Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 11:29, soulbaker napisał:

Nie, nie chciałbym, ale wg. mnie w dzisiejszych czasach potrzeba dla odbiorcy muzyki czegoś
więcej niż "odsmażonego starego mięsa, oprawionego w nową panierkę"...jeśli wiesz co mam na
myśli.

Oj, stary, a czyż nowa płytka IM, to nie kawał pięknego, świeżego i krwistego mięska ??? :)
Odsmażane, stare mięso w nowej panierce to gra Motorhead czy AC/DC (i fajnie, bo takie zespoły są potrzebne), ale ie IM na nowym albumie.
PS - ale koniec już tego gadania, jak chcesz coś, co brzmi bardzo świeżo i znakomicie się tego słucha, to polecam najnowszy album kapeli The Black Dahlia Murder - kawał porządnej i nie nudzącej się muzyki. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:03, soulbaker napisał:

Do niedawna byłem fanatycznym fanem IRONów. Jednak z czasem zauważyłem, że chłopakom od Żelaznej
Dziewicy skończyły się już pomysły na nowe kawałki. Wszystko wychodzi na to, że każdy nowy
utwór jest podobny w linii melodyjnej, brzmieniu gitar itd. Trochę szkoda.

Ja to zauważyłem po dwóch płytach ;) A tak w ogóle, to chciałem zobaczyć jak to się je. I już wiem, że to zupełnie nie moje klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:58, caramondl napisał:

> > Czy my mówimy o Slipknocie? Panowie to jest wątek o metalu. A żeby offtopu nie było,
to
> czy ktoś słyszał nowego Exodusa?


> Taa? No to co to jest? Muzyka klasyczna, pop, techno, hip hop?

Exodus to chyba taki thrash metalowy zespół, z którego dawno temu Metallica "ukradła" gitarzystę,
chyba się Hammett nazywał, czy jakoś tak :)

A co do Slipknota, to mam jeden album - Iowa - i gwarantuję, że na tym albumie jest to zespół
w 100% metalowy !!!



Nie zrozumiałeś żartu - nie dotyczył Exodusa, a SlipKnota:P
Ale dobrze wiedzieć coś o Exodusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:55, Miedniczka69 napisał:

Przecież jak wszystkim wiadomo, nikt nie słucha metalu.


Mów za siebie!!.. że TY nie słuchasz to NIE znaczy że inni tak samo robią ;]

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 12:29, PlushowyMisio napisał:

Po obejrzeniu dwóch teledysków będę musiał sie Salemem zainteresować. Grają ciężej niż OL,
ale fajnie :)


A ja cieszę się, że mogłem coś doradzić, a dodatkowo przypadło Ci to do gustu. Pozdrawiam.
PS - z ogólnego prog-metalu poleciłbym jeszcze Age of Nemesis, nagrali bardzo fajną płytkę w tym roku, a pochodzą z Węgier, także też z dość "egzotycznego kraju:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 16:07, Be4n napisał:

Nie zrozumiałeś żartu - nie dotyczył Exodusa, a SlipKnota:P


Zrozumiałem:) I właśnie dlatego ten dopisek o Exodusie :)

Dnia 31.10.2007 o 16:07, Be4n napisał:

Ale dobrze wiedzieć coś o Exodusie:)


Nie mów, że nie wiedziałeś o tej kradzieży Hammetta :) A tak z historii metalu, to jeszcze jeden gość grał w innym zespole, zanim przystał do Metallicy, taki tam bębniarz, który miał być tenisistą, ale uciekł ojcu z Dani do USA, Urlich się nazywał chyba, a grał próby z takim tam zespołem - Metal Church... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem w jakis artykułach i forach.Oczywiscie natknalem sie na ,,Cała prawda o Metalowcach" i kupe takich lub podobnych stron:P Na jakims forum znalazłem jak jakis metallic pytał sie ,,metali" czy jest metalem:

Pseudometal, taki który wie o metalu. Mam pytanko. Jeżeli słucham metalu znam większość zespołów tylko jeszcze chodze w starych koszulach, czy krótkich dżinsach bo narazie ciężko u mnie z kasom na nowe ciuchy ( no wiecie nazbierało się ciuchów jeszcze jak słuchałem techna, ale teraz po prostu kocham Metal) to czy jestem PSEUDOMETALEm bo nie ubieram sie na czarno? Odpiszcie

Jeszcze chciałem dodać, że mam 2000 mp3 ze starymi i nowymi kapelami, i 6 oryginalnych płyt. Czy z powodu ubioru jestem pseudo?


po czym odpowiedział mu ktos ze jest metalem :P

jego reakcja:

Hehe. O to chodzi, że czułem sie do tej pory puki tematu nie przeczytałem tego metalowcem, kocham ten mrok itd. Kocham te mocne brzmionka jak i samych ludzi, którzy kochajom tom muzyka jak i subkulture.
Ja nie tylko słucham muzy, ale i jom czuje tylko, że teraz to muj ubiur mnie spesza.


ja nie rozumiem czemu ludzie sadza ze aby byc metal trzeba sie z tym odrazu obnosic(nosic glany ,koszulki itd...)I ze jak sie ma nie wiadomo ile płyt to jest sie metalem w 100%.Wiekszosc z takich nastolatkow nie ma pojecia o led Zepplin i deep purple a ich zdaniem metal to Green day, korn,Linkink (czy jak mu tam xD) Park.80% takich dzieci przeniesie sie na inny rodzaj muzyki predzej czy pozniej.Ja owszem chodze w glanach ,ramonesce,w koszulkach z zespołami ale tak to juz jest jak sie ma muzykalna rodzine;D.Moj ojciec jest juz od kilkunastu lat w klimacie i co on nie jest metalem? wrecz przeciwnie wie o 100 razy wiecej na temat tej muzyki niz jakis nastolatek w łancuchach i pieszczochach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 17:13, witek194 napisał:

Jeszcze chciałem dodać, że mam 2000 mp3 ze starymi i nowymi kapelami, i 6 oryginalnych płyt.
Czy z powodu ubioru jestem pseudo?

hmm o ile mi wiadomo jak sie bardzo lubi jakis zespol to ma sie jego orginalne plyty a nie spiracone mp3, albo sie zbiera kase zeby ta plytye miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:17, Mateusz9214 napisał:

> Jeszcze chciałem dodać, że mam 2000 mp3 ze starymi i nowymi kapelami, i 6 oryginalnych
płyt.
> Czy z powodu ubioru jestem pseudo?
hmm o ile mi wiadomo jak sie bardzo lubi jakis zespol to ma sie jego orginalne plyty a nie
spiracone mp3, albo sie zbiera kase zeby ta plytye miec.


tak owszem masz racje.Sam mam całą dyskografie Ironow :D.Ale nie o tym mowa.
Chodzi mi o to ze ilosc orginalnych płyt nie oznacza ze znasz sie na muzyce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 16:10, caramondl napisał:

PS - z ogólnego prog-metalu poleciłbym jeszcze Age of Nemesis, nagrali bardzo fajną płytkę
w tym roku, a pochodzą z Węgier, także też z dość "egzotycznego kraju:):)


Bardzo lubię takie klimaty. Muzyka etniczna mocno wzbogaca metalowe brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować