Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Czy jest tu osoba, ktora siedzi w klimatach poludniowych? Mam na mysli takie kapele jak Down, Crowbar, The Mighty Nimbus, Exhorder, Pantera, Floodgate, SuperJoint Ritual i inne? dowiedzialbym sie o jakichs projektach ciekawych z takiego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:48, fajoskigerard napisał:

pewnie. kto jeszcze słucha metalu... nie wiem. ja znam tylko fajjoskich ludzi, a tacy metalu
napewno nie sluchaja. babacia zna tych co sluchaja, i mowi o nich szatanwisci czy cos


Więc nie widzę sensu żebyś się tu wypowiadał, bo jak widzisz nie ma tu fajowskich ludzi, których znasz. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, co by merytorycznie wiązało się z tematem, to oszczędź sobie takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 02:53, bombel1981 napisał:

Więc nie widzę sensu żebyś się tu wypowiadał, bo jak widzisz nie ma tu fajowskich ludzi, których
znasz. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, co by merytorycznie wiązało się z tematem, to oszczędź
sobie takie komentarze.


On tylko z tym Fajjoskich Ludzi, fajjoski itp, itd o ludzie! ratunku zobacz sobie temat Gry. MMORPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 19:35, minimysz napisał:

> Chcesz rzygów?!
Nie rzygów, tylko dobrego wokalu.
> Posłuchaj six feet under...
Słyszałam kiedyś jeden kawałek. Nie powiem, żeby mnie zachwycili, ale wokalista dawał radę
:D
> Bo growl znaczy także warczeć dzieki czemu "ryk" Nergala możemy przypisac do growlu.
Nie możemy, bo brak mu głębi. A sądząc z fragmentu zamieszczonego na ich stronie, jeśli nawet
wyjdzie mu coś podpadającego po growl, to facet strasznie "robi bokami" przy tym. Powinien
nad oddychaniem popracować. Może rzeczywiście wtedy zacząłby growlować, bo teraz w większości
wypadków jest jakiś chrapliwy, trudny do zrozumienia bełkot.
> Myślicie,że skąd tylu fanów Behemotha?! Co?! Bo cały zespół jest za....
Taa... Tokio Hotel też ma wielu fanów i co z tego?


A musimy sie sprzeczać? Jakie to ma znaczenie?Ja mojego zdania i tak nie zmienię...ale ogólnie miło było Ciebie poznać i twoje zdanie też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 21:14, Azreix napisał:

Ja uwielbiam Behemotha, chętnie pogadam z kimś o takim guście, ale nikogo na siłę nie będę
namawiał. Każdy lubi co innego :)

Wiesz jakby co to jestem do usług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko zmieniając temat. Czy zna ktoś kapelę o nazwie Orphaned Land? Jest to izraelska grupa grająca progresywny metal z mocnymi blisko wschodnimi naleciałościami. Niekiedy lekko zahaczają też o doom. Teksty są pełne odniesień do religii i kultury żydowskiej. Naprawdę polecam. A może ktoś zna jakieś fajne kapele z tego rejonu świata które, podobnie jak OL, korzystają w swoich utworach z tradycyjnych instrumentów i melodii Bliskiego Wschodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:33, PlushowyMisio napisał:

A może ktoś zna jakieś fajne kapele z tego rejonu świata które, podobnie jak OL, korzystają w
swoich utworach z tradycyjnych instrumentów i melodii Bliskiego Wschodu?


Znam i mogę polecić zespół Salem. Posiadam ich płytkę Nessesary Evil i jest naprawdę dobra. Zespół gra połączenie death-black-doom-i prog metalu, ogólnie wypada to bardzo fajnie, jest oczywiście sporo "wpływów" ich kultury w tych dźwiękach. A z zespołem, który poleciłeś spróbuję się zapoznać, progresywności nigdy za mało.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 16:52, MassterG napisał:

Ja w szczególności polecam płytkę King Diamonda " Give Me Your Soul .... Please" no poprostu
wymiata!!
Nie jest może tak dobra jak Abigail czy VooDoo ale nadal King jest królem Heavy Metalu!!

Co do tego króla, to nie przesadzaj, wiesz, dla mnie zawsze na pierwszym miejscu w jego twórczości były teksty, historia opowiedziana na płycie, scenki do niej przedstawiane na koncertach. Muzyka też była(i jest!) świetna, ale stała zawsze na drugim miejscu.
PS - a ta nowa płytka muzycznie niestety słabsza, niż stare i wspaniałe płytki. Bo co do historii, to jest jak zawsze znakomita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:33, PlushowyMisio napisał:

Lekko zmieniając temat. Czy zna ktoś kapelę o nazwie Orphaned Land? Jest to izraelska grupa
grająca progresywny metal z mocnymi blisko wschodnimi naleciałościami. Niekiedy lekko zahaczają
też o doom. Teksty są pełne odniesień do religii i kultury żydowskiej. Naprawdę polecam. A
może ktoś zna jakieś fajne kapele z tego rejonu świata które, podobnie jak OL, korzystają w
swoich utworach z tradycyjnych instrumentów i melodii Bliskiego Wschodu?


W tych częsciach świata skrajne ilości grają metal tak mi się zdaje.A co do zespołu bardzo fajny jest ot co :p

http://pl.youtube.com/watch?v=UaqeBrBotA4 ja tam odkryłem kapele saurom

A i pytanie czy słuchaliście najnowszy album ozzy ozbourne-black rain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:34, Be4n napisał:

> Czy my mówimy o Slipknocie? Panowie to jest wątek o metalu. A żeby offtopu nie było, to
czy ktoś słyszał nowego Exodusa?


Dnia 29.10.2007 o 20:34, Be4n napisał:

Taa? No to co to jest? Muzyka klasyczna, pop, techno, hip hop?


Exodus to chyba taki thrash metalowy zespół, z którego dawno temu Metallica "ukradła" gitarzystę, chyba się Hammett nazywał, czy jakoś tak :)

A co do Slipknota, to mam jeden album - Iowa - i gwarantuję, że na tym albumie jest to zespół w 100% metalowy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna byłem fanatycznym fanem IRONów. Jednak z czasem zauważyłem, że chłopakom od Żelaznej Dziewicy skończyły się już pomysły na nowe kawałki. Wszystko wychodzi na to, że każdy nowy utwór jest podobny w linii melodyjnej, brzmieniu gitar itd. Trochę szkoda.
Na chwilę obecną słucham nieśmiertelnych Rage Against the Machine, Grip Inc. (mało znamy trash, zna ich ktoś? ;), trochę KATu. Reszta to bandy niemetalowe. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:55, hammerfall87 napisał:

A i pytanie czy słuchaliście najnowszy album ozzy ozbourne-black rain


Nie tyle słyszałem, co nawet kupiłem:) Jest znakomity, klasyczny styl Ozzy+Wylde, czyli ciężkie riffy w dynamicznych utworach i fajne balladki. Szczególnie podobał mi się utwór "I Don''t Wanna Stop", taki manifest Ozzego, i potwierdzenie, że nadal ma ochotę grać i "zabijać" potęgą brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:58, caramondl napisał:

> > Czy my mówimy o Slipknocie? Panowie to jest wątek o metalu. A żeby offtopu nie było,
to
> czy ktoś słyszał nowego Exodusa?


> Taa? No to co to jest? Muzyka klasyczna, pop, techno, hip hop?

Exodus to chyba taki thrash metalowy zespół, z którego dawno temu Metallica "ukradła" gitarzystę,
chyba się Hammett nazywał, czy jakoś tak :)

A co do Slipknota, to mam jeden album - Iowa - i gwarantuję, że na tym albumie jest to zespół
w 100% metalowy !!!

Ja Slipknota nie trawię, chociażby ze względu na ich image. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:04, caramondl napisał:

> A i pytanie czy słuchaliście najnowszy album ozzy ozbourne-black rain

Nie tyle słyszałem, co nawet kupiłem:) Jest znakomity, klasyczny styl Ozzy+Wylde, czyli ciężkie
riffy w dynamicznych utworach i fajne balladki. Szczególnie podobał mi się utwór "I Don''t
Wanna Stop", taki manifest Ozzego, i potwierdzenie, że nadal ma ochotę grać i "zabijać" potęgą
brzmienia.


no tu się zgadzma i stwierdzam ze heavy metal nieumarł w dobie behemotha(niechce tu nikogo obrazić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:03, soulbaker napisał:

Do niedawna byłem fanatycznym fanem IRONów. Jednak z czasem zauważyłem, że chłopakom od Żelaznej
Dziewicy skończyły się już pomysły na nowe kawałki. Wszystko wychodzi na to, że każdy nowy
utwór jest podobny w linii melodyjnej, brzmieniu gitar itd. Trochę szkoda.
Na chwilę obecną słucham nieśmiertelnych Rage Against the Machine, Grip Inc. (mało znamy trash,
zna ich ktoś? ;), trochę KATu. Reszta to bandy niemetalowe. Pozdro!


A słyszałeś najnowszy album Ironów? Jak tam brakuje nowych pomysłów, to możesz mi włosy obciąć:)
Co do Grip.INC, to to raczej bardzo progresywny thrash, znam ich i bardzo sobie cenię płytkę "Solidify", pozatym gra tam mój ulubiony bębniarz - Dave Lombardo, nie mówiąc już o tym, że głównym kompozytorem jest niejaki Waldemar Sorychta, o dziwnie polsko brzmiącym nazwisku... Fajnie, że pojawił się ktoś, kto lubi ten zespół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:10, caramondl napisał:

> Do niedawna byłem fanatycznym fanem IRONów. Jednak z czasem zauważyłem, że chłopakom od
Żelaznej
> Dziewicy skończyły się już pomysły na nowe kawałki. Wszystko wychodzi na to, że każdy
nowy
> utwór jest podobny w linii melodyjnej, brzmieniu gitar itd. Trochę szkoda.
> Na chwilę obecną słucham nieśmiertelnych Rage Against the Machine, Grip Inc. (mało znamy
trash,
> zna ich ktoś? ;), trochę KATu. Reszta to bandy niemetalowe. Pozdro!

A słyszałeś najnowszy album Ironów? Jak tam brakuje nowych pomysłów, to możesz mi włosy obciąć:)
Co do Grip.INC, to to raczej bardzo progresywny thrash, znam ich i bardzo sobie cenię płytkę
"Solidify", pozatym gra tam mój ulubiony bębniarz - Dave Lombardo, nie mówiąc już o tym, że
głównym kompozytorem jest niejaki Waldemar Sorychta, o dziwnie polsko brzmiącym nazwisku...
Fajnie, że pojawił się ktoś, kto lubi ten zespół!

Bo gitarzysta-kompozytor jest Polakiem! ;) Perkusista i jego umiejętności są rzeczywiście niesamowite. Moją ulubioną płytką jest Incorporated. Co do IRONów to chodzi mi o to, że ten zespół nie próbuje w sowich nowych kawałkach niczego nowego. Ciągle jest to ta sama tonacja, ta sama charakterystyczna "Ironowa, metalowa melodyjność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:06, hammerfall87 napisał:

no tu się zgadzma i stwierdzam ze heavy metal nieumarł w dobie behemotha(niechce tu nikogo
obrazić)


A dlaczego miał umrzeć??? Ja tam lubię wszystkie gatunki metalu(i dobrego rocka), i dobrze by był, żeby żaden z tych gatunków nigdy nie umarł. Ważne jest aby powstawały "dobre" płyty, nieważne w jakim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:14, soulbaker napisał:

Bo gitarzysta-kompozytor jest Polakiem! ;)


Wydaje mi się, że pan Waldek używa raczej amerykańskiego obywatelstwa. A jeśli chodzi o pochodzenie, to jest bardzo dużo muzyków, którzy mają polskie korzenie(np. gitarzysta Manowar, pan Gers z IM, Peter Steel z T''o''N i wielu innych, można by kilka zespołów zbudować).

Dnia 31.10.2007 o 11:14, soulbaker napisał:

Moją ulubioną płytką jest Incorporated. Co do IRONów to chodzi mi o to, że ten zespół nie próbuje
w sowich nowych kawałkach niczego nowego. Ciągle jest to ta sama tonacja, ta sama charakterystyczna
"Ironowa, metalowa melodyjność".


No bo cały czas grają heavy. Chciałbyś, żeby zaczęli grac brutalny death? :) A nowa płytka jest jak na IM BARDZO progresywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:25, caramondl napisał:

> Bo gitarzysta-kompozytor jest Polakiem! ;)

Wydaje mi się, że pan Waldek używa raczej amerykańskiego obywatelstwa. A jeśli chodzi o pochodzenie,
to jest bardzo dużo muzyków, którzy mają polskie korzenie(np. gitarzysta Manowar, pan Gers
z IM, Peter Steel z T''o''N i wielu innych, można by kilka zespołów zbudować).

> Moją ulubioną płytką jest Incorporated. Co do IRONów to chodzi mi o to, że ten zespół
nie próbuje
> w sowich nowych kawałkach niczego nowego. Ciągle jest to ta sama tonacja, ta sama charakterystyczna

> "Ironowa, metalowa melodyjność".

No bo cały czas grają heavy. Chciałbyś, żeby zaczęli grac brutalny death? :) A nowa płytka
jest jak na IM BARDZO progresywna.

Nie, nie chciałbym, ale wg. mnie w dzisiejszych czasach potrzeba dla odbiorcy muzyki czegoś więcej niż "odsmażonego strego mięsa, oprawionego w nową panierkę"...jeśli wiesz co mam na myśli.
To czy kolo się bardziej identyfikuje z Polską czy z USA to tego się nie dowiemy. To, że jednak koleś siedzi w Stanach i zapewne do tej pory nawet nas nie odwiedził jednak coś znaczy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować