Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Odbiłem Monterę ale jakoś nikt mi nie pogratulował prócz magazyniera-buntownika. Walka była długa i nagle sie skończyła zabiłem z 60-70 wrogów (albo i więc) no ale odbijanie sie skończyło zanim doszedłem do Vareka i nie zdążyłem go zabić, to źle że on nie zginął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to odbijanie powinno się zacząć od Vareka, ale jeśli go nie dorwałeś to w sumie i tak żadna różnica - liczy się efekt a ten jest taki że udało Ci się wyzwolić miasto.
Teraz jednak lepiej się wstrzymaj z wyzwalaniem innych miast dopóki nie wykonasz w nich wszystkich questów (chyba że już to zrobiłeś), jeśli wyzwoliłeś już Cape Dun (a zgaduję że tak) to już osiągnąłeś limit tolerancji orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 08:52, Karharot napisał:

Przede wszystkim to odbijanie powinno się zacząć od Vareka, ale jeśli go nie dorwałeś to w
sumie i tak żadna różnica - liczy się efekt a ten jest taki że udało Ci się wyzwolić miasto.


Próbowalem zaczynać od Vareka, ale walka w jego siedzibie o jest raczej samobójstwo.

Dnia 11.09.2007 o 08:52, Karharot napisał:

Teraz jednak lepiej się wstrzymaj z wyzwalaniem innych miast dopóki nie wykonasz w nich wszystkich
questów (chyba że już to zrobiłeś), jeśli wyzwoliłeś już Cape Dun (a zgaduję że tak) to już
osiągnąłeś limit tolerancji orków.


Orkowie przebywają tylko w miastach w srodkowej czesci mapy, tak?


Czyli teraz mam odwiedzać miasta (wszystkie miasta), wykonywać w nich wszystkie możliwe zadania i poźniej po kolei gdy questy beda wykonane je oswobadzać? Zapewne teraz jak bym odbił kolejne miasto to w następnym orkowie by mnie już na powitanie zaczeli lać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2007 o 08:58, buguser napisał:

Czyli teraz mam odwiedzać miasta (wszystkie miasta), wykonywać w nich wszystkie możliwe zadania
i poźniej po kolei gdy questy beda wykonane je oswobadzać? Zapewne teraz jak bym odbił kolejne
miasto to w następnym orkowie by mnie już na powitanie zaczeli lać?

zdecydowanie tak bo jak będziesz wyzwalał od razu to stracisz masę questów (może są nudne i zawsze praktycznie takie same - przynieś, zanieś, itd- ale expa jest sporo i reputacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 08:58, buguser napisał:

Orkowie przebywają tylko w miastach w srodkowej czesci mapy, tak?


Niestety nie, można ich spotkać także w Varancie i jeśli zaczniesz z nimi tam jakąś burdę (lub oni zaczną z tobą) to asasyni też będą Cię atakować.
Orki są również w Nordmarze (nawet cała masa) ale te i tak zawsze są wrogo nastawione więc to nie robi różnicy.

Dnia 11.09.2007 o 08:58, buguser napisał:

Czyli teraz mam odwiedzać miasta (wszystkie miasta), wykonywać w nich wszystkie możliwe zadania
i poźniej po kolei gdy questy beda wykonane je oswobadzać?


Dokładnie.

Dnia 11.09.2007 o 08:58, buguser napisał:

Zapewne teraz jak bym odbił kolejne miasto to w następnym orkowie by mnie już
na powitanie zaczeli lać?


Po wyzwoleniu 3 miasta przywódca kolejnego miasta zaatakował by Cię w momencie kiedy byś się do niego zbliżył a po tym zdarzeniu atakowały by Cię już wszystkie orki.
Przy okazji: możesz jeszcze wyzwolić Vengard i Gothę - te miasta nie liczą się do ogólnego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty sam?:)
Możesz pójść gdzie tylko Ci się podoba, Gothic 3 to zupełnie otwarty świat. Możesz albo wykonywać poboczne questy w Myrtanie, albo udać się do Varantu i rozwiązywać tamtejsze zadania, albo też udać się do Nordmaru i toczyć tam jedną bitwę za drugą z hordami orków i stadami dzikich zwierząt.
Aby ukończyć G3 musisz zwiedzić wszystkie 3 krainy jednak kolejność w jakiej to robisz jest dowolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 09:07, Karharot napisał:

> Orkowie przebywają tylko w miastach w srodkowej czesci mapy, tak?

Niestety nie, można ich spotkać także w Varancie i jeśli zaczniesz z nimi tam jakąś burdę
(lub oni zaczną z tobą) to asasyni też będą Cię atakować.
Orki są również w Nordmarze (nawet cała masa) ale te i tak zawsze są wrogo nastawione więc
to nie robi różnicy.


Orki są wszedzie :P

Dnia 11.09.2007 o 09:07, Karharot napisał:

Po wyzwoleniu 3 miasta przywódca kolejnego miasta zaatakował by Cię w momencie kiedy byś się
do niego zbliżył a po tym zdarzeniu atakowały by Cię już wszystkie orki.
Przy okazji: możesz jeszcze wyzwolić Vengard i Gothę - te miasta nie liczą się do ogólnego
limitu.


Jestem już w Gotcie, czyli mogę wybić tu orków co do nogi i nie ponieść konsekwencji? Orków sprzed bariery otaczającej stolice wybiłem, trzeba mi było fantów i troche doświadczenia.


P.S. kupiłem sobie średni pancerz buntownika, a złota mam ponad 120 tysięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: jak weznę Gorna do pomocy w trakcie buszowania po tej twiedzy paladynów w Gotcie to punkty doświadczenia za zabite przez Gorna stworzenia będą lecieć na moje konto?

A tak ogólnie to warto go ze sobą brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 09:35, buguser napisał:

Jestem już w Gotcie, czyli mogę wybić tu orków co do nogi i nie ponieść konsekwencji?


Najlepiej uwolnij Gorna (ale nie zabijaj przywódcy orków) po czym razem z nim (lub bez niego) zabij demona i nieumarlaków. Orki po pewnym czasie znikną same, nie ma ich tak wiele żeby straciło się przez to dużo xp czy łupów a można w ten sposób uniknąć przykrej niespodzianki - do obozu orków pod Gothą przychodzi czasem patrol z Faring i jeśli "przy okazji" ich wykończysz to będzie problem.

Dnia 11.09.2007 o 09:35, buguser napisał:

Orków sprzed bariery otaczającej stolice wybiłem,


I dobrze, bo po co takie coś ma żyć?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 09:42, buguser napisał:

Jeszcze jedno: jak weznę Gorna do pomocy w trakcie buszowania po tej twiedzy paladynów w Gotcie
to punkty doświadczenia za zabite przez Gorna stworzenia będą lecieć na moje konto?


Wydaje mi się że tak, ale głowy za to nie dam...

Dnia 11.09.2007 o 09:42, buguser napisał:

A tak ogólnie to warto go ze sobą brać?


Nie, zbyt wiele nerwów jest z tym żeby utrzymać go przy życiu, po za tym Gorn szarżuje na wrogów i uniemożliwia stosowanie taktyki wywabiania przeciwników po kilka sztuk. Jeśli wyzwoliłeś Monterę to nie powinieneś mieć problemów z demonem, to wcale nie jast taki twardziel (już bardziej męcząca jest jest jego obstawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 09:45, Karharot napisał:

> Jestem już w Gotcie, czyli mogę wybić tu orków co do nogi i nie ponieść konsekwencji?

Najlepiej uwolnij Gorna (ale nie zabijaj przywódcy orków) po czym razem z nim (lub bez niego)
zabij demona i nieumarlaków. Orki po pewnym czasie znikną same, nie ma ich tak wiele żeby straciło
się przez to dużo xp czy łupów a można w ten sposób uniknąć przykrej niespodzianki - do obozu
orków pod Gothą przychodzi czasem patrol z Faring i jeśli "przy okazji" ich wykończysz to będzie
problem.


Dokładnie. Z tym że ja sugeruję aby w ogóle Gorna nie brać ze sobą do Gothy - skubany potrafi dać się zaszlachtować demonowi. Uwolnić niezdarę i niech sobie siedzi a my robimy swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w Gotcie jest kamień teleportacyjny, jak go znajdę ma iść najpierw do Rolanda i potem się teleportować? Po tym wyląduję w stolicy, za barierą, jak się tam uporam ze questami (chyba jakieś da dostanę).. i po tym wszystkim mam iść do Faring?


No dobra nie weznę ze sobą Gorna do Gothy, orków tez nie dotknę, ale ich wodza mogę na pojedynek wyzwać, nie?


P.S. Jak rozpoznam patrol z Faring? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 10:45, buguser napisał:

Gdzieś tam w Gotcie jest kamień teleportacyjny, jak go znajdę ma iść najpierw do Rolanda i
potem się teleportować? Po tym wyląduję w stolicy, za barierą, jak się tam uporam ze questami
(chyba jakieś da dostanę).. i po tym wszystkim mam iść do Faring?


No dobra nie weznę ze sobą Gorna do Gothy, orków tez nie dotknę, ale ich wodza mogę na pojedynek
wyzwać, nie?


P.S. Jak rozpoznam patrol z Faring? ;P


jasne że mozesz go wyzwać
w stolicy dostaniesz questy łącznie zadaniem jej wyzwolenia,
ja questy dla faring zawsze na końcu robiłeem - a potem ruszałem czyścić nordmar
patrolu nie rozpoznasz - zaczeniesz wyrzynać orki zacznie sie ich coraz więcej pojawiać, ja tak kiedyś zrobiłem, to nie mogłem gothy splądrować bo co chwilę nowi do niej przybiegali. A ja ich zabijałem. a jak pozniej poszedłem do faring przywitali mnie toporami, tyle, ze było ich tylko ok 5-u :D i nie wiedziałem za co mnie chca pobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:16, buguser napisał:

Jak? Gdzie? sprawdzić jaką się ma wersje gry? Nie jestem pewny czy mam wgrane jakieś patche
:P

Zminimalizuj grę (ALT+TAB) i się dowiesz jaką masz wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:34, gitarka napisał:

> Jak? Gdzie? sprawdzić jaką się ma wersje gry? Nie jestem pewny czy mam wgrane jakieś patche

> :P
Zminimalizuj grę (ALT+TAB) i się dowiesz jaką masz wersję.


Aha, dzięki.


A tak w ogóle to te patche coś dają? Mają odczuwalne działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak zaradzić na to żeby po wyzwoleniu 3 (czy tam 2) miast nie zabijał mnie orkowy przywódca jakiegoś miasta.
Po zrobieniu kilku questów w Nordmarze wróciłem do Myrtany i skierowałem się do Geldern.
Gdy zdobyłem szacunek pozwalający mi wejść do wodza miasta weszłem do jego siedziby i skubaniec powiedział mi że nie może ryzykować i będzie zabijał każdego obcego w mieście.
Ja tu pracuje jak chory na szacunek do orków a ten mnie zabija ;).
Jeśli ktoś wie plz prosilbym o odpisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 18:57, micol napisał:

Możecie powiedzieć jak zaradzić na to żeby po wyzwoleniu 3 (czy tam 2) miast nie zabijał mnie
orkowy przywódca jakiegoś miasta.


Musisz zacząć grę od nowa. Niestety nie ma innego wyjścia. Po wyzwoleniu 3 miast orkowi wodzownie chcą zabić Beziego i nie ma przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się