Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2008 o 14:10, Alexei Kaumanavardze napisał:

Wiesz i jedni i drudzy robili to :"Dla dobra ludzkości". Więc wina lezy po środku...
Tylko, czy nie można już zakończyć durnych sporów;>


No prawda, prawda ;] Tylko leci tu w sumie mały offtop ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 20:16, Leslaw555 napisał:

Nie rozumiem... Czy według tego religioznawcy każdy egzemplarz Biblii jest, czy tylko może być obiektem kultu?
Choć w sumie nieważne, bo tak czy tak religioznawca się myli. Biblia nie powinna być obiektem kultu, bo święta jest treść, a nie kartki i okładka. Tak mnie w każdym razie na rekolekcjach uczyli. W świetle opinii tego pana wszyscy uczestnicy tamtych rekolekcji powinni mieć sprawy w sądzie za zbezczeszczenie obiektu kultu, bo m.in. pisaliśmy różne uwagi na marginesach.

Mateusz9214
Było już wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 09:29, Leslaw555 napisał:

Vader ma lepszy skład ;] Nile wcale nie rozmiata bo jest słabe (niewiem kto nazwał ich
legendą death''u), Vader jest bardzo dobry, Behemoth daje radę no i Carcass. Natomiast
XXV Vadera to po pierwsze trzy wielkie zespoły ze Szwecji-Entombed, Dismember i Grave,
których przedstawiać nie trzeba. Potem świetny black''owo-industrial''owy (ze szczyptą
elektroniki) Samael (polecam genialną płytę Solar Soul) i death''owy, holenderski Gorefest.
Mamy też Nile, którego obecność jest mile przeze mnie widziana, aczkolwiek nie przepadam
za ich twórczością. Pozostają trzy zespoły, które dla mnie mogły by nie przyjeżdżać (byłoby
więcej czasu dla elit, a nie po 1h-1,5h dla Dismember czy Grave, blah !) tj. Krisiun
z Brazylii, oraz Rotting Christ i Septic Flesh z Grecji. Nie wspomniałem o Vaderze bo
to sprawa oczywista ;P


Dobra,dobra, ale znowu nie wziąłeś pod uwagę faktu, że zarówno Entombed, jak i Samael (co do osatatniej płyty - jest dobra,ale bez rewelacji,dla mnie ich najlepszą płytą jest Eternal :)) jest tez Sceptic Flesh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Entombed to ostatnio sporo czytałem o ich najnowszej płycie Serpent Saints, okazuje sie, że płyta ma naprawde cholernie pozytywne recenzje. Znajduje sie w czołówkach top metalowych płyt 2007/2008. Nigdy jakoś szczególnie sie tym zespołem nie interesowałem ale tą plyte musze przesłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 16:52, Drakkainen666 napisał:

Co do Entombed to ostatnio sporo czytałem o ich najnowszej płycie Serpent Saints, okazuje
sie, że płyta ma naprawde cholernie pozytywne recenzje. Znajduje sie w czołówkach top
metalowych płyt 2007/2008. Nigdy jakoś szczególnie sie tym zespołem nie interesowałem
ale tą plyte musze przesłuchać.

Polecam Ci też kamień milowy tej muzy: Left Hand Path. Mocniejsze, trudniej się do tego przekonać, no ale uznawana za klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekawy supportowego występu Machine Head, w czasie koncertu Metalliki. Nigdy nie słyszałem o tym zespole, mógłby ktoś, kto zna ich kawałki powiedzieć mi cokolwiek o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:14, Budyn napisał:

Ja jestem bardzo ciekawy supportowego występu Machine Head, w czasie koncertu Metalliki.
Nigdy nie słyszałem o tym zespole, mógłby ktoś, kto zna ich kawałki powiedzieć mi cokolwiek
o nich?

No wiesz... Thrashu słucham od czasu do czasu, amerykańskich zespołów prawie wcale, ale Machine Head znam. Mam nawet jedną płytkę. Okazuje się, że najsłabszą"The Burining Red", no ale nic to. Jeden z ważniejszych zespołów grających thrash metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:14, Budyn napisał:

Ja jestem bardzo ciekawy supportowego występu Machine Head, w czasie koncertu Metalliki.
Nigdy nie słyszałem o tym zespole, mógłby ktoś, kto zna ich kawałki powiedzieć mi cokolwiek
o nich?


Amerykański thrash metal, naprawde świetny zespół, poziomem nie odchodzącym od tego jaki reprezentuje metallica. Mam ich płyte the Blackening - naprawde gorąco polecam. Nie lubie zbytnio metallici wiec jakbym wybierał sie na koncert w chorzowie to właśnie bardziej ze względu na machine head.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 15:28, Radovan napisał:

Dobra,dobra, ale znowu nie wziąłeś pod uwagę faktu, że zarówno Entombed, jak i Samael
(co do osatatniej płyty - jest dobra,ale bez rewelacji,dla mnie ich najlepszą płytą jest
Eternal :)) jest tez Sceptic Flesh.


Czekaj bo Cie nie rozumiem, "że zarówno Entombed, jak i Samael (...) jest tez Sceptic Flesh". Po pierwsze Septic Flesh po drugie od kiedy oni są elitą metalu ? Średniaki jakieś, nic więcej. Co do Samaela to właśnie Solar Soul jest najlepsze ;P

Drakkainen666

Bo ta płyta jest genialna ! Wspaniały twór ;P Jednakże squeglee ma rację ;] Left Hand Path to płyta kultowa dla death''u, aczkolwiek trudniej się do niej przekonać niż do death''n''roll''owych płyt Entombed. Wiem to z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2008 o 17:12, squeglee napisał:

Polecam Ci też kamień milowy tej muzy: Left Hand Path. Mocniejsze, trudniej się do tego
przekonać, no ale uznawana za klasyk.


Mam tę płytkę, też polecam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś dla squeglee ;] Bracie ! Niedawno mówiliśmy o tym jakby to było dobrze gdy Swedish Death Metal był jego podgatunkiem. Teraz pisze referat z muzyki o muzyce jakiej słucham i patrze, a tam w tabelce "style regionalne" jest szwedzki death ;] Nie do końca to co chcieliśmy, ale zawsze coś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 18:17, Leslaw555 napisał:

Coś dla squeglee ;] Bracie ! Niedawno mówiliśmy o tym jakby to było dobrze gdy Swedish
Death Metal był jego podgatunkiem. Teraz pisze referat z muzyki o muzyce jakiej słucham
i patrze, a tam w tabelce "style regionalne" jest szwedzki death ;] Nie do końca to co
chcieliśmy, ale zawsze coś ;P

Zaraz, zaraz, powoli, gdzie ta tabelka? Nie mogę z Twojego posta wywnioskować, czy sam wpisałeś szwedzki death czy był tam do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 19:49, squeglee napisał:

Zaraz, zaraz, powoli, gdzie ta tabelka? Nie mogę z Twojego posta wywnioskować, czy sam
wpisałeś szwedzki death czy był tam do wyboru.


Był, był ;] Wpisz hasło "Death Metal" i po prawej stronie jest tabela ze skrótowym opisem gatunku. I zjedź na sam dół tej tabelki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 20:09, Leslaw555 napisał:

Był, był ;] Wpisz hasło "Death Metal" i po prawej stronie jest tabela ze skrótowym opisem
gatunku. I zjedź na sam dół tej tabelki ;P

Aaa, no bo nie powiedziałeś, że to na Wiki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:12, squeglee napisał:

> Co do Entombed to ostatnio sporo czytałem o ich najnowszej płycie Serpent Saints,
okazuje
> sie, że płyta ma naprawde cholernie pozytywne recenzje. Znajduje sie w czołówkach
top
> metalowych płyt 2007/2008. Nigdy jakoś szczególnie sie tym zespołem nie interesowałem

> ale tą plyte musze przesłuchać.
Polecam Ci też kamień milowy tej muzy: Left Hand Path. Mocniejsze, trudniej się do tego
przekonać, no ale uznawana za klasyk.


imo jak zaczne od SS grzechu nie popełnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 21:41, Drakkainen666 napisał:

imo jak zaczne od SS grzechu nie popełnie ;P

Ja też tak zacząłem i to był dobry początek. Ba, nawet powinieneś zacząć od SS-The Ten Amandments.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 18:09, Leslaw555 napisał:

Czekaj bo Cie nie rozumiem, "że zarówno Entombed, jak i Samael (...) jest tez Sceptic
Flesh". Po pierwsze Septic Flesh po drugie od kiedy oni są elitą metalu ? Średniaki jakieś,
nic więcej. Co do Samaela to właśnie Solar Soul jest najlepsze ;P


Widzisz ja Ciebie tez nie rozumiem. A gdzie ja napisałem, że są elitą metalu? o.0 Czepiasz sie malo istotnych literówek, myslalby kto. Moze Ty taki nieomylny jestes? Ja chciałem tylko podkreślić fakt, że te zespołu są na obu koncertach, więc przytaczanie ich w celu obalenia wyższości Brutala jest całkiem bezsensowne. A słuchałeś chociaż Eternal? W ogóle pojęcie "elita metalu" jest jakieś wyssane z palca. Każdy będzie miał swoją elitę. Można ewentualnie mówić o kamieniach milowych, prekursorach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować