Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

KONIEC SWIATA

825 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2007 o 23:29, ra your god napisał:

A po za tym wreszcie cos nas uwolni od szkoly :> Moze w zaswiatach maja kompy i neta :P


Mam nadzieję, że to bardzo szybki net i nie Neostrada. Może w niebie mają już Fallouta 3?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje teoryja, że Biblia jest pisana szyfrem. I jak się rozkoduje to wychodzi na to, że koniec świata będzie w 2942 bodajże roku (2900 na pewno, końcówki nie pamiętam, ale na pewno na początku lat 40). Ponoć korzystając z tego samego kodu udało się wyczytać, że będzie I i II wojna światowa (oczywiście odcztytano po 1945). W dodatku były wzmianki o "dwóch wojnach w Arabii" (Irak? - 1990 i 2003-20XX). Drugim takim źródłem są piramidy egipskie (też szyfry i inne kody). Z nich wychodzi na to, że koniec świta będzie w 2979. Co jeszcze "przepowiedziała" nam piramida? Otóż: ukrzyżowanie Jezusa, obie wojny światowe (ciekawe, nie? Dwa różne źródła piszą o tym samym) i bombę atomową. Nawet gdyby te proroctw były prawdą to i tak raczej się nie martwię. Ja się od końca świata bardziej boję tego, że komuś puszczą nerwy i puści pół planety z grzybem (atomowym). Lub umrzemy pod zwałami śmieci bohatersko broniąc się przed szczurami. A najprawdopodniej to się sami pozabijamy, zanim bedzie koniec świata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 16:05, venpl napisał:

Istnieje teoryja, że Biblia jest pisana szyfrem.


Biblii nie pisala jedna osoba, wszyscy musieliby się zmówić... ;-)
Poza tym kto takowy szyfr złamał? Ktoś musiałby naprawdę wierzyć,
że tam cos jest, żeby się za to zabrać, a odgadnięcie co i jak to druga część...
Z piramidami to samo...
Jesli ktos mialby nam przekazac informacje
o koncu swiata czemu nie zrobili by tego otwarcie tylko bawiliby się w szyfry? :-/

Co do końca świata - Ziemia istnieje już baaardzo długo, dlaczego nagle teraz mialaby nastąpić zagłada?
Poza tym w 2000 slyszalem o kilku koncach swiata (ziemia pęknie na pol i takie tam), w 2006 miala w nas uderzyc kometa... jesli to czytasz, to przeżyłeś koniec świata! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecam lekturę książek Kod Biblii i Kod Biblii 2.

A co z tego że Ziemia istnieje bardzo długo? Nasz świat to świat akcji i reakcji. Nic nie stanie się ot tak bez powodu. Więc nie ma najmniejszych szans na to żeby to tak naglę pyk! i wszystko się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 16:05, venpl napisał:

Istnieje teoryja, że Biblia jest pisana szyfrem.


Acha, tak, fajnie. Pytanie po co? przecież jakby Bóg chciał obwieścić nam kiedy nastąpi koniec świata, to pofatygował by się osobiście, nie? I jaki jest sens informowania nas o nadejściu końca świata, skoro i tak nadejdzie?
A jeśli nawet jest sens to po co taką informację szyfrować? W końcu istnieje szansa że nikt jej nie odkoduje, więc lepiej po prostu przekazać taką wiadomość w odpowiednim momencie. A szczególnie bawi mnie rewolucyjna teoria, mówiąca że Majowie potrafili przewidzieć koniec świata a nie umieli przewidzieć zagłady własnej cywilizacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:40, SlimPole napisał:

Acha, tak, fajnie. Pytanie po co? przecież jakby Bóg chciał obwieścić nam kiedy nastąpi koniec
świata, to pofatygował by się osobiście, nie? I jaki jest sens informowania nas o nadejściu
końca świata, skoro i tak nadejdzie?


Generalnie to świetne pytanie :). Ja toloegiem nie jestem i szybko nie będę, nie będę zgadywał kto i po co to szyfrował (o ile w ogóle szyfrował, zawsze może być tak, że najpierw się układło szyfr, a potem się odkodywało :/).

Dnia 15.03.2007 o 17:40, SlimPole napisał:

A jeśli nawet jest sens to po co taką informację szyfrować? W końcu istnieje szansa że nikt
jej nie odkoduje, więc lepiej po prostu przekazać taką wiadomość w odpowiednim momencie. A
szczególnie bawi mnie rewolucyjna teoria, mówiąca że Majowie potrafili przewidzieć koniec świata
a nie umieli przewidzieć zagłady własnej cywilizacji :D


I u nas tak będzie :P. Sami się pozabijamy, bez cudzej pomocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:52, venpl napisał:

I u nas tak będzie :P. Sami się pozabijamy, bez cudzej pomocy :P


To chyba najbardziej prawdopodobna teoria. Jesteśmy na dobrej drodze (globalne ocieplenie, dziura ozonowa) ale pewnie po prostu potrujemy się jedzeniem (nawet paczka "domowych ciastek wg recepty babuni" zawiera pół tablicy Mendelejewa:], za kilkaset lat ludzie będą mieć ogony i zielone włosy ;p) i przywalą nas masy śmieci tak jak wcześniej pisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 18:07, SlimPole napisał:

> I u nas tak będzie :P. Sami się pozabijamy, bez cudzej pomocy :P

To chyba najbardziej prawdopodobna teoria. Jesteśmy na dobrej drodze (globalne ocieplenie,
dziura ozonowa) ale pewnie po prostu potrujemy się jedzeniem (nawet paczka "domowych ciastek
wg recepty babuni" zawiera pół tablicy Mendelejewa:], za kilkaset lat ludzie będą mieć ogony
i zielone włosy ;p) i przywalą nas masy śmieci tak jak wcześniej pisałeś.


A cały ten bałagan rozwali asteroida. Moim zdaniem kosmos będzie powodem ostatecznego zniszczenia Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2007 o 16:05, venpl napisał:

A najprawdopodniej to się sami pozabijamy, zanim bedzie koniec świata :P


Zawsze byliśmy niecierpliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, napisano już nawet książki o tym jak uniknąć katastrofy w 2012, ot jasnowidz jakiś wie już co się wydarzy, podobno wynika to z jakichś obliczeń matematycznych, najpewniej autor książki obliczył ile może zarobić i wyszło, że bardzo mu się opłaci nadchodząca katastrofa ;p
BTW w ciągu mojego życia koniec świata nadchodził już kilka razy, z tego co pamiętam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 19:47, SlimPole napisał:

heh, napisano już nawet książki o tym jak uniknąć katastrofy w 2012, ot jasnowidz jakiś wie
już co się wydarzy, podobno wynika to z jakichś obliczeń matematycznych, najpewniej autor książki
obliczył ile może zarobić i wyszło, że bardzo mu się opłaci nadchodząca katastrofa ;p
BTW w ciągu mojego życia koniec świata nadchodził już kilka razy, z tego co pamiętam xD


Wychodzi na to, że ludzkość jest nieśmiertelna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie (nie tylko ja), że sie Słońce wyjara :D pochłonie wszystkie planety wewnętrzne (w tym Ziemie), ale tego już nie dożyjemy bo woda na ziemi wyparuje, a wszelkie żywe istoty sie usmażą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nasz świat to świat akcji i reakcji.

Jeżeli faktycznie ma w nas uderzyć kometa, jaki ma na to wpływ cokolwiek z Ziemi? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 20:32, Jajo45 napisał:

Ja mówie (nie tylko ja), że sie Słońce wyjara :D pochłonie wszystkie planety wewnętrzne (w
tym Ziemie), ale tego już nie dożyjemy bo woda na ziemi wyparuje, a wszelkie żywe istoty sie
usmażą ;]


No, wyjara się. Tyle że szacunki mówią że najszybicej z 5 miliardów (5 000 000 000) lat. Tyle co nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 20:32, Lazu napisał:

>Nasz świat to świat akcji i reakcji.

Jeżeli faktycznie ma w nas uderzyć kometa, jaki ma na to wpływ cokolwiek z Ziemi? ;-)


Mówiąc świat miałem na myśli cały wszechświat. Akcja - kometa uderza, reakcja - ludzie giną masowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może będzie jakaś epidemia?? :) Też nie wykluczone.. Jednak ja bym chciał, by koniec świata był, gdy mój wnuk będzie mieć 18 lat, ja mu oddam wszystkie moje gry i wtedy może być ten koniec świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mój wnuk będzie mieć moje wszystkie gierki, ja już będę za stary aby w to grać... :) Zapewne wtedy będę w grobie, zapisze moje gry w testamencie, więc wnuk dostanie je w wieku 18 lat... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować