tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Potrzebuje pewnej informacji, a mianowicie chciałbym wiedzieć czy Smells like teen spirit - Nirvany gra się na jakimś innym stroju niż ten standardowy D? Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:27, BzyQacz napisał:

Ja gram na zwykłym.


Ale to raczej nie powinno się grać na barach, bo domyślam się że tak grasz na tym stroju. Poza tym to dość męczące szczególnie dla początkującego) grać riff na akordami barowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:46, Marko Pele napisał:

Potrzebuje pewnej informacji, a mianowicie chciałbym wiedzieć czy Smells like teen spirit
- Nirvany gra się na jakimś innym stroju niż ten standardowy D? Z góry dzięki ;)

ja gram na zwykłym i wychodzi prawie jak oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko - dla chcącego, z zapałem - nic nie ma żadnego znaczenia. Siadam, uczę się, a potem gram... :). Sprawa prosta - robię to, co kocham, jak? Dobrze! :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:04, Marko Pele napisał:

> Ja gram na zwykłym.

Ale to raczej nie powinno się grać na barach, bo domyślam się że tak grasz na tym stroju.
Poza tym to dość męczące szczególnie dla początkującego) grać riff na akordami barowymi.

Riff jest zagrany na barach, a strój jest standartowy. Wiem że są męczące ale niestety jeżeli chce sie grać dobrze to trzeba je sobie wyćwiczyć. Poza tym zwrotka jest zagrana praktycznie na 2 dźwiękach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 22:26, akwyx napisał:

Riff jest zagrany na barach, a strój jest standartowy. Wiem że są męczące ale niestety
jeżeli chce sie grać dobrze to trzeba je sobie wyćwiczyć. Poza tym zwrotka jest zagrana
praktycznie na 2 dźwiękach...


Gdzie w Smells like teen spirit masz bary... Chyba że znasz jakaś inną wersje niż ja. Ten riff nie jest taki trudny, dość szybko idzie go opanować ;) I tak, zwrotka grana jest na 2 dźwiękach (struna e i B, obie na pierwszym progu, pod koniec to się zmienia na 5 i 6 próg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:38, dualowiec napisał:

> Riff jest zagrany na barach, a strój jest standartowy. Wiem że są męczące ale niestety

> jeżeli chce sie grać dobrze to trzeba je sobie wyćwiczyć. Poza tym zwrotka jest
zagrana
> praktycznie na 2 dźwiękach...

Gdzie w Smells like teen spirit masz bary... Chyba że znasz jakaś inną wersje niż ja.
Ten riff nie jest taki trudny, dość szybko idzie go opanować ;) I tak, zwrotka grana
jest na 2 dźwiękach (struna e i B, obie na pierwszym progu, pod koniec to się zmienia
na 5 i 6 próg)

Dlatego pisze przecież że tak jest niepoprawnie. Pytanie tylko na jakim stroju się to gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:38, dualowiec napisał:

> Riff jest zagrany na barach, a strój jest standartowy. Wiem że są męczące ale niestety

> jeżeli chce sie grać dobrze to trzeba je sobie wyćwiczyć. Poza tym zwrotka jest
zagrana
> praktycznie na 2 dźwiękach...

Gdzie w Smells like teen spirit masz bary... Chyba że znasz jakaś inną wersje niż ja.
Ten riff nie jest taki trudny, dość szybko idzie go opanować ;) I tak, zwrotka grana
jest na 2 dźwiękach (struna e i B, obie na pierwszym progu, pod koniec to się zmienia
na 5 i 6 próg)


Akordy barowe pojawiają sie we wstępie oraz bridge''u... i mam na myśli wersję Kurta. Jak widzę co do reszty się zgadzamy...

>Marko Pele: A ja npisałem ze jest to strój standartowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy gitara podłączona do pieca będzie miała tylko głośniejszy dźwięk?
tzn.chodzi mi o to, czy bez efektu czy czegoś poza piecem nie uzyskam takiego "rockowego" brzmienia wiosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 09:57, przemcio256 napisał:

czy gitara podłączona do pieca będzie miała tylko głośniejszy dźwięk?
tzn.chodzi mi o to, czy bez efektu czy czegoś poza piecem nie uzyskam takiego "rockowego"
brzmienia wiosła?

Wtedy gitara będzie grac tzw. "z dechy". Czyli będzie grac charakterystycznym brzmieniem danej gitary na które składa się wiele czynników. Np. rodzaj drewna z jakiego jest wykonana, rodzaj przetworników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 10:20, adi54 napisał:

> czy gitara podłączona do pieca będzie miała tylko głośniejszy dźwięk?
> tzn.chodzi mi o to, czy bez efektu czy czegoś poza piecem nie uzyskam takiego "rockowego"

> brzmienia wiosła?
Wtedy gitara będzie grac tzw. "z dechy". Czyli będzie grac charakterystycznym brzmieniem
danej gitary na które składa się wiele czynników. Np. rodzaj drewna z jakiego jest wykonana,
rodzaj przetworników.

no ok... czyli nie będzie to taki suchy dźwięk jak nie podłączona decha tylko typowy "elektryczny"... rozumiem... bo akurat jak tłumaczyłem kumplowi, to sam zdurniałem... thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 11:31, kindziukxxx napisał:

dobra wczoraj zamówiłem sobie zestaw, a mój wybór padł na http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/paki-gitarowe/squier-bullet-pack
i tu pytanie co o tym sądzicie :)

Hmmm... Jak na początek to nawet ok. wygląda ze specyfikacji... młodszy braciszek Fendera powienien spisywać się lepiej niż niejeden Warwick w tej kategorii cenowej. Piecyk średni, raczej stylowego brzmienia nie osiągniesz, ale do ćwiczeń idealny :)
Życzę powodzenia w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się