Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Tak (odpowiedź na pytanie zawarte w temacie). Głównie słucham Iron Maiden, Black Sabbath, Ozzy''ego. Mettalicę rzadziej. Kiss''a też słucham chociaż to hard rock (podobno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:25, RadoSSław napisał:

Korn to nie metal :P Tyle :)


Metal. New urban metal dokladnie. To, ze nie ma nic wspolnego z takim np. Cradle Of Filth nie znaczy, ze to nie metal. Trzeba wzuiac pod uwage to,z e metal to bardzo rozlegla dziedzina muzyki i to, ze cos brzmi troche inaczej nie znaczy,z e nie ejst metalem. Bo ejsli Korn to nie metal to co? Chyba nie powiesz, ze rock, prawda? Wezmy taie "Wake up hate" - czy to Ci brzmi na rock? Czego brakuje temu utworowi, zeby zaliczyc go do metalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mnie ogólnie chyba klasyfikacja przerasta, co widać w tym topicu wielokrotnie, na te tematy już się nie wypowiadam, na dłuższą metę to nie jest przecież istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że czasami klasyfikowanie poszczególnych gatunków metalu jest zbyt trudne, bo np. jakiś zespół w swojej karierze łączy wiele stylów. A jak już ktoś chce taki zespół zakwalifikować do czegokolwiek, to tworzy nową nazwę gatunku i w wyniku tego mamy mnóstwo gatunków metalu, w których np. numetal nie ma prawie nic do metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:05, Araziel77 napisał:

Mi się zdaje, że czasami klasyfikowanie poszczególnych gatunków metalu jest zbyt trudne, bo
np. jakiś zespół w swojej karierze łączy wiele stylów. A jak już ktoś chce taki zespół zakwalifikować
do czegokolwiek, to tworzy nową nazwę gatunku i w wyniku tego mamy mnóstwo gatunków metalu,
w których np. numetal nie ma prawie nic do metalu.


Jak sam mówisz na wszystko stworzyli gatunki, a jak czegoś nie da się zaszufladkować to przypisuje się gatunek "Experimental" i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:46, siepu napisał:

Nie wiem, mnie ogólnie chyba klasyfikacja przerasta, co widać w tym topicu wielokrotnie, na
te tematy już się nie wypowiadam, na dłuższą metę to nie jest przecież istotne.

Zgadzam się, klasyfikacja nie jest istotna. Przecież najważniejsza jest muzyka i jeśli komuś coś się podoba, to nie będzie zastanawiał się, czy to black, death, czy cokolwiek innego. Według mnie klasyfikowanie gatunków naprawdę ważne jest tylko dla tych, którzy uważają, że na przykład death to ten "prawdziwy" metal, a wszystko inne to kupa...
Hę? A tak, miało już nie być dyskusji o true metalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:31, Xanax napisał:

klasyfikacja nie jest istotna.

a według mnie to po prostu ułatwienie

Dnia 03.12.2006 o 19:31, Xanax napisał:

Przecież najważniejsza jest muzyka i jeśli komuś coś się podoba, to nie będzie zastanawiał się, czy to black, death, czy cokolwiek innego.

ale jak mu się spodoba, na przykład Iron Maiden, i będzie wiedział że to New Way of British Heavy Metal, to będzie mu łatwiej znależć coś podobnego

Dnia 03.12.2006 o 19:31, Xanax napisał:

klasyfikowanie gatunków naprawdę ważne jest tylko dla tych, którzy uważają, że na przykład
death to ten "prawdziwy" metal, a wszystko inne to kupa...

a takie typy to mnie wkurzają. Baaaaaaaardzo wkurzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może stronę, na której znajduje się w miarę pełna klasyfiikacja gatunków metalowych, najlepiej z przykładami? Chciałbym się dokształcić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:46, Xanax napisał:

A zna ktoś może stronę, na której znajduje się w miarę pełna klasyfiikacja gatunków metalowych,
najlepiej z przykładami? Chciałbym się dokształcić. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gatunków_muzycznych_wywodzących_się_z_heavy_metalu
Ale część z tych gatunków to już przeginanie pały rodem z czasopism metalowych, które tworzą gatunki na pęczki byle pokazać jak się na tym znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 20:00, hans olo napisał:


W tej liście jest coś dziwnego, niektóre rodzaj się powtarzają w Trashu jak i pod Power Metal można znaleźć Speed Metal.
A co do samego określania co gra jaki zespół to jest to już przegięcie. Rozumiem, że np. Metallica brzmi inaczej niż powiedzmy Children of Bodoom ale nawymyślać setke podrodzajów... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2006 o 22:09, tymuś napisał:

ee, wy wszyscy jesteście tacy tru i mroczni, właśnie to jest fajne że muzyka nie jest na jedno
kopyto, ale że właśnie chłopaki ruszają bańką i kombinuja coś po swojemu, jest inaczej i progresywnie,
a nie tylko sieka.


mam wrazenie ze moja wypowiedz zostala odebrana troche na opak.w kazdym razie nie bardzo wiem o co chodzi z tym podzialem na tru i nie-tru, dla mnie to co jest metalem to jest metalem a to co jest szeroko rozumiana muzyka alternatywna to metalem nie jest.O co sie spierac.Tymczasem ludzie nie musza sie ograniczac do jednego gatunku - ja slucham od muzyki klasycznej przez elektroniczna, alternatywna do ciezkiego oldschoolowego death metalu.W tym ostatnim oczekuje wlasnie bezkompromisowego lojenia i sieki jak to slusznie nazwales, nie wyobrazam sobie jednak sluchania tylko deathu czy thrashu bo za duzo jest fajnej innej muzyki na swiecie zeby sie tak ograniczac.Po drugiej nie sadze ze dziala to zbyt dobrze na psychike :) Bedac fanem Six Feet Under moge byc jednoczesnie fanem Depeche Mode czy Mr.Bungle i mi to w niczym nie przeszkadza.To ze Opeth chce grac inaczej i eksperymentuja to swietnie, ale graja jednak jakby nie patrzec nadal death metal i jako taki zespol chca byc uwazani (patrz loga okladki image) stad porownuje ich w sposob naturalny do innych z tej polki.Odmiana jaka proponuje Opeth jest tak naprawde zadna nowoscia, tym nie mniej eksperymentowac warto we wszystkich gusta (w tym moje) i tak sie nie trafi.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:26, roctez napisał:

> http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gatunków_muzycznych_wywodzących_się_z_heavy_metalu


W tej liście jest coś dziwnego, niektóre rodzaj się powtarzają w Trashu jak i pod Power Metal
można znaleźć Speed Metal.
A co do samego określania co gra jaki zespół to jest to już przegięcie. Rozumiem, że np. Metallica
brzmi inaczej niż powiedzmy Children of Bodoom ale nawymyślać setke podrodzajów... :/

Bo z tego co wiem, to istnieją dwa odmienne gatunki nazywane speed metalem ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:26, roctez napisał:

brzmi inaczej niż powiedzmy Children of Bodoom ale nawymyślać setke podrodzajów... :/

Kiedyś czytałem taka książkę co krytykowała te wszystkie nazwy bo metal przeszedł bardzo dużo ewolucji i domieszek od czasów Nirvany.
Te wszystkie nowe podgatunki nazywjacie new-metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować