Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2009 o 16:06, raven91 napisał:

Co trzeba zrobić , żeby móc zejść na parter kostnicy? Przeszukałem już 1 i 2 piętro i
nie mogę otworzyć bramy prowadzącej na dół.


Spoiler

Klucz znajduje na zachodzie, na drugim pietrze. Szafka jest po zewnetrznej stronie sciany-okregu, za ktora sa schody na pierwsze pietro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła rzeczywiście była swoista. Kupiłem przez przypadek i zagrałem dopiero po kilku latach ;p Trzeba będzie sobie odświerzyć pamięć.

Co do przejśćia - doszedłem do 3/4 gry jako wojownik ;p Banał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 23:23, Paralax16 napisał:

Co do przejśćia - doszedłem do 3/4 gry jako wojownik ;p Banał ;p

Zagraj potem magiem inwestując w inteligencję i mądrość. Zdziwisz się jak wiele nowych rzeczy uda Ci się dzięki temu odkryć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 23:23, Paralax16 napisał:

Co do przejśćia - doszedłem do 3/4 gry jako wojownik ;p Banał ;p

To dlatego, że walka w P:T do najtrudniejszych nie należy :)
Ale nie tym polega urok tej gry. I zgadzam się z przedmówcą - koniecznie zagraj magiem z max inteligencją i mądrością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że Hasbro wytoczyło proces przeciw Atari, dot. praw do Dungeons & Dragons?
Ogólnie chodzi o to, że Atari po przejęciu europejskiego działu przez Namco Bandai udostępniło im jakieś tam prawa. A tak się składa, że Namco i Hasbro to konkurencja - obie firmy produkują zabawki.
Hasbro chciało się dogadać z Atari, ale Atari ponoć było nieugięte.
Natomiast Atari orzekło, że Hasbro nie wykazuje woli współpracy.

Cóż. Hasbro wygra, to mam nadzieję, że prawa do D&D wykupi albo Interplay (to firma zagadka, nie mają kasy, mają długi, a utrzymują się tyle i na dodatek tworzą MMO, więc nie zdziwiłbym się gdyby znaleźli te kilka milionów na licencję), bądź THQ (jedyna firma, która nie rozmieni tej marki na drobne).

Chociaż najlepszym rozwiązaniem byłaby ugoda między Atari, a Hasbro. Współpraca między nimi była dobra, gry oparte na D&D były dobre, i zyski były wysokie. Wszystkie strony były zadowolone - i Atari i Hasbro, a także gracze, gdyż otrzymywali produkty wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 15:41, raven91 napisał:

Gdzie mogę znaleźć rubin dla czarodzieja Jaryma z Placu Szmaciarzy?


Spoiler

Jak dostałeś tę szkatułkę od Szpetnego to potem kapłan z Alei Węgłów za pozbycie się jej w ramach zapłaty wziął rubin co pozostał, musisz go tylko odkupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

To niestety nie uda mi się wykonać tego zadania , bo zgubiłem gdzieś skrzynkę od Szpetnego i teraz nie mogę jej nigdzie znaleźć. Mam jeszcze problem z karafką niekończącej się wody.Chcę jej użyć do gaszenia płonącego człowieka z gospody , ale nie wiem skąd mam wziąć słowo aktywujące karafkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 18:41, Karharot napisał:

To słowo zna kobieta którą znajdziesz w południowo-zachodniej części Dzielnicy Urzędników.


Swoja drogą musze powiedzieć, że ten mag to naprawdę przekozak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ignus? Czy ja wiem... Bardzo sympatyczne jest to że ma dostęp do unikatowych czarów ognia (i to że można się paru z nich od niego nauczyć) ale aż taki silny to on nie jest. Bezimienny jako mag potrafi dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukończyłem po raz kolejny grę, tylko tym razem magiem - te patche naprawdę umilają rozgrywkę.
Cóż można stwierdzić.... mimo swego wieku ta gra i tak kopie tyłki wszystkim innym.
Nic się w tej grze nie zmieniło, wszystko jest po prostu przepiękne - fabuła, świat, towarzysze, dialogi, klimat gry, nawet grafika po zmianie rozdzielczości na wyższą wydaje się być ładna.
No to teraz pora zagrać w MotB i porównać "na świeżo" obie gierki.


PS. Skąd się dowiadujemy, że jedno z wcieleń bezimiennego udowodniło swemu rozmówcy, że ten nie istnieje, co spowodowało do zniknięcia tego człowieka? Tym razem grając chciałem dowiedzieć się wszystkiego, a jednak tej informacji nie udało mi się uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 15:12, Growin napisał:

PS. Skąd się dowiadujemy, że jedno z wcieleń bezimiennego udowodniło swemu rozmówcy,
że ten nie istnieje, co spowodowało do zniknięcia tego człowieka? Tym razem grając chciałem
dowiedzieć się wszystkiego, a jednak tej informacji nie udało mi się uzyskać.


Jeśli masz wysokie INT i MDR to prowadząc dysputę w Gmachu Rozrywek w Dzielnicy Urzędników, Bezimienny "odpłynie" na chwilę, przypomni sobie ten fakt i wygra dyskusję, co zadziwi uczennicę, z którą dyskutowaliśmy (bodajże Dolores, ale nie dam sobie ręki uciąć, mogę się mylić). Podobnie będzie w przypadku grania w grę planszową, Bezimienny ujrzy wspomnienie z okresu, gdy był generałem na Wojnie Krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 20:29, raven91 napisał:

Skąd mogę wziąć wodę z rzeki Styks dla Wesołka z Dzielnicy Urzędników?

Musisz mieć kufel od Virszki i iść do Muzeum Osobliwości (czy jak to się nazywa). Resztę pokombinuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jest też rozwiązanie alternatywne: wysłanie anki żeby "pożyczyła" co trzeba. Co więcej potem można i tak dać mu tą wodę (zwyczajnie stwierdzi że go okradziono zamiast dać przedmiot


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupić ponownie Planescape: Torment (po raz trzeci, bo głupi byłem i sprzedałem...) i mam dylemat pomiędzy wersją z NXK 2 CD i XKG DVD (czyli stare wydanie Nowa eXtra Klasyka na 2 CD vs XK Gold na DVD). Wiem, że pudełkiem z reguły się nie gra, ale lubię kiedy to ładnie na półce wygląda i tu pierwsze wydanie ma plus, za to w drugim ładnie pokolorowana płytka i poradnik - no właśnie, jaki poradnik? Pełny opis przejścia gry czy jakiś szczątkowy szmatławiec? Ma to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować