Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Skład zespołu:
* Marco Hietala (Nightwish, Tarot)
* Tony Kakko (Sonata Arctica)
* Jarkko Ahola (Teräsbetoni)
* Juha-Pekka Leppäluoto (Charon)

To ja podziękuję... A zapowiadało się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 18:29, Wayzin napisał:

Przesłuchaj sobie Krieg-The Black House. Jeśli będziesz nadal oddychał po tym krążku,to szczere gratulacje

Zacznij mi gratulować :p Udało mi się przesłuchać "The Black House". Amerykański styl black metalowy wyczuwalny z daleka, ale jednak to najlepszy krążek amerykańskiej grupy z tego gatunku jaki słyszałem (dodam, że w innych przypadkach rzadko wysłuchałem jednego utworu do końca). Szczególnie w amerykańskich kapelach nie pasuje mi wokal, do tego zamiast "śpiewać" skrzekiem w black metalu to mam wrażenie że ci wokaliści wzorują się death metalowym growlem - ale to taka moja własna uwaga.
Ogólne wrażenie dobre, ale na pewno nie będę w USA szukał kolejnych kapel - chyba, że znowu ktoś mi z czymś wyskoczy jako propozycja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 18:35, paweusz napisał:

Słuchał ktoś może płyty Thyrfing Vansinnesvisor (viking metal) ? Warto
to nabyć czy lepiej odpuścić ? Mam "Valdr Galga", a ponoć wspomniany wcześniej przeze
krążek ma być lepszy od tego co mam. Byłbym wdzięczny za poradę.


Wg mnie najlepsza ich płyta. I moja ulubiona. Kiedyś dałem ich kawałek z owej płyty, to bardzo się chłopakom podobał. Ja polecam z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przypadła mi do gustu kapela In Flames. Dzięki nim dowiedziałem się czego zawsze brakowało mi w black/death metalu - melodii. W ich kawałkach ją słychać (grają melodic death metal). Pierwszym jaki posłuchałem był Trigger. Do najczęściej słuchanych zaliczy się I''m The Highway, Dawn Of A New Day oraz Behind Space ''99. Oczywiście jeszcze wiele ich utworów jest mi nieznanych, więc to dopiero początek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 18:48, sprite39 napisał:

Ostatnio przypadła mi do gustu kapela In Flames.


Polecam "Clayman" i "Come Clarity" i odradzam najnowszą płytę. ;] Chyba Clayman najlepszy, przynajmniej dla mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 18:56, sprite39 napisał:

Odradzasz najnowszy album? Ale dlaczego...?


Bo z dobrego melodeathu zrobili takie trochę nie wiadomo-co. Nie zabraniam Ci tego słuchać, ale dla mnie to jużnie to samo In Flames...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:23, Pustelnik 88 napisał:

Brzmi, jak Amon Amarth na najnowszej płycie xD

dobrze że żartujesz, bo to co usłyszałem nie ma za wiele wspólnego z AA..choć pod koniec.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:23, Pustelnik 88 napisał:

Brzmi, jak Amon Amarth na najnowszej płycie xD

To ty Pustelnik jeszcze żyjesz ? :) Chyba kilka miesięcy cię tu nie widziałem.
Co do Kataklysm, to się nie zgadzam - Amon Amarth jest lepsze (choć jakimś wielkim fanem nie jestem) :) Ten wokal mi się kojarzy z Peterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 13:01, deuser napisał:

> Brzmi, jak Amon Amarth na najnowszej płycie xD
dobrze że żartujesz, bo to co usłyszałem nie ma za wiele wspólnego z AA..choć pod koniec..
;)


Już od 1:30 jedzie Amonem :P (albo na odwrót...). Typowe Amarthowe "wycieranie" na gitarach, podwójna stopa i szczekający wokal Petera z Vader xD

@ paweusz

Żyję... dawno mnie nie było bo znudziło mi się to forum... Jak i granie. Nie znam się na nowościach, a to co dzieje się w sprzętowym świecie mnie przeraża... :D 512 MB na karcie graficznej?! Chryste.... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:03, Pustelnik 88 napisał:

Nie znam się na nowościach, a to co dzieje się w sprzętowym świecie mnie przeraża... :D

A ja się znam na sprzęcie i nowinkach komputerowych ? :D Nigdy się nie udzielałem w wątkach na temat podzespołów PC czy problemach technicznych - a w tym temacie i owszem, sporo się udzielam.
Nie pisz mi o kartach graficznych 512 MB, bo mam GeForce IV :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:03, Pustelnik 88 napisał:

Już od 1:30 jedzie Amonem :P (albo na odwrót...). Typowe Amarthowe "wycieranie" na gitarach,
podwójna stopa i szczekający wokal Petera z Vader xD

pobieżnie przesłuchałem kawałek :/ masz rację :)

Dnia 28.11.2008 o 16:03, Pustelnik 88 napisał:

512 MB na karcie graficznej?! Chryste.... XD

montują już po dwa chipy graficzne i do 1GB..głowa boli jak się o tym pomyśli, to dziś, a co jutro? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować