PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mam probelm z DirectX`em. Mam widowsa xp home edition kiedys zassalem z internetu jakas wersje dx 10 pod xp (oczywiscie okazalo sieto fake) przez tego dx niektore gry niechcialy mi sie odpalic np BioSchock szukalem po internecie jakiegos programy ktroy pomoze mi odinstalowac tego dx znalazlem "DirectX Happy Uninstall" ten program usowal istniejace wersje dx i instalowal na to wersje 8.1 no ok.... Lecz po tymniemoge zainstalowac zadnego innego dx. Podczas instalaci pasek postepu przelatuje w ciagu jedej sekundy NIEINSTALUJAC zadnego pliku... Co mam zrobic zeby poprawnie zainstalowac dx 9?! Chcialbym sie obejsc bez formatowania lub przeinstalowanie windowsa! Z gory thx za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 17:54, rogal123 napisał:

Witam. Mam probelm z DirectX`em. Mam widowsa xp home edition kiedys zassalem z internetu
jakas wersje dx 10 pod xp (oczywiscie okazalo sieto fake) przez tego dx niektore gry
niechcialy mi sie odpalic np BioSchock szukalem po internecie jakiegos programy ktroy
pomoze mi odinstalowac tego dx znalazlem "DirectX Happy Uninstall" ten program usowal
istniejace wersje dx i instalowal na to wersje 8.1 no ok.... Lecz po tymniemoge zainstalowac
zadnego innego dx. Podczas instalaci pasek postepu przelatuje w ciagu jedej sekundy NIEINSTALUJAC
zadnego pliku... Co mam zrobic zeby poprawnie zainstalowac dx 9?! Chcialbym sie obejsc
bez formatowania lub przeinstalowanie windowsa! Z gory thx za pomoc



Ja kiedyś miałem podobny problem. Zrobiłem tak...
Usunełem (bez dezistalacji) dx i zainstalowałem od nowa, raz też podmieniłem biblioteki...
Ale uważaj z tym, czasem wychądzą paskudne błędy systemu. Z tego co pamiętam po wrzuceniu bibliotek, musiałe go [dx] przeinstalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 19:01, BesserSchnitt napisał:

> Witam. Mam probelm z DirectX`em. Mam widowsa xp home edition kiedys zassalem z internetu

> jakas wersje dx 10 pod xp (oczywiscie okazalo sieto fake) przez tego dx niektore
gry
> niechcialy mi sie odpalic np BioSchock szukalem po internecie jakiegos programy
ktroy
> pomoze mi odinstalowac tego dx znalazlem "DirectX Happy Uninstall" ten program usowal

> istniejace wersje dx i instalowal na to wersje 8.1 no ok.... Lecz po tymniemoge
zainstalowac
> zadnego innego dx. Podczas instalaci pasek postepu przelatuje w ciagu jedej sekundy
NIEINSTALUJAC
> zadnego pliku... Co mam zrobic zeby poprawnie zainstalowac dx 9?! Chcialbym sie
obejsc
> bez formatowania lub przeinstalowanie windowsa! Z gory thx za pomoc


Ja kiedyś miałem podobny problem. Zrobiłem tak...
Usunełem (bez dezistalacji) dx i zainstalowałem od nowa, raz też podmieniłem biblioteki...
Ale uważaj z tym, czasem wychądzą paskudne błędy systemu. Z tego co pamiętam
po wrzuceniu bibliotek, musiałe go [dx] przeinstalować...

czyli jak mam recznie usunac biblioteki dx i nastepnie ponownie zainstalowac ta?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - nie wiem jak to się dzieje, ale system mi pada....
Włączyłem radio internetowe i zacząłem nagrywać (jak to zwykle bywa w piątki i soboty). Tydzień temu też był problem, trochę inny (tak jakby dysk - różne dziwne dźwięki, ale ustało).... Teraz problem dot. systemu (chyba, że to nadal wina dysku....). Po prostu nie działa mi menedżer zadań, nie mogę dostać się do Moich dokumentów, Mojego komputera, etc. Foldery nie działają. Programy wyświetlają się z błędami....

Co jest grane??!! System zadbany, nie ma wirusa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 00:25, DJ Danielus napisał:

Mam problem - nie wiem jak to się dzieje, ale system mi pada....
Włączyłem radio internetowe i zacząłem nagrywać (jak to zwykle bywa w piątki i soboty).
Tydzień temu też był problem, trochę inny (tak jakby dysk - różne dziwne dźwięki, ale
ustało).... Teraz problem dot. systemu (chyba, że to nadal wina dysku....). Po prostu
nie działa mi menedżer zadań, nie mogę dostać się do Moich dokumentów, Mojego komputera,
etc. Foldery nie działają. Programy wyświetlają się z błędami....

Co jest grane??!! System zadbany, nie ma wirusa....



1. zmien program antyrirusywy na avasta a jak masz to na AVG zainstaluj aktualizacje i zeskanuj
2. zainstaluj boot search and destroyed jak zle napisałem wpisz w google to poprawi na dobrze :P zeskanuj
3. masz w kompie jakies bebe programy samo z siebie to sie nie robi
4. jak nie pomoze przywróc system np z ... miesiaca czy z 2 tyg temu
5.scandisk
6.defragmentator dysków
7.jak nie pomoze reklamacja dysku powiedz ze ci piszczy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 00:25, DJ Danielus napisał:

Mam problem - nie wiem jak to się dzieje, ale system mi pada....
Włączyłem radio internetowe i zacząłem nagrywać (jak to zwykle bywa w piątki i soboty).
Tydzień temu też był problem, trochę inny (tak jakby dysk - różne dziwne dźwięki, ale
ustało).... Teraz problem dot. systemu (chyba, że to nadal wina dysku....). Po prostu
nie działa mi menedżer zadań, nie mogę dostać się do Moich dokumentów, Mojego komputera,
etc. Foldery nie działają. Programy wyświetlają się z błędami....

Co jest grane??!! System zadbany, nie ma wirusa....


A jak chcesz menadżera uruchomić to ci wyskakuje błąd czy po prostu sie nie uruchamia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

1. zmien program antyrirusywy na avasta a jak masz to na AVG zainstaluj aktualizacje
i zeskanuj

Mam póki co NODa z aktualizacjami, jak mi się licencja skończy to pomyślę nad tym - mam jeszcze trochę czasu.

Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

2. zainstaluj boot search and destroyed jak zle napisałem wpisz w google to poprawi na
dobrze :P zeskanuj

Mam i nic nie mam ;P

Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

3. masz w kompie jakies bebe programy samo z siebie to sie nie robi

Nie bardzo, bo komp nowy, jedyne co to programy głównie muzyczne i narzędziowe, nie powodujące szkód.

Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

4. jak nie pomoze przywróc system np z ... miesiaca czy z 2 tyg temu

Niestety nie da się - wyłączyłem to...

Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

5.scandisk

No problemo.

Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

6.defragmentator dysków

Możesz jakiś polecić dobry, który defragmentuje pliki systemowe?

Dnia 07.06.2008 o 08:57, Chester001 napisał:

7.jak nie pomoze reklamacja dysku powiedz ze ci piszczy itd.

Hmm... Nie wchodzi w grę - dysk ma 5 lat, ale mało był używany....

Xaradox
W ogóle się nie uruchamia.


PS. Rano patrzę, nic nie restartowałem, etc. I wszystko działa. Z tego co zauważyłem to problem wyskakuje głównie w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Dziwne, co nie? Na kompie nic nie robię tylko nagrywam audycję z E2k. Błąd mógłby polegać na wadzie programu od radia, problem w tym, że używam go codziennie, a problem występuje tylko podczas imprez....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam powazny problem!
Wczoraj od kumpla kupiłem całego kompa. Kilka rzeczy z mojego starego kompa przeniosłem na ten nowy, mianowicie dysk twardy, dvd-rw i cd-rw, nie dodawałem zanych kart! Po sformatowaniu systemu i zainstalowania win xp home, wszystko wygląda normalnie, ale po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej radeon 9550 wszystko sie sypie! Po resecie kompa nie mogę wejść na profil bo pojawia mi się tylko czarny ekran! Z trybu awaryjnego (którego właśnie piszę), obczaiłem w menedzerze urządzeń, że nie ma monitora i nie mogę zainstalować do niego sterowników!
Co robić?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre programy i tam poszukaj sobie programu do defragmentacji :)
www.dobreprogramy.pl

ok co ja chciałem.. mówisz ze nowy.. ?
moim zdaniem powinienes zmienic system skoro sie sypie..


zainstaluj na nowo XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 11:07, LastAid napisał:

Mam powazny problem!
Wczoraj od kumpla kupiłem całego kompa. Kilka rzeczy z mojego starego kompa przeniosłem
na ten nowy, mianowicie dysk twardy, dvd-rw i cd-rw, nie dodawałem zanych kart! Po sformatowaniu
systemu i zainstalowania win xp home, wszystko wygląda normalnie, ale po zainstalowaniu
sterowników do karty graficznej radeon 9550 wszystko sie sypie! Po resecie kompa nie
mogę wejść na profil bo pojawia mi się tylko czarny ekran! Z trybu awaryjnego (którego
właśnie piszę), obczaiłem w menedzerze urządzeń, że nie ma monitora i nie mogę zainstalować
do niego sterowników!
Co robić?!?!


instalujesz xp
instalujesz sterowniki do. : chipsetu, grafy, net, i teraz innee.. monitor itd.
jak nie masz sterów do monitora poszukaj na oficjalnej stronie producenta.

jak są problemy z win .. kup oryginała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 11:12, Chester001 napisał:

instalujesz xp
instalujesz sterowniki do. : chipsetu, grafy, net, i teraz innee.. monitor itd.
jak nie masz sterów do monitora poszukaj na oficjalnej stronie producenta.

jak są problemy z win .. kup oryginała :)


Ja mam właśnie zainstalowane chipset, grafa i net! I mam oryginalnego windowsa. Sterowniki od monitora mam na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 11:18, LastAid napisał:

> instalujesz xp
> instalujesz sterowniki do. : chipsetu, grafy, net, i teraz innee.. monitor itd.

> jak nie masz sterów do monitora poszukaj na oficjalnej stronie producenta.
>
> jak są problemy z win .. kup oryginała :)

Ja mam właśnie zainstalowane chipset, grafa i net! I mam oryginalnego windowsa. Sterowniki
od monitora mam na płycie.

wiem... wez zgraj na pendiva sobie framework w wersji 2 co najmniej bo one są potrzebne do instalacji kart z seri radeon do instalatrora wez to WPIERW zainstaluj a potem stery a jak to nie pomoze to.. idz do www ati i sciągnij najnowsze sterowniki ze strony.. framweork 2.0 a potem stery ati powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 11:10, Chester001 napisał:

dobre programy i tam poszukaj sobie programu do defragmentacji :)
www.dobreprogramy.pl

OK, dzęks!

Dnia 07.06.2008 o 11:10, Chester001 napisał:

ok co ja chciałem.. mówisz ze nowy.. ?
moim zdaniem powinienes zmienic system skoro sie sypie..

Hmm...

Dnia 07.06.2008 o 11:10, Chester001 napisał:


zainstaluj na nowo XP

E tam! Mam dość tego syfu! Czekam na openSUSE 11 i o Windowsie i innych Microsoftowych sprawach chcę zapomnieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 13:39, mobtel napisał:

MAm dziwny problem, mianowicie jak chce sie dostac to jakiejkolwiek partycji systemu,
takie coś mam

wez płyte z windowsem .. albo nie czekaj
wez wpierw start programy.. nie nie to tez nic nie da ..
wiem moze.. wez płyte z windowsem.. i przy instlacji wez NAPRAW zamiast instaluj... on ci naprawi sys. i jak bedzie sie powtarzac te z copy.exe to.. spytaj sie kolegi co on zrobił z PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 13:41, DJ Danielus napisał:

PS. (edycja się skończyła...) Jednak zależy mi na rozwiązaniu problemu, ew. znalezieniu
przyczyny.

Tobie tez to napisze... wez znajdz płyte z XP i wez NAPRAW przy instlacji powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 13:50, mobtel napisał:

Jakiego kolegi?

no pisałeś na poczatku ze kupiłes PC od kolegi a cześci dvd itd przełożyłes... u niego PC działał no nie ?
dziwne ze u ciebie tak sie dzieje moze dlatego sprzedał.. jak to co napisałem nie pomoże wez mu go oddaj i niech ci da kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się