Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Planescape to jedna z nielicznych gier,w których wszystkie klasy są idealnie wyważone i gra się równie trudno każdą profesją. W tej grze nie chodzi o walkę, nie ma jej zresztą wcale aż tak dużo. Ekwipunek również nie jest tak ważny,można przejść grę będąc gołym i wesołym,ba, zupełnie bez drużyny(gorąco polecam grając po raz wtóry). A wszelakie questy i intrygi pozornie poboczne mają ogromny wpływ na fabułę i postacie dookoła,nie wyobrażam sobie jak można przejść Tormenta bez zadań pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że w P:T zdecydowanie faworyzowana jest klasa maga, o ile w walce nie wyróżnia się ona zbytnio o tyle rozwijając ją inwestuje się w inteligencję i w mądrość a to właśnie te cechy są najczęściej potrzebne do odkrywania drugiego (i trzeciego) dna tej gry :) Przechodząc grę inwestującym w siłę, zręczność i kondycję wojownikiem wiele się traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie inwestując w inteligencję i mądrość wiele się traci, ponieważ ogromna ilość opcji dialogowych jest niedostępna, a co za tym idzie, traci się masę doświadczenia i szans na wykonanie ciekawych zadań. Rozumiem, to Twoje subiektywne uczucie odnośnie gry magiem, niemniej nie mogę się zgodzić. Przeszedłem grę kilkanaście razy na wszystkie możliwe sposoby i nie uważam aby jakakolwiek klasa była faworyzowana, zrobiona ponad miarę. Samym zamiarem Twórców było oddanie graczowi bohatera arcypotężnego i tak jest w rzeczywistości- grając nawet złodziejem, można roznosić wrogów w proch i pył. Nawet jeśli po rzuceniu czaru z 7 poziomu zabijasz wrogów w parę sekund, to pamiętaj, że przez dłuższą część gry wcale nie posiadasz takich czarów, które w jakikolwiek sposób ułatwiłyby rozgrywkę względem gry innymi klasami. Te "kosmiczne" zaklęcia zdobywasz w jednej z ostatnich lokacji nie bez przyczyny. Wszystko po to,aby nie było za łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 23:20, Essau napisał:

Oczywiście, że nie inwestując w inteligencję i mądrość wiele się traci, ponieważ ogromna ilość opcji dialogowych jest niedostępna, a co za tym idzie, traci się masę doświadczenia i szans na wykonanie ciekawych zadań.

I właśnie o to mi chodziło :) Sam już napisałeś że w tej grze nie chodzi o walkę więc klasą "faworyzowaną" jest w moim pojęciu ta która potrafi jak najwięcej wyciągnąć z fabuły a nie ta która najszybciej radzi sobie z wrogami (to miałem na myśli pisząc o klasie maga że "w walce nie wyróżnia się ona zbytnio") :)
Jeśli natomiast idzie o zaklęcia 7+ poziomu to tak po prawdzie dwa z nich (3 jeśli liczyć też średnio przydatne Słowo Mocy: Oślepienie) można zdobyć dość wcześnie (Działo Mechanusa z Labiryntu Modronów i Słowo Mocy: Giń z Grimuaru Szkodliwych Myśli) choć osobną sprawą jest zdobycie poziomu pozwalającego na ich rzucanie z księgi czarów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Mam mały problem, otoż niedawno zainstalołem swoje 4cd romowe wydanie na laptopie, zainstalowałem wszelkie pache i mody polecane w tym temacie i wszystko działa całkiem ładnie oprócz efektów czarów. W skrócie każda rzucona błyskawica czy jakiś inny większy czar skutkują czarnym ekranem i możliwością wyrzucenia do windowsa.
Czy jest na to jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 00:48, Wesou2 napisał:

Czy jest na to jakaś rada?


Start -> Uruchom, tu wpisujesz dxdiag -> wybierasz zakładkę Ekran i wyłączasz przyśpieszenia.
Nie zapomnij o ich ponownym włączeniu przed uruchomieniem nowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:21, MithrandirII napisał:

> > Czy jest możliwość kupienia tej gry w pudełku gdzieś poza allegro?
> http://www.taniegry.pl/lista.php?typ=wyszukiwanie&fraza=torment

Dzięki.
To nie są używane wersje, prawda?

Boxy są używane. Jak kupowałem kiedyś normalne wersje to w folii przychodziły. Już z tego sklepu nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 14:53, MithrandirII napisał:

Czy jest możliwość kupienia tej gry w pudełku gdzieś poza allegro?


Swego czasu pełno było PT w wydaniu XKG. Może gdzieś się jeszcze zachowały niekupione egzemplarze? Wydaje mi się, że jeszcze miesiąc temu w katowickim Saturnie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:19, Growin napisał:

Dobra. Olej ten sklep.
Tu masz ostatnią wydaną w PL wersję z łatkami i programami fanowskimi.
http://agard.pl/index.php?p2113,planescape-torment

KrzysztofMarek
Gram już nie ma tych gier od dłuższego czasu. Oba produkty są niedostępne.


Rozumiem, że gra jest dostępna w tym sklepie? Bo nie widzę takiej informacji, a w gramowym sklepie wyszukiwarka właśnie znajduje, ale tak jak piszesz produkt jest niedostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dostępność 24h. Czyli mają ich bardzo dużo. Zapomniałem, że Agard zawsze ma dużo gier z tanich serii. Znalazłem Act of War, które wyleciało przed Tormentem. A szukałem go tyle czasu. Dzięki, żeś zadał pytanie, o Tormenta, bo bym nie przypomniał sobie o tym sklepie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:30, Growin napisał:

Tak dostępność 24h. Czyli mają ich bardzo dużo. Zapomniałem, że Agard zawsze ma dużo
gier z tanich serii. Znalazłem Act of War, które wyleciało przed Tormentem. A szukałem
go tyle czasu. Dzięki, żeś zadał pytanie, o Tormenta, bo bym nie przypomniał sobie o
tym sklepie :-)


Hehe, nie ma sprawy ;D

A dostępność jest napisana w pierwszej linijce, teraz zauważyłem... Najciemniej pod latarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie podchodzę do gry, tym razem zdecydowałem się brać tylko Dak''kona. Dzięki temu - jako mag - szybciej się dorwę do mocniejszych zaklęć.
Mam przy tym pytanie - czy rozwijać jakieś zdolności w walce wręcz (przede wszystkim ta nieszczęsna Zręczność, KP 10 to nie jest szczyt marzeń) czy pakować w INT/Mądrość tylko? Da się tak grać czy macie jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 20:23, SpecShadow napisał:

Ponownie podchodzę do gry, tym razem zdecydowałem się brać tylko Dak''kona. Dzięki temu
- jako mag - szybciej się dorwę do mocniejszych zaklęć.

Większości z nich i tak za szybko nie zdobędziesz więc nie wiem czy cokolwiek na tym zyskasz, imo gra stanie się przez to trudniejsza i nieco straci na uroku (opcje rozmowy z towarzyszami są w P:T dość rozbudowane) a niewiele Ci z tego przyjdzie.

Dnia 02.10.2011 o 20:23, SpecShadow napisał:

Mam przy tym pytanie - czy rozwijać jakieś zdolności w walce wręcz (przede wszystkim ta nieszczęsna Zręczność, KP 10 to nie jest szczyt marzeń) czy pakować w INT/Mądrość tylko? Da się tak grać czy macie jakieś porady?

Przede wszystkim ładować z INT i WIS, w grze można znaleźć specjalne bransolety dla maga które działają jak pancerz (de facto jedyny w grze) więc mag ma pod tym względem przewagę nad innymi klasami. Jak już rozwiniesz sobie mądrość i inteligencję do około 19-21 punktów to możesz przestać w nie inwestować bo dalej zwiększysz je tatuażami a pozostałe punkty z awansów możesz dać do innych cech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować