Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

ugh, może ktoś mi powiedzieć, jak mogę dostać się do pokoju Bezimiennego w siedzibie czuciowców jeśli zgubiłem klucz i nie mogę go nigdzie znaleźć (nie mam pojęcia jakim cudem przy piątym chyba przechodzeniu tej gry pozbyłem się tak ważnego przedmiotu), a Anna nie jest w stanie tych cholernych drzwi otworzyć? bo nie uśmiecha mi się przechodzenie od nowa, a naprawdę nie wiem, gdzie ten klucz zostawiłem. wiem, wiem, idiota ze mnie. szukałem w necie rozwiązania, a znaleźć nie mogę.
ewentualnie jaki jest inny sposób na dostanie się do labiryntu Raveli, bo na tym mi głównie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 15.04.2013 o 12:01, Robertcik1 napisał:

ewentualnie jaki jest inny sposób na dostanie się do labiryntu Raveli, bo na tym mi głównie
zależy.


O ile dobrze kojarzę, to odwiedzenie pokoju nie jest wymagane, żeby się dostać do labiryntu.

A klucz chyba można jakimś edytorem sejwów sobie dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:01, Robertcik1 napisał:

ugh, może ktoś mi powiedzieć, jak mogę dostać się do pokoju Bezimiennego w siedzibie czuciowców jeśli zgubiłem klucz i nie mogę go nigdzie znaleźć (nie mam pojęcia jakim cudem przy piątym chyba przechodzeniu tej gry pozbyłem się tak ważnego przedmiotu), a Anna nie jest w stanie tych cholernych drzwi otworzyć? bo nie uśmiecha mi się przechodzenie od nowa, a naprawdę nie wiem, gdzie ten klucz zostawiłem. wiem, wiem, idiota ze mnie. szukałem w necie rozwiązania, a znaleźć nie mogę.

W P:T nigdy mi się to nie zdarzyło bo ekwipunek nie jest tu aż tak zapchany jak w Baldur''s Gate ale ponieważ gry używają tego samego silnika to najprawdopodobniej występuje tu ten sam problem - jeśli podczas rozmowy otrzymujesz od NPC jakiś przedmiot to jeśli nie masz na niego w ekwipunku miejsca to jakiś inny już znajdujący się tam przedmiot zostanie automatycznie wyrzucony na ziemię. To nie dotyczy zakupów czy zbierania łupów z ciał czy pojemników a jedynie przedmiotów otrzymanych poprzez dialogi, przejdź się po lokacjach po których chodziłeś od momentu otrzymania klucza i przyjrzyj się ziemi koło NPC od których coś otrzymałeś a może uda Ci się ten klucz znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie, ja pamiętam, że go miałem, i pamiętam, że przy czyszczeniu ekwipunku go wyrzuciłem zanim skapnąłem się, co to jest, później chciałem po niego wrócić i znaleźć nie mogłem. więc to nie ten problem. ale dobra, później się porozglądam w necie za alternatywnymi sposobami na dostanie się do labiryntu Raveli.
dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie wzięła ochota na odświeżenia Tormenta.
Gra zainstalowana, mody powgrywane, tyle że cudeńko się nie uruchamia ;(
Przy odpalaniu mam czarny ekran, bez żadnych dźwięków. Gdy ciskam alt+f4 wyskakuje mi takie oto okienko. Naciskam "Tak" -> odpala mi się growe okienko w lewym górnym rogu pulpitu + zapętlony dźwięk i nic się nie da zrobić. Naciskam "Nie" -> gra powraca z powrotem do trybu pełnoekranowego i nadal wszystko na czarno :(
Ktoś coś wie, ma jakiś pomysł?

20130417190820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej okazji pograć w tego Tormenta (mimo że chciałem), a że teraz nie bardzo mam co robić to się za niego wziąłem. Jestem na samym początku jeszcze i mam do Tormentowych wymiataczy pewne pytanko. :P Mianowicie: Ei-vene każe mi przynieść jedną nić i igłę + płyn do balsamowania, za co dostaję +1 PŻ. Z kolei zombiak-anarchista również chce by mu przynieść jedną nić i igłę + płyn do balsamowania, coby Bezimiennego przerobić na zombie. I tutaj moje pytanie: muszę wybrac pomiędzy którymś z tych czy coś pominąłem? Znalazłem dwie sztuki płynu, ale igłę i nić tylko jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 15:36, Reffan napisał:

Nie miałem wcześniej okazji pograć w tego Tormenta (mimo że chciałem), a że teraz nie
bardzo mam co robić to się za niego wziąłem. Jestem na samym początku jeszcze i mam do
Tormentowych wymiataczy pewne pytanko. :P Mianowicie: Ei-vene każe mi przynieść jedną
nić i igłę + płyn do balsamowania, za co dostaję +1 PŻ. Z kolei zombiak-anarchista również
chce by mu przynieść jedną nić i igłę + płyn do balsamowania, coby Bezimiennego przerobić
na zombie. I tutaj moje pytanie: muszę wybrac pomiędzy którymś z tych czy coś pominąłem?
Znalazłem dwie sztuki płynu, ale igłę i nić tylko jedną.


Używasz moda na podbicie rozdzielczości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 15:57, gmx napisał:

> Znalazłem dwie sztuki płynu, ale igłę i nić tylko jedną.

Używasz moda na podbicie rozdzielczości?


http://thunderpeel2001.blogspot.com/2009/01/planescape-torment-fully-modded.html - mam wszystko tak jak jest tutaj napisane. W tym moda z rozdzielczością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 16:01, Reffan napisał:

> > Znalazłem dwie sztuki płynu, ale igłę i nić tylko jedną.
>
> Używasz moda na podbicie rozdzielczości?

http://thunderpeel2001.blogspot.com/2009/01/planescape-torment-fully-modded.html - mam
wszystko tak jak jest tutaj napisane. W tym moda z rozdzielczością.


ten mod od wersji powyżej 2.20 ma buga, gra się wysypuje w mniejszych pomieszczeniach, przez to na pół roku odstawiłem grę, dopiero w wersji beta 3.06 to porawili ale nie ma oficjalnie opublikowanego. W piątek znalazłem rozwiązanie ze źródłem plików i instrukcją
http://www.gog.com/forum/planescape_torment/crash_with_widescreen_mod_possible_solution/page2

nie wiem czy u Ciebie też się będzie sypało ale u mnie w full hd bug był "gamebreaking"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 16:11, gmx napisał:

ten mod od wersji powyżej 2.20 ma buga, gra się wysypuje w mniejszych pomieszczeniach,
przez to na pół roku odstawiłem grę, dopiero w wersji beta 3.06 to porawili ale nie ma
oficjalnie opublikowanego. W piątek znalazłem rozwiązanie ze źródłem plików i instrukcją
http://www.gog.com/forum/planescape_torment/crash_with_widescreen_mod_possible_solution/page2

nie wiem czy u Ciebie też się będzie sypało ale u mnie w full hd bug był "gamebreaking"


Znalazłem w końcu te drugie nici, były na drugim piętrze a ja ich szukałem na pierwszym. :P Co do buga, to jeszcze nie wiem czy go mam, jeśli będzie to dzięki za podsunięcie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z suwakiem poziomu trudności: z opisu wychodzi, że trudniej jest "w lewo", ale to zupełenie nieintuicyjne - zwykle poziom podbijamy przesuwając w prawo.Otóż są w szerokiej literaturze zwroty typu "to", "tamto"[ czyli co u diabła?], a tu w Torment mam: "przesunięcie suwaka wpływa na zadawane obrażenia" - nie wiadomo, kto je ma zadać: ja czy wróg.

Jeszcze jedno: czy za trudniejszy poziom dostaję więcej Exp? Był tu post na ten temat, ale nie rozstrzyngięto tej kwestii.

Z gory thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma więcej expa za trudniejszy poziom.
Chodzi o zadawane obrażenia przez wrogów.
O ile dobrze pamiętam, to w prawo zwiększa się poziom trudności.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainstalowałem Tormenta i spędziłem przy już nim kilkanaście godzin gry. Do tej pory nie miałem żadnych problemów, ale nagle gra zaczęła wywalać do pulpitu podczas próby przejśca do niektórych lokacji (jestem aktualnie w dzielnicy urzędników, do jakiejś połowy miejsc nie da się wejść). Gram na Windowsie 7, zainstalowałem Widescreen''a oraz GhostDog''a. Są jakieś szanse aby to jakoś naprawić, czy raczej jestem zmuszony zrezygnowac z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryb zgodności z xp nie pomógł? Odpalasz jako administrator? Czy podczas wywalania jest jakis komunikat o błędzie, jeśli tak to jako?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 18:03, Tuldor1 napisał:

Tryb zgodności z xp nie pomógł? Odpalasz jako administrator?

Spróbowałem obu opcji i niestety bez zmian.

Dnia 17.08.2014 o 18:03, Tuldor1 napisał:

Czy podczas wywalania jest jakis komunikat o błędzie, jeśli tak to jako?

Zazwyczaj po prostu wywala od tak, bez żadnego komunikatu. Czasami jednak wyskakuje taki błąd:

20140817200257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 20:03, Hoplita napisał:

Zazwyczaj po prostu wywala od tak, bez żadnego komunikatu. Czasami jednak wyskakuje taki
błąd:

Wygląda mi to na jakieś problemy z grafiką, zabawa sterownikami nie pomogła? Usiłowałeś zmienić jakieś ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 20:16, Tuldor1 napisał:

Wygląda mi to na jakieś problemy z grafiką, zabawa sterownikami nie pomogła? Usiłowałeś
zmienić jakieś ustawienia?

Sterowniki mam aktualne, nie próbowałem instalować starszych wersji, ale jeśli to ich wina to biorąc pod uwagę że Torment ma już swoje lata to pewnie dość mocno musiałbym się z nimi cofnąć w czasie. Co do ustawień to w tej grze nie ma zbyt wielu opcji do zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 20:37, Hoplita napisał:

Sterowniki mam aktualne, nie próbowałem instalować starszych wersji

Spróbuj nieco starszych :)

Dnia 17.08.2014 o 20:37, Hoplita napisał:

Co do ustawień to w tej grze nie ma zbyt wielu opcji do zmiany.

w samej grze nie, ale w pliku nieco by się ich znalazło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 20:56, Tuldor1 napisał:

Spróbuj nieco starszych :)

Trochę się pobawiłem (najstarsze sterowniki jakie instalowałem byłe sprzed ponad 2 lat, starszych już ze strony AMD ściągnąć nie można), ale tak jak się spodziewałem bez zmian.

Dnia 17.08.2014 o 20:56, Tuldor1 napisał:

w samej grze nie, ale w pliku nieco by się ich znalazło ;)

Jakieś szczegóły? Bo nic w plikach gry do tej pory nie zmianiałem więc nie wiem, gdzie tam grzebać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować