Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

IE 7 rozchwytywany?

98 postów w tym temacie

to ze statystyki pokazuja iz ktos uzywa IE nie oznacza ze to zaraz zwykly IE - jest pelno przerobek czy nakladek jak chciazby bardzo fajny maxtor?! (MyIE2 kiedys sie nazywa) dokladnie teraz ine pamietam jak sie nazywa - ktory jest rozpoznawalny jako IE uzywajac jego silnika - ale IE do niego ma daleka droge jezeli chodzi o bezpieczenstwo, stabilnosc, funkcje i wygode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firefox 2.0 w zupelnosci wystarczy tymbardziej ze jest calkowicie darmowy i oferuje mnostwo przydatnych funkcji, Ie 7 jest jedynie mlodszym bratem swojego dziurawego brata - nawet te mobilne reklamy nie przekonaja mnie do zainstalowania najnowszej przegladarki microsoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 18:13, eXtreme napisał:

> Czy doczekamy się kiedyś w pełni stabilnego i bezpiecznego IE?
Pytanie za 100 000 000$ :)


Niech zgadnę. Nie doczekamy się kiedyś stabilnego i bezpiecznego IE, bo wtedy ta nazwa będzie za stara i dadzą nową ;). Ale czy będzie bezpieczny, tego nie wiem, ale koniec już zaglądania w przyszłość. Miałem IE, a teraz jestem lojalnym i wiernym posiadaczem Ognistego Liska ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 18:40, Jolly Rogger napisał:

czy kiedyś doczekam się IE, przez który nie trzeba będzie stron przerabiać "bo w IE coś się
źle wyświetla".

obawiam się że nie, w takim ie nie działały by strony przerabiane specjalnie pod stary, zgodny wyłącznie z tajemnym mshtml-em (zaczynam się zastanawiać czy istnieje do niego jakakolwiek specyfikacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie używam IE7 64b "przyklejonego" do Visty 64b i... podoba mi się ;P . Używałem też Operę i FF (wolałem Operę) i prawdę mówiąc w każdym programie znalazłem zarówno pozytywy jak i negatywy. Nie ma ideałów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:36, kurremkarmeruk napisał:

tak narzekacie na IE microsoftu, ale żaden z was nie bierze pod uwagę tego, że wszelkiego rodzaju
bugi i dziury w przeglądarkach innych niż IE nie są tak nagłaśniane..

bo są poprawiane zanim zostaną wykorzystane przez szkodliwe oprogramowanie. zresztą co tu do nagłaśniania? wczoraj znaleziono buga a dzisiaj (ew jutro) łatka na niego? co innego ie gdzie trzeba zminimalizować zagrożenie aż microsoft łaskawie wyda fixa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: dużo użytkowników nie pobrało IE7 ze względu, że narazie dostępny jest tylko dla posiadaczy oryginalnego systemu :) po drugie: wszyscy, którzy piszą, że przez IE załpali dużo wirusów najpierw niech zakupią oryginalny system a nie piszą bzdety bo 90% różnego rodzaju syfu łapią komputery z nieoryginalnym systemem, a jak wiadomo od pewnego czsu do pobrania aktualizacji potrzebna jest pozytywna weryfikacja posiadania systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:44, sig. napisał:

> tak narzekacie na IE microsoftu, ale żaden z was nie bierze pod uwagę tego, że wszelkiego
rodzaju
> bugi i dziury w przeglądarkach innych niż IE nie są tak nagłaśniane..
bo są poprawiane zanim zostaną wykorzystane przez szkodliwe oprogramowanie. zresztą co tu do
nagłaśniania? wczoraj znaleziono buga a dzisiaj (ew jutro) łatka na niego? co innego ie gdzie
trzeba zminimalizować zagrożenie aż microsoft łaskawie wyda fixa.



może nie używajmy słowa "zanim" :)

tak jak napisano wcześniej, nie ma przeglądarki idealnej i za cała pewnościa nie będzie. Nigdy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:52, Namaru napisał:

Prawda jest taka, ze w IE jest najwiecej znajdowanych dziur, bo uzywa go wiecej ludzi, czyli
i wiecej szuka dziur. Proste nieprawdaz?

a czemu w ie a nie np w firefoksie, gdzie każdy może zajrzeć do kodu źródłowego (jest publicznie dostępny) a co za tym idzie najłatwiej namierzyć dziurę?. odp: bo ie ma największą "instalkę", a co za tym idzie najwięcej lini kodu i najwięcej dziur (bo było więcej okazji do ich "popełnienia" niż w przypadku firefoxa/opery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:56, sig. napisał:

> Prawda jest taka, ze w IE jest najwiecej znajdowanych dziur, bo uzywa go wiecej ludzi,
czyli
> i wiecej szuka dziur. Proste nieprawdaz?
a czemu w ie a nie np w firefoksie, gdzie każdy może zajrzeć do kodu źródłowego (jest publicznie
dostępny) a co za tym idzie najłatwiej namierzyć dziurę?. odp: bo ie ma największą "instalkę",
a co za tym idzie najwięcej lini kodu i najwięcej dziur (bo było więcej okazji do ich "popełnienia"
niż w przypadku firefoxa/opery)



hm, jak można wyczytać w raporcie symanteca i to nie tylko jednym, że ff ma/miał największą liczbę dziur zakwalifikowanych do kategorii krytycznych..

nio, ale w tym świecie nie można nikomu wierzyć :P choć ja wierzę w to co widzę i czytam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nie, nie używam IE, bo jeszcze nie miałem ochoty go ściągać (chodzi mi o 7).. używałem 6 - tragedia, używałem FF - dobrze, nawet bardzo, ale tylko na początku.. A teraz mielę operę, zobaczymy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem IE7, by po prostu mieć.
Instalacja trwała 10 minut i 2 razy restartowała komputer... ŻENADA.
Zainstalowałem Firefoxa 2.0. Instalacja trwała 15 sekund i FF 2.0 działa i ma się dobrze. Jeszcze mi się nie zawiesił - duży plus w stosunku do poprzednich wersji.
Także z całego serca polecam FF 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować