Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2010 o 22:03, Sparco_64 napisał:

Z tego co wiem powinna ona być za jaskinią obok bandytów od zboża, jednak w tej jaskinii
nie moge znaleźć żadnego przejścia ; /


Do jaskini można też wejść od drugiej strony. Mijamy obóz złodziei zboża, idziemy dalej, wzdłuż skalnych ścian, potem jest zakręt w prawo i kawałek dalej, w miejscu z 3 trollami, jest wejście do innej jaskini, skąd można przeskoczyć w dół, do tej wielkiej, za złodziejami. Niestety, dokładnej lokalizacji skrzyni już nie pamiętam. Na pewno są jakieś za trollami, chyba z 3, ale co do zawartości ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 22:35, Sparco_64 napisał:

Byłem tam, i nie ma tam 3 trolli tylko 5 :D na dół jak zeskocze to ginę, a w tamte skrzynki
to nie te.

Pamiętam, że jedna ze skrzyń ze specjalnym wyposażeniem, znajduje się niedaleko obozu złodziei zboża, w lesie na małym pagórku. Kawałeczek od obozu w stronę Montery. Włóczy się tam kilka zębaczy. Może o tą chodzi ?
W opisie, w tym temacie, miejsc ze skrzyniami, napisane jest, za jaskinię ze złodziejami zboża. Może trzeba w okolicy z 5 trollami poszukać trochę dalej od wejścia ? Dwa razy zebrałem komplet ze skrzyń, ale w tym momencie zupełnie nie mogę sobie przypomnieć tej konkretnej skrzyni. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę z pagórka już mam, a włąśnie mam ten opis z tego tematu wydrukowany i myślałem, że trzeba przejść przez tąjaskinię z gargulcami i pełzaczami i tam jakoś będzie wyjście na drugą stronę ale trudno poczekam może ktoś inny będzie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę edytować, poszukałem na innych forach i okazało sięże ta skrzynka ma być w jaskinii a nie poza nią. Teraz tylko włączyć grę i zobaczyć czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 22:03, Sparco_64 napisał:

Witam, Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi jak dojść do skzrzynki nr 18 na tej mapie?
http://forum.gram.pl/upl/forum/2007_39/20070925172850.jpg
Z tego co wiem powinna ona być za jaskinią obok bandytów od zboża, jednak w tej jaskinii
nie moge znaleźć żadnego przejścia ; /


Z tego co wiem, to ta skrzynia JEST w tej jaskini, a nie za nią... mogę się mylić, ale tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha!!! Ale będzie z innej beczki :PP ;)
Ze względu na bardzo dużo postów wcześniej dotyczących patchy 1.7x postanowiłem stworzyć "niewielki" poradnik ich dotyczących. Myślę, że mam w tym niemałe doświadczenie - na każdym (oprócz 1.70) grałem baaardzo długo (kilka miesięcy; na 1.74 tylko 2 dni, ale za to po wyjątkowo dużo godzin dziennie - więc i o nim mogę mieć opinię).

Na początek dodam, że gram na sprzęcie bardzo słabym, bo lapku z: C2D P8400 2x2,26GHz, nVidia GeForce 9600M GT 512MB, i Windows Vista/7 zależnie od okresu. I tutaj też wspomnę o ważnym aspekcie sprzętowym - na kartach nVidii gra działa w większości przypadków zauważalnie/znacznie lepiej. Tak jak ktoś w jednym z poprzednich postów wspomniał - na serii 4xxx i 5xxx Radeonów (większości - nie koniecznie na każdym modelu) gra ma problemy. Da się je zlikwidować - zresztą bardzo łatwo. Nie powiem na razie jak - macie motywację do przecztania całości. :P

Przejdźmy więc do sedna. Czym są patche 1.7x (znane także jako Enchanced Edition - ang. Edycja Rozszerzona)? To olbrzymie, zawierające masę poprawek łatki, które poprawiają praktycznie każdy aspekt gry, i wprowadzają dwie, bardzo ważne zmiany:

Alternatywny balans - czyli całkowite zmienienie parametrów prawie każdej zbroi, broni, tarczy, itp. Te gruntowne zmiany nie ominęły także całego systemu umiejętności, czarów, zmieniły nagrody za zadania i poprawiły je - krótko mówiąc praktycznie wszystko zostało zbalansowane i zmienione - na lepsze. Znacznie lepsze.

Nowa sztuczna inteligencja - bardzo poprawia SI przeciwników, dzięki czemu nareszcie wilki mogą wchodzić po schodach, a orkowie i inne stwory nauczyły się wreszcie cofać, i sensownie blokować ataki. Niestety wygląda na to, że system nie poprawił inteligencji sprzymierzeńców. :/

W każdym razie - Edycję Rozszerzoną mieć trzeba, ale teraz pozostaje problem - którą za 4 wersji łatki pobrać?
1.70 - pierwsza, najwcześniejsza, i mimo wszystko dalej najgorsza z wersji ER. Raczej mija się z celem pobieranie jej, nawet kiedy mamy słabszy komputer.
1.71 - drobne poprawki, raczej niezauważalne gołym okiem (choć kiedy się przypatrzyć pod mikroskopem, to już tak :) ). Dalej nie warto tej wersji jeszcze pobierać, bo mamy:
1.72 - w stosunku do 1.71 nie różni się jakoś bardzo, ale już tych poprawek jest więcej, już znacznie rzadziej wywala do pulpitu (u mnie przynajmniej w 1.71 to się zdarzało - choć rzadko, a jeśli porównać z 1.70, to mamy bardziej znaczące zmiany. Parę poprawek graficznych, z tego co pamiętam. Krótko mówiąc - jeśli boisz się (często niesłusznie), że wodotryski z późniejszych wersji patcha nie pójdą na Twoim kompie, to najlepiej zainstalować właśnie 1.72.
1.73 - coraz więcej oprawek, w dużej części graficznych, choć nie tylko. Mamy np. - jak dla mnie - fenomenalny efekt rozmycia otoczenia przez ogień (wykonany na poziomie najlepszych graficznie produkcji - dalej moje prywatne zdanie). Niemało także poprawek stabilnościowych. Wbrew pozorom na moim lapku gra działa nadal idealnie, a trzeba Wam widzieć, że gram na absolutnie najwyższych możliwych detalach. Tylko przy wyciąganiu pochodni/ognistej strzały/ognia ogólnie troszkę ścina, ale to już było wcześniej, a - co ciekawe - teraz ścinki (mimo nowych efektów) są mniej dotkliwe.
1.74 - niestety (podobno - kto wie?) ostatni Community Patch, jeszcze większe udoskonalenia w grafice, tym razem przydatne ne tylko oczom, ale także samej grze. Trochę tego jest - dla oczu mamy fajniejsze niebo, trawę lekko reagującą na kroki (lekko! nie sprawdzałem jeszcze przy głębszej trawie, bo gram aktualnie w Nordmarze, ale na ogół niełatwo tą ruszającą się trawę zobaczyć), i znacznie lepszą (po przyzwyczajeniu się) kolorystykę. Z tych przydatnych mamy bardziej widoczne wskaźniki informujące o truciźnie (ktoś nie zauważył kiedyś, że jest zatruty?! dla mnie to akurat bajer...), i znacznie przydatniejszy informujący o zdrowiu, w bardzo wielostopniowej skali (na początku lekkie przyćmienie ekranu, przy ok. 20%, później, przy jakiś 10% pojawia się czerwona obwódka, przy 5% jest ona już bardzo widoczna - są także bardziej pośrednie poziomy, najlepiej zobaczcie walcząc do parunastu PŻ i później jedząc marchewkę - 1%PŻ :) ). I teraz jak dla mnie (może dlatego, że gram akurat w Nordmarze - pełno jaskiń) najprzydatniejsze udoskonalenie - wreszcie NAPRAWDĘ czytelne jaskinie, a przy tym z zachowaniem ich mrocznego klimatu. Bardzo się przydaje. Dodam jeszcze na koniec o poprawkach w grafice, że wskaźniki można wyłączyć (heh, sam o tym myślałem, a ostatecznie mi się spodobały - zdrówko mi nieraz uratowało życie ;) ).
To tyle z grafiki w 1.74, ale chyba najfajniejszą dla wielu z Was (i nas :) ) poprawką w tym patchu jest nareszcie NIESKAZITELNĄ stabilność jeśli chodzi o pulpit. Podczas baaardzo już długiej wędrówki przez Nordmar (i nie tylko!) nie wywaliło mnie ANI RAZU. Dzięki.
Dlatego też, jeśli nie narzekasz na kompa (znośna konfiguracja), bierz 1.74.
No, i teraz coś dla czerwonych (Radeony 4xxx i 5xxx). :) Patch ten poprawia większość błędów (praktycznie z samymi cieniami, bo takie głównie występują) na w.w. kartach. No, to możecie się już odcinać od świata, i biec do Myrtany. :)

