Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2007 o 19:36, Azreix napisał:

A ,,God Hates Us All"


Zdecydowanie jest słaba, podobnie jak Divine Intervention, Undisputed Attitude i Diabolus in Musica. Za dużo szatana i młócenia, za mało treści i piszczących, jadących na banię slayerowych riffów (Raining Blood, South of Heaven, Spill the Blood, Blood Red, Dead Skin Mask, Seasons in the Abyss). A GHUA była pierwszą płytą Slayera jaką usłyszałem i znięchęciła mnie do zespołu, dopóki nie usłyszałem SoH i SoA (jedne z najlepszych płyt w całym metalu imho)

Dnia 30.09.2007 o 19:36, Azreix napisał:

,,Christ Illusion" ? Dla ciebie są słabe?


O CI się nie wypowiem, bo nie słyszałem w całości. Opinie są dobre więc będę musiał - ale od SoA i SoH lepsza na pewno nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 19:44, Mateusz9214 napisał:

A teraz takie pytanie ktora plyta Slayera zawiera utwor Eyes Of The Insane bo moze chcialbym
od tej zaczac chyba ze radzicie od czegos innego.

Christ Illusion to rzeczywiście dobra płyta, więc można od niej zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po fascynacji In Flames i Arch Enemy przeszedłem do Soilwork, też genialne. No i tu pytanie - znacie więcej tego typu zespołów grających melodic death metal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 21:19, Cmq napisał:

Dobra, po fascynacji In Flames i Arch Enemy przeszedłem do Soilwork, też genialne. No i tu
pytanie - znacie więcej tego typu zespołów grających melodic death metal?


Unearth.
Ostatnio kumpel mi polecił i byłem bardzo mile zaskoczony. Polecam, miło się słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 21:19, Cmq napisał:

Dobra, po fascynacji In Flames i Arch Enemy przeszedłem do Soilwork, też genialne. No i tu
pytanie - znacie więcej tego typu zespołów grających melodic death metal?

Sonic Syndicate. A te co wymieniłeś, tą są najlepsze w tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 21:19, Cmq napisał:

Dobra, po fascynacji In Flames i Arch Enemy przeszedłem do Soilwork, też genialne. No i tu
pytanie - znacie więcej tego typu zespołów grających melodic death metal?


Ja polecam zespół Arsis, szczególnie jeśli podoba Ci się In Flames czy Arch Enemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 21:35, Vuko Drakkainen napisał:

ostatnio słuchałem nową piosenke vadera do gry wiedźmin i powiem że muzyka instrumentalna może
sie podobac jednak co do wokalu petera hmm.. mogłoby być lepiej.


Lepiej to znaczy jak? Moim zdaniem jest świetnie: charakterystyczny dla Petera growl i na początku dość zaskakujący i inny od ''normalnego'' wokal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Sword of the Witcher to kicha. Sytuację ratuje jedynie piękny głos Petera. Ja rozumiem, że soundtrack nie może być czysto deathmetalowy, ale Vader przesadził i stworzył kołysankę dla kindermetali. Klapa. Za to plus dla CDP za zatrudnienie takich profesjonalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznie Sword of the Witcher jest mym zdaniem nie do przyjęcia, nie mówiąc już o infantylnym tekście który Technicznie Sword of the Witcher jest mym zdaniem nie do przyjęcia, nie mówiąc już o infantylnym tekście który brzmi jakby Peter spłodził go na kolanie minutę przed nagraniem w studiu.

A co do samego tematu to:

Jimi Hendrix, Closterkeller, Edyta Bartosiewicz, Artrosis, Batalion D''Amour, Katatonia, Sui Generis Umbra, Melissa Auf Der Maur, Disturbed, Loest Prophets, Morion, Stream Of Passion, Lacuna Coil, Opeth, Arch Enemy, Behemoth, Slipknot, Deftones, Delight, Kidney Thieves, Kat, Anorexia Nervosa, SOAD, KoRn, Guano apes, Riverside, Placebo, Soulfly, Anathema, Metallica, Pink Floyd, Muse, Radiohead, Interpol, U2, Nirvana, Morbid Angel, Slayer, Nevermore, The Gathering, Leaves'' Eyes, Theatre of Tragedy, Tool, A Perfect Circle, Bruce Springsteen, The Cure, Amorphis, Paradise Lost, Finntroll... – jak widać nie tylko metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 16:38, Louires napisał:

Technicznie Sword of the Witcher jest mym zdaniem nie do przyjęcia, nie mówiąc już o infantylnym
tekście który Technicznie Sword of the Witcher jest mym zdaniem nie do przyjęcia

;>

Dnia 01.10.2007 o 16:38, Louires napisał:

Jimi Hendrix, Closterkeller, Edyta Bartosiewicz, Artrosis, Batalion D''Amour, Katatonia, Sui
Generis Umbra, Melissa Auf Der Maur, Disturbed, Loest Prophets, Morion, Stream Of Passion,
Lacuna Coil, Opeth, Arch Enemy, Behemoth, Slipknot, Deftones, Delight, Kidney Thieves, Kat,
Anorexia Nervosa, SOAD, KoRn, Guano apes, Riverside, Placebo, Soulfly, Anathema, Metallica,
Pink Floyd, Muse, Radiohead, Interpol, U2, Nirvana, Morbid Angel, Slayer, Nevermore, The Gathering,
Leaves'' Eyes, Theatre of Tragedy, Tool, A Perfect Circle, Bruce Springsteen, The Cure, Amorphis,
Paradise Lost, Finntroll... – jak widać nie tylko metal :)

Woah, trochę tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 21:19, Cmq napisał:

Dobra, po fascynacji In Flames i Arch Enemy przeszedłem do Soilwork, też genialne. No i tu
pytanie - znacie więcej tego typu zespołów grających melodic death metal?


Dark Tranquillity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 13:07, Graszczur napisał:

Jak dla mnie Sword of the Witcher to kicha. Sytuację ratuje jedynie piękny głos Petera. Ja
rozumiem, że soundtrack nie może być czysto deathmetalowy, ale Vader przesadził i stworzył
kołysankę dla kindermetali. Klapa. Za to plus dla CDP za zatrudnienie takich profesjonalistów
:)


A ja tam uważam Sword of the Witcher za świetny kawałek. Siłą rzeczy nie mógł być to utwór stricte death metalowy. A i tak większość ludzi niezwiązanych z metalem będzie pewnie narzekać na to, że kawałek jest zbyt ostry czy może bardziej na sam wokal Petera (i chwała mu za to, że nie zrezygnował z growlu). W treść utworu nie wnikam bo faktycznie nie jest pierwszej jakości ale już sama muzyka i ciekawy wokal są przednie. Szczególnie podobają mi się rytmy wybijane przez Darka. A kawałek ten znakomicie sprawdza się na koncertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:22, bombel1981 napisał:

> Jak dla mnie Sword of the Witcher to kicha. Sytuację ratuje jedynie piękny głos Petera.
Ja
> rozumiem, że soundtrack nie może być czysto deathmetalowy, ale Vader przesadził i stworzył

> kołysankę dla kindermetali. Klapa. Za to plus dla CDP za zatrudnienie takich profesjonalistów

> :)
>

A ja tam uważam Sword of the Witcher za świetny kawałek. Siłą rzeczy nie mógł być to utwór
stricte death metalowy. A i tak większość ludzi niezwiązanych z metalem będzie pewnie narzekać
na to, że kawałek jest zbyt ostry czy może bardziej na sam wokal Petera (i chwała mu za to,
że nie zrezygnował z growlu). W treść utworu nie wnikam bo faktycznie nie jest pierwszej jakości
ale już sama muzyka i ciekawy wokal są przednie. Szczególnie podobają mi się rytmy wybijane
przez Darka. A kawałek ten znakomicie sprawdza się na koncertach.

ja tam bym sie ucieszyl gdyby vader zrobil caly soundtack dla Witchera bo wtedy to mialo by dopiero klimat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2007 o 16:38, Louires napisał:

A co do samego tematu to:

Jimi Hendrix, Closterkeller, Edyta Bartosiewicz, Artrosis, Batalion D''Amour, Katatonia, Sui
Generis Umbra, Melissa Auf Der Maur, Disturbed, Loest Prophets, Morion, Stream Of Passion,
Lacuna Coil, Opeth, Arch Enemy, Behemoth, Slipknot, Deftones, Delight, Kidney Thieves, Kat,
Anorexia Nervosa, SOAD, KoRn, Guano apes, Riverside, Placebo, Soulfly, Anathema, Metallica,
Pink Floyd, Muse, Radiohead, Interpol, U2, Nirvana, Morbid Angel, Slayer, Nevermore, The Gathering,
Leaves'' Eyes, Theatre of Tragedy, Tool, A Perfect Circle, Bruce Springsteen, The Cure, Amorphis,
Paradise Lost, Finntroll... – jak widać nie tylko metal :)

Widzę, że horyzonty muzyczne nie są u ograniczone ;) Szacun za taką otwartością. I witam nowego gramowicza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:25, Mateusz9214 napisał:

ja tam bym sie ucieszyl gdyby vader zrobil caly soundtack dla Witchera bo wtedy to mialo by
dopiero klimat :D

Ucieszyć to bym się pewnie też ucieszył ale jednak wolę taką muzykę w Wiedźminie jaka ma być :) Ale np.: soundtrack do Painkillera.. oj bardzo tak :) Rzeźnia na ekranie i w głośnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:28, bombel1981 napisał:

> ja tam bym sie ucieszyl gdyby vader zrobil caly soundtack dla Witchera bo wtedy to mialo
by
> dopiero klimat :D
>
Ucieszyć to bym się pewnie też ucieszył ale jednak wolę taką muzykę w Wiedźminie jaka ma być
:) Ale np.: soundtrack do Painkillera.. oj bardzo tak :) Rzeźnia na ekranie i w głośnikach.

no tak to juz kwestia gustow ale vader pasuje do wiedzmina przynajmniej w elementach walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:28, bombel1981 napisał:

:) Ale np.: soundtrack do Painkillera.. oj bardzo tak :) Rzeźnia na ekranie i w głośnikach.

Painkillera to słucham po dziś dzień :D. Szczególnie kawałki z walk w Zamku, Katedzre, Więzieniu. Miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:33, zbysheck napisał:

> :) Ale np.: soundtrack do Painkillera.. oj bardzo tak :) Rzeźnia na ekranie i w głośnikach.

Painkillera to słucham po dziś dzień :D. Szczególnie kawałki z walk w Zamku, Katedzre, Więzieniu.
Miodzio :)

Yeah. I jeszcze Leningrad i Lunapark ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować