, jak go używałem to w wersji 2.9.x (ostatnia przed popsuciem,
czyli dodaniem obsługi video. Chociaż ponoć poprawili się w 5).
ps ogólnie pakiety kodeków to loteria, albo jakoś (czytaj cudem) będą chodzić dobrze
albo coś spi.....lą (często się zdarza) przez zastępowanie już obecnych kodeków własnymi
(często gorszymi). ps próbowałeś VLC playera? ten ma obsługę masy formatów wbudowaną
w program, i zewnętrznych kodeków nie potrzebuje (a nawet nie obsługuje).


Jeśli ktoś nie lubi słowa "Crack" niech lepiej tego nie czyta ;)

To samo się dzieje z tym programem.A teraz zainstalowałem Crysisa (zaraz wrócę do problemu który z nim miałem) i nie było filmiku tak jak w WarCrafcie III ,było początkowe intro (tak rozpierducha) potem własnie nie było jak sie takta "brama" otwierała a puźniej już normalnie było widać samolot (wkurza to troszkę).
Wracając do Crysisa ,miałem wcześniej z tą grą problem (już pisałem o tym jakiś czas temu) ,a konkretnie to taki że kiedy wkładałem płytę do napędu to podczas rozruchu słychać było taki odgłosy jakby napęd miał wybuchnąć: stukanie ,pukania... coś w tym stuly.Pare osób pisało mi że napęd może w pewnym momencie paść ,albo rozwali płytę.No to ja postanowiłem że jeśli Assassin''s Creed którego zamówiłem będzie się uruchamiał tak samo to kupię nowy napęd (dodatkowy i będzie nagrywanie w locie).Nic takiego się jednak nie stało ,nie było żadnego stukania.A że takie dziwy miałem tylko z Crysisem to rozwiązałem ten problem metodą która wydawała mi się najbardziej praktyczna i oszczędna (z racji na małe fundusze jakimi dysponuję w tej chwili ) oraz zgodziłem się z moimi znajomymi że lepiej ściągnąć cracka niż wydawać niecałe 100plnów na nagrywarkę (napęd nawet nie wchodził w grę) ,a przeznaczyć te pieniądze na np. dodatkowe 1GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się