Podsumowując: niezłe konfiguracje - 1.74, słabsze 1.72.
To tyle ode mnie o poradniku. Teraz sobie poszpanuję. :)
Mam chyba z 50 lvl, czy coś koło tego (tak szybko leveluję, że nie jestem w stajnie tego zauważyć - na serio), a jestem dopiero w Nordmarze, sam mam solo KAŻDEGO bossowatego (golemy, kilka trolli naraz, reszta). Obozy Orków też solo biorę, prawie mi się samemu odbić kopalnię udało, zanim się kapnąłem że to na nią quest jest. xDD Na końcu mnie parę elitek zabiło, już z 80% odbite było. xD Całe miasta mam solo, tylko w Geldern problem, bo nie mam ochrony przed magią, a tam szamanów masa. I to wszystko z alternatywnym balansem i ulepszoną SI. Poza tym kowalem jestem niezłym, tyle tego badziewia wykułem, że już kupcy w Nordmarze nie mają kasy (mimo że kupuję od nich naprawdę niezły eq za paredziesiąt tysięcy). :) I to wszystko jest prawdą. Naprawdę. Nie wierzycie? Nic na to nie poradzę. Tracicie wiele. ;)

PS. Jeszcze co do poradnika: wiem, że zaawansowani gracze to wszystko wiedzą, ale na pewno jest masa osób nie świadomych tego wszystkiego. Proszę więc nie pisać "a po co to komu?!", "badziewie, już to wszystko każdy wie!", itp. Początkującym graczom, myślę, że się przyda. A z tym szpanowaniem to naprawdę prawda (xD masło maślano-maślane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach

Poradnik świetny, duży plus dla Ciebie. Myślę, że powinien on zostać przyklejony, przez moderatora. Oczywiście, po usunięciu początku i tych szpanerskich elementów, tak by został tylko czysty poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się raczej nie podoba, parę zastrzeżeń:

Dnia 09.06.2010 o 22:11, Byl napisał:

1.70 - pierwsza, najwcześniejsza, i mimo wszystko dalej najgorsza z wersji ER. Raczej
mija się z celem pobieranie jej, nawet kiedy mamy słabszy komputer.


To oczywiste, że z każdym kolejnym patchem są wprowadzane nowe elementy i wtedy poprzedni uznaje się za słabszy, ale IMO nazywanie najgorszym patcha, która wprowadza ponad 1200 poprawek w stosunku do podstawowej wersji, dodaje Alternatywne Balans i SI, poprawia grafikę, etc. to głupota.

Dnia 09.06.2010 o 22:11, Byl napisał:

1.71 - drobne poprawki, raczej niezauważalne gołym okiem (choć kiedy się przypatrzyć
pod mikroskopem, to już tak :) ). Dalej nie warto tej wersji jeszcze pobierać, bo mamy:
1.72 - w stosunku do 1.71 nie różni się jakoś bardzo, ale już tych poprawek jest więcej,
już znacznie rzadziej wywala do pulpitu (u mnie przynajmniej w 1.71 to się zdarzało -
choć rzadko, a jeśli porównać z 1.70, to mamy bardziej znaczące zmiany. Parę poprawek
graficznych, z tego co pamiętam. Krótko mówiąc - jeśli boisz się (często niesłusznie),
że wodotryski z późniejszych wersji patcha nie pójdą na Twoim kompie, to najlepiej zainstalować
właśnie 1.72.


Przecież 1.72 to 1.70 + 1.71 o_O Nie ma żadnych usprawnień w stosunku do 1.70 + 1.71. Gracze nowi lub po formacie pobierali od rau 1.72, gracze posiadający 1.70 instalowali tylko 1.71, który był nakładką na tego patcha.

Dnia 09.06.2010 o 22:11, Byl napisał:

1.73 - coraz więcej oprawek, w dużej części graficznych, choć nie tylko. Mamy np. - jak
dla mnie - fenomenalny efekt rozmycia otoczenia przez ogień (wykonany na poziomie najlepszych
graficznie produkcji - dalej moje prywatne zdanie). Niemało także poprawek stabilnościowych.
Wbrew pozorom na moim lapku gra działa nadal idealnie, a trzeba Wam widzieć, że gram
na absolutnie najwyższych możliwych detalach. Tylko przy wyciąganiu pochodni/ognistej
strzały/ognia ogólnie troszkę ścina, ale to już było wcześniej, a - co ciekawe - teraz
ścinki (mimo nowych efektów) są mniej dotkliwe.


Gorzej, że u niektórych po instalacji tego patcha framerate nie pozwala na komfortową grę.

Dnia 09.06.2010 o 22:11, Byl napisał:

1.74 - niestety (podobno - kto wie?) ostatni Community Patch, jeszcze większe udoskonalenia
w grafice, tym razem przydatne ne tylko oczom, ale także samej grze.


Tego nie instalowałem, poczeka na kupno Radka. Pomysł z otoczkami przy małej ilości HP oraz zatruciu póki co niezbyt mi się podoba, ale może ostatecznie mnie przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie... Dużo pisania, ale to jest na 2+ .
To jest bardziej twoja opinia niż poradnik.
Nie wiem czemu tak strasznie podkreślałeś, że Cię do pulpitu wywala. Ja nie miałem z tym nigdy problemu, a grałem na 3 komputerach . I taką ciekawostkę dopowiem: na najsłabszym komputerze miałem najmniej bugów.
W sumie to nie wiem po co to pisałeś, wątpię, żeby ktoś to przypiął na górę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 23:34, Gumisiek2 napisał:

Tego nie instalowałem, poczeka na kupno Radka. Pomysł z otoczkami przy małej ilości HP
oraz zatruciu póki co niezbyt mi się podoba, ale może ostatecznie mnie przekona.


Pamiętaj, że tę funkcję możesz wyłączyć w opcjach gry.
Patch poprawia dodatkowo jeden z questów i wprowadza parę mniejszych poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 00:30, Pitej napisał:

Eeee... nie da się ściągnąc patcha 1.74 jako poprawki do 1.73 tylko trzeba od nowa te
950 mb zasysać?

Raczej nie masz co na to liczyć.
Może po jakimś czasie wyjdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 15:26, Gumisiek2 napisał:

Gothic 3 w Playu, kto nie ma, niech koniecznie kupuje. Ja mam, ale i tak kupię ^^

Totalnie ich pojeba*o ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 16:51, Kirabaxior napisał:

Dlaczego? Źle?

No skoro już Gothic 3 jest w PLayu, to musiał nieźle upaść.
jak dla mnie PLAY nie jest godzien, żeby był w nim G3 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się