PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2008 o 18:59, Virus 500 napisał:

Karta graficzna ci się spaliła :/


To w takim razie dlaczego zmiany nie są widoczne w BIOSie (I w ogóle pojawiają się okresowo)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:11, Meledictum napisał:

To w takim razie dlaczego zmiany nie są widoczne w BIOSie (I w ogóle pojawiają się okresowo)?


Nie no cała karta nie mogła sie spalić bo by nić widać nie bylo , najprawdopodobniej to jakies poszczegolne kondensatory mogly sie popalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:03, Virus 500 napisał:

Co to za program ten Speed Fan ????
Czy mogę dzięki temu ustawić wentylator grafiki na 100% czy coś takiego ?

nie, za to pokaże ci jakie ma obroty. przy okazji pokazuje też temperatury, ale sam autor przyznaje że może przekłamywać (za dużo czujników się pojawia na rynku żeby je wszystkie uwzględnić w jednym programie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:15, Ludvic napisał:

> To w takim razie dlaczego zmiany nie są widoczne w BIOSie (I w ogóle pojawiają się
okresowo)?

Nie no cała karta nie mogła sie spalić bo by nić widać nie bylo , najprawdopodobniej
to jakies poszczegolne kondensatory mogly sie popalic.


Temperatura nie przekracza 67*C nawet w stresie, chociaż z drugiej strony patrząc mogło się coś po prostu przepalić. Do spalenia nie pasuje to, że przez większość czasu problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:18, Meledictum napisał:

Temperatura nie przekracza 67*C nawet w stresie, chociaż z drugiej strony patrząc mogło
się coś po prostu przepalić. Do spalenia nie pasuje to, że przez większość czasu problemów
nie ma.


A ile minelo od zakupu tej karty może poprostu jakas wadliwa karta Ci sie trafila cos bylo uszkodzone i nie wysoka temperatura sprawila ze cos sie przegrzalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:11, Meledictum napisał:

> Karta graficzna ci się spaliła :/

To w takim razie dlaczego zmiany nie są widoczne w BIOSie (I w ogóle pojawiają się okresowo)?


jak nie masz plomb, to obejrzyj kondensatory (takie małe prostopadle do karty). Jeśli któryś od góry (to ta okrągła strona ;) jest wklęsły albo wypukły, to znaczy że popsuty. Teoretycznie da się je wymieniać, praktycznie jednak elementy analogowe nigdy nie trzymają dokładnie parametrów, zawsze są większe lub mniejsze odchyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę , ale kiedyś na mojej starej karcie graficznej która się przepaliła to tak samo miałem , a później to na całym monitorze miałem pionowe paski , przepaliła się kość pamięci .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:26, Virus 500 napisał:

Może się mylę , ale kiedyś na mojej starej karcie graficznej która się przepaliła to
tak samo miałem , a później to na całym monitorze miałem pionowe paski , przepaliła się
kość pamięci .....



Najlepiej by bylo jak by sprawdził inna karte grafiki czy to samo sie dzieje , jezeli tak to jednak nie karta. A jeszcze masz gwarancje na kompa to najlepiej oddaj go do serwisu bo pozniej powiedz ze Ty cos zrobiles i Ci jeszcze nie uznają jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:26, Virus 500 napisał:

Może się mylę , ale kiedyś na mojej starej karcie graficznej która się przepaliła to
tak samo miałem , a później to na całym monitorze miałem pionowe paski , przepaliła się
kość pamięci .....



Żałuję, że nie mam drugiego PC, do którego mógłbym podłączyć grafikę (w starym jest za słaby zasilacz - tylko 400 Wat). Obecnie od pół godziny gram w Obliviona, żadnych tego typu "efektów". Jutro zawiozę kompa do serwisu, niech oni się martwią. xD (mam nadzieję, że nie będzie czegoś w rodzaju "daliśmy panu część na 4 dni, a teraz zabieramy na miesiąc bo jest wadliwa"... Będzie trzeba przyprzeć stałocieplnych do muru, może zrobią to w 3 dni, a w przypadku uszkodzenia grafiki od razu wymienią na nową).

>Odpowiedź na posta Ludvic
>A ile minelo od zakupu tej karty może poprostu jakas wadliwa karta Ci sie trafila cos bylo uszkodzone i nie >wysoka temperatura sprawila ze cos sie przegrzalo.

Grafika została zainstalowana we wtorek, w sobotę rano pojawiły się problemy z działaniem. Model jako taki jest całkiem nowy, GF9800GTX trafiło na rynek dokładnie pierwszego kwietnia (może to jakiś żart jest? xD), zobaczy się co powiedzą miękkoskórzy w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nawet tego sprawdzać, na 90% to uszkodzony element, skoro takie błędy się pojawiają(mi kiedyś się pojawiały takie paski, a się okazało, że grafika się przepaliła, przez to, że była wadliwa).

Dnia 14.04.2008 o 20:03, Meledictum napisał:

Grafika została zainstalowana we wtorek, w sobotę rano pojawiły się problemy z działaniem.
Model jako taki jest całkiem nowy, GF9800GTX trafiło na rynek dokładnie pierwszego kwietnia
(może to jakiś żart jest? xD), zobaczy się co powiedzą miękkoskórzy w serwisie.

Prawie pewne, że to coś się spaliło, takie problemy tylko z tego wynikają.
Postaraj się wymienić, bo tak naprawdę lepiej nie próbować jej naprawiać, a to na pewno uszkodzenie fizyczne, bo tylko ono powoduje takie przypadki, bo naprawa może jeszcze do bardziej ją uszkodzić później(po gwarancji nagle poczujesz dziwny zapach)... xd

Przede wszystkim wymień ją, może będziesz miał jakiś kompromis z tym. Skoro masz ten sprzęt od kilku dni, prawie na pewno uwierzą w jakąś uszkodzoną partię. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik: kiedy uruchamiam Warcrafta III to filmiki mi nie działają ,jest głos ale nie ma obrazu.Mam też tak przy niektórych teledyskach w winampie (ale w allplayerze już chodzą) ,jest to wina kodeków ,sterowników czy może karty graf. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry temat znalazłem ale zapytam tutaj, czytam obecnie "Cyfrową Twierdzę" Dana Browna i pojawiło się tam coś takiego jak łańcuchy mutacyjne. Czy coś takiego istnieje naprawdę czy to wymysł autora? Co to taakiego jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy dobry temat znalazłem ale zapytam tutaj, czytam obecnie "Cyfrową Twierdzę"
> Dana Browna i pojawiło się tam coś takiego jak łańcuchy mutacyjne. Czy coś takiego istnieje
> naprawdę czy to wymysł autora? Co to taakiego jest?
Też czytałem, i muszę przyznać że istnieją wirusy potrafiące zmieniać własny kod ( polimorficzne), co znacznie utrudnia ich wykrycie. Aczkolwiek polega to na nomen omen szyfrowaniu, więc do programów szyfrujących nie da się tego zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam hp 530 i kurde nie wiem czy to koledzy czy sprzet ale nie działa mi klik w touch padzie... tj
jak klikam paluszkiem powinno sie zaznaczyc czy cokolwiek jak to było normalnie a tak to musze specjalnie klikac w klawisze na dole touch pada.. .. gdzie to sie kurde ustawia byłem w panelu ... myszka ... i tam nic takiego nie ma.. :/ ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko....
Dla czego nie moge wgrac starszego biosu do plyty glownej ?
Chodzi o to, ze mam aktualnie wgrany najnowszy bios (1404) do mobo asus m2n sli delux. Okazuje sie, ze bios ten nie ma dzielnika pamieci o wartosci 1066 mhz.
Bios w nieco starszej wersji (1302) posiada taki dzielnik, ale nie moge go wgrac.
Zawsze wystepuje komunikat, ze nie da sie wgrac starszego biosa.
Czy jestem juz skazany na ten najnowszy bios czy mozna wgrac jakos ten starszy ?.
Prosze o sugestie.

m2n sli delux,
amd 6000,
2x1024 mb ddr2 800,
8800 gts 320/320,
tagan 430-u22,
xp pro sp2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik , kolejny :/

W grach od czasu do czasu fps mi spadają ze np. 150 do 30 , dzwoniłem do informatyka i on mówi że to dobrze , bo w 2 rdzeniowych procesorach jest taka opcja że jak procesor nie potrzebuje dużo mocy to obniża taktowanie .

Ale to denerwujące jest , czy ta opcja przypadkiem nie nazywa się C1E Support ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:29, Grizzly. napisał:

Gdzie można ustawić usawienia domyślne do poszczególnych plików ? Bo trochę jest wo wkurzające
że muzyka włącza mi się w allpalyerze zamiast w winampie.


Bieri prawym na jakiś plik muzyczny ,właściwości,jest takie coś jak otwierane za pomocą i obok zmień... i tam wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się