Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2007 o 16:55, Bartek 93 napisał:

A tak serio Gimp z darmówek jest najlepszy... stoi za Photoshopem max kilka opcji w tył:) Lepszego za mniej niż 2k zielonych nie znajdziesz!

Przeczysz sam sobie- twierdzisz, że PS jest lepszy od GIMP-a i jednocześnie nie ma nic lepszego od GIMP-a kosztującego mniej niż 2.000 dolarów... Ale przecież Photoshop CS3 PL (nawet w rozszerzonej edycji) kosztuje ok. 2.500 ZŁOTYCH, czyli o wiele mniej niż 2.000 $... Wracając do tematu: również uważam, że GIMP to najlepszy darmowy edytor grafiki rastrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:59, Damian14BO napisał:

> A tak serio Gimp z darmówek jest najlepszy... stoi za Photoshopem max kilka opcji w tył:)
Lepszego za mniej niż 2k zielonych nie znajdziesz!
Przeczysz sam sobie- twierdzisz, że PS jest lepszy od GIMP-a i jednocześnie nie ma nic lepszego
od GIMP-a kosztującego mniej niż 2.000 dolarów... Ale przecież Photoshop CS3 PL (nawet w rozszerzonej
edycji) kosztuje ok. 2.500 ZŁOTYCH, czyli o wiele mniej niż 2.000 $... Wracając do tematu:
również uważam, że GIMP to najlepszy darmowy edytor grafiki rastrowej.

ojć przepraszam... nie upewniłem się co do ceny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś polepszyć ostrość/jakość obrazka? Bo chcę sobie z 640x320 powiekszyć do 1280x1024 a jest niewyraźnie... [Mowa o GIMPIE(Tym z CDA)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłby mnie ktoś robić teksturki ? Najlepiej kamienia, drewno, itd. Ale tak, żeby pasowały na stronki internetowe. Ale nie realistik, takie coś w stylu gier komputerowych, typu deski z budynku w G3, lub Fable. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:33, Baal Namib napisał:

Nauczyłby mnie ktoś robić teksturki ? Najlepiej kamienia, drewno, itd. Ale tak, żeby pasowały
na stronki internetowe. Ale nie realistik, takie coś w stylu gier komputerowych, typu deski
z budynku w G3, lub Fable. ;-)


Chyba w którymś numerze PSD było jak zrobić teksturę drewna, tylko nie pamiętam juz w jakim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 19:52, zajacisko napisał:

Da się jakoś polepszyć ostrość/jakość obrazka? Bo chcę sobie z 640x320 powiekszyć do 1280x1024
a jest niewyraźnie... [Mowa o GIMPIE(Tym z CDA)]


No w tym wypadku na cuda bym nie liczył. Przy zmianach wielkości rzędu 10% już widać różnicę, a w tym przypadku to czeka cię pikseloza :). Pomija fakt, że wymiary i tak się "odrobinę" nie zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakąś porządną stronę z porządnymi teksturami? Szukałem, nie znalazłem... A tekstury są mi potrzebne, bo mam zrobić stronę internetową na zajęcia z informatyki. Więc z góry dziękuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, korzystam z GIMPa od dawna, a nadal nie znam nawet większości jego możliwości... :P
Sprawa jest taka, że mam zdjęcie koleżanki, które koleżanka przepuściła przez jakiś filtr i zapisała w formacie jpg. Kiedy wybrałem ten obrazek w "otwórz",w podglądzie ukazało mi się najzwyklejsze zdjęcie, bez jakichkolwiek filtrów :) Ale kiedy już otworzyłem to zdjęcie, znowu było filtrowane :P Wie ktoś może zatem, czy da się w Gimpie jakoś usuwać filtry? Od razu mówię, że zdjęcia nie dam, bo nie mogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnio wykonane, bo dziś wieczór, dzieło - nowy awatar ^^. Zamieszczam większy rozmiar.
Dodaję też pracę wykonaną w C4D. (1600x1200 - na tapetę czy co tam^)

20071207222524

20071207222622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do Cinema 4d... jak wygląda interface? prosty czy coś w stylu 3d maxa? Z czym można by to porównać? Może uleadem C3D? pytam się, bo nie wiem jak wygląda obsługa c4d a chciałbym sobie sprawić :) i nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię siga z pomocą tego tutka http://www.e-grafik.pl/tutorial.php?m=3&a=view&id=82 . I mam pytanie- jak wtopić render? Tu pisze, że trzeba go zaznaczyć lassem o wtopieniu 15 pix. Prawda to? Bo mi coś nie wychodzi? Czy trzeba robić coś dalej? Zaznaczać na warstwie z samym renderem czy z całą sygnaturą (bo uprzednim połączeniu warstw)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować