Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Jak walczy sie z jaczurami to potem dostaje sie choroby jakiejs i ma sie szary pasek wytrzymalosci... da sie to jakos zmienic poza uzyciem mixtury, ktora kosztuje 200golda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:47, Kris_bla napisał:

Jak walczy sie z jaczurami to potem dostaje sie choroby jakiejs i ma sie szary pasek wytrzymalosci...
da sie to jakos zmienic poza uzyciem mixtury, ktora kosztuje 200golda?


Właśnie do tego nie mogę od dawna dojść :|.

Antidotum (owa mikstura za 200) leczy tylko zatrucia.
Jest jeszcze jakaś miksturka co leczy słabości, ale ona chyba też nie pomaga (nie pamiętam).
Sen również nie pomaga - pomyślałem, że może jestem przeciążony, ale to nie Oblivion :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2006 o 23:45, Backside napisał:

W takim razie odeślij prędko do CDP, bo Ci pęknie w najbardziej ekscytującym momencie ;).


hehe...na weekend nie oddam :P NEVER :P
ja sie musze nacieszyc :) moze sie nic nie stanie...a gre wysle...no ale szkoda mi kasy na przesylke ;(
krwiopijce sa slabe...3 strzaly i zgon :) na strzaly wydalem duuuuuzo kasy... minimum 1000:/ za szybko sie koncza i nie mozna ich wyciognac z gosci
ja tez unikam walki...ale jak widze orkow to odrazu sprintem zeby nikt nie wyciognal kusze i jade wszyskich po kolei :)

a w cape dunie nie mialem miecza:( moze to i lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały off-top:
Widać, że moderatorzy to też jacyś fani Gothic 3 bo widzę że jest aż siedem otwartych tematów stworzonych przez gramowiczów + kilka komentarzy do news związanych z G3. Mam nadzieję, że nie wszyscy oszaleli i za chwile każdy quest będzie miał swój własny temat. Nie żebym do kogoś coś miał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W Cape Dun, gdzie jest ta misja z ozbyciem się bandytów i tego przywódcy, który ma imię jakoś na o... to gdzie się znajduje ich kryjówka, wychodząc z Cape Dun?

Aha i gdzie jest ten patrol Orków, którym miałem się zająć dla rebeliantów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinieneś mieć to wszystko w poradniku:)
nie wiem dokładnie gdzie jest obóz bandytów wiem że "broni" tego kilka wilków

patrol orków jest (chyba) na wprost od Ardei tzn. idź po prostu ścieżką a znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:50, diablolod napisał:

hehe...na weekend nie oddam :P NEVER :P


A sprawdź czy nie chodzi przypadkiem bez płyty ;).

Dnia 03.11.2006 o 23:50, diablolod napisał:

krwiopijce sa slabe...3 strzaly i zgon :) na strzaly wydalem duuuuuzo kasy... minimum 1000:/
za szybko sie koncza i nie mozna ich wyciognac z gosci


3 strzały, ale celne w głowę. Inaczej 4-5.
Zresztą, gdy to Ty atakujesz jednego kriowpijcę to sytuacja komfortowa. Gorzej, gdy jest ich więcej albo zajdzie Cię od tyłu - i bez charakterystycznego dla poprzednich części brzęczenia :/.

Dnia 03.11.2006 o 23:50, diablolod napisał:

a w cape dunie nie mialem miecza:( moze to i lepiej :)


Srogo wygląda ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda GIII tylko że jest troche bez sensu jedną sekwencją rozwalam wszystkich orków :( ;))))))))) ake questy fajowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś już tak daleko, to powiedz mi, gdzie jest jaskinia niejakiego Ortegi? Męczę się z tym od dłuższego czasu. Mój pomocnik (Cy... trzeba było prowadzić go za rączkę, niestety w pewnym momencie, gdy się odwróciłem tego już nie było, cholera wie, może go wilki zjadły;) dawno się już gdzieś zgubił, a ja do tej pory trafiłem w jaskiniach m.in. na chrząszcze, gobliny, pełzacze, ogry, a nawet smocze zębacze (polecam pobuszować pod Cape Dun, tylko ja to jestem jeszcze za mały na to:), a bandytów ani widu, ani słychu:/
Ognisty Miecz kupiłem po prostu od nowego kowala w Reddock za 1000zł, a w latarni morskiej z paladynem w skrzyni były tylko jakieś śmieci, w ogóle na brak kasy nie narzekam, tu się ukradnie, tu się ograbi ;)
Dziki to sam szarżuję, bo inaczej szkoda zdrowia, podobnie topielce, gobliny, ścierwojady, wilki (choć te paradoksalnie jak mnie przewrócą, to potrafią nawet zabić, czego nie jest w stanie uczynić głupi ork).
Krwiopijców omijam szerokim łukiem albo z łukiem.
Do tej pory największe problemy sprawiły mi ogry, jednego zabiłem chyba całkiem przypadkiem, a drugiego, który jest już przygotowany na mój atak, to walnę raz i koniec, bo leżę wbity w glebę. Do smoczych zębaczy wolałem nawet nie podchodzić.
Zauważyłem, że AI goblinów jest takie samo albo i jeszcze niższe od orkowego. Raz wystrzelałem z luku całe stado, żaden się nie ruszył w moją stronę, tylko patrzyły po sobie.
Sposób na nosorożca? Usunąć mu się z drogi, to w szarży zleci ze skały (na dziki też czasami działa;)
I jeszcze było takie śmieszne coś... sratch (wielki kuzyn goblina?), no to już jest większe wyzwanie od orka.

Wychodzi na to, że najinteligentniejsze w tej grze są... sarny i jelenie! Wystarczy, że Cię zobaczą i już ich nie ma, to jest postawa godna podziwu :)

A walcząc w Cape Dun - tylko z paladynem, czy także z chłopską rewoltą? Wyposażyłeś ich wcześniej w broń? Znalazłem 2 paczki broni w CD, ale wciąż brakuje mi jednej i nie mam pomysłu, skąd ją wziąć, no a nie chciałbym, żeby pastuchy walczyły gołymi rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź z Aldei. Dojdziesz do rozwidlenia, na którym skręć w prawo. Zdaje się, że jest tam drogowskaz na Monterę. Po pewnym czasie dojdziesz do ogniska. Powinien znajdować się tam patrol orków. Załatw ich i pozbieraj paczuszki z bronią :-) A jaskinia Ortegi jest całkiem niedaleko od tamtego miejsca. Idź dalej w kierunku Montery. Po lewej stronie będzie kotlina. Po zabiciu kilku wilków dostaniesz się na jej dół. Potem wystarczy już tylko wysiec bandytów wraz z ich przywódcą - Ortegą. Kiedy będziesz w jaskini radzę rozejrzeć się za pięcioma skrzynkami z oliwą do lamp. Nie będziesz musiał się później do niej wracać :-)

Ja wybieram się właśnie do Nordmaru :-) mam jednak problem: kiedy patrzę w kierunku północnym, na ekranie pojawiają się skaczące białe paski. Ktoś już poradził sobie z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 13:28, GanD napisał:

musiałem jak pewnie większość graczy, sam skonfigurować sobie odpowiedni plik.


a cały czas Ci G3 dobrze chodzi? bo mi to z początku chodził bardzo ładnie, ale jak doszedłem do Vengardu to praktycznie pokaz slajdów miałem, musiałem pozmieniać większość opcji na najniższe żeby dało się grać, próbowałem zmieniać w pliku INI i tylko troche pomogło, więc jakbyś mógł mi wysłać Twój plik INI na mój mail to byłbym wdzięczny cinusd[malpeczka]gmail.com wypróbowałbym go bo może ja coś poknociłem albo nie tak zrobiłem...

Dnia 03.11.2006 o 13:28, GanD napisał:

System walki - o bogowie, nie! Cinus miał rację ;( Póki co walki sprowadzają się do zwykłego
klikania jak w Morrowindzie, ale niech będzie, że to po prostu najskuteczniejsza taktyka na
tępotę orków. Nie ma czego blokować, bo oni w wielu przypadkach nawet nie próbowali mnie atakować...


trochę więcej pograłem i teraz mogę powiedzieć, że blok jest praktycznie zbędny i można się spokojnie bez niego obejść, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że momentami przeszkadza w walce... o wiele skuteczniejsze jest napieranie na przeciwnika ile wlezie.
ogólnie to walkę sknocili, ale dla mnie nie jest to wada na tyle duża aby przerwać granie w G3 :) da się to przeboleć.

co do tego ognistego miecza to już miałem takie obawy kilka tygodni przed premierą, że będzie on dostępny na początku gry, bo w za wielu filmkach jakoś go widziałem, trochę to dziwne, ale cóż... przynajmniej łatwiej się przeciwników tłucze :)

moje ogólne jak narazie wrażenia z gry są głównie pozytywne choć trochę pomieszane z negatywnymi.
do negatywnych rzeczy zaliczam:
- mało zręcznościowy system walki
- małe znaczenie bloku
- scinanie się gry
- słaba inteligencja orków
- większość ciał zabitych zwierząt nie znika tylko leżą długo i nie chcą znikać
- ścierwojady, czemu one nie wydaja dźwięku takiego jak w poprzednich częściach?

do tych pozytywnych aspektów zaliczam:
- questy (podobają mi się)
- bardzo wciągająca fabuła
- łuki :)
- świetny świat, bardzo bogata fauna, sporo neutralnych zwierząt (choć pewnie trochę ramu zzeraja^^)
- rozwój postaci (przypadł mi do gustu ^^)
- interfejs (bardzo wygodny)

pamiętam jak przed premierą twórcy mówili, że G3 ukończy się gdzieś mając gdzieś kolo 35 poziomu i po dwóch dniach gry mam już 19 poziom a jeszcze baaaaardzo dużo gry przede mną i dużo punktów doświadczenia do zdobycia :) więc ukończenie gry na takim poziomie jak dla mnie jest niemożliwe, bo punkty doświadczenia i poziomy zdobywa się bardzo szybko :) mi to nawet pasuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Chcę się nauczyć alchemii u teko maga w obozie rebeliantów. Dałem mu zioła lecznicze ale kiedy chcę się czegoś nauczyć mówi że nie jestem gotowy. Wymagane złoto mam tylko wymaga jakiegoś 5 PL - co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 08:14, rick90 napisał:

Mam mały problem. Chcę się nauczyć alchemii u teko maga w obozie rebeliantów. Dałem mu zioła
lecznicze ale kiedy chcę się czegoś nauczyć mówi że nie jestem gotowy. Wymagane złoto mam tylko
wymaga jakiegoś 5 PL - co to jest?


Aby nauczyć się jakiejś zdolności alchemicznej, musisz również posiadać odpowiednia ilość punktów alchemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 08:14, rick90 napisał:

Wymagane złoto mam tylko wymaga jakiegoś 5 PL - co to jest?


wymagany jest odpowiedni poziom alchemii, gdzieś w oknie statystyk bohatera masz napisane ile jest potrzeba punktów alchemii aby się nauczyc odpowiedniej umiejętności. początkowo ma się chyba 10 i można się niewielu umiejętności nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 08:21, Mr Black napisał:

Aby nauczyć się jakiejś zdolności alchemicznej, musisz również posiadać odpowiednia ilość punktów
alchemii.


Ale co znaczy to LP, bo to jak chcę nauczyć się obojętnie jakiej umiejętności to tak pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 08:22, Mr Black napisał:

Sorki, za dwa posty pod rząd, ale ja też mam pytanie: gdzie i jak można zdobyć ognisty miecz?


podobno można go zdobyć już w Reddock, ale ja zdobyłem go u kowala orkowego w Monterze, kosztował tylko 1000 sztuk złota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:57, Bambadil napisał:

powinieneś mieć to wszystko w poradniku:)
nie wiem dokładnie gdzie jest obóz bandytów wiem że "broni" tego kilka wilków

patrol orków jest (chyba) na wprost od Ardei tzn. idź po prostu ścieżką a znajdziesz:)



Ale w poradniku to jest ujęte w ten sposób: idź tam gdzie wcześniej rozprawiłeś się z patrolem... Nie rozprawiłem się z patrolem, więc niewiem gdzie iść :P Szukam i szukam i nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 09:12, bartheez napisał:

Ale w poradniku to jest ujęte w ten sposób: idź tam gdzie wcześniej rozprawiłeś się z patrolem...
Nie rozprawiłem się z patrolem, więc niewiem gdzie iść :P Szukam i szukam i nic ;)

A wcześniej w poradniku pisze, gdzie jest ten patrol. Ja tam gram bez poradnika, tylko początek zobaczyłem. Bez poradnika się fajnie gra bo trzeba szukać samemu wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować