Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Wiem, że "shi" kontekstowo było by błędne ale rozprawiałem o tym z takim moim znajomym który jest fanem Metallici i uważa, że źle słyszę. Nie znam języka i słyszę co chcę usłyszeć, a Ja na prawdę słyszę "shi" i jestem na bank przekonany że dobrze słyszę. Uważam, że Hetfield wtedy miał język nie całkiem stykający się z podniebieniem(wtedy wypowiadamy głoskę "sz" albo "szyczenie" a nie "syczenie" gdzie język w środku styka się z podniebieniem.

P.S. Ja słucham bardzo przesadnie i wnikliwie kawałków, nie tylko w metalu.


i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:22, squeglee napisał:

A co, znowu jakieś podteksty?

Nie, nie ale dziś w radiu słyszałem przeróbkę Unforgiven''a i śpiewała jakaś wokalistka w klimacie "dance/disco" i też słyszałem "shi".
Mam jeszcze inne wąty do tego kawałka bo sobie przed chwilą przypomniałem.

W tekście jest ...unforgiven a gościu śpiewa anforjooo

edit:
....albo w kawału Whisky the Jar, w tekście jest tak jak w tytule a Hetfield śpiewa Łiski de dżaroooł....(whisky the jar-ooooo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, a w kawałku Decade of Therion Behemotha słychać zamiast "go along the Mars path" słychać "golonke masz pan"... czasami niektórych piosenek po Polsku nie można zrozumieć, a co dopiero po angielskiemu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, bo to się może źle kojarzyć. Shi(t). Niecenzuralne i wulgarne słownictwo w tekstach jest be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:36, Graszczur napisał:

Powiedz mi szczerze, TG, czy ty nie masz nic lepszego do roboty niż dogłębna analiza
fonetyczna tekstów Metalliki?

Mam na prawdę wiele innych rzeczy do roboty ale są w życiu takie dziwne rzeczy, że bez odpowiedzi męczą mnie.
Nawet jak bym nie chciał tego zauważyć to i tak zauważę bo to działa na mnie jak automat. Nie ma pojęcia czemu tak się ze mną dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:40, TetraGramaton napisał:

Mam na prawdę wiele innych rzeczy do roboty ale są w życiu takie dziwne rzeczy, że bez
odpowiedzi męczą mnie.

Jeśli rzeczywiście takie bzdury Cię męczą, to widocznie faktycznie nie masz gorszych zmartwień

Dnia 03.02.2009 o 14:40, TetraGramaton napisał:

Nawet jak bym nie chciał tego zauważyć to i tak zauważę bo to działa na mnie jak automat.
Nie ma pojęcia czemu tak się ze mną dzieje.

Fanatycy tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:48, kindziukxxx napisał:

jak dla mnie to za rozluźniający to on nie jest dla mnie wystarczy growl i już słuchać
nie mogę :), jak coś to coś takiego na rozluźnienie http://pl.youtube.com/watch?v=689OuBJEzGA


Jak już jesteśmy przy takich rozluźnia-czach, to na na GS mam chyba z 20 utworów w podobnym stylu...:) Smocza łza też się załapała...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:18, Wintesun napisał:

UWAGA UWAGA Dowód na to że DF jest gejowskie! http://tr.truveo.com/DragonforceRevolution-Deathsquad-lyrics/id/3827701677
w 0:45 kolo śpiwa "long as a penis". :P


Btw - wiesz, co z greki oznacza "Ithyphallic", czyli tytuł ostatniej płyty Nile??? Tylko potem nie mów, że też jest gejowskie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:55, Net.com napisał:

fascynujące odkrycie , proponuje zadzwonic do Hetfielda i sie go spytac bo inaczej nie
rozwiążemy tej jakże filozoficznej zagadki ...


Zawsze zadawałem sobie pytanie czy Hetfield celowo tak śpiewał. Sądzę po przesłuchaniu remixa - że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do słuchaczy Amon amarth:

Co sądzicie o najnowszej płycie "Twilight of the thunder god" spotkałem się z wieloma skrajnymi opiniami fanów zespołu jedni ich znienawidzili a inni pokochali jeszcze bardziej. A co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:18, marcin6sic6 napisał:

Co sądzicie o najnowszej płycie "Twilight of the thunder god" spotkałem się z wieloma
skrajnymi opiniami fanów zespołu jedni ich znienawidzili a inni pokochali jeszcze bardziej.

Bo ta płyta jest tak właśnie skonstruowana, żeby "umocnić" swoje zdanie o AA. Żadnych nowości ani rewolucji. Jak ktoś ich ubóstwia to się ucieszy bo dostanie kawał dobrej muzy w stylu dokładnie takim jaki lubią najbardziej, a jak ktoś nie lubi to będzie to kolejna nudna, monotonna i mało ambitna płyta w stylu jakiego nie trawią ;)

Dnia 03.02.2009 o 20:18, marcin6sic6 napisał:

A co wy na to??

Mój pierwszy komentarz do tej płytki po wstępnym przesłuchaniu jej to: "mam wrażenie jakbym gdzieś już to słyszał..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to taka trochę "podrasowana" wersja zespołu nic nowego ale po prostu uwydatnili charakterystyczne elementy ich muzyki. Dla mnie jest to kolejna dobra płyta tego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:49, caramondl napisał:

Btw - wiesz, co z greki oznacza "Ithyphallic", czyli tytuł ostatniej płyty Nile???

Ithy = wyprostowany, prosty
Phallic = Phallus = penis we wzwodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 23:02, Findan napisał:

> Btw - wiesz, co z greki oznacza "Ithyphallic", czyli tytuł ostatniej płyty
Nile???
Ithy = wyprostowany, prosty
Phallic = Phallus = penis we wzwodzie


Mi nie musiałeś tego tłumaczyć...:) Każda płytę Mr.Sandersa analizuję zaraz po wydaniu...:)
Swoją drogą Karl bardzo dobrze dopasował tytuł płyty do jej treści, ciekawe co wymyśli na nowym LP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować