PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

kumpel ma dosyć stara płytę główną na chipsecie Intel 815EP i jest problem otóż instalator win xp nie widzi na niej dysku jest jakiś sposób na ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 19:53, pendejo napisał:

kumpel ma dosyć stara płytę główną na chipsecie Intel 815EP i jest problem otóż instalator
win xp nie widzi na niej dysku jest jakiś sposób na ten problem?

Na początek powinieneś sprawdzić czy dysk jest właściwie podłączony. Potem odpowiedź na moje pytania : Jakiej firmy jest dysk , jest to SATA czy ATA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tym chipsecie nie ma sata ;] a dysk niby jest dobrze podłączony, jest to ata. Może jakieś ustawienia, albo drivery z dyskietki by ułatwić jest to płytka na socket fcpga370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 20:01, pendejo napisał:

na tym chipsecie nie ma sata ;] a dysk niby jest dobrze podłączony, jest to ata. Może
jakieś ustawienia, albo drivery z dyskietki by ułatwić jest to płytka na socket fcpga370

Coś stara ta wasza płyta główna ;] O ile dobrze pamiętam swoja instalację na jej początku i na dole ekranu są wyświetlane komunikaty typu " Wciśnij F3 aby zainstalować sterownik....) Kiedy zobaczysz komunikat o sterowniku dla dysku w twoim przypadku ATA wciśnij odpowiedni klawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry UPS sporo kosztuje ,czyli ile według ciebie ,bo ja widziałem nawet takie które spokojnie dochodziły do 1000pln-ów.A akumulator to jakiś zwykły jaki mi dadzą ,chyba trzeba o jakiś konkretny poprosic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę się jeszcze czegoś dowiedzieć: jeżeli nie włączałem przez parę dni kompa, wchodziłem na zaufane strony i używam Firefoxa, to antywirus avast! dał fałszywy alarm odnośnie trojana. Odnośnie tego: czy nawet, jakby był to prawdziwy wirus (a nie jest, bo spybot go nie wykrył) to nic mi nie mógł zrobić z kompem jak mam IP wewnętrzne, a teraz nic nie może zrobić, bo go wykasowałem, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 00:21, Kalejdoskop86 napisał:

Chcę się jeszcze czegoś dowiedzieć: jeżeli nie włączałem przez parę dni kompa, wchodziłem
na zaufane strony i używam Firefoxa, to antywirus avast! dał fałszywy alarm odnośnie
trojana. Odnośnie tego: czy nawet, jakby był to prawdziwy wirus (a nie jest, bo spybot
go nie wykrył) to nic mi nie mógł zrobić z kompem jak mam IP wewnętrzne, a teraz nic
nie może zrobić, bo go wykasowałem, czyż nie?

avast jest przewrażliwiony, i często "znajduje" nieistniejące szkodniki. z darmowych antywirusów polecam raczej avg free. A żęby się upewnić: co z programem pocztowym? bo oe używa silnika ie do maili w htmlu, a co za tym idzie jest równie niebezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam kolejny problem ;/ w prawdzie mały ale jednak jest.Od jakiegoś tygodnia komputer jakby mi sie lekko przycinał czyli np.robię coś na nim i nagle nie reaguje na klawiaturę ani na myszkę no na nic. Resetowałem go już tyle razy i dalej nic. :( Co może być przyczyną ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 08:10, Dekerinho6 napisał:

Witam !
Mam kolejny problem ;/ w prawdzie mały ale jednak jest.Od jakiegoś tygodnia komputer
jakby mi sie lekko przycinał czyli np.robię coś na nim i nagle nie reaguje na klawiaturę
ani na myszkę no na nic. Resetowałem go już tyle razy i dalej nic. :( Co może być przyczyną
???

jakiś program działający w tle. Sprawdź go programem antywirusowym (np avg free), oraz antyspyware (tu polecam duet ad-aware + spybot, oba darmowe i świetnie się uzupełniają). no chyba że ci się wiesza całkiem, to wtedy programem dołączonym do płyty głównej sprawdź temperatury i napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pewien czas temu na warsztat komputer, który nie chciał się uruchomić wydając z siebie piski oznaczające problem z kartą graficzną. Po otwarciu skrzynki okazało się, że z chipsetu płyty głównej został zdjęty wentylator wraz z radiatorem i ze względu na testy z 2 różnymi sprawnymi kartami graficznymi, jak i bez żadnej karty oraz wyjęciu na czas testów kości pamięci (wtedy zmienił się rodzaj pisku) doszedłem do wniosku, że nastąpiło uszkodzenie chipsetu (rodzina nF4), które skutkuje brakiem komunikacji z kartą graficzną. Zaleciłem wymianę płyty głównej i początkowo było dobrze. Niestety po pewnym czasie znów telefon, że objawy się powtórzyły: komputer pracował kilkanaście godzin, po restarcie nie chciał się uruchomić, ale pomogło odczekanie jakiegoś czasu, po czym działał jeszcze trochę, zanim nie został z jakiegoś powodu uruchomiony ponownie. Nie biorę tej relacji jako szczególnie dokładnej, choć faktem pozostaje jedno: płyta wykazuje te same objawy, co jej poprzedniczka, choć tym razem nie został zdjęty radiator z chipsetu, tylko... wentylator, ponieważ rzekomo uniemożliwiał zamontowanie karty graficznej z nieco wymyślniejszym chłodzeniem (sprawdziłem - słowo rzekomo jest jak najbardziej uprawnione w tym zdaniu). I teraz się zastanawiam: czy mogło dojść do takiej samej usterki po raz drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 20:40, Logan10 napisał:

Dobry UPS sporo kosztuje ,czyli ile według ciebie ,bo ja widziałem nawet takie które
spokojnie dochodziły do 1000pln-ów.A akumulator to jakiś zwykły jaki mi dadzą ,chyba
trzeba o jakiś konkretny poprosic ?

Zwyle UPS kosztuje około 300-600 zł, ale "porządny" to nawet więcej, niz 2000 zł. Mój kosztował około 400 zł, ( 800VA, co daje trochę ponad 500 W mocy rzeczywistej). Akumulator w zwykłym UPSie też jest "zwykły" i lepszego musisz już poszukać na własna rękę, kupić wtedy, jak ten w UPSie wysiądzie i samodzielnie wymienić. Żaden sklep z UPSami, o ile wiem, lepszego akumulatora od razu Ci nie zamontuje. O jaki konkretnie prosić, to ja Ci nie powiem - najpierw musisz go zmierzyć, czy jest standardowy bo moze byc też jakiś nietypowy, i o takich rozmiarach nie będzie dostepny w Polsce (unikaj UPSów o fantazyjnych kształtach).

Dnia 27.05.2008 o 20:40, Logan10 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chipset to dość mocno grzejący się element, i skoro wentylator tam był to znaczy że potrzebny do chłodzenia a nie jako ozdoba. najprawdopodobniej się przegrzał,a to uszkodziło/zniszczyło jego obwody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 07:22, sig. napisał:

avast jest przewrażliwiony, i często "znajduje" nieistniejące szkodniki. z darmowych
antywirusów polecam raczej avg free. A żęby się upewnić: co z programem pocztowym? bo
oe używa silnika ie do maili w htmlu, a co za tym idzie jest równie niebezpieczny.

Maila to ja w ogóle nie ruszam, bo nie używam. \
avast mnie przeraził, bo często skanuję kompa, a nigdy nie zwariował. Widać musi być ten "pierwszy raz" . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem otóż loguje się 5 minut(liczyłem na komórce) i sie nie wyłącza tylko jest pokazana tapeta, a na awaryjnym to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 18:32, mobtel napisał:

Mam problem z kompem otóż loguje się 5 minut(liczyłem na komórce) i sie nie wyłącza tylko
jest pokazana tapeta, a na awaryjnym to samo:(



sproboj nowego windowsa zainstalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeskanuj go pod kątem potencjalnych wirusów ,nast. potraktuj go programem anty spywerowym.Zdefragmentuj dysk.Jak dalej będzie to samo to przeinstaluj sterowniki od płyty gł.(to juz tak na chybił trafił) jak to nie pomoże to przeinstalowanie windy jest konieczne.Chociaż jabym od razu przeinstalował ,to samo działo sie z kompem u mnie w szkole to nauczycielka odrazy z dysku zrzuciła obraz i po problemie ,szybko i bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego, że zaniepokoiła mnie mała ilość fps''ów w grach. Przed formatem wyniki w grach były 2 razy lepsze. Podczas formatowania dysku skasowały się dobre sterowniki itp. Podalibyście mi strony, z których mógłbym pobrać najnowsze sterowniki,najnowszego directX itp. na ten komputer

Procesor - AMD Athlon XP 1800+ (1,54GHz)

Pamięc Ram - 2GB Kingston

Karta Graficzna - Ati Radeon 9550 series (128mb) shader model 2.0


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się