Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Mam pytanie... czy podzielenia ściągniętego pliku patch 1.74 i wrzucenie w partach na jakiś hosting jest legalne? Łącze Mi przerywa dosyć często, i nie mam jak tego patcha ściągnąć. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 13:40, RazorBMW napisał:

Mam pytanie... czy podzielenia ściągniętego pliku patch 1.74 i wrzucenie w partach na
jakiś hosting jest legalne? Łącze Mi przerywa dosyć często, i nie mam jak tego patcha
ściągnąć. :<

Zawsze możesz pobrać przy użyciu sieci p2p czyli Torrent. Jako, że patch 1.74 jest ogólnodostępny to jego pobranie jest całkowicie legalne. No i oczywiście nie musisz się martwić o zerwanie łącza ponieważ torrenty można do woli zatrzymywać i wznawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo czytam portale i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Czy patch 1.74 posiada WSZYSTKIE poprzednie patche? Nie trzeba instalować 1.73??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 13:54, Slappy napisał:

Mam pytanie, bo czytam portale i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Czy patch 1.74 posiada WSZYSTKIE poprzednie patche? Nie trzeba instalować 1.73??

Istnieje patch 1.70
Patch 1.71 to rozwinięcie 1.70
Patch 1.72 to połączenie 1.70 i 1.71
Patch 1.73 to patch 1.72 i nowa elementy graficzne
Patch 1.74 to patch 1.73 i nowe elementy graficzne
Czyli wystarczy pobrać sam 1.74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj najnowszy numer czasopisma PLAY. Z tego tylko względu (choć pismo po przejrzeniu okazało sie nawet niezłe), że był tam Gothic 3, którego jeszcze nie mam, a na którego czekałem aby spadł do niższej ceny. I tak oto doczekałem się G3 za 13,90 (i parę innych gier z pismem na dodatek :)).

Na razie jeszcze męczę Risena po raz drugi (gram teraz magiem - masa frajdy - na magiczny pocisk), ale potem zagram wreszcie w G3.

Jak zawsze w tego typu grasz na pierwszy rzut pójdzie postać do walki w zwarciu.
I tu moje pytanie: jaka postać jest najefektywniejsza i która sprawia dużo frajdy grając po raz pierwszy (czytaj: nie znając dobrze gry i jej tajników)?
Dwie bronie? Jedna z tarczą, a może dwuręczniaki? Co polecacie i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od ściągnięcia patcha 1.74. Teraz reszta:
- walka mieczami dwuręcznymi jest raczej nieopłacalna, jeżeli chcesz walczyć jakąś bronią dwuręczną, to najlepiej sprawdza się halabarda, która ma duży zasięg i nie pozwala zbytnio zbliżyć się wrogom do Ciebie.
- tarcza ma tę zaletę, że pozwala kompletnie ochronić się przed wrogimi łucznikami oraz kusznikami (nie wiem, jak z blokowaniem czarów, ale to raczej odpada), jednak pociski można w prosty sposób ominąć po prostu robiąc unik w bok po wystrzale. Jeżeli walczymy z grupą łuczników, to tarcza może się przydać.
- walka dwoma mieczami zdecydowanie wymiata. Wpadasz w grupę przeciwników i siekasz na prawo i lewo. Choć jesteś wtedy odsłonięty i narażony na ciosy, to, jak wspomniałem, strzał i bełtów dość łatwo uniknąć. Rodzaje ciosów wyróżnia się właściwie trzy: siekanie mieczem trzymanym w jednej ręce, ukłucie mieczem trzymanym w drugiej oraz obrót o 360 stopni, który może zranić kilku wrogów i jest dość efektywny.

Na patchu 1.6 miałem wojownika i tyle punktów nauki, że mogłem sobie zrobić dodatkowo maga, choć na najpotężniejsze czary pewnie nie byłoby mnie stać. Patch 1.7 zmienia trochę w tej kwestii, wprowadzając Alternatywny Balans oraz Alternatywną SI, być może też trudniej uniknąć strzał i bełtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka dwoma mieczami - Wieki potrwa zanim wyuczysz się tej umiejętności na poziome zdatnym do większej bitwy. Bardzo efektowna i przy nabraniu wprawy nie dajesz szansy na kontratak w grupie przeciwników.
Walka mieczem i tarczą - W ten sposób można ukończyć na spokojnie całą rozgrywkę. Nie dość, że tarcza chroni przed strzałami to jest świetną ochroną przed dzikimi zwierzętami. Dodatkowo jest to jedyne zabezpieczenie przed ukłuciem i zatruciem przez asasyna. Jeśli chodzi o miecz to jest ich wiele typów i posiadają zadają duże obrażenia, a dodatkowo jest to najszybsza broń do walki w zwarciu.
Broń dwuręczna - Tu się liczy rozmiar. Broń jest taka na jaką wygląda, czyli ciężka i powolna. Ten typ broni zadaje największe obrażenia, ale największą wadą jest brak jakiejkolwiek osłony. Podczas wolnych ataków osoby z krótkimi mieczami mogą bardzo często przerwać nawet najprostszy atak, ale przy celnym trafianiu możesz w kilku uderzeniach pobić najsilniejszych przeciwników.
Kostur - Broń podobna do broni dwuręcznej, ale posiada drobną różnicę. Atak jest szybszy od broni dwuręcznej, ale wolniejszy od mieczy. Dodatkową zaletą jest możliwość wyuczenia się odbicia czarów. Jest to jedyne zabezpieczenie przed zaklęciami przeciwnika, a do tego umożliwia atakowanie kilku przeciwników na raz.
Magia Innosa - Jest to magia ofensywna, opierająca się na żywiole ognia. Przywołanie ognistego miecza jest przydatne zwłaszcza do walki ze słabymi jednostkami, na które nie warto zużywać many. Dodatkowo kula ognia daje nieźle popalić przeciwnikom gdy używa się jej masowo.
Magia Beliara - Jest to magia dywersyjna. W jej skład wchodzą głównie czary przywołania mrocznych sług. Posiada czary ofensywne, ale nie są one tak efektowne jak te od Innosa. Największą zaletą jest możliwość sprowadzenia porządnego wsparcia bojowego, które osłania nas przy rzucaniu potężniejszych czarów.
Magia Adanosa - Jest przeciwieństwem magi Innosa. Zaklęcia służą do sprowadzania pomocy z okolicznych zarośli. Do tego czary ofensywne zadają małe obrażenia, ale pozwalają na krótką chwilę unieruchomić przeciwnika.

PS. Polecam grę na 1.72 lub 1.74 przy alternatywnym balansie.W każdej innej rozgrywce jest zbyt łatwo i nie ma żadnej zabawy i planowania. Wybór 1.72 polecam przy słabszym komputerze, a 1.74 na sprzęcie, który utrzyma każdy nowy tytuł z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepiej mi się grało tarczą, ale to wedle uznania... Szczerze odradzam broni dwuręcznej, jest to moim zdaniem najgorszy styl gry. Nie dość, że uderzenia nie różnią się bardzo od broni jednoręcznej, to na dodatek ataki są wolne, i wymagają dużej ilości wytrzymałości, która nie przydaję się za bardzo. Dwuręczna broń nadaje się tylko w rękach orka, ale ... Jak tam kto woli...

A poprzednicy ;p... Zapomnieliście podkreślić, że naukę walki dwoma mieczami możemy nauczyć się dopiero pod koniec gry, chyba, że udamy się od razu w stronę varantu, bo tam się właśnie możemy tego nauczyć.

I tak jak wspomnieli poprzednicy, bez patcha 1.72 , lub 1.74 nie masz co grać. [ 1.74 dla mocnych komputerów ]
Gra bez patchy jest tak nieprzewidywalna, że możesz jej w ogóle nie ukończyć...


tu masz link do patcha 1.72 jakby co...

http://www.4players.de/4players.php/download_start/Downloads/Download/51923.html

edit: Zapomniałem dodać, że ważny jest również alternatywny balans, bez niego rozrywka jest prosta. Jeżeli chcesz choć trochę się pomęczyć ustaw również trudny poziom. Razem tworzą naprawdę nie łatwą walkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:37, Piotrekmysza napisał:

A poprzednicy ;p... Zapomnieliście podkreślić, że naukę walki dwoma mieczami możemy nauczyć
się dopiero pod koniec gry, chyba, że udamy się od razu w stronę varantu, bo tam się
właśnie możemy tego nauczyć.


Ja tam do Varantu poszedłem przed Nordmarem, a że umiejętności tej można nauczyć się już w drugiej wiosce, to jeszcze ok. połowa gry była przede mną. Zresztą do Varantu można iść od razu po odbiciu pierwszej wioski ;-) Jednak mi najwygodniej szło się Myrtana -> Varant -> Nordmar, przy dwie ostatnie krainy przechodziłem na przemian, tzn. 2 wioski w Varancie, jeden klan w Nordmarze, kolejne dwie wioski, reszta klanów itd. Nie było z góry narzuconej reguły, po prostu tak to szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:42, Gumisiek2 napisał:

Ja tam do Varantu poszedłem przed Nordmarem, a że umiejętności tej można nauczyć się
już w drugiej wiosce, to jeszcze ok. połowa gry była przede mną. Zresztą do Varantu można
iść od razu po odbiciu pierwszej wioski ;-) Jednak mi najwygodniej szło się Myrtana ->
Varant -> Nordmar, przy dwie ostatnie krainy przechodziłem na przemian, tzn. 2 wioski
w Varancie, jeden klan w Nordmarze, kolejne dwie wioski, reszta klanów itd. Nie było
z góry narzuconej reguły, po prostu tak to szło.


A ja zawsze cap dun > montera > gotha > Vengard ( przed nim ew. silden ) > Faring > Klan młota/wilka (różnie) klan ognia > klasztor > geldern > trelis > i varant ... :P
Więc tym sposobem, możemy powiedzieć, że jest to koniec, prawie koniec gry. Ale tak jak mówisz, zawsze można po obiciu ardei udać się do redock, można jeszcze ew. oblecieć cap dun ( dla doświadczenia) i udać się przez morze do varantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że tak będzie. Ludzie rzucą się na Playa, i ręka zacznie boleć tych, którzy G3 przeszli kilka razy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:51, Piotrekmysza napisał:

A poprzednicy ;p... Zapomnieliście podkreślić, że naukę walki
dwoma mieczami możemy nauczyć się dopiero pod koniec gry,
chyba, że udamy się od razu w stronę varantu, bo tam się
właśnie możemy tego nauczyć.

Jeden z poprzedników nie zapomniał ;-) Napisałem przecież "Wieki potrwa zanim wyuczysz się tej umiejętności na poziome zdatnym do większej bitwy". Jeszcze pamiętam że tej umiejętności na poziomie mistrzowskim można nauczyć się w Ishtar, a wykonanie zadań na te 75 reputacji troszkę trwa.

Dnia 17.06.2010 o 21:51, Piotrekmysza napisał:

Więc tym sposobem, możemy powiedzieć, że jest to koniec, prawie koniec gry. Ale tak jak
mówisz, zawsze można po obiciu ardei udać się do redock, można jeszcze ew. oblecieć cap
dun ( dla doświadczenia) i udać się przez morze do varantu.

Ja to przetestowałem ;-)
Ciężko z początku, ale da się szybko wbić poziomy. Po odbiciu Ardei i wykonaniu pierwszych zadań wskoczyłem do wody niedaleko Cape Dun i popłynąłem do Lago. Polecam wszystkim z dużymi umiejętnościami powalczyć na arenie w Mora Sul na 10 poziomie bez tarczy ;-)

Ezio - nie przesadzaj ;-)
Ja dopiero rozpocząłem Gothic 3 po raz 24. Obecnie robię z siebie weterana idąc bez broni z samym szkieletem i błyskawicą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:14, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jeden z poprzedników nie zapomniał ;-) Napisałem przecież "Wieki potrwa zanim wyuczysz
się tej umiejętności na poziome zdatnym do większej bitwy". Jeszcze pamiętam że tej umiejętności
na poziomie mistrzowskim można nauczyć się w Ishtar, a wykonanie zadań na te 75 reputacji
troszkę trwa.


E no nie jestem pewny ale CHYBA nie. Na południowy zachód od Bakareshu jest mały obóz koczowników i tam można się CHYBA nauczyć tej umiejętności na max poziom. Ale nie jestem pewny dawno nie grałem w G3 ;p

może czas powrócić i wreszcie skończyć grę. Tyle, że nie wiem czemu ale, gdy byłem na pustyni i wyzwalałem miasta dla koczowników jak doszedłem do Mora Sul od razu się na mnie rzucili ;/ i tym sposobem nie skończyłem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:51, KamyK_84 napisał:

może czas powrócić i wreszcie skończyć grę. Tyle, że nie wiem czemu ale, gdy byłem na
pustyni i wyzwalałem miasta dla koczowników jak doszedłem do Mora Sul od razu się na
mnie rzucili ;/ i tym sposobem nie skończyłem gry.

Zasada taka jak w Myrtanie ;-)
Wyzwolisz 3 miasta i każde inne zaatakuje cię bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:57, Fun_g_1_2_3 napisał:

Zasada taka jak w Myrtanie ;-)
Wyzwolisz 3 miasta i każde inne zaatakuje cię bez powodu.


Ta zasada się nie sprawdza. Pamiętam, że wyzwoliłem, cape dun, monterę i faring (chociaż nie miałem misji ale już szedłem po trupach xd) i w innych miastach mnie nie zaatakowali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 23:04, KamyK_84 napisał:

Ta zasada się nie sprawdza. Pamiętam, że wyzwoliłem, cape dun, monterę i faring (chociaż
nie miałem misji ale już szedłem po trupach xd) i w innych miastach mnie nie zaatakowali
:P


Oczywiście, że się nie sprawdza. Wyzwoliłem wszystko oprócz Faring i w tym ostatnim mnie nie atakowali. Po dokonanych wyzwoleniach, wiele zależy od tego, czy rozmawiamy z przywódcami innych miast. Dopóki nie zagadujemy, da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Jak się dobrze zakręcić, to można powyzwalać wszystkie miasta oprócz jednego, a w tym ostatnim korzystać z treningu i sklepów. Nie wiem tylko, czy najświeższe patche coś w tym względzie zmieniły, bo przy ostatnim podejściu do Gothic 3, w ogóle nic nie wyzwalałem i byłem usposobieniem łagodnego Beziego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 22:14, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jeszcze pamiętam że tej umiejętności
na poziomie mistrzowskim można nauczyć się w Ishtar, a wykonanie zadań na te 75 reputacji
troszkę trwa.


OK, uchylę rąbka tajemnicy. W Quest Pack 3 ograniczenie to zostanie zniesione ;-) Poza tym ja do samego końca walczyłem dwoma mieczami, mając wyuczoną umiejętność na poziomie podstawowym i szło super ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 22:54, ejkers napisał:

Jakimi klawiszami (ustawionymi domyślnie) "robi" się blok?

Jak dobrze pamiętam to z wyciągniętym mieczem trzymasz Lewy Ctrl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 22:54, ejkers napisał:

Jakimi klawiszami (ustawionymi domyślnie) "robi" się blok?

Klawiszami myszy ;-)
Krótkie naciśnięcie daje inny efekt i przytrzymanie też inny. Pokombinuj troszkę.

PS. Trzeba było czytać wskazówki na początku gry ;-)
PS2. Na Ctrl jest skradanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się