Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2010 o 21:03, Kardithron napisał:


Fu, Akerfeldt, jak ja nie trawię jego growlu. Bloodbath uwielbiam z Tagtgrenem na wokalu, czyli de facto, Nightmares Made Flesh, od reszty Majkel mnie odstrasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:34, Miklak napisał:

> Mylisz się te kapele się wyróżniają z prostego powodu nie grają chujowo.
Też mi coś. Przecież wiesz, o co mi chodzi.

wiem hehe :)

Dnia 04.03.2010 o 21:34, Miklak napisał:

> I jakiej ty miklak chcesz tej rewolucji ?
Nie chcę. Stwierdzam przykry fakt, że znaczenie thrashu na dzisiejszej scenie metalowej
jest bardzo znikome. Są dobre kapele - świetnie - słuchajmy ich! Nie mówię, że ich nie
ma, ale sam widzisz, że jest ich mało. Nie jest to oznaką słabej kondycji thrashu? Kapele
nadal są dobre, ale gatunek, jako ogół, już nie.


nadwyżka dennych bandów jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:41, hubcio128 napisał:

Thrash metal umiera a Power metal odradza się.Gdzie nie spojrzysz to jakaś grupa power
metalowa powstaje.


ale co z tego, są denne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:34, M1k3 napisał:

Fu, Akerfeldt, jak ja nie trawię jego growlu. Bloodbath uwielbiam z Tagtgrenem na wokalu,
czyli de facto, Nightmares Made Flesh, od reszty Majkel mnie odstrasza

No, widzisz. A ja się od Akerfeldta uzależniłem. Ciary jadą po plecach niczym motocykle, gdy go słyszę. Facet wyje jak wilkołak, ma tak ogromny potencjał wokalny, że mógłby spokojnie dorabiać sobie na boku z kilkoma innymi zespołami death/brutal death (co niestety uniemożliwia wredny czas). Zresztą, w sumie, to po co się rozdrabniać, niech bierze się solidnie do roboty w aktualnym składzie Krwawej Rzeźni i wyda z ekipą nowy album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:41, hubcio128 napisał:

Thrash metal umiera a Power metal odradza się.Gdzie nie spojrzysz to jakaś grupa power
metalowa powstaje.

Nie. Teraz wszystko się nowofaluje, nie mam innego określenia na te wszystkie "nowe fale"... Wbrew temu co mówisz, to power ostatnio odchodzi do lamusa... Swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Namnożyło teraz od pyty zespołów grających staroszkolny thrash i tzw. tradycyjny heavy metal. Gdzie nie spojrzysz, kolejny kiepski klon VoiVod, Sodoma, Metalliki (starej), Excitera etc, albo (wspominałem o tradycyjnym heavy) Iron Maiden... Toż to nawet nie jest śmieszne. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć, większość gatunków metalu powoli "odchodzi do lamusa". Heavy i glam już dawno odeszły, thrash, speed, groove, power, prog, "czyste" odmiany death, black, doom, gothic, industrial, nawet sludge i stoner swoje lata mają za sobą, boom folkowy też ma się ku końcowi, alternatywa jakoś próbuje stać, ale każdy ma ją gdzieś, tak jak wszelakie "-core". Pojawia się natomiast coraz więcej tak zwanego awangardowego metalu, ale trzeba pamiętać, że wiele lat temu Celtic Frost też było swoistą awangardą, a z biegiem czasu wykształciły gatunki, które można im z łatwością przypisać, więc ten termin jest tak jakby tymczasowy. Jest sporo tworów mieszających metal z elektroniką (nie industrialem), a także z post-punkiem (czyli wg niektórych "metalgaze") czy jazzem, a nawet popem. Podgatunki się mieszają i przenikają, a tradycyjny podział traci na znaczeniu. Co nam pokażą lata 201.? Z pewnością nowe terminy i rodzaje muzyki metalowej. Co dokładniej? Jestem ciekaw. Czyżby więcej takich cudów: http://www.youtube.com/watch?v=fTLWAkgXqC4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 23:06, hubcio128 napisał:

Jak nie dawno zauważyłem że jeszcze mój rocznik (czyli 95) i rocznik 96 to słuchaj brzmień
gitarowych

Haha, chcielibyście! Mój rocznik myśli tak samo i to samo powiedzą młodsi od Ciebie o 4 lata za jakiś czas. Z młodymi przeważnie jest tak, że uważają się za lepszych od innych, mimo iż nie mają do tego żadnych podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 23:14, Miklak napisał:

> Jak nie dawno zauważyłem że jeszcze mój rocznik (czyli 95) i rocznik 96 to słuchaj
brzmień
> gitarowych
Haha, chcielibyście! Mój rocznik myśli tak samo i to samo powiedzą młodsi od Ciebie o
4 lata za jakiś czas. Z młodymi przeważnie jest tak, że uważają się za lepszych od innych,
mimo iż nie mają do tego żadnych podstaw.


Ja się nie uważam za lepszeg,nie wiem jak inni z mojego rocznika,bo każdy ma prawo słuchać muzyki jakiej chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdanie "młodsze roczniki jak to ujął mój kolega to technocwele." chyba nie zostało przemyślane przed napisaniem... Lepiej ugryźć się w język, bo jeszcze jakie flejmy się rozniecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 23:14, Miklak napisał:

> Jak nie dawno zauważyłem że jeszcze mój rocznik (czyli 95) i rocznik 96 to słuchaj
brzmień
> gitarowych
Haha, chcielibyście! Mój rocznik myśli tak samo i to samo powiedzą młodsi od Ciebie o
4 lata za jakiś czas. Z młodymi przeważnie jest tak, że uważają się za lepszych od innych,
mimo iż nie mają do tego żadnych podstaw.

Haha właśnie ta młodość to podstawa. Jednaj prawda jest taka przynajmniej u mnie w czewie, że coraz więcej jest "ziomów" ale nie takich normalnych tylko JPna 100% niestety smutny fakt. W dodatku są z gimnazjum ew z pierwszych klas ponadpodstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie...:P Już nie raz mówiło się, że jakiś gatunek umiera. Ba, na początku lat 90-tych cała muzyka metalowa miała umrzeć, i jakoś tak się nie stało. Za to były przypadki, że zespoły wspinały się na maksimum swoich możliwości(choćby Gamma Ray nagrał "Land of the Free", jeden z najlepszych powerowych albumów ever). Poza tym są zespoły, które zawsze będą robić swoje i nie interesuje ich kompletnie co się na świecie dzieje...:P

BTW - thrash właśnie się wzbogacił o kolejną fajną rzecz - DVD Exodus "Shovel Headed Tour Machine". Dziadki już z nich nieco, ale niezłego łupnia dają. Przyznam, że przez pierwsze trzy kawałki nieco przynudzali(albo ja byłem zaspany:P), ale potem poleciał "A Lesson In Violence", a zaraz po nim "Children of a Worthless God" i było tylko lepiej...:> Może Rob Dukes nie dorównuje na wokalu temu co robił Zetro, może Tom Hunting nie jest tak dobry za garami jak Paul Bostaph, ale łoją aż miło...:> Ktoś nawet się pokusił o próbkę(sporą) na YT, i mu tego nie wywalili:
"Deathamphetamine" - http://www.youtube.com/watch?v=nR-8Q0FrTmA (gacie Roba rządzą:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 18:09, kuba9876543210 napisał:

> To na pewno nie byłem ja...

Dziwne tylko, ze nick i avatar ten sam, nie? ;) Zreszta spojrzalem na date posta; w koncu
przez te dwa lata mogly Ci sie zmienic preferencje muzyczne...

P.S.
Zna tutaj ktos moze zespoly grajace podobnie do tego?

http://www.youtube.com/results?search_query=made+of+hate&search_type=&aq=f

z gory dzieki


Może nie wiem, czy ktoś gra podobnie, ale po pochlebnej recenzji w CDA zakupiłem płytę i nie żałuję, na prawdę porządny thrash!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym na swoim gramsajcie ale, że dźwignia handlem reklamy ;) to:

"Dying For An Angel" pochodzi z nadchodzącego albumu "The Wicked Symphony" i oprócz Tobiasa Sammeta można w nim usłyszeć: Klausa Meine (wokalista Scorpions) oraz Erica Singera (KISS) na perkusji.

Utworu można posłuchać na oficjalnej stronie Avantasi/Tobiasa Sammeta: www.tobiassammet.com

Ps. W najbliższym czasie pojawi się również teledysk do "Dying For An Angel" promujący nadchodzące albumy Avantasi ("The Wicked Symphony" oraz "Angel Of Babylon", premiera: 3 kwietnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 01:45, Nephren-Ka napisał:

/.../
"Deathamphetamine" - http://www.youtube.com/watch?v=nR-8Q0FrTmA (gacie Roba rządzą:P)

Widzę Exodus nadal w dobrej formie. ;> Szkoda, że nie byłem na ich koncercie jak grali w Warszawie w zeszłym roku. ;/ Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wpadną do Polski.

@ThimGrim
Dying For An Angel jak dla mnie baz zachwytów, ale wierzę, że Avantasia pokarze w nowych albumach i pazury i klasę. :)

BTW. To dzisiejsze info mnie jednocześnie uradowało i zasmuciło http://tnij.org/f2ub
Tegoroczny koncert w Polsce staje się coraz bardziej realny, ale pożegnanie Maidenów ze sceną również staje się coraz bardziej realne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować