PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Od jakichś 4 miesięcy występuje u mnie pewien problem z grafiką. Otóż w większości gier po wybraniu zbyt wysokich ustawień pojawiają sie na ekranie artefakty. Jeszcze zrozumiałbym to gdyby rzeczywiście karta była za słaba. Ale problem ten pojawia sie też w grach w które teoretycznie powinienem grać na max detalach. Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało. Problem ten dotyczy takich opcji jak wygładzanie krawędzi i inne maxymalnie obciążające. ale przecież artefakty nie powinny się pojawiać. Nie zauważyłem jednak by moja karta nadmiernie się przegrzewała. Nawet w trakcie grania.

Chodzi o GF 7600 GS pod AGP. Procesor graficzny 44 °C (111 °F) W czasie grania zwiększa sie o jakieś 10 stopni.

Chciałbym sie dowiedzieć czym może to być spowodowane jak temu zaradzić i czy nie doprowadzi to do zniszczenia karty.

Dla przykładu W Guild Wars gram Z wszystkim na max + wszystkie bajery, tylko anty antyaliasing na 2x. Przy 4x pojawiają sie artefakty, ale to wszystko zależy od wymagań gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 21:58, Ponury Żniwiarz napisał:

A wiatraczek moge większy wmonotwać? tzn czy nie zakloci to cyrkulacji powietrza w wyprofilowanej obudowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy sterowniki do karty dźwiękowej uaktualnia sie tak samo jak graficznej ( odinstalowuje stare uruchamiam ponownie kompa i instaluje nowe )??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:36, wiedx1 napisał:

mam pytanie czy sterowniki do karty dźwiękowej uaktualnia sie tak samo jak graficznej
( odinstalowuje stare uruchamiam ponownie kompa i instaluje nowe )??


Według mnie jeżeli chodzi o sterowniki zawsze jest lepiej usunąć stare i zainstalować nowe. Ale luknij też tutaj. http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=554&t=s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno jak można sprawdzić wersje sterowników bo ściągnąłem do mojej karty dźwiękowej 194 i dałem pc żeby wyszukał a on mówi ze niema nowszych na dysku ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:53, wiedx1 napisał:

a jeszcze jedno jak można sprawdzić wersje sterowników bo ściągnąłem do mojej karty dźwiękowej
194 i dałem pc żeby wyszukał a on mówi ze niema nowszych na dysku ?!

np z raportu dxdiag, (instrukcję przygotowania masz tu http://www.gram.pl/pomoc/tutorial_dd_01.html) akurat to będzie w akapicie zaczynającym się od Sound Capture Devices, i tam linika Driver Version. być może będzie też w managarze urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 11:36, sig. napisał:

> a jeszcze jedno jak można sprawdzić wersje sterowników bo ściągnąłem do mojej karty
dźwiękowej
> 194 i dałem pc żeby wyszukał a on mówi ze niema nowszych na dysku ?!
np z raportu dxdiag, (instrukcję przygotowania masz tu http://www.gram.pl/pomoc/tutorial_dd_01.html)
akurat to będzie w akapicie zaczynającym się od Sound Capture Devices, i tam linika
Driver Version. być może będzie też w managarze urządzeń.

wlaczylem to patrze a na Driver Version jest pustka ?! nic nie jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:24, wiedx1 napisał:

wlaczylem to patrze a na Driver Version jest pustka ?! nic nie jest napisane

Więc sprawdź w Menedżerze Urządzeń w sekcji Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z zasilaczem
Mam problem z zasilaczem, przynajmniej mi się tak wydaje gdy komputer jest wyłączony ale podłączony do sieci to obudowa w miejscu gdzie znajduje się zasilacz jest gorąca i gdy komp tak jest dłuższy czas nie włączany później nie chce się włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:02, Chilid napisał:

Problem z zasilaczem
Mam problem z zasilaczem, przynajmniej mi się tak wydaje gdy komputer jest wyłączony
ale podłączony do sieci to obudowa w miejscu gdzie znajduje się zasilacz jest gorąca
i gdy komp tak jest dłuższy czas nie włączany później nie chce się włączyć.

nagrzewa się przy wyłączonym kompie? jak nic zwarcie, jak bym wymienił zanim spali resztę kompa (podczas pracy zasilacz jak najbardziej się grzeje, ale wtedy pracujący wentylator załatwia sprawę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 17:02, Logan10 napisał:

Jaki zasilacz UPS proponujecie (w miarę przystępnej cenie) ,myślę że przydałby mi się
,jak sądzicie ?

Trochę późno zauważyłem Twój post i dlatego późno odpowiadam.
UPS powinien mieć możliwie najwyższą moc rzeczywistą ( zwykle podaje sie moc pozorną, która zwykle stanowi 2/3 mocy rzeczywistej) Jeśli masz zasilacz 450W, to UPS powinien mieć minimum 700 VA ( to jest mocy pozornej).
Druga sprawa, to akumulator(y). Taki standardowy, starczy na 2, góra 3 lata, potem juz nie podtrzyma napiecia dłużej, niz kilkanaście sekund. Musisz samodzielnie kupić akumulatory z wieloletnią gwarancją (są nieznacznie droższe) - są takie w bardzo specjalistycznych składach - i wymienić, wtedy UPS będzie Ci służył wiele lat (około 10). W Warszawie, taki skład akumulatorów jest na Woli, na ulicy Jana Kazimierza. Nie wszystkie akumulatory nadaja się do wymiany, UPS powinien mieć akumulator o standardowych wymiarach.
Niestety, dobry UPS sporo kosztuje...
Można kupić tańszy, ale trzeba w nim wymienić akumulator, z dobrym zasilaczem w komputerze starczy na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:35, sig. napisał:

> Problem z zasilaczem
> Mam problem z zasilaczem, przynajmniej mi się tak wydaje gdy komputer jest wyłączony

> ale podłączony do sieci to obudowa w miejscu gdzie znajduje się zasilacz jest
gorąca
> i gdy komp tak jest dłuższy czas nie włączany później nie chce się włączyć.

nagrzewa się przy wyłączonym kompie? jak nic zwarcie, jak bym wymienił zanim spali resztę
kompa (podczas pracy zasilacz jak najbardziej się grzeje, ale wtedy pracujący wentylator
załatwia sprawę)

Przy włączonym kompie nie nagrzewa się nic jest całkiem zimny. Napięcia są OK. Kilka dni temu było czuć spaloną elektronikę ;/;/. Zasilacz markowy Tagan U 15 530 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 18:11, Chilid napisał:

Przy włączonym kompie nie nagrzewa się nic jest całkiem zimny. Napięcia są OK. Kilka
dni temu było czuć spaloną elektronikę ;/;/. Zasilacz markowy Tagan U 15 530 W

Nie nagrzewa się bo go wentylator chłodzi na bierząco. A skoro to Tangan a nie noname, to do spalenia kompa nie dopuści (pytanie tylko czy to się na rachunku za prąd nie odbije, bo to ciepłbo nie bierze się znikąd tylko jest na nie energia elektryczna zamieniana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu mam dosyć uciążliwy problem z komputerem, mianowicie nie mogę zrestartowac i uruchomić go ponownie. Kiedy wyłączę peceta muszę odczekać bodajże 15 minut, by włączyć go ponownie. Teraz najważniejsze: Przy problemie pojawia się długi sygnał ostrzegawczy od Biosa, a monitor jakby w ogóle nie reagował. Kiedyś rozwiązałem już taki problem, ale nie pamiętam dokładnie w jaki sposób. Być może format? Być może problem ze sprzętem? A być może ktoś miał już tutaj na forum taki problem i udzieli mi wskazówek.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 19:07, fcbarca91 napisał:

Witam. Od jakiegoś czasu mam dosyć uciążliwy problem z komputerem, mianowicie nie mogę
zrestartowac i uruchomić go ponownie. Kiedy wyłączę peceta muszę odczekać bodajże 15
minut, by włączyć go ponownie. Teraz najważniejsze: Przy problemie pojawia się długi
sygnał ostrzegawczy od Biosa, a monitor jakby w ogóle nie reagował. Kiedyś rozwiązałem
już taki problem, ale nie pamiętam dokładnie w jaki sposób. Być może format? Być może
problem ze sprzętem? A być może ktoś miał już tutaj na forum taki problem i udzieli mi
wskazówek.
pzdr.

zrób formata powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 19:07, fcbarca91 napisał:

Witam. Od jakiegoś czasu mam dosyć uciążliwy problem z komputerem, mianowicie nie mogę
zrestartowac i uruchomić go ponownie. Kiedy wyłączę peceta muszę odczekać bodajże 15
minut, by włączyć go ponownie. Teraz najważniejsze: Przy problemie pojawia się długi
sygnał ostrzegawczy od Biosa, a monitor jakby w ogóle nie reagował. Kiedyś rozwiązałem
już taki problem, ale nie pamiętam dokładnie w jaki sposób. Być może format? Być może
problem ze sprzętem? A być może ktoś miał już tutaj na forum taki problem i udzieli mi
wskazówek.
pzdr.

Poczytaj o sygnałach z biosu http://forum.pccentre.pl/index.php?showtopic=152684 i będziesz wiedział co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się