Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Brałem dzisiaj udział w licytacji i wygrywałem, ale sprzedający wycofał moją ofertę ze względu na dopisek "junior" przy moim nicku. Wedle tego co jest tu napisane ( http://allegro.pl/help_item.php?item=54 ), nie ma on takiego prawa (mam same pozytywne komentarze, więc kwestia braku zaufania odpada). Napisałem do gościa maila, a ten mnie wyśmiał, po czym zaczął odwracać kota ogonem, że to ja go rzekomo obraziłem.
Zostaje mi w tej sytuacji wyłącznie kontaktować się z Allegro, prawda? Nie liczę na przywrócenie mojej oferty (a szkoda, bo sporo bym zaoszczędził na tej licytacji), ale niech chociaż facet dostanie ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 20:38, wojcio102 napisał:

Zostaje mi w tej sytuacji wyłącznie kontaktować się z Allegro, prawda?

Na to wygląda, chociaż sprzedający może się powołać na ten punkt:

Licytant ma wiele komentarzy negatywnych lub z innych, poważnych powodów nie budzi Twojego zaufania.

Ale napisać nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z uwagi na ten punkt napisałem, że mam same pozytywne komentarze. W takim razie zabieram się za pisanie maila do Allegro, choć pewnie i tak odpowiedzą za miesiąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 20:51, wojcio102 napisał:

Właśnie z uwagi na ten punkt napisałem, że mam same pozytywne komentarze. W takim razie
zabieram się za pisanie maila do Allegro, choć pewnie i tak odpowiedzą za miesiąc :/


Mnie odpowiedzieli kolejnego dnia roboczego, wiec w Twoim wypadku pewnie do konca tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem, na który nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Kupiłem parę dni temu buty. Przez przypadek zamówiłem 2 pary, ponieważ nie wiedziałem, że jedne kupiłem klikając Kup Teraz a drugie podczas podawania danych. Pisałem już do sprzedającego aby anulował zakup lub przysłał jedną parę niestety nie dostałem odpowiedzi. I jestem w strachu, nie wiem co mam zrobić jeżeli buty przyjdą, a kontaktu nie uda mi się nawiązać. Myślałem nad 2 opcjami:

A. Poprosić kuriera o odesłanie paczki nie płacąc mu za nią (czytałem, że mam prawo do zwrotu od 10 dni po otrzymaniu). Nie wiem tylko czy kurier może po prostu wziąć tę paczkę z powrotem bez otrzymania pieniędzy czy musimy mu zapłacić a dopiero potem ustalić ze sprzedającym oddanie towaru. Ale co jeśli do tych 10 dni nie uda mi się z nim skontaktować? Przepadnie mi możliwość oddania towaru. Nie wiem czy muszę się z nim kontaktować czy wystarczy wysłać paczkę na adres z którego przyszła?

Opcja B. to opcja totalnego olewania. Powiem kurierowi, że nie odbiorę paczki, ponieważ nie udało mi się nawiązać kontaktu ze sprzedawcą. Czuję jednak, że takim zachowaniem mogę ściągnąć na siebie problemy. Czytałem też, że można napisać o anulowanie do samego Allegro ale nie znam ich adresu do takich rzeczy.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Rozumiem, że forma wysyłki to płatność za pobraniem.
Jeżeli gość wyśle Ci 2 pary mimo próźb to po prostu nie odbierz, powiedz kurierowi ze nie odbierasz i tyle. Dostaniesz negatywa, sprzedający wystąpi o zwrot prowizji od allegro i tyle.

Jednak jak się szybko zorientowałeś to dzwoń do sprzedającego i tłumacz o co chodzi. Szkoda czas na pisanie maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że nie ma podanego numeru telefonu. Ten sprzedawca to sklep i może dlatego. Boję się też, że jeśli nie odbiorę pozwą mnie do sądu lub coś w tym stylu. Rzadko kupuje na Allegro i trochę (cholernie) się tego obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 20:54, WeziWoo napisał:

Właśnie w tym problem, że nie ma podanego numeru telefonu. Ten sprzedawca to sklep i
może dlatego. Boję się też, że jeśli nie odbiorę pozwą mnie do sądu lub coś w tym stylu.
Rzadko kupuje na Allegro i trochę (cholernie) się tego obawiam.

Sąd? Za co? Komu by się opłacało pozywać innych za góra 50 zł przesyłki? A stawiam, że wysłane zostało za 15 nawet.
ŻADEN sąd na to nawet uwagi nie zwróci a w najgorszym wypadku (e-Sąd różne cyrki robi) będzie trzeba zwrócić koszt przesyłki i tyle. Ale sprzedawca musiałby mieć nierówno pod sufitem, żeby coś takiego zrobić. I do tego kupę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to zależy od wartości przesyłki, która po tej pomyłce wynosiła 400zł. Ale jeżeli to może skończyć się tylko na negatywie to w przypadku braku kontaktu nie odbiorę przesyłki i również wystawię mu negatywa. Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 08:48, WeziWoo napisał:

nie odbiorę przesyłki i również wystawię mu negatywa.


Wiem, że brak kontaktu ze sprzedającymi czasami niemiłosiernie frustruje ale uważam, że takie zachowanie jest dość chamskie. Sam miałem podobną sytuację gdy kupowałem obiektyw. Mimo iż wybrałem opcję dostarczenia paczki po przez pocztę polską to sprzedający i tak puścił ją kurierem. Za paczką uganiałem się przez ponad 2 tygodnie i w ostateczności musiałem ją odebrać osobiście z najbliższego magazynu firmy kurierskiej (odległość ok 30km od miejsca zamieszkania). Poprosiłem o zwrot kosztów za przesyłkę w innym wypadku będę zmuszony wystawić negatywa. Sprzedający zbytnio się nie przejął i przyjął negatywną opinię za zmianę warunków umowy sprzedaży bez ówczesnego poinformowania mnie. Jednocześnie i mi wystawiając negatywną opinię .... za co?

ps. poczekaj do końca majówki :) może się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Nie wystawie mu tego zbyt pochopnie. Też taki nie jestem :) Poczekam ten tydzień i zobaczę jak rozwinie się sytuacja. Brałem właśnie pod uwagę to, że jest teraz ten długi weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zakończyła się moja aukcja niestety kupujący 5 min po kupnie napisał mi wiadomość "Z przykrością muszę stwierdzić, że rezygnuje z zakupu. Proszę wystąpić o zwrot kosztów aukcji. Przepraszam za problem i pozdrawiam" W jaki sposób mam wystąpić o zwrot kosztów aukcji to 1 taka moja aytuacja z aukcją.

ps. negatyw wchodzi w grę też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem książkę http://allegro.pl/show_item.php?item=3202848299
wybrałem jako formę zapłaty przelew tradycyjny.
Napisałem email z prośbą o podanie numeru konta oraz danych do przelewu, zero odzewu.
Napisałem sma-a jak wyżej.
Sprzedający ma 102 pozytywy i jeden neutralny komentarz, informacji o urlopie nie ma.

Co zrobić ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile minelo czasu? Wyslales SMS-a, dzwoniles tez? (jakkolwiek wygodne moga byc SMS-y jak sie nie lubi rozmawiac z ludzmi, niektorzy nie odbieraja/nie odpowiadaja na nie, wiec lepiej dzwonic).
Przez przelew tradycyjny masz na mysli przez poczte? Chyba do 4 dni roboczych moze dochodzic, wg regulaminu musza to zrobic do 8 dni (roboczych? - nie pisza) od dnia nadania. Jesli sa to robocze i dodac do tego weekend albo ostatnie majowe wolne to moze sie troche przedluzyc.

EDIT: nie doczytalem, jesli nie dzwoniles to jeszcze zadzwon, ale dzis jest 8 maja, a kupiles wczoraj, wiec poczekaj troche, wg Regulaminu:
"Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni od przybicia albo potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 11:49, kuba9876543210 napisał:

EDIT: nie doczytalem, jesli nie dzwoniles to jeszcze zadzwon,


telefon głuchy.

>ale dzis jest 8 maja, a

Dnia 08.05.2013 o 11:49, kuba9876543210 napisał:

kupiles wczoraj, wiec poczekaj troche, wg Regulaminu:
"Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni
od przybicia albo potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz."


o.k. poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytan
Kupiłem spodenki okazały sie za duze i kiepskie jakościowo wygrane w licytacji wiem moge je zwrocic powołujac sie na to ze jakość mnie nie zadowala?

Wygrałem 2 aukcje i jesli za nie nie zapłace a po 7 dniach sprzedawca zwroci się do allegro o zwrot prowicji co mi grozi? Aby negatywny komentarz czy jakieś ostrzeżenie?

Czy jest jakas mozliwosc dogadanie się ze spzredawca, po prostu po 2 pzresyłkach mam obawy ze znowu dostane dowar ktory mnie nie zadowoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Jesli by mi sie nie udało dogadac i zwrocic spodenek czy moge sprzedac je na allegro wystawiajac aukcje z licytacją?

2.Aucje wygrałem nie zapłaciłem mam jeszcze czas kilka dni czy moge sie wymignac z tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 13:04, Darnok_Rukia napisał:

Zacząłem licytować przedmiot .Czy jeśli dogadam się że sprzedawcą to może on po prostu
zakończyć aukcję. Żeby nie było sam licytuje .


Próbuj, może się zgodzi ewentualnie poda cenę za jaką przedmiot chciałby sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować