PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2008 o 00:00, Przez napisał:

dzięki za pomoc;)


Podziękujesz jak ci się uda. Miałem taki sam problem i w ten sposób go rozwiązałem, tyle że kupiłem nowszą wersję XP. Jeśli nic się nie zmieni to może kto inny ci pomoże.
PS Jeśli ciągniesz dialog to klikaj "odpowiedz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 00:03, Przez napisał:

tylko teraz wiem przynajmniej ze dysk jest sprawny;p


Tak czy siak nie oczekuj, że będziesz miał zmierzoną pojemność taką samą jak nominalną. Ja też mam Barracude tyle, że 320GB a wykrywa mi 297,2 :)

Jeśli masz tylko taki problem to dysk jest sprawny w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema
Mam wielki problem, ostatnio na moim kompie zainstalowało się jakieś świństwo z eMula, tak, że gdy uruchamiam kompa zamiast ładowania systemu pokazują się jakieś napisy na błękitnym tle, a dokładniej "AH AH AH YOU DIDN.T SAY THE MAGIC WORD", a jak trzy razy się coś wpisze to potem pokazuje się "SAMAEL HAS COME. THIS IS THE END" no i potem niemożna zrobić już nic. Wiem, że zainfekowało to svchost bo sprawdzałem to spybotem. Niewiem, ma ktoś jakieś pomysły, jak się tego pozbyć i co zrobić... BŁAGAM O POMOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 23:38, Virus 500 napisał:

efektywną częstotliwość taktowania 1333 Mhz ....
I teraz patrzę to podkręciła się ta magistracja do 1600 MHz tak jak u procesora , to
może być ta przyczyna ?

Może. Generalnie jest jeden wzorzec częstotliwości dla wszystkich urządzeń na płycie, wiec podrkręcając procesor podkręcasz też całą resztę (z pamięcią i magistralami włącznie). Być może pomoże ręcznie zwiększenie dzielnika pamięci (tak żeby przy fsb procesora 1600 ona działała np na 1200, czyli dzielnik 3/4), przy jednoczesnym obniżeniu timingów (obniżenie częstotliwość z pewnością je spowolni, więc trzeba to timingami skompensować. przy niższej częstotliwości będą działać z lepszymi timingami (bo będą mieć więcej czasu na reakcję), wiec może się udać). Istnieje też możliwość że pamięci to nie jedyny problem, bo nie wytrzymuje też np magistrala pci-x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 01:23, lechu28 napisał:

Siema
Mam wielki problem, ostatnio na moim kompie zainstalowało się jakieś świństwo z eMula,
tak, że gdy uruchamiam kompa zamiast ładowania systemu pokazują się jakieś napisy na
błękitnym tle, a dokładniej "AH AH AH YOU DIDN.T SAY THE MAGIC WORD", a jak trzy razy
się coś wpisze to potem pokazuje się "SAMAEL HAS COME. THIS IS THE END" no i potem niemożna
zrobić już nic. Wiem, że zainfekowało to svchost bo sprawdzałem to spybotem. Niewiem,
ma ktoś jakieś pomysły, jak się tego pozbyć i co zrobić... BŁAGAM O POMOC!!!

svhost? pewnie dodał własny, jest ich w systemie kilka więc szkodniki się maskują na jako ten proces licząc na to że user nie będzie pamiętał ile ich ma być. Jak spybot go nie usuwa, to spróbuj ad-aware oraz antywirusa np avg free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem,Jak chce sformatowac komputer(Dysk SATA,podobno to ma znaczenie)wkladam plyte kopiuja sie wszystkie pliki,Jak wyskakuje mi Enter=Dalej R=Napraw instalacje.Klikam Enter tak jak zawsze,wyswietla mi sie okno ze Nie wykryto podłączonego dysku,i ze mam sprawdzic czy cos sie nie odlaczylo.Wszystko jest dobrze podłączone,to juz drugi raz mam taki problem.2 lata temu(ten sam komputer i dysk...)Zaczalem formatowac i mialem to samo i juz potem komp sie nie uruchomil.Poszlem do serwisu,powidzial ze on go sformatuje,tylko musi sobie przypomniec jak to sie robi na SATA.No wiec moje pytanie to:JAK SFORMATOWAC DYSK SATA??Moze da sie to zrobic jakos inaczej,za kazdym razem jak formatuje to pokazuje mi sie to okno,a wczesniej komputer normalnie sie uruchamia.Od czasu Próby formatu,Wyskakuje mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:14, Vanmati napisał:

Mam wielki problem,Jak chce sformatowac komputer(Dysk SATA,podobno to ma znaczenie)wkladam
plyte kopiuja sie wszystkie pliki,Jak wyskakuje mi Enter=Dalej R=Napraw instalacje.Klikam
Enter tak jak zawsze,wyswietla mi sie okno ze Nie wykryto podłączonego dysku,i ze mam
sprawdzic czy cos sie nie odlaczylo.Wszystko jest dobrze podłączone,to juz drugi raz
mam taki problem.2 lata temu(ten sam komputer i dysk...)Zaczalem formatowac i mialem
to samo i juz potem komp sie nie uruchomil.Poszlem do serwisu,powidzial ze on go sformatuje,tylko
musi sobie przypomniec jak to sie robi na SATA.No wiec moje pytanie to:JAK SFORMATOWAC
DYSK SATA??Moze da sie to zrobic jakos inaczej,za kazdym razem jak formatuje to pokazuje
mi sie to okno,a wczesniej komputer normalnie sie uruchamia.Od czasu Próby formatu,Wyskakuje
mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje
tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.


Wkładasz płytę z Windowsem XP? Jeśli tak, to czy jest to instalator z wbudowanym Service Pack 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:18, macned napisał:

> Mam wielki problem,Jak chce sformatowac komputer(Dysk SATA,podobno to ma znaczenie)wkladam

> plyte kopiuja sie wszystkie pliki,Jak wyskakuje mi Enter=Dalej R=Napraw instalacje.Klikam

> Enter tak jak zawsze,wyswietla mi sie okno ze Nie wykryto podłączonego dysku,i ze
mam
> sprawdzic czy cos sie nie odlaczylo.Wszystko jest dobrze podłączone,to juz drugi
raz
> mam taki problem.2 lata temu(ten sam komputer i dysk...)Zaczalem formatowac i mialem

> to samo i juz potem komp sie nie uruchomil.Poszlem do serwisu,powidzial ze on go
sformatuje,tylko
> musi sobie przypomniec jak to sie robi na SATA.No wiec moje pytanie to:JAK SFORMATOWAC

> DYSK SATA??Moze da sie to zrobic jakos inaczej,za kazdym razem jak formatuje to
pokazuje
> mi sie to okno,a wczesniej komputer normalnie sie uruchamia.Od czasu Próby formatu,Wyskakuje

> mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje

> tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.

Wkładasz płytę z Windowsem XP? Jeśli tak, to czy jest to instalator z wbudowanym Service
Pack 1?

XP+Sp2,ale jakie to ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:19, Vanmati napisał:

XP+Sp2,ale jakie to ma znaczenie?


Kiedyś miałem podobny problem tyle że na laptopie. System był bez Service Packa i nie mogłem zainstalować Windowsa, więc pomyślałem, że tu może być problem.

Ale słyszałem też, że możesz potrzebować sterowników SATA - trzeba utworzyć dyskietkę z odpowiednimi plikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:14, Vanmati napisał:

mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje
tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.

od strony programowej nie ma różnicy między sata i ata, więc jakiś dziwny ten serwisant (wszystkie narzędzia programowe dla ata działają z sata, formatowanie też). Natomiast problemem może być brak obsługi kontrolera sata przez instalkę windowsa, napisz jaki masz chipset ew jaką płytę główną. trzeba będzie ściągnąć te sterowniki, nagrać na dyskietkę/pendivre (o ile masz w biosie funkcję udawania dyskietki przez ten ostatni) i podsunąć windowsowi na początku instalacji (jak jest jeszcze ten niebieski ekran z napisami na dole to w pewnym momencie pisze wciśnij klawisz (nie pamiętam jaki chyba f6) żeby zainstalować sterownik scsi lub raid innej firmy. wciskasz go, instalka załaduje sterownik i już powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:25, sig. napisał:

> mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje

> tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.
od strony programowej nie ma różnicy między sata i ata, więc jakiś dziwny ten serwisant
(wszystkie narzędzia programowe dla ata działają z sata, formatowanie też). Natomiast
problemem może być brak obsługi kontrolera sata przez instalkę windowsa, napisz jaki
masz chipset ew jaką płytę główną. trzeba będzie ściągnąć te sterowniki, nagrać na dyskietkę/pendivre
(o ile masz w biosie funkcję udawania dyskietki przez ten ostatni) i podsunąć windowsowi
na początku instalacji (jak jest jeszcze ten niebieski ekran z napisami na dole to w
pewnym momencie pisze wciśnij klawisz (nie pamiętam jaki chyba f6) żeby zainstalować
sterownik scsi lub raid innej firmy. wciskasz go, instalka załaduje sterownik i już powinno
być ok


Rozumiem,prubowalem juz z tym F6 ale...ja mam klawiature multimedialna,i pod F6 jest jakas inna funkcja,np. uruchomienie ostatnio oglodanego filmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:27, Vanmati napisał:

> > mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje

>
> > tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.
> od strony programowej nie ma różnicy między sata i ata, więc jakiś dziwny ten serwisant

> (wszystkie narzędzia programowe dla ata działają z sata, formatowanie też). Natomiast

> problemem może być brak obsługi kontrolera sata przez instalkę windowsa, napisz
jaki
> masz chipset ew jaką płytę główną. trzeba będzie ściągnąć te sterowniki, nagrać
na dyskietkę/pendivre
> (o ile masz w biosie funkcję udawania dyskietki przez ten ostatni) i podsunąć windowsowi

> na początku instalacji (jak jest jeszcze ten niebieski ekran z napisami na dole
to w
> pewnym momencie pisze wciśnij klawisz (nie pamiętam jaki chyba f6) żeby zainstalować

> sterownik scsi lub raid innej firmy. wciskasz go, instalka załaduje sterownik i
już powinno
> być ok

Rozumiem,prubowalem juz z tym F6 ale...ja mam klawiature multimedialna,i pod F6 jest
jakas inna funkcja,np. uruchomienie ostatnio oglodanego filmu


Wydaje mi się, że funkcje dodatkowe (multimedialne) w klawiaturze działają tylko podczas normalnej pracy Windowsa (no i musisz mieć zainstalowane sterowniki do tej klawiatury). Natomiast nacisnąć F6 musisz przy starcie instalatora Windowsa, więc te dodatkowe funkcje klawiszowe powinny być wtedy niedostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:32, macned napisał:

> > > mi Disk read error occurred.Press ctrl+alt+del to Restart.Ale to nie wazne,potrzebuje

>
> >
> > > tylko informacji o formatowaniu dysku SATA.Czekam i z góry dziekuje.

> > od strony programowej nie ma różnicy między sata i ata, więc jakiś dziwny ten
serwisant
>
> > (wszystkie narzędzia programowe dla ata działają z sata, formatowanie też).
Natomiast
>
> > problemem może być brak obsługi kontrolera sata przez instalkę windowsa, napisz

> jaki
> > masz chipset ew jaką płytę główną. trzeba będzie ściągnąć te sterowniki, nagrać

> na dyskietkę/pendivre
> > (o ile masz w biosie funkcję udawania dyskietki przez ten ostatni) i podsunąć
windowsowi
>
> > na początku instalacji (jak jest jeszcze ten niebieski ekran z napisami na
dole
> to w
> > pewnym momencie pisze wciśnij klawisz (nie pamiętam jaki chyba f6) żeby zainstalować

>
> > sterownik scsi lub raid innej firmy. wciskasz go, instalka załaduje sterownik
i
> już powinno
> > być ok
>
> Rozumiem,prubowalem juz z tym F6 ale...ja mam klawiature multimedialna,i pod F6
jest
> jakas inna funkcja,np. uruchomienie ostatnio oglodanego filmu
>

Wydaje mi się, że funkcje dodatkowe (multimedialne) w klawiaturze działają tylko podczas
normalnej pracy Windowsa (no i musisz mieć zainstalowane sterowniki do tej klawiatury).
Natomiast nacisnąć F6 musisz przy starcie instalatora Windowsa, więc te dodatkowe funkcje
klawiszowe powinny być wtedy niedostępne.


Podaczas instalatora finkcje F- costam costam sa calkiem wylaczane,i wogole nie dzialaja,ale juz wszystko zalatwione,tato przywiezie mi z pracy klawiature i bedzie ok.dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Podaczas instalatora finkcje F- costam costam sa calkiem wylaczane,i wogole nie dzialaja,ale
> juz wszystko zalatwione,tato przywiezie mi z pracy klawiature i bedzie ok.dzieki za pomoc

Podczas instalatora Windows wciskasz F6 aby podinstalować sterowniki SATA. Wcisnąć trzeba nawet kilka razy żeby instalator "zajarzył".


@ Vanmati & @ macned

TNIJCIE POSTY. Wasze trzy posty zajmują całą stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam inny problem , teraz włączyłem sobie komputer to wszystko normalnie , ładuje się system itd...
Ale jak pojawia się napis Zapraszamy , to nagle mi się wyłącza monitor , ale działa .. Ciemny Obraz jest , więc wyłączam monitor ale nie reaguje nadal jest włączony i tak klikam i nic .
Więc wciskam wyłącznik/włącznik systemu żeby się wyłączył , nie reaguje , więc przytrzymuje z 5 sekund i się wyłącza.
Włączam znowu i już wszystko ok , co jest grane z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:23, macned napisał:

> XP+Sp2,ale jakie to ma znaczenie?

Kiedyś miałem podobny problem tyle że na laptopie. System był bez Service Packa i nie
mogłem zainstalować Windowsa, więc pomyślałem, że tu może być problem.

Ale słyszałem też, że możesz potrzebować sterowników SATA - trzeba utworzyć dyskietkę
z odpowiednimi plikami.


Tak dokladnie,do SATA potrzeba sterowników,mam takie na plycie od producenta,wiec ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno:Czy moge te sterowniki SATA zainstalowac bezposrednio z plyty cd??bo teraz siedze na laptopie i nie mam mozliwosci przygotowania dyskietki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 14:56, Vanmati napisał:

A jeszcze jedno:Czy moge te sterowniki SATA zainstalowac bezposrednio z plyty cd??bo
teraz siedze na laptopie i nie mam mozliwosci przygotowania dyskietki...


Możesz. Jednakże dostępne aplikacje (np. Make disk SATA od Asusa) pozwalają rozpakować sterowniki tylko do dyskietki. Później możesz je przegrać na płytę CD lub DVD albo na pendrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się