Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 14:43, Wayzin napisał:

wątpię, by Acid Drinkers rozpadli się..

właśnie!!
również nie jestem fanem Acid Drinkers, ale wróżenie im "rychłego końca" nie wchodzi w grę.. to zasłużona kapela na polskiej ( i nie tylko ) scenie.. i tak ma być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:42, Black Dog napisał:

Poleć jakieś kawałki.

Całe dwie pierwsze płyty-Left Hand Path i Clandestine (legendy). Trzeba posłuchać też ery Nihlist (Entombed z Johnnym Hedlundem z Unleashed na basie)-to też legenda death metalu. No i demko Entombed-But Life Goes On. Prawie cała reszta to nie death metal a rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"... Nie ma słów, które wyrażą ból jaki wraz z odejściem Ola wdarł się do wielu serc.....
Tragedia, której nie można było przewidzieć wstrząsneła... do granic wytrzymałości....
„W niewyjaśnionych okolicznościach", jak podają media, brzmi fatalnie... My napiszemy, że okoliczności były zwyczajne, tylko przyczyna śmierci jest chwilowo nieznana. Żadnych dragów - potwierdzone przez przyjaciół. Na miejsce, na próżno, przyjechała karetka reanimacyjna i specjalna grupa policji od narkotyków."

"Z przyczyn, których nie trzeba nikomu tłumaczyć- trzy najbliższe koncerty (w Radomiu, Kielcach i Kaliszu) zostały odwołane.
Popcorn, Slimak i Titus planują 13 grudnia jednak zagrać w Hali Stulecia we Wrocławiu."

źródło : www.acid-drinkers.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 14:43, Wayzin napisał:

W jakim sensie? Moim zdaniem Vitek dużo bardziej przyczynił się do rozwoju sceny, jego
gra była dość charakterystyczna, Olass zaś... Nie jestem fanem Kwasożłopów, ale jakimś
wybitnym gitarzystą na miarę Dimebaga Darrela to on nie był. Był dobry - to fakt. Żal
chłopaka, bo jeszcze wiele było przed nim, a do tego był z Polski, więc nawet z tego
powodu mi trochę żal jego śmierci. Nic to, trzeba iść naprzód - wątpię, by Acid Drinkers
rozpadli się lub stali się czymś takim, czym jest obecnie Vader.


O to mi chodzi. Miałem na myśli, że Vitek był muzykiem lepszym i strata była większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. smierć w pokoju hotelowym, po koncercie odrazu nasuwa się myśl, ze narkotyki.. ale cóż narazie jestem wstanie uwierzyć mimo to poczekam na dokładniejsze inf.

Leslaw555 - ja nie porównuje tutaj vitka i olassa.. tylko napisałem, ze kolejny muzyk liczący sie na polskiej i nie tylko scenie po vitku nas opuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2008 o 18:08, Leslaw555 napisał:

O to mi chodzi. Miałem na myśli, że Vitek był muzykiem lepszym i strata była większa.


zastanów sie.. Vitek był perkusistą, Olass grał na gitarze i spiewał. Nie pisz takich rzeczy bo to zupełnie bez znaczenia, dla jednych moze być takm dla innych innaczej, dla mnie strata jest na równym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 18:08, Leslaw555 napisał:

O to mi chodzi. Miałem na myśli, że Vitek był muzykiem lepszym i strata była większa.

Strata każdego człowieka jest równie ważna, bo każdy człowiek jest sobie równy. Dla innych o wiele gorsza będzie strata syna, a dla kogo innego śmierć np. papieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 19:00, Metal-jestem napisał:

Strata każdego człowieka jest równie ważna, bo każdy człowiek jest sobie równy. Dla innych
o wiele gorsza będzie strata syna, a dla kogo innego śmierć np. papieża.


zabawne ze dopiero jak dowiadujemy sie o czyjejs smierci nagle dostrzegamy "rownosc ludzi" i to ze "kazdy czlowiek to wielka strata"...

co do samej smierci, jak sie nie podaje powodu to zapewne chodzi o cos wiecej niz "zwykla" smierc... bo jak wygladalby news o tresci "przedawkował heroine" czy cos takiego... szkoda czlowieka, mowi sie trudno i zyje sie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 19:50, EmperorKaligula napisał:

> Strata każdego człowieka jest równie ważna, bo każdy człowiek jest sobie równy.
Dla innych
> o wiele gorsza będzie strata syna, a dla kogo innego śmierć np. papieża.

zabawne ze dopiero jak dowiadujemy sie o czyjejs smierci nagle dostrzegamy "rownosc ludzi"
i to ze "kazdy czlowiek to wielka strata"...

co do samej smierci, jak sie nie podaje powodu to zapewne chodzi o cos wiecej niz "zwykla"
smierc... bo jak wygladalby news o tresci "przedawkował heroine" czy cos takiego... szkoda
czlowieka, mowi sie trudno i zyje sie dalej.


zawsze mnie ciekawiło jak umrze znany człowiek to poruszenie gdy ginie codziennie ileś tam ludzi to takie nie znaczące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 19:50, EmperorKaligula napisał:

zabawne ze dopiero jak dowiadujemy sie o czyjejs smierci nagle dostrzegamy "rownosc ludzi"
i to ze "kazdy czlowiek to wielka strata"...

co do samej smierci, jak sie nie podaje powodu to zapewne chodzi o cos wiecej niz "zwykla"
smierc... bo jak wygladalby news o tresci "przedawkował heroine" czy cos takiego... szkoda
czlowieka, mowi sie trudno i zyje sie dalej.

Chodziło mi o to, że wszystko zależy od punktu widzenia i o to, że nie ma sensu rozliczać człowieka z dokonań i mówić, że to mniejsza strata od kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 20:35, Leslaw555 napisał:

No wiem. Śmierć to śmierć.


śmierć jest w pytę.. i najlepsze w niej jest to że każdy jej doświadczy. jak ktoś wcześniej zauważył, wszyscy jesteśmy równi.. trv, pozerzy i wszyscy ci co słuchają Chucka Mangione.. ;p ..vel Pogodno

I''ll hate you better ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=SuQwMPGke5Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 10:14, paweusz napisał:

Chyba ci się wątki pomyliły :p Po tytule pomyślałem, że to jakieś brutal death - a tu
jakiś chłopek śpiewa "niezbyt męskim" głosem :)


nie pomyliły.. klasyki hardcore mi się zachciało.. a tytuł i treść piosenki idealnie pasował do tego co napisałem w poście :) ..a dodanego emota to się już nie chciało zauważyć ;P
..szkoda że nie znasz Suicidal Tendencies :/ ..ja Ci nie każę ich słuchać, mówię jeno: żal mi żeś nieświadomy istnienia takiej legendy ;p
..Metal Hammer między innymi na swoich łamach opisywał kiedyś ich płyty.. wiem wiem co napiszesz zaraz o MH, ale co możesz np napisać o recenzowanych u nich koncertach Dynamo? Suicidal Tendencies grali tam i to z powodzeniem :p
..taaa, stare czasy, bez podziałów na podgatunki podgatunków.. Metal to Metal i zawsze taki będzie, czy to Black, Power czy Heavy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 11:56, deuser napisał:

..szkoda że nie znasz Suicidal Tendencies

Po posłuchaniu tego co zapodałeś od nich, to cieszę się że ich nie znam.

Dnia 02.12.2008 o 11:56, deuser napisał:

jeno: żal mi żeś nieświadomy istnienia takiej legendy ;p

Legendy ? Chyba na terenie ich parafii :D W ogóle nie wiadomo co to jest, zwykły rock jest dużo bardziej dynamiczny i ostry niż te pyrkolenie niczym u jakiś latynoskich piosenkarzy.

Dnia 02.12.2008 o 11:56, deuser napisał:

Metal to Metal i zawsze taki będzie, czy to Black, Power czy Heavy :p

Nie dla każdego metal to po prostu metal i słucha jak leci. Jeżeli Suicidal Tendencies gra jakąkolwiek odmianę metalu, to tutaj nie jedna osoba powinna przeprosić za drwiny osoby słuchające Linkin Park i Slipknot :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kapela oceniona na podstawie jednego kawałka.. dobre ..tego się po Tobie nie spodziewałem.
..poza tym to był żart.. "mrugnięcie okiem z jednoczesnym uśmiechem" ( teraz zauważyłeś )
..cholera, miałem czelność sądzić, ale.. ale.. ale nie chwal dnia przed zachodem słońca.
..nie będę prowadził takiej dysputy, bo gotów jesteś do tego co zrobiłeś wczoraj w innym temacie.. będąc oczywiście przekonanym o swojej racji..ALE to Twoja racja w sumie, a mnie to teraz obchodzi.. ( bez emotów daje wpis, bo i tak ich nie zauważasz )
cokolwiek stworzysz teraz, bądź nie, to pozdrawiam <uśmiech>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 13:28, deuser napisał:

kapela oceniona na podstawie jednego kawałka.. dobre ..tego się po Tobie nie spodziewałem.

Często tak robię i się z reguły nie mylę. Mnie wystarczy kilka dźwięków i wiem czy to dla mnie czy też nie - a zirytować może mnie błaha, drobna rzecz. W tym przypadku nic mi się nie podobało. Jak coś mnie ujmie, wtedy mogę posłuchać kolejnych kompozycji. Mam dość specyficzne upodobania i wiem co lubię, a czego nie. Wielu osobom się to nie podoba tutaj i uważają że moja ocena jest "niesprawiedliwa", ale to mnie nie obchodzi - każdy ma swój system ocen.

Dnia 02.12.2008 o 13:28, deuser napisał:

..poza tym to był żart.. "mrugnięcie okiem z jednoczesnym uśmiechem"

Tak, ale nie powinno się żartować w tak niesmaczny sposób :P

Dnia 02.12.2008 o 13:28, deuser napisał:

..nie będę prowadził takiej dysputy, bo gotów jesteś do tego co zrobiłeś wczoraj w innym

Broniłem swoich racji i nie sądzę bym się mylił. Może nie do końca znam się na ambiencie - ale argumenty pozostałe były po mojej stronie.

Dnia 02.12.2008 o 13:28, deuser napisał:

cokolwiek stworzysz teraz, bądź nie, to pozdrawiam <uśmiech>

A co ja mam niby tworzyć ? :) Dla odprężenia możesz sobie posłuchać na moim GS kapeli Heol Telwen - black, folk, celtic, pagan - dużo fujarek i kobz. To ci dobrze zrobi ;)
Jeżeli się poczułeś urażony, to wiedz że nie było to moim zamiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować