Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2010 o 22:33, maciekstaar napisał:

> zdechną szybciej albo zostaną gwiazdami gwiazdami dla metali bez gustu

Gust to jest pojęcie bardzo względne, o czym najlepiej świadczą dyskusje w tymże temacie,
czyż nie?


nie względne bo gust się wyrabia i kształtuje, prędzej czy pózniej stwierdzisz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:54, Miklak napisał:

U mnie jest gdzieś na 3. miejscu pewnie, za Dol Guldur i Stronghold austriackiego
Summoning. Również dość "łagodne" i łatwo przyswajalne albumy z nieziemską atmosferą
:)


Oczywiście znam, chociaż najbardziej podoba mi się ich debiut. Wokalnie "Lugburz" niszczy. Klimat świetny Szczególnie uwielbiam tę kompozycję: http://www.youtube.com/watch?v=tB0FfkuRmmI
Ciaaaaarrry!

Chociaż z blackowych płyt wyżej i tak cenię "Bergtatt" ;) Być może dlatego że była to jedna z pierwszych blackowych płyt i mam duuuży sentyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:53, Sob-styl napisał:

Oczywiście znam, chociaż najbardziej podoba mi się ich debiut. Wokalnie "Lugburz" niszczy.
Klimat świetny Szczególnie uwielbiam tę kompozycję: http://www.youtube.com/watch?v=tB0FfkuRmmI

Ciaaaaarrry!

Taak! "Lugburz" to był pierwszy album black metalowy, jaki poznałem. Pamiętam, że ładnie się w nim zasłuchiwałem na początku. Aghhh, wokal rzeczywiście miażdżący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:53, hammerfall87 napisał:

nie względne bo gust się wyrabia i kształtuje, prędzej czy pózniej stwierdzisz to


No oczywiście, że się wyrabia. Chodziło mi o to, że jednemu będzie się podobało to, a drugiemu tamto i żaden drugiego nie przekona że jego jest lepsze. Zwykła strata czasu dyskutować o gustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:57, hammerfall87 napisał:

a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie zaskoczony,że
masakra :)


No ja też się szykuję na nowe Soulfly. Jak tylko usłyszałem "Rise of the Fallen" to wpisałem Omen na listę zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:57, hammerfall87 napisał:

a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie zaskoczony,że
masakra :)


Podejrzanie wysokie oceny i opinie ma "The Frozen Tears of Angels"...:> Ale jak będzie dobre, to fajnie.
Druga podejrzana sprawa, to właśnie te opinie i recenzje - płyta 30 kwietnia dopiero wychodzi...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:02, Nephren-Ka napisał:

> a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie
zaskoczony,że
> masakra :)

Podejrzanie wysokie oceny i opinie ma "The Frozen Tears of Angels"...:> Ale jak będzie
dobre, to fajnie.
Druga podejrzana sprawa, to właśnie te opinie i recenzje - płyta 30 kwietnia dopiero
wychodzi...:P


od razu mówię ,że rhapsody w starym dobrym stylu powróciło i tak mało,jest fajnych rzeczy w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2010 o 22:55, Miklak napisał:

Taak! "Lugburz" to był pierwszy album black metalowy, jaki poznałem. Pamiętam, że ładnie
się w nim zasłuchiwałem na początku. Aghhh, wokal rzeczywiście miażdżący.


U mnie to chyba debiut In The Woods... Dobra rzecz, jednak do wokalu strasznie ciężko było mi się przyzwyczaić. Znacznie łatwiej słuchać imo Summoning, Agalloch, Negura Bunget, czy właśnie Ulver(jeżeli chodzi o skrzek).

@hammerfall
>a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie zaskoczony,że masakra :)

To Oni wydają nową płytę? Pierwszy metalowy zespół, od niego zacząłem przygodą nie tylko z metalem ale ogólnie z lepszą muzyką :] Nie słuchałem ich z dobry rok(zbrzydli mi się), ale jednak z sentymentu sprawdzę co Max wymyslił nowego. Chociaż pewnie pezesłucham raz i zapomnę o albumie. Chociaż "Conquer" nawet nawet(w porównaniu z poprzednimi albumami, których w ogóle nie trawię, zajedża groove/hardcore - fuu ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:00, maciekstaar napisał:

> a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie
zaskoczony,że
> masakra :)

No ja też się szykuję na nowe Soulfly. Jak tylko usłyszałem "Rise of the Fallen" to wpisałem
Omen na listę zakupów.


lepiej słuchaj soulfly wyjdzie ci to na zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:05, Sob-styl napisał:

>a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie
zaskoczony,że masakra :)

To Oni wydają nową płytę? Pierwszy metalowy zespół, od niego zacząłem przygodą nie tylko
z metalem ale ogólnie z lepszą muzyką :] Nie słuchałem ich z dobry rok(zbrzydli mi się),
ale jednak z sentymentu sprawdzę co Max wymyslił nowego. Chociaż pewnie pezesłucham raz
i zapomnę o albumie. Chociaż "Conquer" nawet nawet(w porównaniu z poprzednimi albumami,
których w ogóle nie trawię, zajedża groove/hardcore - fuu ;p)


ja lubię ich cholernie za takie style muzyczne co zapodają ale jedna wada płyta krótka w pórwnaniu z innymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:05, hammerfall87 napisał:

lepiej słuchaj soulfly wyjdzie ci to na zdrowie :)


Od dobrych kilku lat już słucham, cieszę się dobrym zdrowiem, być może także dzięki Maxowi i spółce, niewykluczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:05, Sob-styl napisał:

U mnie to chyba debiut In The Woods...

A propos In the Woods..., ostatnio wpadłem na ciekawy (neo)folkowy projekt Nærvær, w którym udziela się Transeth. Pozytywnie zaskoczony byłem. Zróżnicowany i pełen ciekawych pomysłów. http://www.youtube.com/watch?v=uiIhUD87-IM
http://www.youtube.com/watch?v=gj0lk0hIvhc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:57, hammerfall87 napisał:

a właśnie planuje zakupić nowego soulfly i rhapsody hehe jestem tak pozytywnie zaskoczony,że
masakra :)


nowe rhapsody - czekam z wywieszonym jezorem. A po przesluchania kawalka Sea of Fate (jest na YT) zaczynam sie slinic :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 20:43, RazorBMW napisał:

Pytanie totalnej lamy, jako że Ulver nieco eksperymentuje z ambientem i elektroniką,
a jako żem słuchacz właśnie elektroniki, to warto zaczynać z nimi przygodę od początku
ich twórczości?[wtedy chyba black grali?]


nie uswiadczysz tam elektroniki, czyli nie warto zaczynac chronologicznie. Z drugiej strony ich debiut to bardzo dobra blackowa plyta na poczatek przygody z BMem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając wczoraj magazyn Exkusiv natknąłem się na króciutki artykuł/wywiad z jegomościem zwącym się Christophe Szpajdel.
Znacie typa?
Ja nie znałem, choć z efektami jego pracy spotykałem się bardzo często i każdy ze słuchających metalu spotyka się także. ;]

Ów typ, rodak zresztą na co wskazuje nazwisko, to tak zwany Lord Of The Logos, czyli człowiek odpowiedzialny za olbrzymią wręcz ilość tych wszystkich bohomazów na okładkach płyt. ;D
Jest twórca między innymi logów Emperora, Moonspell, Old Mans Child, Wolves In The Throne Room i 7000 tysięcy (!) innych metalowych bandów.

Ostatnio nakładem pewnej niemieckiej oficyny ukazał się album "Lord Of The Logos" zawierający kilka tysięcy reprodukcji jego prac.

http://atmospheric.pl/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=1931&Itemid=16
http://www.maelstrom.nu/ezine/interview_iss7_74.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować