Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 14:54, Leslaw555 napisał:

http://muzyka.onet.pl/10175,1857416,newsy.html

Jeśli tak to ja nie chcę być Polakiem :o Czu to nie LEKKA przesada ? :P


No cóż... trochę przesada. Jeszcze jakby to była cała płyta to przesada by była trochę mniejsza, ale robić takim szum z powodu jednej piosenki? Pewnie, że fajnie, że ktoś w końcu dostrzegł Polskę, ale bez przesady. Chociaż z drugiej strony jakby dostali to może by jakiegoś powera mieli i by coś więcej o Polsce wykrztusili... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio urzekł francuski zespół (obecnie jednoosobowy projekt) Mystic Forest pod wodzą swojsko nazywającego się Stefana Kozaka. Styl jaki wykonuje ciężko jednoznacznie określić - jest to odmiana black metal, ale pojawiają się tutaj takie wątki jak: natura, melancholia, erotyka, gotyk. Granie jest bardzo melodyjne, rytmiczne - raz depresyjno-melancholijne, raz szybkie, dźwięczne gitary, pojawia się czasem kobiecy wokal przy chrapliwym, szorstkim wokalu Kozaka. Bardzo ciekawa mieszanka, ja obecnie siedzę przy Welcome back in the forest [2001]. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest przesada ale nie taka wielka... kurde... w przyszłości napiszę po jednej pisoence dla każdego kraju i nagród mi się nazbiera od cholery :p
polska polską ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 16:18, paweusz napisał:

Mnie ostatnio urzekł francuski zespół (obecnie jednoosobowy projekt) Mystic Forest
pod wodzą swojsko nazywającego się Stefana Kozaka. Styl jaki wykonuje ciężko jednoznacznie
określić - jest to odmiana black metal, ale pojawiają się tutaj takie wątki jak: natura,
melancholia, erotyka, gotyk. Granie jest bardzo melodyjne, rytmiczne - raz depresyjno-melancholijne,
raz szybkie, dźwięczne gitary, pojawia się czasem kobiecy wokal przy chrapliwym, szorstkim
wokalu Kozaka. Bardzo ciekawa mieszanka, ja obecnie siedzę przy Welcome back in the
forest
[2001]. Polecam :)



O-o, biorę. Właśnie takie coś mnie teraz kręci. Thanks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś nowego Satyricona ? Jak dla mnie ''The Age of Nero'' słabiutkie. Słabsze od poprzedniczki, mimo utrzymanej stylistyki. Jedno z rozczarowań 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 14:59, Leslaw555 napisał:

A słyszał ktoś nowego Satyricona ? Jak dla mnie ''The Age of Nero'' słabiutkie. Słabsze
od poprzedniczki, mimo utrzymanej stylistyki. Jedno z rozczarowań 2008.


Potwierdzam. Jest kilka bardzo chwytliwych kawałków, jednak album jako całość trochę nudzi. No i brak mi tutaj jakiegoś monumentalnego killera na koniec - jak "To the Mountains", czy "Black Lava".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahab - to jest coś. Może nie depresyjne, ale klimat pierwsza klasa. Ciężkie, doom black metalowe brzmienie. Osobiście wolę funeral black doom, choć to się też chyba pod to podciąga, bynajmniej - dzięki.

@Azreix
Kawałek niezły. F.O.A.D. i ten najnowszy nie ukazuje nam muzycznie szczytową formę Darkthrone''a, jednakże muzyka jest świeża. Niecodzienna, ot taki black''n''roll i większość fanów Darkthrone''a smęci - tu przypadek jest podobny jak z Entombed czy Satyricon. Mi osobiście najbardziej podobają się pierwsze płytki, tak z 5-6 - później już coś zaczęło się pieprzyć. Ostatnie dwa nie są złe, dobre dla rozluźnienia, ale NIC poza tym. Naprawdę żałuję, że Darkthrone nie gra jak dawniej, bo styl Fenriza i Nocturno Culto był niepowtarzalny, iście skandynawski. A tutaj taki zawód, takie zmiany... Stracili wiele w oczach ortodoksyjnych (może trochę przesadziłem - orthodoxi czczą tylko pierwsze 4 dema, bo potem "Darkthrone zszedł na psy" jak to w przypadku wielu zespołów się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz słucham sobie znów "Fuck Off I''m Gay"... Naprawdę dziwna muzyka. Nie dość, że panowie stali się mniej mhroczni i zaczęli tworzyć mniej trv muzykę, to jeszcze ich zdjęcia są godne politowania. A już Fenriz z piłką wodną w ryju to przegięcie pały. Napis "fuck the police" nie pozostaje też daleko w tyle.

Nie wiem czy to chwilowe, ale póki co mamy Drunkelheit w okresie black metalu. Powinni wreszcie wypuścić Varga z więzienia, może znów uzmysłowiłby kilku osobom, że tworzą gówno do kwadratu zanim zajmować się rasowym blackiem. Tak czy owak wreszcie coś by się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział że NIE będzie tworzyć. Powiedział tylko, że po wyjściu z pierdla
chciałby ułożyć sobie sprawy rodzinne, a potem się zobaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:08, Wayzin napisał:

Tak teraz słucham sobie znów "Fuck Off I''m Gay" (...)


Fenriz dorósł i zaczął robić sobie jaja z tej tru mroczności. Bardzo na plus moim zdaniem. A muzyka? W porządku, ostatnie trzy wydawnictwa (licząc też epkę poprzedzającą "F.O.A.D.") podobały mi się.

Dnia 07.11.2008 o 21:08, Wayzin napisał:

Powinni
wreszcie wypuścić Varga z więzienia, może znów uzmysłowiłby kilku osobom, że tworzą gówno
do kwadratu zanim zajmować się rasowym blackiem. Tak czy owak wreszcie coś by się działo.


Varga powinni wrzucić do Rowu Mariańskiego, przywiązując mu uprzednio jego kochany syntezator do jąder.

Aha, nie piszę tego, żeby nową wojnę rozpocząć. :+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:51, VBone napisał:

> Tak teraz słucham sobie znów "Fuck Off I''m Gay" (...)

Fenriz dorósł i zaczął robić sobie jaja z tej tru mroczności. Bardzo na plus moim zdaniem.
A muzyka? W porządku, ostatnie trzy wydawnictwa (licząc też epkę poprzedzającą "F.O.A.D.")
podobały mi się.

> Powinni
> wreszcie wypuścić Varga z więzienia, może znów uzmysłowiłby kilku osobom, że tworzą
gówno
> do kwadratu zanim zajmować się rasowym blackiem. Tak czy owak wreszcie coś by się
działo.

Varga powinni wrzucić do Rowu Mariańskiego, przywiązując mu uprzednio jego kochany syntezator
do jąder.

Aha, nie piszę tego, żeby nową wojnę rozpocząć. :+)


i za pisać go do szkoły gry na gitarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 21:51, VBone napisał:

Varga powinni wrzucić do Rowu Mariańskiego, przywiązując mu uprzednio jego kochany syntezator
do jąder.

Czemu? VBone, WHY?
@hammerfall

Dnia 07.11.2008 o 21:51, VBone napisał:

i za pisać go do szkoły gry na gitarze :)

On chyba powiedział coś w stylu "Gitary są dla czarnuchów"-tak mi się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować