Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2008 o 22:07, marselus napisał:

czy jest możliwość dojścia do tego na co wydała ciężko zarobione przezemnie pieniądze

Póki któraś ze stron transakcji nie wystawi komentarza, a nie masz dostępu do konta (nie znasz hasła - nie możesz się zalogować) - nie ma możliwości sprawdzenia co dany użytkownik ostatnio zakupił.

[Edit] Chyba, że jakimś sposobem zdobędziesz chociażby numer aukcji - na przykład z tytuły wykonanego przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2008 o 22:32, balduran2 napisał:

[Edit] Chyba, że jakimś sposobem zdobędziesz chociażby numer aukcji - na przykład z tytuły
wykonanego przelewu.

Próbowałem przynajmniej znaleźć te aukcje które sie skończyły a których poszczególne ceny były dość wysokie nic to przyjdzie mi czekać na komentarz najwyżej, wiem orientacyjne o której godzine to zakupiła szkoda,że nie można wyświetlić wszystkich zakończonych aukcji nawet jeśli miało by ich byc 10 tysięcy to i tak bym się przez nie przegryzł tak jestem uparty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna aukcji w której sprzedający nie ustawił ceny minimalnej, a wspomniał tylko w opisie aukcji, że poniżej pewnej kwoty nie sprzeda przedmiotu. Co by było gdybym wygrał aukcję ceną wywoławczą (1 zł), a cena minimalna (nie ustawiona tak jak należy) którą wymyślił sobie sprzedający, która wynosi kilkaset złotych nie zostanie osiągnięta? Czy w takim wypadku, sprzedający nie musi sprzedawać przedmiotu, czy też też aukcja traktowana jest tak jakby w ogóle nie było ceny minimalnej?
Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo o co chodzi ;]
wydaje mi się, że teoretycznie, skoro nie ma ustawionej ceny minimalnej, a jest tylko wzmianka o niej, nie powinno być problemu, z wygraniem tej aukcji po jakiejkolwiek cenie, nawet za 1zł. ale pamiętaj, że po zakończeniu aukcji sprzedający może ją unieważnić, podając pierwszy lepszy powód i nic nie zrobisz... wszystko zależy od jego widzimisię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma konto na allegro.pl i mówi że jak coś się sprzeda to bardzo duże prowizje się płaci za zdjęcie pisze ze kosztuje 1 20gr i wystawił jedno zdjecie z towarem i musiał zapłacić 20gr i SALDO 1,17zł by mogli od razu napisać że saldo też się płaci a nie! Jak już raz sprzedał ten towar to co miesiąc musi płacić 4,97zł za to że ma konto! I jak się sprzeda coś za np 100zł to trzeba od tego SALDO/PROWIZJE odprowadzić !I się tak wkurzył na allegro że nie wiem co... Swistak.pl tam się nie płaci ŻADNYCH PROWIZJI I NIC po prostu masz 18lat zakładasz konto kupujesz wystawiasz przedmioty za darmo! Nie wierzycie? Wejdzcie na swistak.pl zaloguj nacisnijcie i przeczytajcie pod zaloguj będzie pisało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na świstaku mniej ludzi kupuje, na allegro masz pewność, że Twój towar obejrzy więcej ludzi, a prowizja nie jest wysoka. Ja za sprzedaż 17 przedmiotów, na których zarobiłem 715 zł, musiałem odprowadzić kwotę 37 zł. To dużo? Według mnie nie, ponieważ poza allegro nigdy nie sprzedałbym tych przedmiotów za takie ceny. Poza tym, kwotę 4,97 płaci się chyba tylko przy pierwszym zalogowaniu na allegro, za założenie konta. Przeczytaj regulamin, a dowiesz się za co i ile się płaci, ale pewnie przed założeniem konta go nie przeczytałeś, więc teraz nie płacz.
Ja zazwyczaj za wystawienie przedmiotu od zł i z 2 obrazkami płacę około 60 groszy, co wydaje mi się niedużą kwotą. Myślisz, że prowadzenie takiego ogromnego serwisu nic nie kosztuje? Potrzebne są im pieniądze na zabezpieczenia, podnoszenie jakości usług i serwerów oraz na pensje dla pracowników, komputery itp.
Jak Ci się nie podoba przejdź na świstaka, ale licz się z tym, że nikt nic ci nie kupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam konto na allegro.pl tylko kolega mi mówił ja nie mam konta bo nie jestem pełnoletni jeszcze wiem ze na swiastak.pl mniej ludzi kupi i malo ludzi oglada ale moj kolega mowil ze na allegro SALDA trzeba odprowadzać też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 09:07, pizmak666 napisał:

teoretycznie, skoro nie ma ustawionej ceny minimalnej, a jest tylko wzmianka o niej, nie powinno być problemu, z > wygraniem tej aukcji po jakiejkolwiek cenie, nawet za 1zł. ale pamiętaj, że po zakończeniu aukcji sprzedający może > ją unieważnić, podając pierwszy lepszy powód i nic nie zrobisz... wszystko zależy od jego widzimisię...

Takie też informacje otrzymałem od pracowników Allegro, ale tak na prawdę to nikt go nie może zmusić do sprzedania przedmiotu. Ostatnio nawet przed sądem jednemu allegrowiczowi nie udało się wygrać w sprawie kupna samochodu za 1 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec sam widzisz, że zawsze znajdzie się jakiś serio sensowny powód dla sprzedającego, żeby wycofać aukcję i nie sprzedawać własnych rzeczy po zbyt niskiej cenie. niestety, musiałby być ktoś dość głupi, żeby zgodzić się na sprzedanie np. auta za 1zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często zauważam teraz iż ludzie sprzedają płyty z gazet takich jak cda bez gazet, jak tak ja mnie się zdaje, tego robić nie można... co najdziwniejsze nikt nie zwraca na to uwagi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:19, Pablo09 napisał:

Często zauważam teraz iż ludzie sprzedają płyty z gazet takich jak cda bez gazet, jak
tak ja mnie się zdaje, tego robić nie można... co najdziwniejsze nikt nie zwraca na to
uwagi....

To jak byś w sklepie osobno kupował. Mi się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:19, Pablo09 napisał:

Często zauważam teraz iż ludzie sprzedają płyty z gazet takich jak cda bez gazet, jak
tak ja mnie się zdaje, tego robić nie można... co najdziwniejsze nikt nie zwraca na to
uwagi....


Własciwie to widziałem już to pare razy, ale zawsze mogą mieć zgode dystrybutora, a wtedy mogą sprzedawać bez urazy dla producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:22, adi54 napisał:

> Często zauważam teraz iż ludzie sprzedają płyty z gazet takich jak cda bez gazet,
jak
> tak ja mnie się zdaje, tego robić nie można... co najdziwniejsze nikt nie zwraca
na to
> uwagi....
To jak byś w sklepie osobno kupował. Mi się zdaje.


wiesz...
chodzi mi o to że jest wiele ofert sprzedarzy płyt z gazet, bez gazet (lol), natomiast w czasopismach są podane informacje iż sprzedaż płyty bez egzemplarza czasopisma jest przestępstwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:29, Pablo09 napisał:

> > Często zauważam teraz iż ludzie sprzedają płyty z gazet takich jak cda bez
gazet,
> jak
> > tak ja mnie się zdaje, tego robić nie można... co najdziwniejsze nikt nie zwraca

> na to
> > uwagi....
> To jak byś w sklepie osobno kupował. Mi się zdaje.

wiesz...
chodzi mi o to że jest wiele ofert sprzedarzy płyt z gazet, bez gazet (lol), natomiast
w czasopismach są podane informacje iż sprzedaż płyty bez egzemplarza czasopisma jest
przestępstwem...

Ale wisz. To może byłoby tak jak poszedłbyś sobie do kiosku i facetka oferowałaby Ci samą płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:29, Pablo09 napisał:

wiesz...
chodzi mi o to że jest wiele ofert sprzedarzy płyt z gazet, bez gazet (lol), natomiast
w czasopismach są podane informacje iż sprzedaż płyty bez egzemplarza czasopisma jest
przestępstwem...

Tylko coś mi się zdaje, że to zastrzeżenie dotyczy np. kiosków, a nie obiegu wtórnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwny problem z Allegro.

Sprzedawałem tam PS2 w zestawie z grami, kartą pamięci, grami na PC i pendrivem 4GB. Po jakimś czasie znalazł się chętny, powiedział, że kupi ten zestaw BEZ gier na PC, za 400zł. Zgdziłem się, zakończyłem aukcję przed czasem...

Do kartonu zapakowałem wszystko - PS2, gry na PS2, kartę pamięci, pendrive 4GB... Zamówiłem kuriera, pokryłem koszty przesyłki. W poniedziałek patrzę w monitoringu UPS - przesyłka doręczona. Super. :)

Ale dziś dostaje od kolesia email:

"witam. doszla paczka z konsola ale nie ma w niej pendrivea!!!
nie tak sie umawialismy.mialo byc wszystko oco pan opisywal oprucz gier na pc!!!!!!
czekam na odpowiedz czy to przeoczenie czy sobie pan zmienil zasady sam????
wstrzymuje sie z wystawianiem negatywa i zawiadamianiem allegro o oszustwie. moze sia panu wydawac ze to drobnostka ale wg regulaminu zawiadomie policje jak go nie otrzymam."

I nie wiem co robić? Sam pamiętam jak wrzucałem do kartonu ten pendrive... Nie chcę kłopotów z policją ani negatywnych komentarzy na Allegro, bo planuję jeszcze sprzedać PSP. :|

Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gościu niech sobie kupi okulary i dokładniej przeszuka. ;]
Ty natomiast na wszelki wypadek kup nowego pendrive''a czterogigabajtowego i mu go wyślij... Serio. Obędzie się bez problemów. Poza tym, jeśli wszystko robione było przez Allegro, w pierwszej kolejności skontaktuj się z nimi i ich spytaj, co powinieneś zrobić...
P.S. Dopiero co kupowałeś PlayStation 2 - myśl o nowej konsoli napaliła Cię do sprzedaży aktualnej? -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 14:00, xbit71 napisał:

Cóż, gościu niech sobie kupi okulary i dokładniej przeszuka. ;]
Ty natomiast na wszelki wypadek kup nowego pendrive''a czterogigabajtowego i mu go wyślij...

Eh... ile to kosztuje? Ale będę jeszcze oszustowi dawać zarabiać? :/

Dnia 07.05.2008 o 14:00, xbit71 napisał:

Serio. Obędzie się bez problemów. Poza tym, jeśli wszystko robione było przez Allegro,
w pierwszej kolejności skontaktuj się z nimi i ich spytaj, co powinieneś zrobić...
P.S. Dopiero co kupowałeś PlayStation 2 - myśl o nowej konsoli napaliła Cię do sprzedaży
aktualnej? -.-''

Wiesz, planuję kupić sobie PS3. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze poradziłem, zapewne poszukał dogłębniej. ;>
P.S. Zdawało mi się, że konto na Allegro wymaga pełnoletniego właściciela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować