tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A gdzie masz taką ofertę? ^^
Zestawy z płytami i z pokrowcami... i innymi badziewiami to w 99% shit jakich mało. Nie znam się na klasykach, ale radziłbym dozbierać kasę i kupić coś co wyprodukowała firma trochę bardziej znana. Można wtedy oczekiwać lepszej jakości i sprzęt nadaje się przynajmniej do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 350zł to może sprawdź którąś z tych:
Tutaj akustyczna (gryf "chudszy" i metalowe strony - brzmienie... "wszechstronne")
http://guitarcenter.pl/catalog/washburn/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-og-200-n
Tutaj klasyczna (mniejsza gabarytowo, szerszy gryf, nylonowe struny, brzmienie nadaje się najbardziej do klasycznych kawałków, ale brzmi całkiem dobrze we wszystkim)
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-klasyczne/hohner-hc-06

To tak na wstępie tylko propozycje ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja mój kolega jest ehem początkującym grajkiem na gitarze, i się pyta jak trudny jest Canon Rock ? bo pewnie TRUTH T-SQUARE bardzo trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:00, szaryczlowiek napisał:

Witam mysle nad zakupem gitary klasycznej firmy "Elevation" w pakiecie z etui,z nylonowymi
strunami,dodatkowym zestawem strun,plyta DVD dla poczatkujacych oraz jakims zeszycikiem,Cena
- 250zl.Dodam ze bedzie to moja pierwsza gitara na ktorej chcialbym nauczyc sie grac,i
wlasnie w ofercie pisze ze jest to idealna gitara dla poczatkujacych,brac?W ofercie jest
tez gitara akustyczna firmy 7ender(7endez?) za 350zl.


Niestety podana przez Ciebie propozycja to zwykły badziew - odbiera przyjemność grania, ma beznadziejny gryf (progi źle stworzone, mogą przez nie brzęczeć struny, bardziej boleć palce) - wiem, bo kiedyś miałem wątpliwą przyjemność grać przez kilka minut na takim czymś, i zdecydowanie nie polecam.
Jedyna naprawdę opłacalna propozycja do 350 zł to Yamaha C30M - gitara wprost wybitna w stosunku do swojej ceny. (Jest to klasyk, o akustykach w tym zakresie nic powiedzieć nie mogę, bo i na takich nie grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 19:34, Pablo1989 napisał:

Heja mój kolega jest ehem początkującym grajkiem na gitarze, i się pyta jak trudny jest
Canon Rock ? bo pewnie TRUTH T-SQUARE bardzo trudne.

Proponuję mu zacząć grać od ćwiczeń i bluesa, jak się trochę podszkoli to pentatonikę, a potem grać takie rzeczy jak Canon Rock :P
Jeśli jest faktycznie takim bardzo początkującym grajkiem, to niech kładzie szczególny nacisk na ćwiczenia techniczne, bluesa i dźwięki na gryfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 15:58, Bezi_113 napisał:

/.../

"Sprzedaj Corta, kup gitarę", tak? :P Słyszałem to parę razy, ale czy rzeczywiście jest z nimi aż tak żle?

@ BzyQacz
Dzięki za linka, wiosło całkiem ciekawe. Szkoda tylko, że w aukcji jest ''tylko odbiór osobisty'', a do Katowic mi zupełnie nie po drodze...

-----

A jak jest z kupowaniem używanych wzmacniaczy? Warto, czy w tym wypadku lepiej jednak kupić nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:04, Linux_M napisał:

> /.../
"Sprzedaj Corta, kup gitarę", tak? :P Słyszałem to parę razy, ale czy rzeczywiście jest
z nimi aż tak żle?

Chyba wystarczy, że żaden ze znanych gitarzystów nie gra na Cortach :P ?
Poza tym, posłuchaj sobie jak to brzmi...
No cóż, w każdym razie to opinia :P
Przypominam tylko, kup piec a nie Marshalla MG 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 21:10, Byl napisał:

/ciach/


Niestety przyznam sie ze oferte z ta gitara widzialem w markecie wiec odrazu cos mi tu smierdzialo:P.Chyba przejde sie do profesionalnego i dobrze zaopatrzonego sklepu muzycznego i tam cos wybiore.Tylko teraz zeby sprzedawca mnie nie zrobil w bambuko i nie sprzedal rownie marnego shitu,moze jakas podpowiedz jakich firm sie wystrzegac a jakie daja gwarancje satysfakcji?Nie chce propozycji konkretnych gitar bo moga ich nie miec na sklepie itp a chcialbym wyjsc z ze sklepu z zakupiona gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze, potem gadaj, to raz. Na początek nie trzeba mu nie wiadomo czego. Zresztą, nie dziwne, skoro nie w każdych rękach głupie X6 brzmi nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 00:23, BzyQacz napisał:

Poszukaj dobrze, potem gadaj, to raz. Na początek nie trzeba mu nie wiadomo czego.

Jasne, niech se kupi Corta, a potem będzie miał problem.
Ale skoro twierdzisz, że wiesz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie... jeżeli nie znasz się na gitarach to nic Ci nie da czy kupisz in real life czy w necie, bo tu i tu nie dasz rady ocenić, czy wiosło jest dobrze wykonane.
Zobacz sobie w sklepach typu guitar center czy rock and roll jakie firmy sprzedają się najlepiej (nie tylko wśród gitar akustycznych czy klasycznych ale też elektrycznych) i zobaczysz jakie firmy są dobre/popularne/mają już jakies doświadczenie czy "branie" i nie produkują zwykłego opału.
Dla podpowiedzi - firmy takie jak Epiphone, Fender, Crafter, Hohner, Yamaha, T.Burton, Washburn ogrywałem i wiem, że produkują gitary, które brzmią dobrze.
Co do firm ibanez, Cort i Samick nie mam przekonania, mimo iż całkiem dużo osób je kupuje.
-Fin-
Bezi
Popieram.
Gitary firmy Cort omijać tak jak wzmaki od Line6. Właściwie nawet niemal z tego samego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Corty mają taką sobie opinię, nie neguję tego, troszkę już gram, ale wiem, że w dobrych rękach można w nich robić cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 13:12, BzyQacz napisał:

Wiem, że Corty mają taką sobie opinię, nie neguję tego, troszkę już gram, ale wiem, że
w dobrych rękach można w nich robić cuda.

W dobrych rękach można zrobić muzykę ze wszystkiego, ale po co robić to Cortem, skoro można to zrobić lepszą gitarą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 12:52, Budep napisał:

Czy warto kupić gitarę Fender Squirer dla początkującego? Da radę na tym zaczynać swoją
''karierę''? :>

MA ma i po odpowiedniej regulacji jest to super gitarka, tylko 21 progów później bardzo boli :), ale ma ogromny plus mega wygodny gryf, naprawdę chyba najlepszy z budżetówek :) pzystawki też niestety nie powalają i naprawdę ale to naprawdę najlepiej przy Bulletach ograć bo są różne jakości naprawdę diametralnie 2 takie same z pozoru modele a jakość grania dramatycznie się zmienia, Osobiście jeżeli jesteś fanem Stratocasterów to możesz brać a później i tak kupisz sobie Fendera,
I jeszcze jedno, żaden Squier nie będzie brzmiał nigdy jak jakikolwiek Fender, jest przepaść dźwiękowa i nawet najlepsze modele nie dorastają Fenderom MiM, same gadają fajnie dobrze i przyjemnie ale jak porównasz to z grą na Prawdziwym stracie to zaczynasz słyszeć że Squier jednak gra bardzo płytko :)
W sumie to używkę można kupić, bo zazwyczaj każdy kto ma gitarę dłuższy czas oddawał ją kiedykolwiek do lutnika więc powinna być wyregulowana,


http://allegro.pl/squier-affinity-strat-tanio-i1618810037.html

http://allegro.pl/fender-squier-affinity-na-emg81-okazja-i1631997790.html - tą możesz śmiało brać ma w sobie przetwornik kosztujący połowę tej ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:27, szaryczlowiek napisał:

> /ciach/

Niestety przyznam sie ze oferte z ta gitara widzialem w markecie wiec odrazu cos mi tu
smierdzialo:P.Chyba przejde sie do profesionalnego i dobrze zaopatrzonego sklepu muzycznego
i tam cos wybiore.Tylko teraz zeby sprzedawca mnie nie zrobil w bambuko i nie sprzedal
rownie marnego shitu,moze jakas podpowiedz jakich firm sie wystrzegac a jakie daja gwarancje
satysfakcji?Nie chce propozycji konkretnych gitar bo moga ich nie miec na sklepie itp
a chcialbym wyjsc z ze sklepu z zakupiona gitara.


Tak jak to już kolega wyżej wspominał, jeśli nie znasz się na gitarach, to będzie Ci ciężko ocenić, czy dana gitara jest dobra - warto wziąć ze sobą kogoś, kto coś o ww. wie, i będzie Ci mógł w wyborze pomóc. Jeśli nie masz takiej możliwości, to pamiętaj tylko o kilku zasadach:
-gitary poniżej 250 zł to kompletny złom, przynajmniej w 99% przypadków - a jeśli możesz sobie na to pozwolić, to kupuj instrumenty powyżej 300 zł (renomowanych firm), bo to od tej ceny zaczynają się gitary, na których można będzie grać przez kilka lat,
-renomowane firmy (ze stosunkowo niskich cen gitar): Yamaha, Hohner, Alvaro, Admira, Miguel J. Almeria (polecam z całego serca, świetne gitary, niestety kosztują już niemało...), ... Wiele tego jest, można by długo wymieniać, jednak nie orientuję się, które z tych firm produkują naprawdę tanie (bo wszystkie z nich robią porządne, to pewne) gitary, to musisz obczaić sam,
-lepiej wydać trochę więcej na gitarę (przekroczyć lekko budżet), niż męczyć się do końca swojej muzycznej kariery (bo zapewne wskutek grania na złomie szybko by się ona skończyła, zniechęciłbyś się) męczyć się z badziewnym instrumentem,
-omijać szerokim łukiem - Staggi, Ever Play''e, wszystkie no-name''y za grosze!

Jak będziesz o tych powyższych pamiętał, to powinieneś ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedawcami i kupić całkiem porządną gitarę. Powodzenia, jeśli masz jeszcze jakieś pytania - wal śmiało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że doradzacie. Ja jednak nie kupuję gitary, a kumpel. Ja posiadam dwa elektryki, bardzo ciekawe, ojca, więc spokojnie mogę grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja wszystkim. Szukam jakiegos songa na akustyka. Jednak nie akordami tylko cos w stylu nothing else matters. Macie cos do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się