PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jest jakiś program do sprawdzania jaki program pobiera dane z internetu?
Bo co jakiś czas komp mi się wiesza (100% zużycia procesora) i w czasie zawieszenia ściąga jakieś dane. Transwer jest malutki (ok. 8MB/s) i bardzo równy (nie ma skoków w prędkości ściągania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 18:33, DJ Danielus napisał:


Dzięki. Zdecyduje się chyba na Noctua NH-U12P. Powiedz mi jeszcze czy będzie dobry do płyty Asus P5B pod procek Intela bo na jednym ze zdjęc zobaczyłem napis AMD.

20080602184242

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 18:35, Deejay napisał:

Jest jakiś program do sprawdzania jaki program pobiera dane z internetu?
Bo co jakiś czas komp mi się wiesza (100% zużycia procesora) i w czasie zawieszenia ściąga
jakieś dane. Transwer jest malutki (ok. 8MB/s) i bardzo równy (nie ma skoków w prędkości
ściągania)

8 mb/s malutki? chyba raczek kb/s bo 8 mb/s to już raczej firmowy internet a nie dla pojedynczego usera ;). Co zaś się tyczy problemu, to polecam 2 stronny firewall (będzie się pytał czy dany program ma prawo łączyć się z internetem (naturalnie zapamięta tą decyzje), wiec taki co nie powinien/nie instalowałeś go zostanie wyłapany od razu. Przydało by się też przeskanować kompa antywirusem (np avg free, avast robi za dużo fałszywych alarmów) oraz antyspyware (tu sprawdzi się duet ad-aware + spybot) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem kompa to z przodu obudowy mam wejścia USB, na słuchawki itp. To na USB działa ale to na mikrofon i słuchawki już nie. Co może być tego przyczyną ? Jest to dość drażniące bo często podłączam akurat słuchawki i muszę wchodzić pod biurko w tą dżungle kabli i się męczyć. Mam wejścia z przodu to chciałbym z nich skorzystać a nie mogę. Co może być tego przyczyną ? Zdjąć obudowy nie mogę bo mam plomby i jak to zrobię to stracę gwarancje.

Nie działa mi ctrl+alt+delete. Wszyscy wiemy że jest to funkcja dość często przydatna a ja nie mogę z niej skorzystać. Da się to jakoś naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 00:00, Grizzly. napisał:

Jak kupiłem kompa to z przodu obudowy mam wejścia USB, na słuchawki itp. To na USB działa
ale to na mikrofon i słuchawki już nie.


Może nie masz podłączonego tego do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 22:21, sig. napisał:

> Jest jakiś program do sprawdzania jaki program pobiera dane z internetu?
> Bo co jakiś czas komp mi się wiesza (100% zużycia procesora) i w czasie zawieszenia
ściąga
> jakieś dane. Transwer jest malutki (ok. 8MB/s) i bardzo równy (nie ma skoków w prędkości

> ściągania)
8 mb/s malutki? chyba raczek kb/s

Naturalnie :)

Dnia 02.06.2008 o 22:21, sig. napisał:

Co zaś się tyczy problemu, to polecam 2 stronny firewall

jakieś konkretne masz na myśli?

Dnia 02.06.2008 o 22:21, sig. napisał:

Przydało by się też przeskanować kompa antywirusem (np avg free, avast robi za dużo fałszywych
alarmów) oraz antyspyware (tu sprawdzi się duet ad-aware + spybot) .

Mam nortona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z zrzucaniami pamięci fizycznej .Sprawdzałem temperaturę itd. ale utrzymuje sie ona w granicach 26-34
a zrzucania mam tylko przy włączaniu kompa (ale sie czasem normalnie włączyć udaje) lub przy grze w GW w pełnym ekranie (jak gram w oknie nic się nie dzieje) w gw własnie tylko przy ładowaniu obszarów to sie dzieje
Podejrzewam ze to jakieś nagłe skoki temperatury tak że tego normalnie nie zobaczę bo nie mam wyświetlacza na obudowie .czekam na rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z moim sprzetem od dzwieku: Realtek HD Audio,gdy daje DODAJ NOWY SPRZET i wyszukuje wlasnie Realtek HDA,instaluje sterowniki,po instalacji pisze:Sterownik zainstalowany poprawnie,lecz wystąpiły problemy ze sprzętem.Nie mozna uruchomic tego urządzenia (kod 10),nie wiem co zrobic,stery mam ze strony prodcenta,prosze o pomoc,lub ewentualne wskazowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się w jakiejkolwiek przeglądarce internetowej zrobić druk ze wszystkich kart na raz? Mam ponad 50 stron do wydrukowania i każda w osobnej karcie i nie mam czasu ani ochoty każdą drukować osobno... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:57, Vanmati napisał:

witam,mam problem z moim sprzetem od dzwieku: Realtek HD Audio,gdy daje DODAJ NOWY SPRZET
i wyszukuje wlasnie Realtek HDA,instaluje sterowniki,po instalacji pisze:Sterownik zainstalowany
poprawnie,lecz wystąpiły problemy ze sprzętem.Nie mozna uruchomic tego urządzenia (kod
10),nie wiem co zrobic,stery mam ze strony prodcenta,prosze o pomoc,lub ewentualne wskazowki.


Miałem podobny problem wczoraj ze sterownikiem Realteka z płyty Asusa.
W zainstalowanych programach powinieneś znaleźć program HD Definition... coś tam. To Windowsowa nakładka na sterownik. Odinstaluj ją, zrestartuj kompa a potem sterownik od Realteka powinien zainstalować się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Realteka na płycie Foxconna i mam mniej więcej to samo. Dźwięk w ogóle mi nie działa, tylko jakieś piknięcie jak coś wyskakuje. Dźwięk jako tako jest tylko w menadżerze Realtek HD Audio. Co powinienem zrobić aby wszystko działało dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się