Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2010 o 13:34, truptus napisał:

To grzyb ;<
Ale mam nadzieje ze dam rade :D
ps. Chcę sie pochwalić mam 42 lvl,gram bez kodów wladowalem 200 pkt w życie bo szybko
leciał lvl to wleciało szybko to jak zabilem orka w monterze to wzielem na klate 40 orków
w tym 10 kuszników i udalo mi sie solo ich przepędzić :D I jeszcze coś. Czy jak uda mi
sie dojsc do isthar i naucze cie mistrza walki 2 broniami to będzie szkło tak dobrze
jak z tarcza? bo narazie tarcza wymiata


a grasz z łatką 1.7 ? bo w tej wersji z alternatywnym balansem i na najwyższym stopniu trudności niemal niemozliwym jest pokonanie jednoczesnie trzech takich np. elit w bezpośrednim zwarciu.
ba, kilka goblinów to juz nie lada wyzywanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2010 o 11:25, castlerock napisał:

a grasz z łatką 1.7 ? bo w tej wersji z alternatywnym balansem i na najwyższym stopniu
trudności niemal niemozliwym jest pokonanie jednoczesnie trzech takich np. elit w bezpośrednim
zwarciu.
ba, kilka goblinów to juz nie lada wyzywanie ;)


Tzn. teraz nie gram, bo specjalnie czekam do wakacji - wymieniam kartę graficzną ;) Ale na patchu 1.70 przeszedłem niemalże całą grę i całkowicie się z Tobą zgadzam. Alternatywny balans niesamowicie zwiększa poprzeczkę, jeśli chodzi o poziom trudności. Musiałem się nieźle natrudzić, aby wyzwolić Cape Dun i jednocześnie utrzymać Wenzela przy życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam zapłon ;D Ale żadko odwiedzam forum.
Żadnych nowych patchó nie wgrywałem czyli mam tego najstarszego.Moja postać ma 53 lvl i najlepszą zbroje w grze tą od orkowego dowódcy. Posiadam miecz póltora ręczny i tarcze Robana oraz 1,1k hp :DD władowałem aż 200pkt w to .Ostatnio sie nudziłem to całą Montere wziąłem na klate bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którego patcha teraz najlepiej zainstalować? I jeśli można, to prosiłbym o linka.

Teraz gram na bodajże 1.70 (W każdym razie ten co dodaje do nazwy gry Edycje Rozszerzoną) a wiem że jest nowszy, i usuwa jeszcze kilka bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 07:58, PozdzieranyGumolit napisał:

Którego patcha teraz najlepiej zainstalować? I jeśli można, to prosiłbym o linka.
Teraz gram na bodajże 1.70 (W każdym razie ten co dodaje do nazwy gry Edycje Rozszerzoną)
a wiem że jest nowszy, i usuwa jeszcze kilka bugów.

Jeśli grasz w edycje rozszerzoną to masz najaktualniejszy patch 1.72.
Istnieje jeszcze patch 1.73, ale oprócz dodatkowych efektów graficznych takich jak rozmazanie obrazu w wysokiej temperaturze np. ognisko, kominek (podobno też cała pustynia, ale nie gram na tym więc nie wiem) i burze piaskowe nie przelatują przez budynki tylko je omijają to nie wprowadza nic nowego do poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 09:24, PozdzieranyGumolit napisał:

A ten 1.73 będzie działał na Polskiej wersji G3? W necie coś czytam że nie bardzo chce
działać.


Działa, sam gram na tym patchu i nie ma żadnych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2010 o 09:38, Isildur napisał:

Działa, sam gram na tym patchu i nie ma żadnych problemów ;)

No własnie znalazłem już informacje o tym że działa na każdej wersji i już się ściąga, trochę dużo waży, i z moim netem 2mb muszę jeszcze 40 minut czekać, ale wierze że warto, bo cholernie chce sobie pograć w Gothica, akurat mam wolne, póki jest wcześnie poucinam trochę łbów. ;)


Jakie to to jeszcze zmiany wprowadza oprócz lepszej grafiki? Jest jakoś lepiej zoptymalizowane? Bo na moim kompie (c2Q6600, GF8800GS, 2GB RAM) na wersji 1.70 potrafiło ładnie zamulić, i dlatego zostawiłem ta grę i do niej nie wracałem, bo nerwowy jestem, a jak mi sie coś jeszcze zacznie ciąć to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 09:42, PozdzieranyGumolit napisał:

/ciach/


O ile się orientuje to patch 1.73 wprowadza zmiany kosmetyczne. Gra w 100% się tobie przytnie, ale nie będzie to tak denerwujące jak zaraz po premierze samej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 09:42, PozdzieranyGumolit napisał:

Jakie to to jeszcze zmiany wprowadza oprócz lepszej grafiki? Jest jakoś lepiej zoptymalizowane?
Bo na moim kompie (c2Q6600, GF8800GS, 2GB RAM) na wersji 1.70 potrafiło ładnie zamulić,
i dlatego zostawiłem ta grę i do niej nie wracałem, bo nerwowy jestem, a jak mi sie coś
jeszcze zacznie ciąć to już w ogóle.

We wszystkich moich poprzednich postach możesz wyczytać że normalnym graczom (nie komp za 10 tys. zł) odradzam używania patcha 1.73 i pozostanie przy 1.72. Różnicy w optymalności nie ma żadnej, a dodatkowe elementy graficzne obciążają procesor i gra ponownie zaczyna ścinać.
Ja osobiście gram na 1.72, a mam Core Duo 2GHz i 2GB RAM. Na takim sprzęcie nie mam żadnej ścinki w grze, a tylko czasami ścina po przechodzeniu do nowej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 07:58, PozdzieranyGumolit napisał:

Którego patcha teraz najlepiej zainstalować? I jeśli można, to prosiłbym o linka.

Teraz gram na bodajże 1.70 (W każdym razie ten co dodaje do nazwy gry Edycje Rozszerzoną)
a wiem że jest nowszy, i usuwa jeszcze kilka bugów.


Jeśli zależy Ci na lepszej wydajności, to lepiej zostań przy tym 1.70. Ja pokusiłem się na 1.73 i spadek fpsów był dosyć znaczący, a wszystko przez te "ulepszenia graficzne", jakie ten patch wprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem tego patcha 1.73 i muszę przyznać że gra nie dość że lepiej teraz wygląda, to i jeszcze działa płynniej. Nareszcie po pięciu nieudanych podejściach do tej gry, zacznę ją przechodzić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra po spatchowaniu jest dobrze zoptymallizowana? (nie jestem pewien czy nie wyszło z tego pytania masło maślane:P). Chodzi mi czy dobrze wykorzysta zasoby kompa i nie będzie ciąć (jak np. GTA IV), mimo spełniania wymagań gry. Zalecane do G3:

1. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 3 GHz lub równorzędny
2. 1,5 GB RAM
3. Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Moja konfiguracja: procesor - Pentium T4300 2x 2.1 GHz, 3 GB RAM, Radeon 4570 HD 512 MB VRAM (Vista 64 bitowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na posty wyżej. Ja na twoim miejscu nie instalowałbym patcha 1.73 bo dodaje on trochę bajerów graficznych ale jednocześnie znacząco zwiększa wymagania gry, twój komputer raczej sobie z nim nie poradzi. W takim wypadku pozostaje Ci patch 1.72 (bardzo dobry zresztą) i myślę, że gra powinna działać płynnie. Mimo wszystko pamiętaj, że drobne przycinki nadal mogą wystąpić. Acha i jeszcze coś, Gothic ma problemy z radeonami serii 4xxx (sam mam 4890, ale ten problem dotyczy chyba całej rodziny) mianowicie nie ma cieni w grze, miała wyjść łatka naprawiająca ten problem, ale chyba jeszcze nie ujrzała ona światła dziennego.

P.S Już dośc dawno w G3 nie grałem więc jesli gdzieś się pomyliłem i wprowadziłem kolegę w błąd to zlinczujcie szybko i poprawcie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Grass reacts to the hero''s steps"
Co mam przez to rozumieć? Sam dymek spod butów, jakaś standardowa animacja czy może crysisowa fizyka trawy? ;) Gdybyś wrzucił sobie przypadkiem tego pacza to daj znać o co kaman.
Tak czy siak, krótko mówiąc, NARESZCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 16:20, Gumisiek2 napisał:

Patch 1.74 w końcu dostępny! :) Dla mnie świetna wiadomość, bo mam właśnie zamiar zaopatrzyć
się w jakiegoś Radeonka ;] Link do ściągnięcia:

http://www.worldofgothic.de/dl/download_415.htm%22%22

Dużych różnic nie zostały wprowadzone. Tylko kilka nowych efektów graficznych takich jak cień w trawie i lepszy efekt nieba. Do tego obwódka w zależności od otrzymywanych obrażeń - zielona dla trucizny, czerwony dla śmierci.
Zadań praktycznie nic nie zmienili tylko 1 mało znaczące.

PS. Gdy ktoś przetestuję to prosiłbym o komentarze co do stabilności ;-)
Nie wiem czy nie będzie ścinać bo na moim sprzęcie 1.73 to była porażka.

20100601163144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się