Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2012 o 17:18, Nieznajomosc napisał:

Jak np. miałeś na aukcji 5 sztuk na sprzedaż, kobitka kupiła te 5 sztuk, ale chce tylko
1, to wystaw ponownie aukcje z 4 sztukami. A za tydzień wypełnisz ten formularz i za
2tyg. dostaniesz zwrot prowizji.

Ma sens, ale nie wiem czy będzie mi się chciało :-).
Niemniej dzięki wielkie, na pewno skorzystam.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem pewien przedmiot na Allegro. Od razu chciałem zapłacić prez PayU. Przekierowało mnie na stronę banku. Wtedy wystąpiły jakieś problemy z internetem i musiałem odświeżyć zanim dokończyłem robienie przelewu. Wylogowało mnie. Teraz na Allegro jest napisane,że wpłata środków została rozpoczęta, ale na koncie w baku od wczoraj mam cały czas taką samą kwotę pieniędzy. Przelew już chyba powinien zostać zrealizowany. Jak mam teraz zapłaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w moje allegro zalogować się i wejść w zakładkę moje zakupy, zakładka kupione i tam na liście odszukać nazwę aukcji, na której dokonany został zakupy i obok tej nazwy po prawej stronie kliknąć opcje i płacę.

Pojawi się karta płatności i będzie status zapewne "rozpoczęta" należy kliknąć anuluj i zapłacić ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem odpowiedniego tematu, ale tu jest cos o legalnosci, mianowicie:

na jednym z komputerów chcesz użyć oprogramowania zamieszczonego w chmurze. Czy musisz posiadać licencję na to oprogramowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na allegro konto od niedawna i zdążyłem przeprowadzić na nim dopiero jedną jedyną aktywność, w dodatku przez przypadek. Skończyło się na tym, że dostałem od portalu ostrzeżenie. + powiadomienie o tym, że jeszcze dwa takie wybryki i mam po koncie. Pewnie wiecie, o co chodzi.

Moje pytanie brzmi tak: czy opłaca mi się w takiej sytuacji założyć nowe konto i zacząć wszystko od nowa? Mogę tak bez problemu zrobić? A może te ostrzeżenia po jakimś czasie wygasają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, dawniej te ostrzeżenia nie były nigdzie wyświetlane i wygasały chyba po pół roku.
Z tego, co widzę, teraz wygasają po dwóch latach http://allegro.pl/help_item.php?item=1391
Sam kiedyś dostałem ostrzeżenie przez przygłupiego sprzedającego (szybko rozpoczął procedurę zwrotu prowizji, nie zważając na to, że wpłaciłem pieniądze na poczcie, a przelewy tą drogą idą długo), z konta korzystam bezproblemowo do dziś.
Jeśli nie masz ujemnego bilansu punktowego (znaczy - komentarz negatywny), to szkoda zachodu, w przeciwnym wypadku zakładaj nowe konto, w tej chwili chyba nie ma problemu, by jedna osoba posiadała kilka (zabronione jest chyba tylko licytowanie na własnych aukcjach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 14:30, Blackhand napisał:

Nie wiem jak teraz, /ciach/ nie ma problemu,
by jedna osoba posiadała kilka (zabronione jest chyba tylko licytowanie na własnych aukcjach).

Dziekuję za wyczerpującą odpowiedź. :) Wobec tego będę chyba nadal korzystał z aktualnego konta, a jeżeli podobnych wpadek już nie zaliczę, to nawet się nie obejrzę, a te dwa lata miną i będzie czysto.

Dnia 06.11.2012 o 14:30, Blackhand napisał:

Sam kiedyś dostałem ostrzeżenie przez przygłupiego sprzedającego (szybko rozpoczął procedurę
zwrotu prowizji, nie zważając na to, że wpłaciłem pieniądze na poczcie, a przelewy tą
drogą idą długo), z konta korzystam bezproblemowo do dziś.

Jeśli powód wystąpienia o zwrot prowizji będzie niezgodny z rzeczywistym przebiegiem realizacji umowy, ostrzeżenie otrzyma sprzedający. Nie probowałeś dociec swych praw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :).

Dnia 06.11.2012 o 18:29, Kardithron napisał:

> ...
Jeśli powód wystąpienia o zwrot prowizji będzie niezgodny z rzeczywistym przebiegiem
realizacji umowy, ostrzeżenie otrzyma sprzedający.
Nie probowałeś dociec swych praw?


Pewnie, pytałem, dlaczego dostałem ostrzeżenie. Zostałem zbyty standardową notką, że "Sprzedający wystąpił o zwrot prowizji blablabla" i informacją, że po jakimś czasie ostrzeżenie zostanie anulowane z automatu. Więc zrezygnowałem z dalszego drążenia tematu - w sumie sprzedający wyłudził od Allegro zwrot pieniędzy, ale skoro im nie zależało... Co ja się będę w ich interesie fatygował. Ja tam z tego całego zamieszania specjalnej szkody nie poniosłem, bo to ostrzeżenie nawet nie było nigdzie widoczne - nikt poza mną i pracownikami Allegro właściwie o nim nie wiedział :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 22:04, kaczek93 napisał:

Jak to jest z prowizją na ebayu, kiedy trzeba ją spłacić?


Prowizje za październik musisz uregulować do końca tego miesiąca ;)

Prowizję za listopad będziesz musiał zapłacić do końca grudnia itd.

Zresztą też na fakturze od ebaya masz zawsze napisany termin płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktoś moze gdzie mogę na kącie swoim znaleść kod z ostatniej wypłaty z Payu bo potrzebuję do Konfiguracji konta a nigdzie nie mogę znaleść/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 18:46, Amaros napisał:

Witam wie ktoś moze gdzie mogę na kącie swoim znaleść kod z ostatniej wypłaty z Payu
bo potrzebuję do Konfiguracji konta a nigdzie nie mogę znaleść/



W tytule przelewu jest takie coś zawsze:

Wypłata PayU CODE(YYY) IdT(XXX) ABC

tam gdzie YYY jest kod , tam gdzie XXX jest id tej wypłaty; i musisz podać albo ten kod albo ID wpisać i będzie ok :) (tam gdzie ABC jest twoja nazwa użytkownika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.
Dopiero drugi raz wysyłam coś za granicę i nie wiem jak zaadresować paczkę tym dziwacznym adresem :)
Jak to rozszyfrować?

Imię i Nazwisko
c/Sierra de Grazalema nº32 Bloque 10 4ºE
Malaga, Andalucía Ceuta y Melilla , 29016
Hiszpania

czy mogę pominąć te dane geograficzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2012 o 22:52, kaczek93 napisał:

czy mogę pominąć te dane geograficzne?


nic nie pomijaj , wpisz tak jak jest napisane
na końcu tylko dopisz "Hiszpania / Spain " najlepiej takie adresy jest wydrukować i przykleić do koperty / kartonu żeby nie rąbnąć się przy przepisywaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym naklejeniem na kopertę, tak zrobię. Dzięki.
A może być tylko "spain"?
Jak wysyłałem do Francji to wpisałem po prostu "France"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 22:07, kaczek93 napisał:

Dobry pomysł z tym naklejeniem na kopertę, tak zrobię. Dzięki.
A może być tylko "spain"?


Ja bym nie ryzykował, nigdy nie wiadomo kto się na poczcie trafi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 22:07, kaczek93 napisał:

Dobry pomysł z tym naklejeniem na kopertę, tak zrobię. Dzięki.
A może być tylko "spain"?
Jak wysyłałem do Francji to wpisałem po prostu "France"


Jasne, że może być, bo generalnie polska nazwa państwa jest potrzebna tylko w Polsce, żeby kobitka wiedziała (przy wysyłaniu paczki i listu poleconego) co ma wybrać z listy w komputerze, bo ma w komputerze tylko polskie nazwy państw podane ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wczytywał się w regulamin ale co zrobić z kolesiem który już jakiś czas zalega z zapłatą za towar i nie raczy odpisywać na maila .Kwota w granicach 50 zł a i sam przedmiot dalej u mnie ale chyba nie można bezkarnie kupować na Allegro ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli minelo min. 7 (kiedys 14), maks. 45 dni, to mozesz zglosic do allegro o zwrot prowizji za sprzedaz, jak Ci zwroca to pozniej wystaw komentarz stosowny neutr/negat. (jak tam chcesz), kupujacy otrzyma wtedy u nich w systemie (niewidoczne dla innych) 1 pkt. ujemny, przy 3 pkt. blokowane jest konto, ale po 2 latach pkt. sa zerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie kupiłem coś na allegro jednak w treści aukcji pisało, że wysyłka 27.07.2013 nie zauważyłem tego i mam pytanie czy coś takiego jest legalne? W kwestii allegro i w kwestii prawnej chodzi mi o to czy jak to zgłoszę do mam szanse coś takiego wygrać nawet pomimo tego, że w treści aukcji pisało, że wysyłka jest za tak długi czas dodam, że była to gra która miała premierę nie tak dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować