Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2009 o 12:14, Transylvanian_Hunger napisał:

Osobiście nie jestem fanem kapeli Therion, ale ich nadchodzący projekt mnie zaciekawił.
Mają zagrać utwory R. Wagnera, Mozarta i Verdi. Album składać się będzie z 2 płyt - pierwsza
to właśnie utwory klasyczne w metalowej interpretacji, a druga to po prostu nowe utwory
Therion.
Źródło - http://muzyka.onet.pl/0,1956669,newsy.html
Nie wiecie czy ktoś zrobił podobny projekt? Klasykę bardzo lubię, a połączenie jej z
metalem może być interesujące.


Czyli już wiemy, czemu zmienił się skład w zespole... Klasyka i Therion to od dawna już jest niemal jedno, Christofer komponuje w sposób klasyczny(tak podobno jest łatwiej) i ma niezłego bzika na punkcie samej muzyki klasycznej. W sumie to można powiedzieć, że albumy Therion to klasyka w metalowej oprawie... Ciekawe, jak przerobią te kawałki z dawnych lat - jak znam perfekcjonizm pana Szweda to może być ciekawie...
Btw - gdzieś kiedyś czytałem, że Tuomas z Nightwish(również maniak muzyki klasycznej) chciał zrobić coś podobnego, ale pomysł jak na razie nie doczekał się realizacji...

Hmm, po dokładniejszym sprawdzeniu wychodzi, że to taka raczej gratka dla fanów tylko będzie: http://www.metal-archives.com/release.php?id=233059 Taka kompilacja z tymi przeróbkami klasyków(część była już na niektórych albumach studyjnych), a na drugim dysku parę ciekawszych kawałków normalnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 12:14, Transylvanian_Hunger napisał:

Osobiście nie jestem fanem kapeli Therion, ale ich nadchodzący projekt mnie zaciekawił.
Mają zagrać utwory R. Wagnera, Mozarta i Verdi. Album składać się będzie z 2 płyt - pierwsza
to właśnie utwory klasyczne w metalowej interpretacji, a druga to po prostu nowe utwory
Therion.
Źródło - http://muzyka.onet.pl/0,1956669,newsy.html
Nie wiecie czy ktoś zrobił podobny projekt? Klasykę bardzo lubię, a połączenie jej z
metalem może być interesujące.


ja tam wole czysta klasyke, bez zadnego "coverowania". Z podobnych slyszalem Szopena, Vivaldiego, Beethovena, Bacha granego przez powerowe At Vance - takie sobie, orginal lepszy - ale to tylko po 1 moze 2 utwory na kazda plyte. Plyty w calosci "klasyczna na metal" nie kojarze. I chyba nawet nie chce znac, to juz nie bedzie to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 12:14, Transylvanian_Hunger napisał:

Nie wiecie czy ktoś zrobił podobny projekt? Klasykę bardzo lubię, a połączenie jej z
metalem może być interesujące.


http://merlin.pl/Rock-loves-Chopin_Agora/browse/product/4,605348.html?gclid=CLy-__vPhJoCFYR_3godWUUCFA

Na myśl przychodzi mi tylko ta płytka, z kompozycjami Chopina w rockowym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 12:14, Transylvanian_Hunger napisał:

Nie wiecie czy ktoś zrobił podobny projekt? Klasykę bardzo lubię, a połączenie jej z metalem może być interesujące.


Jedyne co mi przychodzi na myśl to "Lot Trzmiela" Rimskiego-Korsakowa w wykonaniu Manowar (niestety nie pamiętam albumu) - obrzydliwie wpadające w ucho...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 14:00, Nephren-Ka napisał:

Hmm, po dokładniejszym sprawdzeniu wychodzi, że to taka raczej gratka dla fanów tylko
będzie: http://www.metal-archives.com/release.php?id=233059 Taka kompilacja z tymi przeróbkami
klasyków(część była już na niektórych albumach studyjnych), a na drugim dysku parę ciekawszych
kawałków normalnych...


Nie tak do końca normalnych. Z tego http://www.nuclearblast.de/showDynamicPage.php?ident=releasedetail&rid=1724 wnioskuję, że na MA jest błąd i to nie jest składanka, tylko podwójna płyta koncertowa - najpierw sama orkiestra gra klasykę, potem zespół z orkiestrą i chórem gra własne utwory.

Wodzasty - "Lot Trzmiela" według Manowara jest na płycie Kings of Metal (jako "Sting of the Bumblebee")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś fajną kapelę, natężenie w stopniu podobnym do Vader''a Sword of The Witcher. Dostałem mp3 i musze cosik wgrac, nie wiem co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 20:02, sevrond napisał:

Polećcie jakąś fajną kapelę, natężenie w stopniu podobnym do Vader''a Sword of The Witcher.
Dostałem mp3 i musze cosik wgrac, nie wiem co :D


Najpierw powiedz co masz na CD, bo chyba nie zamierzasz brutalnie ściągać płyt fajnych kapel z sieci, nieprawdaż?
A i wybór będzie dużo łatwiejszy wtedy.
Co do stron z darmowymi mp3 może coś ktoś inny poradzi, ja się w tym nie wyznaję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 20:02, sevrond napisał:

Polećcie jakąś fajną kapelę, natężenie w stopniu podobnym do Vader''a Sword of The Witcher.
Dostałem mp3 i musze cosik wgrac, nie wiem co :D

Natężenie Sword of the Witcher powiadasz? Amy Macdonald się nada :P.
A tak bez żartów to mi się bardzo Draconian podoba. "Natężenie" zdaje mi się, że bardzo podobne. Inne przebłyski pamięci to co niektóe płyty Testament np. "The Gathering", "Demonic", płyty Kataklysm z udziałem Maurizio Iacono czyli wszystkie bez trzech pierwszych. Ogólnie to można powiedzieć, że najlepiej szukać w kręgach modern death.
A poza tym nie polecam słuchać mp3. Zamiast muzyki generują jazgot i hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 20:32, Lesiu napisał:

Radio last.fm płatne. Niestety, kurna, stało się. 3$ za miesiąc, ich chyba pojebało.


To było do przewidzenia, i tak długo wytrzymali... A 3$ na zachodzi to nie są jakieś wielkie pieniądze - ciekawe, czy pojawią się rożne ceny dla poszczególnych krajów - dajmy na to 5zł u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 20:37, Nephren-Ka napisał:

To było do przewidzenia, i tak długo wytrzymali... A 3$ na zachodzi to nie są jakieś
wielkie pieniądze - ciekawe, czy pojawią się rożne ceny dla poszczególnych krajów - dajmy
na to 5zł u nas...


5zł to jeszcze ujdzie. No i zależy ile kasy za ile czasu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie "Demon Of The Deep" z nowej płyty Candlemassa i kawałek jest genialny. Jednak kupię nowy album (i kawałek odpaliłem z YT, żebyście mnie o piractwo nie posądzali czy coś), choćby dla tego jednego utworu.

Tak, last.fm wpadło na głupi pomysł, ale ja i tak radia nie słucham, więc różnicy mi to nie sprawia żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 20:02, sevrond napisał:

Polećcie jakąś fajną kapelę, natężenie w stopniu podobnym do Vader''a Sword of The Witcher.
Dostałem mp3 i musze cosik wgrac, nie wiem co :D


Last days of humanity, Anal Cunt, Cannibal Corpse, Preschool Tea Party Massacre i Avril Lavigne. Miłego słuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak coś bardziej przejrzystego, żebym słowa mógł zrozumieć, bo lubie growl ale nie w co 2 wyrazie :)
Coś pod tego Kyuss z ostatniego linku, jego piosenki sa nawet fajne.

Tak ze swoich to podobaja mi się piosenki Motorhead''a zarówno te starsze metalowe, jak i te nowsze Hard Rockowe
np. http://www.youtube.com/watch?v=_0vCqEgarBY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 16:52, Metal-jestem napisał:

Sprawdź sobie zespół Chrome Division, trochę podobne do Motorheada.



No dzięki, muzyka super, a nawet w komentach nawiązanie do Motor''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować