Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2008 o 17:07, Chlorofil napisał:

Ten użytkownik jak kupowałem miał 150 pozytywów, 0 negatywów i 0 neutralnych. Boże ;(.
Straciłem 380 zł niestety ale jakoś nie potrafię się z tym pogodzić :(.


Jakie straciłem? Zapoznaj się lepiej z Programem Ochrony Kupujących, bo oddają do 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 17:07, Chlorofil napisał:

Ten użytkownik jak kupowałem miał 150 pozytywów, 0 negatywów i 0 neutralnych. Boże ;(.
Straciłem 380 zł niestety ale jakoś nie potrafię się z tym pogodzić :(.

Skotro wcześniej nie miał negatywów to znaczy że skradziono mu konto, taki sam przypadek miał ten użytkownik http://www.allegro.pl/show_user.php?search=komputery00 tylko że złodziej zdąrzył sprzedać podan 200 oszustw zanim go zbanowali
O to co powinieneś zrobić
1.Allegro zwraca pieniądze od 50zł do 300zł choć niektórzy odzyskują nawet do 500zł wieć nie do końca jestem pewien limitów.
2.Sprawe odajesz do allegro i zgłaszasz na policje potem jak otrzymasz nr. sprawy wysyłasz potwierdzenie wszczęcia postępowania do allegro ,czekasz na decyzje allegro jeśli zrobisz wszystko jak trzeba decyzja najczęściej jest pozytywna pozytywna, więc czekasz 14 dni na kase ze zwrotu. Cały proces trwa zwykle 3 miechy.
3.Jeśli od aukcji minie 90 dni to nie możesz się domagać zwrotów kosztów
A tu masz zasady rekompensat
1. Transakcja została zrealizowana "poza Allegro".
2. W momencie zakupu Sprzedający miał przewagę komentarzy negatywnych i/lub neutralnych nad pozytywnymi.
3. Sprzedający nie był uprawniony do przekazania tytułu własności.
4. Kupujący naruszał zasady Allegro i/lub nie uregulował wszystkich należności wobec serwisu.
5. Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.
6. Kupujący już dwukrotnie otrzymał środki z Programu.
7. Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z przedmiotem objętym Programem (np. w związku z ubezpieczeniem karty kredytowej).
8. Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro i/lub przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych.
9. Podczas licytacji nie osiągnięto ceny minimalnej.
10. Dokonano płatności gotówką lub przy odbiorze przesyłki (za pobraniem).
11. Transakcję przeprowadzono na podstawie usługi Escrow.
12. Transakcji nie dokonano na terenie Polski.
13. Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 18:55, Tokix napisał:

Czym się różni:
lista promowanych przedmiotów
od
lista przedmiotów

Praktycznie tylko tym, iż sprzedający zapłacił dodatkową prowizję by jego aukcja była na liście promowanych przedmiotów - czyli tak jakby wyżej od całej reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 09:09, Metin2 napisał:

Mam mały problem wystwailem przedmiot na allegro i chce go usunąć teraz żeby nie był
wystawiony jak to zrobić bo się trudze?

Kliknij [zmień] przy przedmiocie na zakładce [sprzedaję] i tam masz opcję zakończ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 09:17, Evil Khan napisał:

> Mam mały problem wystwailem przedmiot na allegro i chce go usunąć teraz żeby nie
był
> wystawiony jak to zrobić bo się trudze?
Kliknij [zmień] przy przedmiocie na zakładce [sprzedaję] i tam masz opcję zakończ



thnx za pomoc juz zakonczylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko . Teraz okładkę można wydrukować na płycie dzięki technologii Light Scrible . Czy istnieje możliwość , że ktoś sprzedający grę sprzedaje w rzeczywistości piracką grę , mimo to , że pisze , że to oryginał . Czasem na aukcjach nie widać wyraźnie czy pudełko jest oryginalne , okładkę przecież też można wydrukować , co byście poradzili w tej kwestii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 22:20, heaton 1992 bdg napisał:

Mam do was pytanko . Teraz okładkę można wydrukować na płycie dzięki technologii Light
Scrible . Czy istnieje możliwość , że ktoś sprzedający grę sprzedaje w rzeczywistości
piracką grę , mimo to , że pisze , że to oryginał . Czasem na aukcjach nie widać wyraźnie
czy pudełko jest oryginalne , okładkę przecież też można wydrukować , co byście poradzili
w tej kwestii ?


Raczej łatwo to rozpoznać, bo nadruk na płycie wykonany technologią Light Scribe jest taki ''sepiowaty'', już prędzej ktoś Cię może oszukać, gdy nadrukuje coś na płytę zwykłą drukarką z taką możliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 22:20, heaton 1992 bdg napisał:

Mam do was pytanko . Teraz okładkę można wydrukować na płycie dzięki technologii Light
Scrible . Czy istnieje możliwość , że ktoś sprzedający grę sprzedaje w rzeczywistości
piracką grę , mimo to , że pisze , że to oryginał . Czasem na aukcjach nie widać wyraźnie
czy pudełko jest oryginalne , okładkę przecież też można wydrukować , co byście poradzili
w tej kwestii ?


W razie wątpliwości i tak kupować. Jak w domu zauważysz, że to jednak nie jest oryginał, zgłoś to na policję i do Allegro. Zresztą podróbki łatwo poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest '''' Allegro i inne '''' , więc zapytam tym razem o Świstaka . Czy aby mieć konto na świstaku , trzeba być pełnoletnim ? Jak ogólnie przebiega rejestracja , czy tak jak na allegro wysyłają formularz rejestracyjny czy zupełnie inaczej to się odbywa ? Z góry dzięki za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Allegro. Konkretnie z rzeczą, którą tam zamówiłem (bo jeszcze jej nie kupiłem [tak jakby :P]). ''Kupiłem'' buciki na Allegro u zaufanego gościa, właściwie w sklepie. Ponad 1200 pozytywów, 0 negatywów..zaraz jak dostałem maila na pocztę, że wygrałem przedmiot odpowiedziałem na maila (wg instrukcji, jestem zielony w tych allegrowskich sprawach) i e-mail poszedł na konto sprzedającego. Od razu napisałem jaką formę płatności wybieram. Od tamtego czasu nie dostałem żadnego e-maila od tamtego sprzedającego (nic a nic!)...wysłałem mu już z 5 wiadomości, żeby się odezwał czy coś. Dodam, że jeszcze nie mam w 100% aktywnego konta.


Co mam robić? Buty są świetne i nie chcę, żeby mi przepadły, poza tym jeszcze mnie koleś poda do sądu czy coś...


Aha, wygrałem je 48h temu (mniej więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 18:58, Sarturias napisał:

Dodam, że jeszcze nie mam w 100% aktywnego konta.


No i to może być problem. Czy w opisie aukcji była wzmianka o klientach posiadajacych pełną aktywacje konta? Wielu sprzedających wymaga pełnej jego aktywacji.

Dnia 11.09.2008 o 18:58, Sarturias napisał:

Aha, wygrałem je 48h temu (mniej więcej)


No to jeszcze nie dramat. Poza tym biorąc pod uwagę liczbę komentarzy to nie jesteś jedyna osoba z którą obecnie handluje. Poczekaj jeden dzień i spróbuj się znowu skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:05, HumanGhost napisał:

No i to może być problem. Czy w opisie aukcji była wzmianka o klientach posiadajacych
pełną aktywacje konta? Wielu sprzedających wymaga pełnej jego aktywacji.

Nie. Akurat wiem o co chodzi, ale pewny jestem, że tego nie było :)

Dnia 11.09.2008 o 19:05, HumanGhost napisał:

No to jeszcze nie dramat. Poza tym biorąc pod uwagę liczbę komentarzy to nie jesteś jedyna
osoba z którą obecnie handluje. Poczekaj jeden dzień i spróbuj się znowu skontaktować.

Być może nie dramat, ale dostać 5 maili od człowieka i nic mu nie odpisać, wiedząc, że jest to osoba kupująca coś na aukcji tejże osoby? Żenada :/ Inni w komentarzach piszą, że wymiana maili jest błyskawiczna więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przychodzi mi do głowy, że dostałeś odpowiedź od sprzedajacego, ale.. została rozpoznana jako spam przez twoją pocztę. Sprawdź, takie rzeczy się zdarzają. :]
Najlepiej jakby była możliwość kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:17, HumanGhost napisał:

Jeszcze przychodzi mi do głowy, że dostałeś odpowiedź od sprzedajacego, ale.. została
rozpoznana jako spam przez twoją pocztę. Sprawdź, takie rzeczy się zdarzają. :]
Najlepiej jakby była możliwość kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.



Nie, spam sprawdziłem ale tam też nici. GG niedostępny, nie wiem może faktycznie jak radzi Budo zadzownię i się zapytam o co kaman. W razie braku jakiegokolwiek kontaku mogę zgłosić tą sprawę do zarządu Allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować