Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Elfy - Temat Ogólny

625 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2006 o 18:54, Vaxinar napisał:

> Jeżeli Cię uraziłem to przepraszam.

. . .
Jak mnie mogłeś urazić? Napisałem tylko, że nie we wszystkich grach tak jest, spokojnie. :)

Z niektórymi jest tak, że obrażają się. No bo wiesz, jak to jest z ulubionymi rasami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:57, Tomasz K. napisał:

Z niektórymi jest tak, że obrażają się. No bo wiesz, jak to jest z ulubionymi rasami...


E tam obrażać się o taką głupotę, po prostu informacji udzieliłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:59, Vaxinar napisał:

> Z niektórymi jest tak, że obrażają się. No bo wiesz, jak to jest z ulubionymi rasami...


E tam obrażać się o taką głupotę, po prostu informacji udzieliłem. :)

No tak... to zapomnijmy o tym, Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o wyznawcach Vhaerauna masz na myśli Drowy żyjące na powierzchni między Kalimshanem a Calimportem?(o ile dobrze mi sie zdaje xDDD) Za duzej wiedzy o tych drowach to niemam więc sie nie wypowiadam.
Ale jezeli chodzi o Ilithidów to wątpie czy chciały by ona rozpocząć wojne z Drowami i odwrotnie oczywiście. Taka wojna między tymi dwoma gatunkami nieprzyniosła by nic dobrego ani dla jednej ani dla drugiej strony tego konfliktu, co jest pewnie były by to tylko same straty!
SirKamil zacny krasnoludzie przestań już narzekać jakie to są złe drowy i deugery(czy jak tam sie ich pisze :P ) i ogólnie Podmrok. My już znamy twoje zdanie na ten temat. Zauważ jednak ze w Podmroku żyje wiele, powszechnie uważane, dobre rasy( gnomy głębinowe(snirfvnebli albo jakoś tak) te grzyboludzie, w których jaskini żył Drizzt po ucieczce z Menzoberranzan) Pomyśl jeżeli nawet by sie "zalało" Podmrok wyrządziło by to także ogromne szkody powierzchni, a krasnoludy z Mithrilowej Hali, przecież ta "powódź" mogła by zalać tą legendarną ojczyzne klanu Battlehammer lub odciąć dostęp do głębszych parti złóż mithrilu! Więc pomylś co twoje pohopne jak na krasnoluda posunięcia mogą wyrządzić szkode nam wszystkim. A tak ogólnie to naprawde twój avatar przypomina ministra rolnictwa ;) bez urazy oczywiście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:02, K3ine napisał:

Mówiąc o wyznawcach Vhaerauna masz na myśli Drowy żyjące na powierzchni między Kalimshanem
a Calimportem?(o ile dobrze mi sie zdaje xDDD) Za duzej wiedzy o tych drowach to niemam więc
sie nie wypowiadam.

Mam na myśli drowy wierzącego z tego Boga mieszkające i na powierzchni i w podmroku - wszystkich. :)
A w.w. przez Ciebie bóstwa, w życiu o nich nie słyszałem a trochę w tym siedzę, nie pomyliłeś się Wać Panie? :)

Dnia 04.12.2006 o 20:02, K3ine napisał:

Ale jezeli chodzi o Ilithidów to wątpie czy chciały by ona rozpocząć wojne z Drowami i odwrotnie
oczywiście. Taka wojna między tymi dwoma gatunkami nieprzyniosła by nic dobrego ani dla jednej
ani dla drugiej strony tego konfliktu, co jest pewnie były by to tylko same straty!

Heh, owszem mówimy tak z punktu widzenia człowieka, ale drow myśli inaczej. Pragnie władzy i potęgi. Np taka Matka Opiekunka jakiegoś domu służącego Lolth (bo teraz już o wyznawcach pajęczycy mówimy) taka wojna byłaby jej na rękę. Zginą w niej żołnierze domu, ale to tylko mężczyźni, zaraz spłodzi się nowych. Jak dobrze pójdzie to w całym zamieszaniu może zajmie wyższą pozycję bo jakiś dom poniesie straty tak duże, że dom w.w. Matki Opiekunki zaatakuje go nawet w obliczu konfliktu z Łupieżcami.
A np siostra w.w. Matki opiekunki też bedzie w między czasie próbowała zająć jej miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 21:10, Vaxinar napisał:

Mam na myśli drowy wierzącego z tego Boga mieszkające i na powierzchni i w podmroku - wszystkich.
:)
A w.w. przez Ciebie bóstwa, w życiu o nich nie słyszałem a trochę w tym siedzę, nie pomyliłeś
się Wać Panie? :)

No napewno sie nie pomyliłem xDDD w Legendzie Mrocznego Elfa Tomie VI: Klejnot Halflinga jest wspomniane o tych że drowach żyjących na powierzchni, ale nic po za tym. Jest to wspomniane bodajrze w momęcie kiedy Team Ratunkowy znajduje sie w Kalimshanie, lub właśnie z niego wyruszyła.

Dnia 04.12.2006 o 21:10, Vaxinar napisał:

Heh, owszem mówimy tak z punktu widzenia człowieka, ale drow myśli inaczej. Pragnie władzy
i potęgi. Np taka Matka Opiekunka jakiegoś domu służącego Lolth (bo teraz już o wyznawcach
pajęczycy mówimy) taka wojna byłaby jej na rękę. Zginą w niej żołnierze domu, ale to tylko
mężczyźni, zaraz spłodzi się nowych. Jak dobrze pójdzie to w całym zamieszaniu może zajmie
wyższą pozycję bo jakiś dom poniesie straty tak duże, że dom w.w. Matki Opiekunki zaatakuje
go nawet w obliczu konfliktu z Łupieżcami.
A np siostra w.w. Matki opiekunki też bedzie w między czasie próbowała zająć jej miejsce.

No tak o tym pkt widzenia zapomniałem, wszak nie jestem drowem ;) Choć teraz rozmyślając nad tym bardziej można by stwierdzić że drowy miały by znaczną przewage w tej wojnie, jeżeli oczywiście zapomniały by o ambicjach jednostek a skupiły by się na dobru ogólnym społeczności. Wiadomo powszechnie iż Ilithidzi niesą mile widziani na innych planach istnienia, a takie demony z chęcią by staneły u boku drowów w walce z tymi łupieżcami umysłów. Ale to tylko moje spekulacje, do których w świecie FR raczej prędko nie zajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 21:26, K3ine napisał:

No napewno sie nie pomyliłem xDDD w Legendzie Mrocznego Elfa Tomie VI: Klejnot Halflinga jest
wspomniane o tych że drowach żyjących na powierzchni, ale nic po za tym. Jest to wspomniane
bodajrze w momęcie kiedy Team Ratunkowy znajduje sie w Kalimshanie, lub właśnie z niego wyruszyła.

Akurat tego nie czytałem, ale ten gość... cóż może ma coś wspólnego z Vhaeraunitami, a może nie. Może to tylko nazwa klejnotu i tyle.

Dnia 04.12.2006 o 21:26, K3ine napisał:

No tak o tym pkt widzenia zapomniałem, wszak nie jestem drowem ;) Choć teraz rozmyślając nad
tym bardziej można by stwierdzić że drowy miały by znaczną przewage w tej wojnie, jeżeli oczywiście
zapomniały by o ambicjach jednostek a skupiły by się na dobru ogólnym społeczności. Wiadomo
powszechnie iż Ilithidzi niesą mile widziani na innych planach istnienia, a takie demony z
chęcią by staneły u boku drowów w walce z tymi łupieżcami umysłów. Ale to tylko moje spekulacje,
do których w świecie FR raczej prędko nie zajdzie ;)

Nie koniecznie. Ja bym powiedział, że Illithidzi prędzej się zjednoczą, aby wygrać, niż drowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 21:54, Vaxinar napisał:

Akurat tego nie czytałem, ale ten gość... cóż może ma coś wspólnego z Vhaeraunitami, a może
nie. Może to tylko nazwa klejnotu i tyle.

Chodzi ci o słowo Halfling? o.O niejest to żadna nazwa klejnotu, ani też ten "gość" niema nic wspólnego z Vhaeraunitami(?) Halfling jest to ras(?), gatunek(?). Nazwa Klejnot Halflinga odnosi sie do Regisa, jednego z przyjaciół Drizzta. Troche mnie z początku zdziwiło iż niewiesz o co chodzi no ale niekażdy czytał to co ja a ja nie czytałem tego co kazdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 22:10, K3ine napisał:

Chodzi ci o słowo Halfling? o.O niejest to żadna nazwa klejnotu, ani też ten "gość" niema nic
wspólnego z Vhaeraunitami(?) Halfling jest to ras(?), gatunek(?). Nazwa Klejnot Halflinga odnosi
sie do Regisa, jednego z przyjaciół Drizzta. Troche mnie z początku zdziwiło iż niewiesz o
co chodzi no ale niekażdy czytał to co ja a ja nie czytałem tego co kazdy ;)


No właśnie, przyjaciel Drizzta, a on nie ma nic wspólnego z Vhaeraunem bo wyznaje Eilistraee.
Wiesz, ja Drizzta nie lubię, jego książek nie czytałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie on nic niema wspólnego z tym bogiem. Ehhhh wszytsko sprowadza sie do tego ze uważałem iż w książce pt"klejnot halflinga" jest coś wspomniane o drowach żyjących na powierzchni koło Calimportu i Kalimshanu ;) a myślałem iż są to akutar wyznawcy tegoż boga :P ehhhh może jakiś nowy wątek ktoś zarzuci? ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rasa Elfów jest rasą, która jest najładniejsza, szlachetna i cała cool xDDD
Nie można powiedzieć że ciemne Elfy są lepsze. Mimo to że niektórzy nie
lubią Elfów przez ich długie spiczaste uszy, to jednak dzięki nim Elfy mogą dużo,
i z dużej odległości usłyszeć, co pomaga im w walce. Początkując do Elfów ciemnych są
ładne, inteligentne i co widać skuteczniejsze w walce wręcz od zwykłych Elfów, lecz
mają także minusy... Co do pospolitych Elfów i najbardziej znanych to moim zdaniem
są o wiele ładniejsze niż jakiekolwiek inne stworzenie. Krasnoludów się nie czepiam, bo
każdy ma inny gust, ale są ohyde i jak dla mnie nie warte zbytniej uwagi...
Nierozumiem niektórych z tego forum, którzy czepiają się ras Elfów i zawracają tylko innym głowę!
Dla mnie Elfy zawsze będą Rlz... i zawsze będą mnie interesować, bo dla nich można
poświecić dużo swojej uwagi, co zresztą dla mnie jest łatwościa, bo zazwyczaj zwią mnie "Elf" xDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cicha Elfko ja też lubie elfy i to każdej maści ;) ale również tak samo lubie dumny lud krasnoludów. IMHO Obie te rasy są dumne i aroganckie. Odnosze wrażenie że elfy pogardzają innymi rasami bardziej niż krasnoludy, które uwielbiają wykonywać coraz to nowe i doskonalsze bronie i zbroje, które potem chowają gdzieś głęboko tylko dla siebie lub też sprzedają swe wyroby dla ludzi i innych ras "mało uzdolnionych" w tym rzemiośle. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 17:51, K3ine napisał:

Cicha Elfko ja też lubie elfy i to każdej maści ;) ale również tak samo lubie dumny lud krasnoludów.
IMHO Obie te rasy są dumne i aroganckie. Odnosze wrażenie że elfy pogardzają innymi rasami
bardziej niż krasnoludy, które uwielbiają wykonywać coraz to nowe i doskonalsze bronie i zbroje,
które potem chowają gdzieś głęboko tylko dla siebie lub też sprzedają swe wyroby dla ludzi
i innych ras "mało uzdolnionych" w tym rzemiośle. =)


Jakby tak pomyśleć, każda rasa jest ładna i fajna na swój sposób. Lecz mojego zdania nikt nie zmieni i zawsze najlepsze zostaną dla mnie Elfy xDDDD I thx za podziw dla Elfów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 18:04, CichaElfka napisał:

> Cicha Elfko ja też lubie elfy i to każdej maści ;) ale również tak samo lubie dumny lud
krasnoludów.
> IMHO Obie te rasy są dumne i aroganckie. Odnosze wrażenie że elfy pogardzają innymi rasami

> bardziej niż krasnoludy, które uwielbiają wykonywać coraz to nowe i doskonalsze bronie
i zbroje,
> które potem chowają gdzieś głęboko tylko dla siebie lub też sprzedają swe wyroby dla ludzi

> i innych ras "mało uzdolnionych" w tym rzemiośle. =)

Jakby tak pomyśleć, każda rasa jest ładna i fajna na swój sposób. Lecz mojego zdania nikt nie
zmieni i zawsze najlepsze zostaną dla mnie Elfy xDDDD I thx za podziw dla Elfów...

Efektowne są też Mroczne Elfy, Nocne Elfy, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2006 o 18:04, CichaElfka napisał:

Jakby tak pomyśleć, każda rasa jest ładna i fajna na swój sposób. Lecz mojego zdania nikt nie
zmieni i zawsze najlepsze zostaną dla mnie Elfy xDDDD I thx za podziw dla Elfów...

Też ich podziwiam i są co prawda moją ulubioną rasą ( a zwłaszcza mroczne ) no ale wiesz bez przesady :P...

Tomasz K. ----> No a na dodatek fajne jest to , że prawie każde mają odmienną wiarę , kulturę itp,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 18:24, deih napisał:


> Jakby tak pomyśleć, każda rasa jest ładna i fajna na swój sposób. Lecz mojego zdania nikt
nie
> zmieni i zawsze najlepsze zostaną dla mnie Elfy xDDDD I thx za podziw dla Elfów...
Też ich podziwiam i są co prawda moją ulubioną rasą ( a zwłaszcza mroczne ) no ale wiesz bez
przesady :P...

Tomasz K. ----> No a na dodatek fajne jest to , że prawie każde mają odmienną wiarę
, kulturę itp,.

Mroczne Elfy... Wszystcy je lubią... Nawet Ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, większość elfów jest tzw.sexy . Pamiętam grę Lineage to cicha była elfem i zawsze fajnie w tej grze była ubrana i ogólnie teraz też jest ładna. PZD dla elfów i dla tych co lubią elfy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2006 o 18:26, Tomasz K. napisał:

Mroczne Elfy... Wszystcy je lubią... Nawet Ja...


nie mów w imieniu wszystkich, ja drowów nie lubie i wg mnie należy je na pal powbijać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:55, SirKamil napisał:


> Mroczne Elfy... Wszystcy je lubią... Nawet Ja...

nie mów w imieniu wszystkich, ja drowów nie lubie i wg mnie należy je na pal powbijać!!

Ej ale jemu chodziło o to że ci którzy lubią mroczne elfy to są wszyscy ;) wiesz o co mi chodzi bo za bardzo niewiem jak to napisać xDDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować