Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2007 o 19:14, PRINCE JANEK napisał:

A ja mam pytanie dotyczące PhotoFiltre, a mianowicie: Jak w tym programiku najlepiej wycinać
postacie? I czy można je potem przekopiować do pracy w GIMP''ie?

Nigdy nie wycinałem ale jak już to zrobisz to po prostu zapisujesz plik jako png i ładujesz w gimpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi w końcu powie jak mogę przedłużyć licencję photoshopa??
KIedy go włanczam od razu wyskakuje mi że licencja się skończyła. Jak ją przedłużyć? Albo inaczej:
Gdzie ją przedłużyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś napis "Kup pełną wersję Photoshopa", czy coś w tym stylu? Nie da się przedłużyć licencji inaczej niż kupując pełną wersję programu. Ewentualnie możesz ściągnąć inną "część"- np. teraz miałeś 8, ściągnij triala 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:22, Damian14BO napisał:

A jest gdzieś napis "Kup pełną wersję Photoshopa", czy coś w tym stylu? Nie da się przedłużyć
licencji inaczej niż kupując pełną wersję programu. Ewentualnie możesz ściągnąć inną "część"-
np. teraz miałeś 8, ściągnij triala 9.

Tyle że ja kupiłem pełną wersję Adobe PhotoShop CS3 Extended.
Ale nie mogę wpisać tego nigdzie bo program od razu mi się wyłancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy dwie :
1. Sygnaturka z WiC''a - na szybkiego, bez zbędnych efektów... Jeszcze.
2. A grzyb wie, co to jest... Nagłówek, czy coś w tym stylu ;] W każdym razie nie ma jeszcze pożądanego efektu - wie ktoś, co zrobić, żeby miejsce na napis zlewało się z tłem? Jak kto pomoże, wdzięczny będę dozgonnie :P

20071101195333

20071101195528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaach, no tak :P Po prostu się z taką nazwą jakoś nie spotkałem... :] Ja to zawsze robię ręcznie lassem, w Gimpie chyba nie ma jakiejś opcji automatycznego zaznaczania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 20:38, PRINCE JANEK napisał:

No nie wiem, jest jakaś tam magiczna różdżka ale ona za wiele nie daje :/ A lassem to jest
naprawdę trudno wycinać :O


Może nie trudno, co pracochłonnie - najpierw trzeba zaznaczyć obiekt "od środka" szybką maską, a potem "oszlifować" go za pomocą lassa... Ja tak wykonałem na przykład tego żołnierza :

20071101204505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yja... tylko zaznaczanie kolejnych punktów i robienie warstwy z zaznaczenia i kopiowanie jest op wiele prostsze, wymaga mniejszej sprawności, wychodzi ładniej i jest (ca najważniejsze ) szybsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, mógłby mi ktos powiedziec jak zaznaczyc jakiś obiekt nie "obrysowywując" go całego lassem??? (w gimpie of korz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć co to za kilka tych nowych funkcji? Jakie są?

@OloMax - możesz zrenderować, wchodzisz w taki dziwny znaczek jakby igły z takim żółtym czymś, i zaznaczasz wielokąt, potem odznaczasz kolejne punkty, łączysz ostatni z pierwszym, klikasz na "utwórz zaznaczoną ścieżkę" czy jakoś tak :D jutro może ci podrzucę screena, bo dzisiaj już nie dam rady :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować