Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

No więc tak: od mojej krótkiej i burzliwej przygody z G3 trochę minęło. Kupiłem dobry komputer, a gra haczyła jak głupia. Czy ta łata rzeczywiście rozwiązuje problem z płynnością? Moim zdaniem G3 przy takiej optymalizacji kodu trzeba by napisać od początku, bo nie dało się w to grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 23:43, DoomnY napisał:

No więc tak: od mojej krótkiej i burzliwej przygody z G3 trochę minęło. Kupiłem dobry
komputer, a gra haczyła jak głupia. Czy ta łata rzeczywiście rozwiązuje problem z płynnością?
Moim zdaniem G3 przy takiej optymalizacji kodu trzeba by napisać od początku, bo nie
dało się w to grać.


Wszystkich problemów nie rozwiąże, ale na pewno dużo pomoże ta łatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda z części gothica cierpi na syndrom Gothica. Im dalej się dojcie, tym jest łatwiejsza, w dodatku jest zabugowana. choć w 3-ce jest to mniej widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:26, piotr.kwazi napisał:

Każda z części gothica cierpi na syndrom Gothica. Im dalej się dojcie, tym jest łatwiejsza,
w dodatku jest zabugowana. choć w 3-ce jest to mniej widoczne


Co ??? Trójka jest najbardziej zabugowaną grą jaka powstała a ty mówisz, że najmniej tam widać bugi z gier serii. Jedynka może faktycznie nie była szczytem dopracowania, ale przy trójce to twór bezbłędny. Dwójka była już na całkiem porządnym poziomie. Ale nie o tym temat.
Co do stwierdzenia odnośnie poziomu trudności to się róniez nie zgodzę. Gothic 3 od początku do końca jest dla mnie grą banalną na średnim poziomie trudności. Nie wiem jak na najwyższym. Dopiero będę na nim grał. Odnośnie dwóch poprzednich Gothiców to także jest bzdura bo w Nocy Kruka cały czas miałem problemy :P
Sorry za takiego małego Offtopa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:26, piotr.kwazi napisał:

Każda z części gothica cierpi na syndrom Gothica. Im dalej się dojcie, tym jest łatwiejsza,
w dodatku jest zabugowana. choć w 3-ce jest to mniej widoczne


Oj, nie...
Trójka pod koniec jest zdecydowanie najłatwiejsza w porównaniu do zakończeń poprzednich Gothiców. Mag w połowie gry staje się pół-bogiem, a heros walczący mieczem z regeneracją punktów życia jest praktycznie nieśmiertelny. Mówię to na moim przykładzie. Nie ma to jak bawić się z orkami w trakcie walki, prawda? Po prostu wystarczy odpowiednio się rozwijać i tak naprawdę wystaczą tylko zadania główne i kilkanaście questów pobocznych.
Co do zabugowania, mam nadzieję, że o ''mniejszej widoczności'' nie mówiłeś w kontekście Gothica 3...

@Yahoo

Najwyższy poziom trudności faktycznie jest trochę trudniejszy, głównie przez to, że maksymalna ilość obrażeni może zabrać w najlepszym wypadku połowę punktów życia, więc nawet bohater z 400 punktami siły na zwykłego ścierwojada musi wykonać dwa uderzenia mieczem. Ale mimo to, hard na G3 nie ima się do Nocy Kruka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do tego patcha 1.6
Kiedyś jak grałem na 1.3.1to pamiętam że żeby chodziła na polskiej wersji to trzeba było usunąć jakiś plik (pliki?), w tej wersji jest podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 od początku

Dnia 08.02.2008 o 10:39, YahooPL napisał:

do końca jest dla mnie grą banalną na średnim poziomie trudności. Nie wiem jak na najwyższym.


Różnica jest dość spora , ale nie taka , żeby sprawiać jakieś poważne problemy.Grając magiem , prawie od samego początku będzie i tak za łatwo , a od 20 poziomu spacerek , a od 50 drzemka w cieniu drzew.W połowie rozgrywki zwykłą , banalną Kulą Ognia potrafiłem zabić 3 Trolle na tyle szybko , że nawet nie zdążyły do mnie dobiec.Łatwizna.
Wojownik ma trochę trudniej , zwłaszcza , gdy walczy z kilkoma przeciwnikami ciągle wytrącającymi go z równowagi.Tą postacią "da się zginąć" dużo łatwiej niż magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:45, misioo napisał:

Mam pytanko co do tego patcha 1.6
Kiedyś jak grałem na 1.3.1to pamiętam że żeby chodziła na polskiej wersji to trzeba było
usunąć jakiś plik (pliki?), w tej wersji jest podobnie?


Jeszcze się nie ukazał ten patch. Dopiero niedługo ma wyjść. A jeżeli chcesz mieć najnowszą wersję i do tego grać na polskiej wersji bez problemów to zainstaluj 1.12 i 1.5.2. Wszystko powinno być OK ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:54, YahooPL napisał:

Jeszcze się nie ukazał ten patch. Dopiero niedługo ma wyjść. A jeżeli chcesz mieć najnowszą
wersję i do tego grać na polskiej wersji bez problemów to zainstaluj 1.12 i 1.5.2. Wszystko
powinno być OK ...


No to żeś świetnie poinformowany jeżeli uważasz że patcha 1.6 nie ma.

Już od wczoraj jest do pobrania na gothic.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 10:54, YahooPL napisał:

Jeszcze się nie ukazał ten patch. Dopiero niedługo ma wyjść. A jeżeli chcesz mieć najnowszą
wersję i do tego grać na polskiej wersji bez problemów to zainstaluj 1.12 i 1.5.2. Wszystko
powinno być OK ...


Patch 1,6 można pobrac na tej stronie od wczoraj.
http://gothic.gram.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:05, Meykan napisał:

No to żeś świetnie poinformowany jeżeli uważasz że patcha 1.6 nie ma.


Co i nikt mi nie mówi ???!!!??? Jeden dzień mnie nie ma i już musiało mnie coś ominąć :P

Dnia 08.02.2008 o 11:05, Meykan napisał:

Już od wczoraj jest do pobrania na gothic.gram.pl


Dzięki za info ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:09, YahooPL napisał:

Co i nikt mi nie mówi ???!!!??? Jeden dzień mnie nie ma i już musiało mnie coś ominąć
:P


Wiesz, nie od parady nagle od wczoraj jest spory ruch w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie ten patch nie jest rewolucją... Gra na 99% (cuda się zdarzają) bardziej zoptymalizowana nie będzie. Jest prawie dokładnie jak pisałem wcześniej w innym temacie - prócz braku napisów "quest failed" po deadnięciu, zauważyłem, że szybciej wczytuje się nowy teren. Zieeew... Za kilka miechów 1.7... Obudźcie mnie jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:22, DJ Szlafrok napisał:

Wiesz, nie od parady nagle od wczoraj jest spory ruch w temacie...


Z tego co czytałem na innym trochę bardziej profesjonalnym forum to nie było ani jednej opinii, że ten patch zmienia naprawdę dużo. Na dwieście postów więc nadal tnie się nimiłosiernie. Od tej pory nie wierzę w nic co napiszą i będą obiecywac odnośnie tej gry. Tak poza tym czy to prawda, że na gołą wersję 1.08 można od razu instalowac patch 1.6 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:22, DJ Szlafrok napisał:

Wiesz, nie od parady nagle od wczoraj jest spory ruch w temacie...

Pięc stron w jeden dzien zapisane. Sporo się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:25, YahooPL napisał:

> Wiesz, nie od parady nagle od wczoraj jest spory ruch w temacie...

Z tego co czytałem na innym trochę bardziej profesjonalnym forum to nie było ani jednej
opinii, że ten patch zmienia naprawdę dużo. Na dwieście postów więc nadal tnie się nimiłosiernie.
Od tej pory nie wierzę w nic co napiszą i będą obiecywac odnośnie tej gry. Tak poza tym
czy to prawda, że na gołą wersję 1.08 można od razu instalowac patch 1.6 ???

Morzna, nietrzeba innych patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:25, YahooPL napisał:

Z tego co czytałem na innym trochę bardziej profesjonalnym forum to nie było ani jednej
opinii, że ten patch zmienia naprawdę dużo. Na dwieście postów więc nadal tnie się nimiłosiernie.
Od tej pory nie wierzę w nic co napiszą i będą obiecywac odnośnie tej gry. Tak poza tym
czy to prawda, że na gołą wersję 1.08 można od razu instalowac patch 1.6 ???


Jeszcze nie instalowałem patcha (taa, więc po co trzymasz gierkę zainstalowaną, która rozklada się i majaczy o uruchomienie?) więc nie będę kopiował zapowiedzi, jaki to ma być rewelacyjmy. Tak czy siak, Matiasowi oczywiście dodało 175% kopa. ;-)
Ponieważ jest to patch oficjalny, stzelam że tak, ale protekcjonalnie zainwestowałbym w 1.12. A tak nawiasem mówiąc, po cóż pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:28, DJ Szlafrok napisał:

Jeszcze nie instalowałem patcha (taa, więc po co trzymasz gierkę zainstalowaną, która
rozklada się i majaczy o uruchomienie?) więc nie będę kopiował zapowiedzi, jaki to ma
być rewelacyjmy. Tak czy siak, Matiasowi oczywiście dodało 175% kopa. ;-)


Co do zainstalowanej gry na dysku to też mam ten syndrom.
Co do Matiasa to daj mi na Gadu linka jak masz bo musze to dokłądnie przeczytać. Czyżby powracał do starych tradycji ??? :P

Dnia 08.02.2008 o 11:28, DJ Szlafrok napisał:

Ponieważ jest to patch oficjalny, stzelam że tak, ale protekcjonalnie zainwestowałbym
w 1.12. A tak nawiasem mówiąc, po cóż pytasz?


Pytam bo zainteresowany jestem opcją grania na 1.6 bo może coś się poprawiło ale użytkownicy innego forum skutecznie mnie zniechęcili :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 11:32, YahooPL napisał:

Pytam bo zainteresowany jestem opcją grania na 1.6 bo może coś się poprawiło ale użytkownicy
innego forum skutecznie mnie zniechęcili :(


E tam.
Z tego co czytałem, patch NIE JEST ZŁY, ani nawet kiepski, ale nie spełnia oczekiwań. Mimo wszysto, coś daje, więc nie widzę przeciwskazań (cóż, parę osób skarżyło się na czas wczytywania...) do instalacji. Ja z pewnością to zrobię.

Dnia 08.02.2008 o 11:32, YahooPL napisał:

daj mi na Gadu linka


Nie mam dostępu. Albo później, albo sam sobie znajdziesz. ;-) Tak czy inaczej, wyślę. Później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki temu patchowi będę mógł popykać w G3 na moim sprzęcie. I mam nadzieję, że bugów zbyt dużo nie będzie bo ostatnim razem jak grałem to prawie się załamałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się