PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2008 o 15:00, mrosi napisał:

Możesz. Jednakże dostępne aplikacje (np. Make disk SATA od Asusa) pozwalają rozpakować
sterowniki tylko do dyskietki. Później możesz je przegrać na płytę CD lub DVD albo na
pendrive.


Aha,czyli z folderu od plyty producenta (ATI_RAID..costam)skopiowuje sterowniki do SATA i i nagrywam je na cd??dobrze zrozumialem??Aha i czy moge nagrac stery na mp3??dziala jak pendrive :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:08, Vanmati napisał:

Aha,czyli z folderu od plyty producenta (ATI_RAID..costam)skopiowuje sterowniki do SATA
i i nagrywam je na cd??dobrze zrozumialem??Aha i czy moge nagrac stery na mp3??dziala
jak pendrive :)


Ale piszesz teraz o sterownikach RAID. Będziesz stawiał system dysków RAID? Powinieneś mieć sterowniki SATA a nie RAID.
Co do mp3. Jeśli komputer widzi go jako zewnętrzny dysk to powinno zadziałać. Bezpieczniejsze jednak byłoby użycie np. płyty. Ten sposób jest pewny. Nie wiadomo jak instalator systemu potraktuje odtwarzacz mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2008 o 15:13, mrosi napisał:

Ale piszesz teraz o sterownikach RAID. Będziesz stawiał system dysków RAID? Powinieneś
mieć sterowniki SATA a nie RAID.
Co do mp3. Jeśli komputer widzi go jako zewnętrzny dysk to powinno zadziałać. Bezpieczniejsze
jednak byłoby użycie np. płyty. Ten sposób jest pewny. Nie wiadomo jak instalator systemu
potraktuje odtwarzacz mp3.

>
No tak stawiam SATA,ale tak sie nazywal folder na mojej poprzedniej plycie i tak mi zostalo w pamieci,sciagnalem juz stery ze strony producenta,w pudelku nie znalalem plyty :F,gdzie ja musialem zgubic,ale mam juz na mp3,ktorego komp wykrywa jako zew. dysk,powinno byc dobrze.Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam problem z internetem. Dla ścisłości jest to internet Netii na modemie ADSL. Otóż co jakiś czas po graniu po prostu wyłącza się. Rozumiem mogą mieć przeciążenie. Więc restartuję internet (mimo, że nie ma internetu to strzałka wciąż jest zielona) i teraz powinienem kliknąć ikonkę "Internet ADSL" aby ustanowić połączenie. Więc klikam... i nic! Trzymam cały czas na tym enter i nic! Nic się nie wyświetla. Kompletnie. Jedynym ratunkiem jest restart komputera. Lecz zawsze kiedy tak internet się wiesza to nie mogę wyłączyć kompa :/ Po prostu ultra długo się wylogowywuje. Trzeba reseta dać. Kolejnym problem jest to, że dzieje się tak coraz częściej. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:23, Logan10 napisał:

Mam pytanie :
1.jaka jest funkcja mostka południowego chipsetu płyty ?


Odpowiada za:

* napędy dysków twardych (złącza IDE/ATA/SATA/ATAPI)
* magistralę ISA, PCI, SMB
* sterownik przerwań
* sterownik DMA
* nieulotną pamięci BIOS
* moduł zegara czasu rzeczywistego

Opcjonalnie most południowy może obsługiwać również:

* łącze FireWire
* łącze USB
* złącze do sterownika RAID
* złącze Ethernet

Dnia 30.05.2008 o 17:23, Logan10 napisał:

2.Do ilu GB pamięci obsługuje chipset P35 ?

Jak mniemam 8GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:13, mrosi napisał:

> Aha,czyli z folderu od plyty producenta (ATI_RAID..costam)skopiowuje sterowniki
do SATA
> i i nagrywam je na cd??dobrze zrozumialem??Aha i czy moge nagrac stery na mp3??dziala
> jak pendrive :)
Ale piszesz teraz o sterownikach RAID. Będziesz stawiał system dysków RAID? Powinieneś


Jest problem...tato przywiozl klawiature,ale nie dziala najwazniejszy klawisz,f6.A drugi problem jest taki e nie wiem jak wybrac ze chce,skopiowac dane z mp3,jest tylko opcja A(czyli dyskietka)ktorej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:49, Logan10 napisał:

O wasnie ,czym jest zlacze Ethernet ? bo cos tego nie rozumiem.


Ethernet moze sluzyc do konfiguracji sieci LAN,ja zalozylem sie c z kolega wlasnie takim kablem,dodam ze karta sieciowa nazywa sie ...Ethernet...costam,wiec to napewno to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki,za post pod postem,ale mam pytanie.
Po starcie systemu sprobowalem wejsc w RAID utility,tam jest low level format,do czego on sluzy??czy moge nim sformatowac dysk??ale czy moge od razu zainstalowac na nim WinXP??Sa tam takze RAID set,prosze o wyjasnienie mi o co w tym chodzi,moze w tym RAID utility bede mogl sprawic ze komp wykryje mi w koncu dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żeby poprawić wydajność komputera lub bezpieczeństwo danych tworzy się z dwóch lub więcej dysków system RAID. Nie pamiętam dokładnie, ale z tego co mi się kołata to był RAID 1, RAID 0 i Mirror. Na jednym dysku nie da się zrobić RAIDa. A RAID Utility w BIOSie służą właśnie temu aby bawić się z RAIDem.Musisz mieć sprawny klawisz F6 aby podinstalować sterownik od SATA. Choć kiedy ostatnio instalowałem Windows XP z SP2 u znajomego, to wykrył dyski prawidłowo. Tak naprawdę różnica wydajnościowa pomiędzy rozpoznawaniem dysku SATA jako AHCI jest niezauważalna w stosunku do układu SATA jako IDE. Jeśli więc instalator poprawnie zainstaluje system to daj sobie spokój z podinstalowywaniem sterowników od SATA z pozycji instalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No wlasnie jezeli nie zainstaluje sterow SATA przy instalacji,to w pozniejszej fazie nie wykryje mi dysku,i instalacja dobiegnie konca,ide kupic klawiature na kabel...aha ale jak dam to F6 to wyswietli mi sie pole wyboru dysku z ktorego chce zainstalowac stery czy jak to bedzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 19:23, Vanmati napisał:

/.../

No wlasnie jezeli nie zainstaluje sterow SATA przy instalacji,to w pozniejszej fazie
nie wykryje mi dysku,i instalacja dobiegnie konca,ide kupic klawiature na kabel...aha
ale jak dam to F6 to wyswietli mi sie pole wyboru dysku z ktorego chce zainstalowac stery
czy jak to bedzie??

u mnie znalazł automatycznie, tyle że wykorzystywałem dyskietkę,. być może szuka po nośnikach wymiennych aż znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:49, Logan10 napisał:

O wasnie ,czym jest zlacze Ethernet ? bo cos tego nie rozumiem.

karta sieciowa, eternet to protokół (obecnie chyba nie wykorzystuje się innego "kafelkowego" więć myślisz lan mówisz eternet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie ;] dawno problemów z piecem nie miałem :P
teraz, problem jest [co prawda z laptopem, Fujitsu jakby to miało znaczenie...].
gdy podłączam do niego pen drive''a [transcend 1GB] i próbuję otworzyć z poziomu ''mojego komputera'' pojawia się:
host skryptów systemu windows
skrypt "E:\MS32DLL.dll.vbs"

zaznaczam, że na innych PC/laptopach działa, jak i na tym Fujitsu [na którym ten błąd się pojawia] inne pen drive''y działają...
o co może chodzić, jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 19:46, pizmak666 napisał:

skrypt "E:\MS32DLL.dll.vbs"

1) jaką literę ma rzeczowy pen-drive?
2) jeśli e to sprawdzałeś czy nie ma takiego pliku ukrytego? być może to jakiś szkodnik (na co wskazywało by podwójne rozszerzenie), a laptop jest tak skonfigurowany żeby ostrzegać zamiast od razy wykonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 21:43, sig. napisał:

1) jaką literę ma rzeczowy pen-drive?


zależy gdzie, na którym kompie. na lapciaku ma E i wyświetla się E w komunikacie. u mnie na PC ma F i wyświetla się F w komunikacie. o to Ci chodziło ? :)

Dnia 30.05.2008 o 21:43, sig. napisał:

2) jeśli e to sprawdzałeś czy nie ma takiego pliku ukrytego? być może to jakiś szkodnik
(na co wskazywało by podwójne rozszerzenie), a laptop jest tak skonfigurowany żeby ostrzegać
zamiast od razy wykonywać


sprawdziłem całą zawartość pen drive''a już wcześniej, teraz dla pewności znowu raz jeszcze i nie znalazłem nic. :(

nie wiem... nic mi nie przychodzi do głowy co by się z nim mogło dziać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 22:25, pizmak666 napisał:

sprawdziłem całą zawartość pen drive''a już wcześniej, teraz dla pewności znowu raz jeszcze
i nie znalazłem nic. :(

nie wiem... nic mi nie przychodzi do głowy co by się z nim mogło dziać...

Na pewno włączyłeś pokazywanie plików ukrytych? Windows robi różne dziwne rzeczy, ale póki co nieistniejących plików jeszcze nie próbował wykonywać. No chyba że chowa go przed tobą jakiś rootkit (ale wtedy system też by alarmu nie podniósł, o ile rootkit porządnie napisany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się